20 maja 2018 Drukuj

20 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Nabożeństwo majowe jutro o 18.30, a po nim Msza święta. Dzieci I komunijne rozpoczynają jutro Biały Tydzień. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o 18.30, a w niedziele o 16.00. Msza święta wieczorna w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę będzie bezpośrednio po nabożeństwie majowym (czyli kilka minut przed 19.00).

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Trójcy. W tym dniu na Mszy o 11.30 -  dzieci z klas IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi będzie 23 maja o godz. 19.00.

Uroczystość Bożego Ciała wypada w tym roku już 31 maja. Trasa tradycyjnej procesji będzie jak trzy lata temu. A zatem wyruszymy z kościoła po Mszy o 11.30. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie.

Jak zwykle zwracam się z prośbą do mieszkańców parafii o przygotowanie ołtarzy:

1 ołtarz przy ul. Agatowej zaraz na pierwszym skrzyżowaniu za przedszkolem, na wprost bloku Topazowa 8 – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Półłanki i Danalówka

2 ołtarz obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

3 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bramy wjazdowej na Malachitową – proszę o przygotowanie parafian z ul. Malachitowej 5, 7, 9, 11 i 13.

4 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bloku nr 18 – proszę o przygotowanie wszystkich parafian mieszkających przy ul. Czeczów.

Spotkanie z przygotowującymi ołtarze będzie 26 maja (czyli w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej). Bardzo proszę, aby chętni do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zgromadzili się w miejscu gdzie ma być ołtarz, a ja tam dojadę, aby omówić szczegóły – po kolei, począwszy od I ołtarza, aż do IV.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci I Komunijnych. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo proszę parafian z ul. Danalówka.