29 kwietnia 2018 Drukuj

29 KWIETNIA 2018
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

We wtorek 1 maja rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw majowych. Będziemy je odprawiać przez cały miesiąc maj - w tygodniu o 18.30, a w niedziele i święta o 16.00.

W Kalendarzu Liturgicznym:

Środa – Wspomnienie Św. Atanazego.

Czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski.

Msze święte w tym dniu jak w niedziele, a Nabożeństwo majowe o 16.00.

Na każdej Mszy odmawiać będziemy Akt Zawierzenia Matce Bożej. Msza św. o 16.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

Piątek – wspomnienie Św. Floriana. jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, a zatem od godz. 18.00 do 18.30 będzie okazja do spowiedzi - później Nabożeństwo majowe i Msza święta.

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

Sobota – odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela – to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po  Mszach dopołudniowych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zmarłych wypominanych będzie w sobotę 5 maja.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele. W tym roku trzeba było już wykonać małe remonty. Ostatnio wykonane też zostały w kościele prace związane z zabezpieczeniem budynku zgodnie z normami p. pożarowymi. Między innymi zamontowany został hydrant wewnętrzny z wężem gaśniczym, oraz ogniotrwałe drzwi między kościołem a zakrystią.

Przypominam, że Uroczyste chrzty będą w niedzielę  13 maja na Mszy o 11.30.

I Komunia będzie 20 maja na Mszy o 11.30, a rocznica I Komunii 27 maja na Mszy o 11.30. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed Rocznicą będzie 23 maja (środa) o godz. 19.00.

Stroje dla dzieci I Komunijnych będzie można odbierać w kancelarii parafialnej w najbliższy piątek od godz. 18.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Agatowej 18, z mieszkań 38-73 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 5 maja na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Agatowej 18, z mieszkań od 74 do końca bloku.