Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

29 PAŹDZIERNIKA 2017
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Na wstępie bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Sumie Odpustowej i procesji ku czci naszego Patrona. Dziękuję tez za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tej uroczystości –Bóg zapłać!

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy jeszcze tylko dziś o godz. 16.00, oraz we wtorek o 18.30.

W tym tygodniu:

Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych – święto obowiązkowe. Msze święte będą jak w niedziele.

Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00 i 19.00.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00 do 18.50. O 19.00 Msza święta z Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

Sobota – odwiedziny chorych z racji I soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki (już nowe – tegoroczne) i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w czwartek – czyli Dzień Zaduszny o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

W związku z przewidzianym do czytania na przyszłą niedzielę Listem – Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po wszystkich Mszach świętych - 1 listopada.

Ofiary na wypominki składać można w zakrystii.

Ponieważ doszły do mnie niepokojące wieści o zamieszaniu związanym z przygotowaniem klas siódmych do bierzmowania, wywołanym w szkole przez uczących religii – raz jeszcze przypominam:

- Do przyjęcia sakramentu bierzmowania przygotowujemy się nie w szkole lecz we własnej parafii.

- Uczący religii w szkole nie mają prawa rozliczać uczniów z przygotowania do tego sakramentu.

- O czasie i formie przygotowania decyduje tylko i wyłącznie Ks. Proboszcz.

- W naszej parafii przygotowanie klas siódmych rozpocznie się dopiero po przyjęciu bierzmowania przez uczniów gimnazjum. Nie dajmy się zwariować i nie biegajmy z indeksami do podpisu (w dodatku nieprawnie rozdanymi w innej parafii) tylko poczekajmy cierpliwie, aż takie przygotowanie rozpocznie się w naszej parafii.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 4 listopada na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 3, z mieszkań od 1 do 46.

 
Drukuj

22 PAŹDZIERNIKA 2017
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy dziś w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

W Liturgii wspominamy też Św. Jana Pała II.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik w niedziele o godz. 16.00, zaś od wtorku do soboty o godz. 18.30.

Ofiary na wypominki składać można w zakrystii.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na odpust mieszkańcom ul. Złocieniowej 40, oraz innym osobom. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Pań, które zadbały o otoczenie naszego kościoła – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 28 października bardzo proszę mieszkańców ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4.

 
Drukuj

15 PAŹDZIERNIKA 2017
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

Środa – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty

Czwartek – wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki

Piątek - Uroczystość Św. Jana Kantego

Już za tydzień – w niedzielę 22 października będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.30.

Bardzo proszę  o pomoc w przeprowadzeniu procesji – a więc Panów do baldachimu i krzyża, Panie do Relikwii, dziewczynki do sypania kwiatów.

W tym tygodniu w czasie Nabożeństw Różańcowych, odprawiamy Nowennę przed tą Uroczystością.

Natomiast Liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Ks. Jerzego przypada 19 października – czyli w najbliższy czwartek. W czasie Nabożeństwa Różańcowego, prowadzonego przez Różę, odmówimy Litanię do Naszego Patrona, a po Mszy świętej będzie można ucałować jego Relikwie.

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik w niedziele o godz. 16.00, a po nim Msza święta. Od wtorku do soboty o godz. 18.30.

Można już składać ofiary na wypominki. Wypominki roczne czytamy w pierwsze niedziele miesiąca przed Mszą świętą o 8.00 i 10.00, także raz w miesiącu odprawiana jest za tych zmarłych Msza święta. Ofiary za nie należy składać w zakrystii. Natomiast Wypominki jednorazowe czytane są jeden raz w Dzień Zaduszny (czyli 2 listopada).

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44 z klatki 1 i 2.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 21 października na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich mieszkańców ul. Złocieniowej 40, oraz inne, chętne do pomocy, osoby (zwłaszcza te, które nie mogły sprzątać w wyznaczonym terminie). Przygotujmy solidnie kościół  przed Uroczystością Odpustową, byśmy nie musieli się wstydzić przed gośćmi.

 
Drukuj

8 PAŹDZIERNIKA 2017
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszy św., zgodnie z prośbą biskupów,  można złożyć do puszki ofiarę na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik w niedziele o godz. 16.00, a po nim Msza święta. Od wtorku do soboty o godz. 18.30.

Zbliża się Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Będziemy ją obchodzić w niedzielę 22 października. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.30.

Od wtorku, w czasie Nabożeństw Różańcowych, odprawiać będziemy Nowennę przed tą Uroczystością.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 42 z klatki 3 i 4.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 14 października na godz. 10.00 bardzo proszę mieszkańców ul. Złocieniowej 44 z klatki 1 i 2.

 

 
«pierwszapoprzednia21222324252627następnaostatnia»

Strona 25 z 27

Dzisiaj:

11 Sierpnia 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Klary
dziewicy
Do końca roku zostało 143 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś