Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

29. maja 2022 -

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe dziś po Mszy Świętej o g. 17.00. O g. 18.00 zapraszamy na Koncert Wielkanocny w wykonaniu naszej Scholi Złocieniowej i Chóru parafialnego Anima Mea.

 1. 2. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo majowe odprawimy o g. 18.30. Od  jutra rozpoczniemy też modlitwę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. Od środy 1.06, codziennie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy od g. 18.30, na zakończenie której o g. 18.50, będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa.
  4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

- w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Jest to również I czwartek miesiąca. Różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od g 18.00;

- I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą Świętą i wieczorem od 17.30. O g. 19.00 Msza Święta pierwszopiątkowa. Po niej rozpocznie się ostatni przed wakacjami Challange Eucharystyczny, czyli 20 min. dla Pana adoracji w ciszy. Zapisy od dzisiaj w zakrystii;

- I sobotę miesiąca. O g. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Nieokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych od g. 8.30.

5. Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszej kaplicy, rozpocznie się w sobotę 4.06, Mszą Świętą o g. 19.00 i będzie trwało do g. 22.00. Serdecznie zapraszamy

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek od 19.30 do 20.00, w czwartek od 18.00 do 18.30 i w sobotę od 9.30 do 10.30.

7. Chór Anima Mea, pod kierownictwem Natalii Kolanowskiej, zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy swoim śpiewem pragną wielbić Pana i ubogacać liturgię. Próby odbywają się w czwartki o g. 19.30 w sali nad kaplicą. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

8. Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, w 25. lecie pielgrzymki św. Jana Pawła II, serdecznie zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich kochających różaniec na Pielgrzymkę z Różańcem w Ręku, we wtorek 7.06 na g. 10.00. Szczegóły na plakacie. Z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd, zapisy chętnych w zakrystii jeszcze tyko dzisiaj.

9. Parafialna Grupa Charytatywna ogłasza zbiórkę darów dla wewnętrznych uchodźców w Ukrainie. Zbieramy: produkty spożywcze o długim terminie przydatności, ubrania, ręczniki, pościel (w dobrym stanie), bieliznę osobistą (nową), środki higieniczne, środki czystości, leki i środki opatrunkowe, pampersy (dla dzieci i dla dorosłych). Dary można składać po Mszach Świętych w dni powszednie, przy wejściu do kancelarii. Potem zostaną przekazane do Ukrainy.

 1. 10. Dziękujemy rodzinom z ul. Czeczów bl. 30, klatki od 5 do 8 za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 4.06 na g.9.30, zapraszamy parafian ul. Czeczów bl. 32 i 34.
  11. Dziękujemy paniom Katarzynie i Annie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy. Natomiast panom Ryszardowi i Kazimierzowi za prace porządkowe przy rabatkach i na parkingu.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 
Drukuj

22. maja 2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii wizytację Ks. Biskupa Damiana Muskusa. Plan jest następujący:

- g. 17.00 - Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania;

- g. 18.00 - spotkanie z grupami dzieci i młodzieży: Ministranci, Lektorzy, Schola Złocieniowa, Oaza Nowego Życia.

- g. 19.00 - Msza Święta wizytacyjna;

- g. 20.00 - spotkanie z grupami dorosłych: Duszpasterska Rada Parafialna, Róża Różańcowa, Chór Parafialny i Schola Dorosłych, Domowy Kościół, Grupa Kobiet „Betania”, Róża Rodzin.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy o g. 18.30, a w niedziele po Mszy Świętej o g. 17.00, czyli ok. 17.45.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.W tych intencjach będziemy się modlić podczas nabożeństw majowych i Mszy Świętych wieczornych.


4. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

- we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych;

- w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

- w sobotę – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

- w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W najbliższy czwartek ks. Józef będzie obchodził 10. rocz. święceń kapłańskich. Z tej okazji życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona. W Jego intencji będziemy się modlić w środę na nabożeństwie majowym i Mszy Świętej nowennowej.

6. Chór Anima Mea, pod kierownictwem Natalii Kolanowskiej, zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy swoim śpiewem pragną wielbić Pana i ubogacać liturgię. Próby odbywają się w czwartki o g. 19.30 w sali nad kaplicą. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

7. Wspólnota Kobiet Betania zaprasza na spotkanie na temat „Roli kobiety w Kościele", które poprowadzi s. Małgorzata Lekan, dominikanka, teolog i psycholog. Spotkanie odbędzie się w piątek 27.05.2022 po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. g. 19.30.

8. Zapraszamy na Koncert Wielkanocny naszej Scholi Złocieniowej i Chóru parafialnego Anima Mea, w przyszłą niedzielę 29.05 o g. 18.00.

9. Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, w 25. lecie pielgrzymki św. Jana Pawła II, serdecznie zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich kochających różaniec na Pielgrzymkę z Różańcem w Ręku, we wtorek 7.06 na g. 10.00. Szczegóły na plakacie. Z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd, zapisy chętnych w zakrystii do przyszłej niedzieli.

 1. 10. Dziękujemy rodzicom i kandydatom do bierzmowania za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą uroczystość. Za porządki i dekoracje w kaplicy oraz kwiaty i dar ołtarza, tzn. uroczysty ornat maryjny. Do przygotowanie kaplicy w sobotę 28.05 na g.9.00, zapraszamy parafian z ul. Czeczów bl. 30, klatki od 5 do 8.
  11. Dziękujemy paniom Katarzynie i Annie za ułożenie dekoracji kwiatowych i troskę o nie. Natomiast panom Pawłowi i Rafałowi za koszenie terenu wokół kaplicy, Ryszardowi i Kazimierzowi za prace porządkowe przy rabatkach oraz Marcinowi, Tomaszowi, Rafałowi i Danielowi za czyszczenie, malowanie i naprawę drzwi do kaplicy i kancelarii.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 
Drukuj

15. maja 2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Wczoraj i dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy III SP. Otoczmy je naszą modlitwą. Msze Święte Białego Tygodnia dla tych dzieci i ich rodzin będą od poniedziałki do piątku o g.17.45.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy o g. 18.30, a w niedziele po Mszy Świętej o g. 17.00, czyli ok. 17.45.

3. W poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Spotkanie Mężczyzn z Ks. Bp Robertem Chrząszczem na temat: „ Czy wojna może być sprawiedliwa?”, będzie w Sanktuarium św. Józefa w Krakowie Podgórzu 18.05 br.. O g.18.30 Msza Święta w kościele, a po niej spotkanie w Kamieniołomie.

 1. 5. Rocznica I Komunii Świętej dla dzieci z klasy IV SP, będzie w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o g. 12.30. Spotkanie z tymi dziećmi i Spowiedź będzie w sobotę 21.05 o g.17.30.
  6. Wizytację Ks. Biskupa Damiana Muskusa, będziemy przeżywać również w przyszłą niedzielę. Plan będzie następujący:

- g. 17.00 - Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania;

- g. 18.00 - spotkanie z grupami dzieci i młodzieży: Ministranci, Lektorzy, Schola Złocieniowa, Oaza Nowego Życia.

- g. 19.00 - Msza Święta wizytacyjna;

- g. 20.00 - spotkanie z grupami dorosłych: Duszpasterska Rada Parafialna, Róża Różańcowa, Chór Parafialny i Schola Dorosłych, Domowy Kościół, Grupa Kobiet „Betania”, Róża Rodzin.

7. Przygotowanie młodzieży Bierzmowania będzie od środy do piątku. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o g. 19.00, po której będzie krótka katecheza i próba liturgiczna. Spowiedź dla kandydatów będzie w czwartek od g. 17.00 do 18.00. Natomiast dla rodziców, rodzeństwa i rodziny od czwartku do soboty podczas nabożeństw majowych i wieczornych Mszy Świętych.

8. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na wczorajszą i dzisiejszą uroczystość. Za generalne porządki, dekoracje w kaplicy i przed nią, kwiaty oraz złożoną ofiarę na dar ołtarza.

9. Do przygotowanie kaplicy w sobotę 21.05 na godzinę 9.00, przed wizytacją i Bierzmowaniem, zapraszamy rodziców i kandydatów oraz parafian z ul. Czeczów bl. 30, klatki od 1 do 4,

10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI

I CAŁEGO TYGODNIA – SZCZĘŚĆ BOŻE!

 
Drukuj

8. maja 2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Łączymy się duchowo z uczestnikami procesji ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy o g. 18.30, a w niedziele po Mszy Świętej o g. 17.00, czyli ok. 17.45.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej;

- w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;

- w sobotę - święto św. Macieja, Apostoła.

4. Przygotowanie dzieci z klasy 3 SP przed uroczystością I Komunii Świętej wg planu. Pierwsza Spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16.30 do 18.30. Natomiast spowiedź dla rodziców, rodzeństwa i rodziny od wtorku do piątku podczas nabożeństw majowych i wieczornych Mszy Świętych.

5. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy 3 SP będzie w sobotę 14.05 o g. 11.00 i 13.00 oraz w niedzielę o g. 12.30. Prosimy, by w niedzielę przyjść na pozostałe Msze Święte, a tę o g. 12.30 zostawić dla rodzin związanych z dziećmi pierwszokomunijnymi.

6. Na kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej zapraszamy w środę 11.05.2022 r. o g. 20.00.

7. Spotkanie młodzieży z klasy 7 SP przygotowującej się do Bierzmowania będzie w kaplicy  w piątek o g. 18.00.

8. Wizytacja Ks. Biskupa Damiana Muskusa, z przyczyn od nas niezależnych została przeniesiona z soboty 21.05 na niedzielę 22.05. Rozpocznie się ona o g. 17.00 Mszą Świętą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy 8 SP. Po niej będzie spotkanie dla grup dziecięcych i młodzieżowych, następnie Msza Święta o g.19.00 i spotkanie dla grup dorosłych.

9. Na stoiku pod chórem jest wyłożony nowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

10. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i osobom z bloku przy ul. Czeczów 28, kl. od 5 do 8, za generalne porządki i przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy 13.05 na g. 19.30 i 14.05 na g. 16.00 zapraszamy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. Dziękujemy Paniom Katarzynie i Annie za troskę o kwiaty, a Panom Pawłowi i Rafałowi za koszenie placu wokół kaplicy.

12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto i złożone osobiście.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI

I CAŁEGO TYGODNIA – SZCZĘŚĆ BOŻE!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 48

Dzisiaj:

6 Grudnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Mikołaja
biskupa
Do końca roku zostało 26 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś