Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

5 MAJA 2019
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii – Bóg zapłać!

W Poniedziałek – Święto Św. Apostołów: Filipa i Jakuba

W Środę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę Obchodzić będziemy Światowy dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. O powołania modlić się będziemy szczególnie w czasie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Tak więc przez cały maj Msze święte w tygodniu są tylko wieczorem. W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

We wtorek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej.

Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I-szą Komunią będzie 9 maja (czyli najbliższy czwartek) po Mszy świętej. Uroczystość pierwszokomunijna będzie 19 maja na Mszy św. o 11.30.

Już dziś informujemy, że rocznica I Komunii będzie 26 maja na mszy św. o 11.30. Spotkanie z dziećmi, które obchodzić będą rocznicę oraz ich rodzicami będzie 23 maja po Mszy świętej.

Kolejne spotkanie uczniów klasy VI, przygotowujących się do bierzmowania, będzie w najbliższą sobotę - zbiórka o godz. 9.00 na przystanku Agatowa.

W przyszłą niedzielę będą przed kościołem zbierać ofiary przedstawiciele Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wesprzeć ten dobry cel swoją ofiarą.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28
z klatek 1-4 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 11 maja na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 28 z klatek 5- 8.

 
Drukuj

28 KWIETNIA 2019
2 NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

We Wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha – przeniesiona z poprzedniego tygodnia, ponieważ przypadła w czasie Oktawy.

W Środę – rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Tak więc przez cały maj nie będzie w tygodniu Mszy świętych o godz. 7.00 rano.

W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

W Pierwszy czwartek – Różaniec, prowadzony przez Różę, rozpocznie się pół godziny przed nabożeństwem – czyli o 18.00.

W Pierwszy piątek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jak zwykle w tym dniu Msze święte będą w porządku niedzielnym, a nabożeństwo majowe po Mszy o 16.30. Po każdej Mszy odmawiać będziemy Akt Zawierzenia Matce Bożej, a Msza św. o 11.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 9.00.

Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie połączone z nabożeństwem majowym i rozpocznie się o godz. 18.00.

Przyszła niedziela – to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zmarłych wypominanych będzie w niedzielę 5 maja o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na nasze inwestycje parafialne.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 4-6 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 4 maja na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 28 z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
Drukuj

21 KWIETNIA 2019
WIELKANOC

 

Dziękujemy za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składamy też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za dostosowanie się do uwag komentarza, zwłaszcza jeśli chodzi o przystępowanie do Komunii św. w Wielki Czwartek. Byłoby pięknie, gdyby na każdej Mszy św. panował taki porządek. Dlatego prosimy by do Komunii św. podchodzić przez środek i odchodzić na boki. Przy tej okazji informujemy osoby, które ze względu na chorobę mają dietę bezglutenową, aby zgłosiły to w zakrystii i ustaliły z księdzem sposób przyjmowania Komunii.

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora..

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Codziennie – do niedzieli - po Mszy świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 1-3 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 kwietnia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 26 z klatki 4, 5 i 6.

 
Drukuj

14 KWIETNIA 2019
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

We wtorek była spowiedź przedświąteczna. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali i oczyścili swe serca na Święta. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko w Wielki Piątek rano od 7.00 do 8.00.

Gorzkie Żale dziś po Mszy o 16.30.

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 19.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do Północy.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 14.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00, co pół godziny, aż do 14.00.

Wieczorem o godz. 20.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece. Po Mszy świętej w sobotę Procesja Rezurekcyjna. Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy zwykle pomagają przy procesji, uczynili to także w tym dniu.

W związku z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia, kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna.

 

Przyszła niedziela – to Wielkanoc.

Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień świąt – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia jest przeznaczona na UPJP2.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 24 – Bóg zapłać!

Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 20 kwietnia - zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 26 z klatki 1, 2 i 3, oraz inne osoby, które chciałyby pomóc. Sprzątać będziemy wyjątkowo dopiero po poświęceniu pokarmów – czyli parę minut po 14.00. Wiele osób pewnie wyjedzie na święta – dlatego bardzo prosimy, aby ci co zostają, przyszli do pomocy, aby w ciągu paru minut kościół przygotować na Wielkanoc.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Władysława Burman z ul. Topazowej 7.

Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 24

Dzisiaj:

8 Grudnia 2019
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
Uroczystość
Niepokalanego
Poczęcia NMP
Do końca roku zostało 24 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś