Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

17 GRUDNIA 2017
3 NIEDZIELA ADWENTU


To już ostatnia niedziela przed Świętami – za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w przyszłą niedzielę będą tylko do południa – czyli o 8.00, 10.00 i 11.30. Pasterka jak zwykle o Północy.

Roraty dla dzieci będą w tym tygodniu już tylko we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

Spowiedź przedświąteczna będzie w naszym kościele w środę od godz. 17.30 do 19.30. Bardzo proszę o skorzystanie ze spowiedzi w tym dniu, spowiadać będzie 5-ciu księży. Później już nie będzie okazji aby się wyspowiadać, bo będę spowiadać w tych parafiach, z których księża przyjadą do nas na spowiedź.

W zakrystii można jeszcze nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W gablocie wywieszony jest Plan Kolędy, czyli Wizyty duszpasterskiej; jest też na stronie internetowej naszej parafii.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Nefrytowej 1 i 3-25 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 23 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę wszystkich mieszkańców ul. Topazowej 7.

 
Drukuj

10 GRUDNIA 2017
2 NIEDZIELA ADWENTU


Dzisiaj po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać!

Roraty dla dzieci są we wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci do udziału z lampionami.

W zakrystii można nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

W gablocie wywieszony jest już Plan Kolędy, czyli Wizyty duszpasterskiej; jest też na stronie internetowej naszej parafii.

ziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6, z klatek 5-7 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 16 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Nefrytowej 1 i 3-25.

 
Drukuj

3 GRUDNIA 2017
1 NIEDZIELA ADWENTU


Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię – czyli na Święta Bożego Narodzenia. Czas ten przypomina nam także o powtórnym przyjściu Jezusa, na końcu świata. Przez ten czas nie ubiera się ołtarza kwiatami, a zapalane w kolejne niedziele, świece w wieńcu adwentowym przypominają nam o zbliżających się świętach. Przez cały Adwent odprawiamy Roraty, czyli Msze ku czci Matki Bożej. Podobnie jak w roku ubiegłym Roraty dla dzieci będą we wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci do udziału już w najbliższy wtorek z lampionami.

W związku z czytanym dziś Listem – Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedziele.

 

W tym tygodniu:

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będą 2 Msze św. w naszym kościele: rano o 7.00 i wieczorem o 19.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post.

W przyszłą niedzielę Druga Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

W przyszłą niedzielę na Mszy 11.30 będą uroczyste chrzty, będą też w Święto Św. Szczepana – 26 grudnia.

W zakrystii można nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Przy tej okazji informuję, że nikt w imieniu parafii nie roznosi opłatków po mieszkaniach. Gdyby ktoś taki się pojawił i zbierał ofiary w imieniu parafii – to jest oszustem.

Zebranie rodziców dzieci pierwszo komunijnych będzie w czwartek 7 grudnia o 19.30.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6, z klatek 1-4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 9 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 6, z klatki 5, 6 i 7.

 
Drukuj

26 LISTOPADA 2017

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Czas Adwentu. Przyszła niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zm. wypominanych będzie 8 grudnia o 19.00. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

W tym tygodniu:

Czwartek – Święto Św. Andrzeja Apostoła

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00 do 18.50. O 19.00 Msza święta z Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

Sobota – odwiedziny chorych z racji I soboty o godz. 9.00.

Już dziś informuję, że zebranie rodziców dzieci pierwszo komunijnych będzie 7 grudnia o 19.30.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 5, z klatek 5-7, oraz innym osobom – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 2 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 6, z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 3 z 6

Dzisiaj:

24 Lutego 2018
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 311 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas

Kalendarz