Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

19 MAJA 2019
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary przed kościołem dla dzieci z Zespołem Downa – Bóg zapłać!

W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne obchodzą swój Biały Tydzień. Zaczynamy o godz. 18.30 nabożeństwem majowym i zaraz po nabożeństwie (czyli około 18.50) Msza święta. W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

Dzieci, które w ubiegłym roku przyjmowały I Komunię św. będą w niedzielę za tydzień na Mszy o 11.30 obchodzić Rocznicę. Spotkanie z dziećmi oraz ich rodzicami będzie w najbliższy czwartek, 23 maja po Mszy świętej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ruchem małżeńskim Equipes Notre-Dame na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek o g. 19.30.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert: Moja Mama jest Królową - uwielbienie z Maryją. W klimacie majowej modlitwy z Maryją chcemy uczcić także Dzień Matki. Dzieci mogą zaprosić swoje mamy używając gotowego zaproszenia, które można odebrać po Mszy świętej i napisać na nim imię swojej mamy. Dla Maryi i mam zagra Hubert Kowalski z zespołem kameralnym i wokalnym i nasza rodzinna Schola Złocieniowa. Koncert zaczynamy o g. 20.00, wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych.

We wtorek Ks. proboszcz obchodzi 30 lecie święceń kapłańskich. W tym dniu będzie Msza św. w jego intencji o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Radę Parafialną, Różę Różańcową i inne zainteresowane osoby, które chciałyby złożyć życzenia zapraszamy na spotkanie z jubilatem po Mszy świętej w sali nad kościołem.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci pierwszokomunijnych – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 25 maja na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 30, z klatki 1, 2, 3 i 4.

 

Jest też na dzisiaj komunikat Episkopatu Polski zachęcający do udziału w wyborach w przyszłą niedzielę.

Oto jego treść:

SŁOWO
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO


Drodzy Siostry i Bracia,
W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.
Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.
Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Jasna Góra, 2 maja 2019 roku

 
Drukuj

12 MAJA 2019
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. O powołania modlić się będziemy szczególnie w czasie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18.30, a Msza święta bezpośrednio po nabożeństwie – czyli kilka minut przed 19.00. W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

W Wtorek – Święto Św. Macieja Apostoła

W Czwartek – Święto Św. Andrzeja Boboli

Spotkania z dziećmi przed I-szą Komunią będą w tym tygodniu w środę o 17.30 i w czwartek po Mszy św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o 10.00. Uroczystość pierwszokomunijna będzie w najbliższą niedzielę na Mszy św. o 11.30. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi wybrały w tym dniu inną godzinę uczestniczenia we Mszy świętej.

Rocznica I Komunii będzie 26 maja na Mszy św. o 11.30. Spotkanie z dziećmi, które obchodzić będą rocznicę oraz ich rodzicami będzie 23 maja po Mszy świętej.

Spotkanie wszystkich ministrantów w sobotę o g. 9.00.

Kilka tygodni temu przedstawialiśmy ruch małżeński Equipes Notre-Dame, zgłosiło się kilka chętnych par małżeńskich, jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem, albo ma wątpliwości i waha się zapraszamy na spotkanie informacyjne w czwartek 23 maja na g. 19.30. Wtedy małżonkowie z tego ruchu odpowiedzą na wszystkie pytania.

Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa zbierają ofiary. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wesprzeć ten dobry cel.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28
z klatek 5-8 – Bóg zapłać! O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Józefa Bełza-Rakowska z ul. Topazowej 8. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

5 MAJA 2019
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii – Bóg zapłać!

W Poniedziałek – Święto Św. Apostołów: Filipa i Jakuba

W Środę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę Obchodzić będziemy Światowy dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. O powołania modlić się będziemy szczególnie w czasie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Tak więc przez cały maj Msze święte w tygodniu są tylko wieczorem. W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

We wtorek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej.

Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I-szą Komunią będzie 9 maja (czyli najbliższy czwartek) po Mszy świętej. Uroczystość pierwszokomunijna będzie 19 maja na Mszy św. o 11.30.

Już dziś informujemy, że rocznica I Komunii będzie 26 maja na mszy św. o 11.30. Spotkanie z dziećmi, które obchodzić będą rocznicę oraz ich rodzicami będzie 23 maja po Mszy świętej.

Kolejne spotkanie uczniów klasy VI, przygotowujących się do bierzmowania, będzie w najbliższą sobotę - zbiórka o godz. 9.00 na przystanku Agatowa.

W przyszłą niedzielę będą przed kościołem zbierać ofiary przedstawiciele Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wesprzeć ten dobry cel swoją ofiarą.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28
z klatek 1-4 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 11 maja na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 28 z klatek 5- 8.

 
Drukuj

28 KWIETNIA 2019
2 NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

We Wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha – przeniesiona z poprzedniego tygodnia, ponieważ przypadła w czasie Oktawy.

W Środę – rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Tak więc przez cały maj nie będzie w tygodniu Mszy świętych o godz. 7.00 rano.

W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

W Pierwszy czwartek – Różaniec, prowadzony przez Różę, rozpocznie się pół godziny przed nabożeństwem – czyli o 18.00.

W Pierwszy piątek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jak zwykle w tym dniu Msze święte będą w porządku niedzielnym, a nabożeństwo majowe po Mszy o 16.30. Po każdej Mszy odmawiać będziemy Akt Zawierzenia Matce Bożej, a Msza św. o 11.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 9.00.

Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie połączone z nabożeństwem majowym i rozpocznie się o godz. 18.00.

Przyszła niedziela – to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zmarłych wypominanych będzie w niedzielę 5 maja o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na nasze inwestycje parafialne.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 4-6 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 4 maja na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 28 z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 25

Dzisiaj:

17 Sierpnia 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jacka
kapłana
Do końca roku zostało 137 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś