Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

25 MARCA 2018
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ


Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś ostatnie już Gorzkie Żale - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Odwiedziny chorych z Komunią św. na Święta będą w środę o godz. 9.00.

Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

We wtorek była spowiedź przedświąteczna. Spowiadało 5. księży – ale nie mieli za bardzo kogo spowiadać – a szkoda. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko w Wielki Piątek rano od 7.00 do 8.00 – i tylko wtedy!

W tym tygodniu:

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 19.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do Północy.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 14.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

Wieczorem o godz. 20.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece. Po Mszy świętej w sobotę Procesja Rezurekcyjna. Bardzo proszę, aby wszyscy, którzy zwykle pomagają przy procesji, uczynili to także w tym dniu.

Proszę też wszystkich, którzy chcieliby czynnie się włączyć w obchody Triduum Paschalnego, np. przez Czytanie, aby zgłosili się w zakrystii i zadeklarowali pomoc.

Przyszła niedziela – to Wielkanoc. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień świąt – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia jest przeznaczona na UPJP2.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 30 marca - zapraszam wszystkich mieszkańców z bloku przy ul. Czeczów 28, oraz inne osoby, które chciałyby pomóc. Sprzątać będziemy wyjątkowo dopiero po poświęceniu pokarmów – czyli parę minut po 14.00. Wiem, że wiele osób wyjedzie na święta – dlatego wyznaczam cały blok i bardzo proszę, aby ci co zostają, przyszli do pomocy, aby w ciągu paru minut kościół przygotować na Wielkanoc.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Marszałek z ul. Nefrytowej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

18 MARCA 2018
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne.

Jeszcze dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z krótka homilią o 19.00, a po Mszy Nauka rekolekcyjna.

Spowiedź będzie we wtorek od 17.00 do 19.00.

Droga Krzyżowa – jak zwykle w piątek o 18.30. Będzie trochę dłużej trwać, a prowadzić ją będzie nasza schola. Zaraz po Drodze Krzyżowej Msza święta.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie na zewnątrz kościoła pod krzyżem i procesja z palmami do kościoła będzie przed Mszą św. o 11.30. Na tej Mszy będzie śpiewać schola.

Odwiedziny chorych z Komunią św. na Święta będą 28 marca o godz. 9.00. W zakrystii można zgłaszać chorych, których trzeba odwiedzić.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 26 z klatek 1-4, oraz rodzinom bierzmowanych – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 24 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę pozostałych mieszkańców ul. Czeczów 26, którzy jeszcze nie sprzątali.

Komitet Mieszkańców na naszym osiedlu podjął inicjatywę starania się o budowę szkoły. Dziś po mszach świętych zbierają podpisy pod petycją do Urzędu Miasta, aby na naszym osiedlu powstała szkoła. Gorąco zachęcam aby przyłączyć się do tej akcji.

 
Drukuj

11 MARCA 2018
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

Droga Krzyżowa – jak zwykle w piątek o 18.30.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Na każdej Mszy będzie nauka rekolekcyjna. Spowiedź będzie we wtorek 20 marca od 17.00 do 19.00.

Szczegółowy Plan jest wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę - czyli 17 marca o godz. 16.00.

W związku z tym odbędą się próby, przygotowujące do tej uroczystości:
- 15 marca (czwartek) - 19.30

- 16 marca (piątek) - 17.00 do 18.30 - SPOWIEDŹ

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 22 i 24 – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 17 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 26 z klatek 1-4, a także te rodziny kandydatów do bierzmowania, które nie sprzątały w wyznaczonym dla nich terminie.

 
Drukuj

4 MARCA 2018
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszym kościele z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe, a także za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc polskim misjonarzom – Bóg zapłać!

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w sobotę.

Spotkanie z uczniami gimnazjum, którzy 17 marca przyjmować będą sakrament bierzmowania będzie w najbliższą sobotę (10 marca) po wieczornej Mszy świętej.

Dziękuję za posprzątanie kościoła pewnym niewyznaczonym osobom (z wyznaczonych mieszkańców ul. Czeczów 20 z klatek 5-8 – nie było nikogo! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 10 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 22 i 24.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 18 z 25

Dzisiaj:

17 Sierpnia 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jacka
kapłana
Do końca roku zostało 137 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś