Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

17 CZERWCA 2018
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w ciągu tygodnia codziennie po Mszy świętej, a w niedziele po Mszy o 16.30.

W tym tygodniu:

Czwartek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi

Przyszła Niedziela – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkance ul. Malachitowej 5, oraz innej osobie – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę – czyli 23 czerwca na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich parafian z ul. Malachitowej 7, z klatki 1, 2 i 3.

Przypominam, że jeszcze do końca czerwca można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mogą brać udział wszystkie osoby zamieszkałe w Krakowie, które ukończyły 16 rok życia. Swój głos można oddać za pośrednictwem Internetu lub osobiście w punktach stacjonarnych np. w siedzibie naszej Rady Dzielnicy przy ul. Kurczaba 3 (tam też można się zapoznać z opisami projektów) lub w Dworze Czeczów w Bieżanowie, a także na stronie internetowej krakow.pl. Jest też m.in. projekt dotyczący naszego osiedla.

 
Drukuj

10 CZERWCA 2018
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim pomagającym w przeprowadzaniu procesji w Oktawie Bożego Ciała – Bóg zapłać!

Do końca czerwca Litanię do Serca Pana Jezusa - w tygodniu odmawiamy po Mszy świętej, a w niedziele po Mszy o 16.30.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie bł. męczenników:

Piotra Dańkowskiego, kapłana i współbraci

Środa – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy

Czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala. W tym dniu o 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę, a po nim Msza święta.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła pewnej osobie – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 16 czerwca na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich parafian z ul. Malachitowej 5.

Zapraszamy serdecznie na Integracyjny Festyn Rodzinny na naszym osiedlu pod hasłem: "Tu będzie szkoła". Odbędzie się on 16 czerwca (czyli w najbliższą sobotę) w godzinach od 10:00 do 21:30 – na terenie Telefoniki! W programie bardzo wiele atrakcji – szczegóły na plakacie w gablocie.

 
Drukuj

3 CZERWCA 2018
9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza przygotowującym ołtarze i pomagającym przeprowadzeniu procesji.

Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

W ciągu tygodnia – aż do czwartku – codziennie o 19.00 Msza święta – a po niej procesja wokół kościoła z Litanią. Serdecznie zachęcam do udziału i zarazem proszę o pomoc w niesieniu krzyża, baldachimu i relikwii naszego Patrona, oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Zakończenie Oktawy w czwartek.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – jak zwykle o 18.30 Róża prowadzi Różaniec w intencji Ojczyzny. O 19.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, po niej procesja na zakończenie Oktawy.

W Piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 19.00, a po niej Litania. Z racji Uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Msza święta niedzielna o 19.00, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Półłanki (zwłaszcza z bloku 29) i z ul. Taborowej. – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 9 czerwca o godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Malachitowej 5 z klatek 1, 2 i 3.

 
Drukuj

27 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Nabożeństwo majowe - we wtorek i środę o godz. 18.30.

Czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w niedziele.  Po Mszy o 11.30 – tradycyjna Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie. Bardzo proszę wyznaczonych parafian o przygotowanie ołtarzy.

Plan procesji jest wywieszony w Gablocie.

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu procesji w Boże Ciało oraz w tygodniu - w czasie Oktawy: Panów do baldachimu i nagłośnienia (tu bardzo proszę, aby po Mszy zgłosili się w zakrystii panowie, którzy mogliby w tym pomóc), Panie do niesienia relikwii naszego Patrona, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach od I Komunii. Na procesje warto zabrać modlitewniki z pieśniami, by móc włączyć się w wspólny śpiew.

Po południu o 16.00 w Boże Ciało ostatnie już Nabożeństwo majowe, a bezpośrednio po nim Msza święta.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00. Msza św. o 19.00, a po niej procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Sobota – Odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o 9.00. Msza św. niedzielna o 19.00, a po niej procesja z litanią.

W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o 16.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w sobotę 2 czerwca o 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Danalówka – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 2 czerwca o godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Półłanki (zwłaszcza blok nr 29) i ul. Taborowej.

Komitet „My Złocień” organizuje dla mieszkańców osiedla festyn. Potrzebni są chętni do pomocy w jego przygotowanie i prowadzenie. Kto mógłby się włączyć do pomocy to zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę (2 czerwca)
o 10.00 do Pizzerii Bolzano.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 15 z 25

Dzisiaj:

17 Sierpnia 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jacka
kapłana
Do końca roku zostało 137 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś