Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

15. sierpnia 2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARY PANNY

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny (popularnie nazywana Świętem Matki Bożej Zielnej). Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy św.

2. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W niedziele Msze św. są  o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

- w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Jest to również trzeci piątek miesiąca, dlatego po Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia;

- w sobota – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

4. W najbliższych dniach przypada tradycyjny odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Procesja Pogrzebu Matki Bożej w piątek 20.08 o g. 15.00, zaś w niedzielę 22.08 Procesja Wniebowzięcia i Msza święta przy ołtarzu polowym o g. 11.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna jak zwykle w czwartek od 18.00 do 19.00 i w sobotę wyjątkowo od 8.00 do 9.00.

7. Na stoiku pod chórem jest wyłożony sierpniowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.

8. Serdecznie dziękuję trzem rodzinom z ul. Malachitowej 5, za przygotowanie kaplicy           i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie kaplicy wyjątkowo w piątek 20.08 od   g. 19.30, bardzo proszę parafian z ul. Malachitowej 7.

9. Dziękuję pani Katarzynie za ułożenie dekoracji kwiatowych do naszej kaplicy przed uroczystością Matki Bożej Zielnej.

10. Dziękuję wszystkim za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

8. sierpnia 2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

2. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W niedziele Msze św. są o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

- we wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- w środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

- w piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;

- w sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny (popularnie nazywana Świętem Matki Bożej Zielnej). Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy św.

5. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim wydarzeniu BEATYFIKACJA33. Są to 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej pt. „Wszystko postawić na Maryję”. I edycja rozpoczęła się 6 sierpnia i potrwa do 8 września. Więcej informacji na banerze, plakacie w gablocie i stronie www.beatyfikacja33.pl.

6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna jak zwykle w czwartek od 18.00 do 19.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.

7. Na stoiku pod chórem jest wyłożony sierpniowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.

8. Bardzo serdecznie dziękuję jednej Pani z ul. Topazowej 3 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę, a Panu Ryszardowi za uporządkowanie terenu wokół kaplicy po czwartkowej ulewie. O posprzątanie kaplicy w sobotę 14.08 od g. 9.00, proszę parafian z ul. Malachitowej 5.

9. Dziękuję wczorajszym Nowożeńcom za ofiarowanie dekoracji kwiatowych do naszej kaplicy.

10. Dziękuję wszystkim za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

1. sierpnia 2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc szczególnej modlitwy i troski o trzeźwość w naszych rodzinach, wspólnotach i ojczyźnie. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. Dzisiaj o g. 20.00, Abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach, w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu.

3. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W niedziele Msze św. są o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

4. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów;

- w czwartek – pierwszy miesiąca, o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową o     nowe powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek – święto Przemienienia Pańskiego i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o g. 19.00 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania. W tym dniu także wyjście Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę - Msza święta na Wzgórzu Wawelskim o g. 7.00.

- w sobotę – pierwszą miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00. O g. 19.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim wydarzeniu BEATYFIKACJA33. Są to 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej pt. „Wszystko postawić na Maryję”. I edycja : od 6 sierpnia do 8 września. Więcej informacji na banerze, plakacie w gablocie i stronie www.beatyfikacja33.pl.

6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna jak zwykle w czwartek od 18.00 do 19.00 i sobotę od 9.15 do 10.00.

7. Na stoiku pod chórem jest wyłożony sierpniowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.

8. Dziękuję za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Kwota 1450 zł i 5 euro, została przekazana na konto MIVA POLSKA, która zajmuje się zakupem środków transportu na misje.

9. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom: Małgorzacie, Łucji, Helenie i Małgorzacie oraz Panom Marcinowi i Ryszardowi za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 07.08, od g. 9.30, proszę parafian z ul. Półłanki (zwłaszcza blok 29) i z ul. Taborowej.

10. Dziękuję za ofiarowanie róż do kaplicy, a Pani Katarzynie za ułożenie bukietów i troskę o nie.

11. Dziękuję Panu Pawłowi z rodziną oraz Panu Ryszardowi za wykoszenie terenu wokół kaplicy.

12. Dziękuję Panu Tomaszowi za pomoc w zakrystii a wszystkim za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

25. lipca 2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów. Z tej okazji papież Franciszek ogłosił w całym Kościele rok 2021 i 2022 Rokiem Jakubowym. Osobiście zachęcam do pielgrzymowania Drogami św. Jakuba, w naszej archidiecezji.  Dziś wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Serdecznie zachęcamy do roztropnego korzystania ze środków komunikacji. Specjalna modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy świętej. Przy tej okazji są zbierane ofiary na pojazdy dla misji, w ramach akcji 1 gr za 1 km.

2. Nowenna tygodni przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęła się w  niedzielę 11. lipca i potrwa do 11 września. Na każdy dzień tygodnia zostały przygotowane cytaty Sługi Bożego oraz modlitwa, którą będziemy odmawiać po Mszach świętych.

3. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

4. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna jak zwykle w czwartek od 18.00 do 19.00 i sobotę od 9.00 do 10.00.

5. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej  Maryi Panny;

- w czwartek – wspomnienie św. Marty;

- w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin, a po Mszy św. spotkanie z Różą. Przed Mszą o 8.00 i 9.30 i 19.00 będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach.

7. Wspominając Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, Abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach, w niedzielę 01.08, o g. 20.00, w rocznicę ich zakończenia. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu.

8. Dziękuję rodzinie z ul. Złocieniowej 21 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 31.07, od g. 9.00, proszę parafian z ul. Danalówka.

9. Dziękuję Panu Rafałowi za bezinteresowne pomalowanie mieszkania dla księdza wikarego oraz Panu Tomaszowi za pomoc.

10. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 37

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś