Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

12 MAJA 2019
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. O powołania modlić się będziemy szczególnie w czasie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18.30, a Msza święta bezpośrednio po nabożeństwie – czyli kilka minut przed 19.00. W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

W Wtorek – Święto Św. Macieja Apostoła

W Czwartek – Święto Św. Andrzeja Boboli

Spotkania z dziećmi przed I-szą Komunią będą w tym tygodniu w środę o 17.30 i w czwartek po Mszy św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o 10.00. Uroczystość pierwszokomunijna będzie w najbliższą niedzielę na Mszy św. o 11.30. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi wybrały w tym dniu inną godzinę uczestniczenia we Mszy świętej.

Rocznica I Komunii będzie 26 maja na Mszy św. o 11.30. Spotkanie z dziećmi, które obchodzić będą rocznicę oraz ich rodzicami będzie 23 maja po Mszy świętej.

Spotkanie wszystkich ministrantów w sobotę o g. 9.00.

Kilka tygodni temu przedstawialiśmy ruch małżeński Equipes Notre-Dame, zgłosiło się kilka chętnych par małżeńskich, jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem, albo ma wątpliwości i waha się zapraszamy na spotkanie informacyjne w czwartek 23 maja na g. 19.30. Wtedy małżonkowie z tego ruchu odpowiedzą na wszystkie pytania.

Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa zbierają ofiary. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wesprzeć ten dobry cel.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28
z klatek 5-8 – Bóg zapłać! O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Józefa Bełza-Rakowska z ul. Topazowej 8. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

5 MAJA 2019
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii – Bóg zapłać!

W Poniedziałek – Święto Św. Apostołów: Filipa i Jakuba

W Środę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę Obchodzić będziemy Światowy dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. O powołania modlić się będziemy szczególnie w czasie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Tak więc przez cały maj Msze święte w tygodniu są tylko wieczorem. W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

We wtorek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej.

Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I-szą Komunią będzie 9 maja (czyli najbliższy czwartek) po Mszy świętej. Uroczystość pierwszokomunijna będzie 19 maja na Mszy św. o 11.30.

Już dziś informujemy, że rocznica I Komunii będzie 26 maja na mszy św. o 11.30. Spotkanie z dziećmi, które obchodzić będą rocznicę oraz ich rodzicami będzie 23 maja po Mszy świętej.

Kolejne spotkanie uczniów klasy VI, przygotowujących się do bierzmowania, będzie w najbliższą sobotę - zbiórka o godz. 9.00 na przystanku Agatowa.

W przyszłą niedzielę będą przed kościołem zbierać ofiary przedstawiciele Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wesprzeć ten dobry cel swoją ofiarą.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28
z klatek 1-4 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 11 maja na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 28 z klatek 5- 8.

 
Drukuj

28 KWIETNIA 2019
2 NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

We Wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha – przeniesiona z poprzedniego tygodnia, ponieważ przypadła w czasie Oktawy.

W Środę – rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Tak więc przez cały maj nie będzie w tygodniu Mszy świętych o godz. 7.00 rano.

W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

W Pierwszy czwartek – Różaniec, prowadzony przez Różę, rozpocznie się pół godziny przed nabożeństwem – czyli o 18.00.

W Pierwszy piątek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jak zwykle w tym dniu Msze święte będą w porządku niedzielnym, a nabożeństwo majowe po Mszy o 16.30. Po każdej Mszy odmawiać będziemy Akt Zawierzenia Matce Bożej, a Msza św. o 11.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 9.00.

Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie połączone z nabożeństwem majowym i rozpocznie się o godz. 18.00.

Przyszła niedziela – to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zmarłych wypominanych będzie w niedzielę 5 maja o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na nasze inwestycje parafialne.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 4-6 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 4 maja na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 28 z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
Drukuj

21 KWIETNIA 2019
WIELKANOC

 

Dziękujemy za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składamy też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za dostosowanie się do uwag komentarza, zwłaszcza jeśli chodzi o przystępowanie do Komunii św. w Wielki Czwartek. Byłoby pięknie, gdyby na każdej Mszy św. panował taki porządek. Dlatego prosimy by do Komunii św. podchodzić przez środek i odchodzić na boki. Przy tej okazji informujemy osoby, które ze względu na chorobę mają dietę bezglutenową, aby zgłosiły to w zakrystii i ustaliły z księdzem sposób przyjmowania Komunii.

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora..

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Codziennie – do niedzieli - po Mszy świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 1-3 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 kwietnia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 26 z klatki 4, 5 i 6.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 24

Dzisiaj:

19 Października 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Jerzego
Popiełuszki
prezbitera
i męczennika]
Do końca roku zostało 74 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś