Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

16 CZERWCA 2019
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Dzisiaj Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o 16.30. W ciągu tygodnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej, a w Oktawie Bożego Ciała w czasie procesji.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

W tym dniu Msze święte w porządku niedzielnym, a tradycyjna procesja do czterech ołtarzy po Mszy o 11.30. Bardzo prosimy wyznaczonych parafian, aby je przygotowali.

Prosimy też o pomoc w przeprowadzeniu procesji zarówno w Boże Ciało jak i w tygodniu - w czasie Oktawy: Panów do krzyża, baldachimu i nagłośnienia, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach od I Komunii. Na procesje warto zabrać modlitewniki z pieśniami, by móc włączyć się we wspólny śpiew.

W przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy o 16.30.

Zbiórka ministrantów we wtorek o 18.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 22 czerwca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Agatowej 18, z mieszkań od 1 do 55.

 
Drukuj

9 CZERWCA 2019
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Dzisiaj Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o 16.30. W ciągu tygodnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej.

Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Wtorek - wspomnienie Św. Barnaby, apostoła

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.

Procesja w tym dniu będzie po Mszy o 11.30 na trasie jak trzy lata temu, czyli: z kościoła ul. Agatową do pętli autobusowej, następnie ulicą Złocieniową w stronę poczty i ul. Agatową powrót do kościoła. Mapka procesji jest wywieszona w gablocie.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz – parafian z ul. Agatowej 18

II – parafian z ul. Złocieniowej 40, 42 i 44.

III – parafian z ul. Nefrytowej i Topazowej 7

IV – parafian z ul. Topazowej 8, oraz Agatowej 23, 25 i 27.

Bardzo serdecznie zapraszamy na krótkie spotkanie dotyczące przygotowania tej uroczystości w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej, wszystkich którzy mogliby w jakikolwiek sposób pomóc: szczególnie jeśli chodzi o nagłośnienie, niesienie krzyża i baldachimu. Można będzie wtedy także skonsultować przygotowanie ołtarzy.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 czerwca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

 
Drukuj

2 CZERWCA 2019
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Dzisiaj Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o 16.30. W ciągu tygodnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej.

Od jutra rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu:

Pierwszy czwartek – Różaniec, prowadzony przez Różę Różańcową o godz. 18.30, po nim Msza święta oraz Litania do Serca Pana Jezusa.

Pierwszy piątek - okazja do spowiedzi od godz. 18.00. msza święta z Litanią do Serca Pana Jezusa o 19.00.

Spotkanie z młodzieżą klas VII i VIII w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania będzie w najbliższą sobotę - 8 czerwca o 19.30.

Spotkanie z młodzieżą klas VI będzie w najbliższą sobotę. Zbiórka o 8.50 przy kościele.

Na spotkanie Grupy Biblijnej zapraszamy we wtorek po Mszy św.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.

Procesja w tym dniu będzie po Mszy o 11.30 na trasie jak trzy lata temu, czyli: z kościoła ul. Agatową do pętli autobusowej, następnie ulicą Złocieniową w stronę poczty i ul. Agatową powrót do kościoła. Mapka procesji jest wywieszona w gablocie.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz – parafian z ul. Agatowej 18

II – parafian z ul. Złocieniowej 40, 42 i 44.

III – parafian z ul. Nefrytowej i Topazowej 7

IV – parafian z ul. Topazowej 8, oraz Agatowej 23, 25 i 27.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Czeczów 30 z klatek od 5 do 8, oraz Czeczów 32 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 8 czerwca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b.

Dziś po każdej Mszy Świętej grupa mieszkańców zbiera podpisy pod wnioskiem o dokończenie w trybie pilnym ulicy Domagały.

 
Drukuj

26 MAJA 2019
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Zapraszamy dziś wieczorem na koncert: Moja Mama jest Królową - uwielbienie z Maryją. W klimacie majowej modlitwy z Maryją chcemy uczcić także Dzień Matki. Dzieci mogą zaprosić swoje mamy używając gotowego zaproszenia, które można odebrać po Mszy świętej i napisać na nim imię swojej mamy. Dla Maryi i mam zagra Hubert Kowalski z zespołem kameralnym i wokalnym i nasza rodzinna Schola Złocieniowa. Koncert zaczynamy o g. 20.00, wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Dzisiaj Nabożeństwo majowe po Mszy św. o 16.30, a w ciągu tygodnia o godz. 18.30.

Od poniedziałku do środy trwają Dni modlitw o urodzaje.

W piątek – Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nabożeństwo I-sobotnie o 18.00.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - jest to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą
o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na nasze inwestycje parafialne.

Nabożeństwo czerwcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.30.

Spotkanie z młodzieżą klas VII i VIII w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania będzie w sobotę 8 czerwca o 19.30.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Czeczów 30 z klatek od 1 do 4 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 1 czerwca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8, oraz Czeczów 32.

 

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej grupa mieszkańców będzie zbierać podpisy pod wnioskiem o dokończenie w trybie pilnym ulicy Domagały. Ostatnie dni pokazały jak ważna jest to sprawa!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 25

Dzisiaj:

17 Sierpnia 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jacka
kapłana
Do końca roku zostało 137 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś