Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

23 GRUDNIA 2018
4 NIEDZIELA ADWENTU

 

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przezywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd).

Pasterka jak zwykle o północy.

Msze święte w Boże Narodzenie i Święto Św. Szczepana jak w niedziele.

Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda, rozpocznie się zaraz po Świętach. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj. Bardzo prosimy, aby znaleźć kilka minut, by we własnym mieszkaniu porozmawiać z księdzem. Mieszkańcy nowych, nie wyznaczonych jeszcze bloków, jeśli już by chcieli się spotkać z księdzem i poświęcić mieszkanie mogą się umówić indywidualnie, także poza czasem kolędowym. Zachęcamy też rodziny nieobecne w wyznaczonym dla nich czasie do umówienia z księdzem innego terminu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła jednej mieszkance ul. Topazowej 5 (choć wyznaczony był cały blok) !

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 29 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, z klatek od 1 do 4.

 
Drukuj

16 GRUDNIA 2018
3 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziękujemy za złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.

 

Przypominamy, że Roraty dla dzieci są w ciągu tygodnia codziennie do czwartku o godz. 19.00. W czwartek zakończenie rorat dla dzieci. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. W piątek będzie Msza św. tylko rano o 7.00.

Przedświąteczna spowiedź będzie w naszej parafii w najbliższy piątek (21 grudnia) w godzinach od 17.00 do 19.00 i tylko wtedy. W sobotę będziemy spowiadać w Bieżanowie.

Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 22 grudnia od godz. 12.00. Chorych, których trzeba wyspowiadać w domu można zgłosić w zakrystii.

W zakrystii można jeszcze nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda, rozpocznie się w pierwszy dzień po Świętach. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, aby znaleźć kilka minut, by we własnym mieszkaniu porozmawiać z księdzem. Mieszkańcy nowych, nie wyznaczonych jeszcze bloków, jeśli już by chcieli się spotkać z księdzem i poświęcić mieszkanie mogą się umówić indywidualnie, także poza czasem kolędowym. Zachęcamy też rodziny nieobecne w wyznaczonym dla nich czasie do umówienia z księdzem innego terminu.

Dziękujemy pewnemu mieszkańcowi parafii za pomoc w kupnie i wymianie rzutnika na nowy.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 3 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 22 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy wszystkich parafian z ul. Topazowej 5.

 
Drukuj

9 GRUDNIA 2018
2 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziś obchodzimy w Polskim Kościele dzień  modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

Także dziś nasza schola przeprowadza przed kościołem kiermasz świąteczny.

Przypominamy, że Roraty dla dzieci są w ciągu tygodnia codziennie o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę, czyli 15 grudnia o 17.00.

 

W zakrystii można już nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Już dziś informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii 21 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 3.

 
Drukuj

2 GRUDNIA 2018
1 NIEDZIELA ADWENTU


Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię – czyli na Święta Bożego Narodzenia. Czas ten przypomina nam także o powtórnym przyjściu Jezusa, na końcu świata. Przez cały Adwent odprawiamy Roraty, czyli Msze ku czci Matki Bożej. Roraty dla dzieci będą w ciągu tygodnia codziennie o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci do udziału już jutro z lampionami.

W tym tygodniu:

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę, po nim Msza święta, Litania do naszego Patrona i ucałowanie relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z Uroczystości: rano o 7.00 i wieczorem o 19.00.

Kolejne spotkanie Grupy Biblijnej będzie we wtorek po Mszy świętej.

Już dziś informujemy, że kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w sobotę 15 grudnia – tym razem o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę Druga Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

W tym dniu nasza schola organizuje kiermasz świąteczny.

W zakrystii można już nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 8 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 27

Dzisiaj:

11 Sierpnia 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Klary
dziewicy
Do końca roku zostało 143 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś