Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

31. maja 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj przypada też święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Od jutra rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego.

2. O g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny na zakończenie nabożeństw majowych.

3. Nie ma już ograniczeń co do ilości osób uczestniczących we Mszy św., więc serdecznie zapraszamy do naszej kaplicy. Obowiązuje nadal zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu.

4. W dni powszednie nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 8.00 oraz od 18.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

- w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

- w I czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O g. 18.30 Róża poprowadzi modlitwę różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

- I piątek - okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem od g. 18.00. O g. 19.00 Msza św. pierwszopiątkowa.

- I sobotę - odwiedziny chorych od g. 8.30. O g. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. We wtorek przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

7. Dziękujemy dwóm rodzinom z bloków 38, 38a i 38b przy ul. Złocieniowej za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 06.06 na g. 10.00 prosimy parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

8. Dziękujemy p. Ani z córkami za wyplewienie rabatki wzdłuż chodnika do naszej kaplicy, p. Danielowi za udostępnienie rzutnika i p. Leszkowi za zawieszenie obrazów. Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

24. maja 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypada też dzisiaj wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

2. O g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny.

3. Według najnowszego zarządzenia 1 osoba na 10 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy mogą uczestniczyć 24 osoby. Obowiązuje też zakrywanie ust i nosa oraz dwumetrowe odstępy.

4. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię Loretańską w ramach nabożeństwa majowego.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotujemy się do niej przez septennę odmawianą przed Mszą świętą.

7. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbywają się w formie online w poniedziałki o g. 20.30. Bliższe szczegóły można znaleźć na stronie FB lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

8. W piątek i sobotę dzieci z klasy III przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi. Uroczystość I Komunii świętej będą przeżywać indywidualnie lub w małych grupach w soboty w czerwcu i lipcu oraz pod koniec wakacji.

9. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Czeczów 32 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 30.05 na g. 9.00 prosimy parafian z bloków 38, 38a i 38b przy ul. Złocieniowej.

10. Dziękujemy p. Pawłowi za wykoszenie trawy wokół naszej kaplicy. Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

11. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

17. maja 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny.

2. Według najnowszego zarządzenia 1 osoba na 10 m2, od dzisiaj w Mszach św. w naszej kaplicy mogą uczestniczyć 24 osoby. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

3. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię Loretańską w ramach nabożeństwa majowego.

4. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Specjalne modlitwa będzie odmawiana rano po Mszy św., a wieczorem po litanii.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy ministrantów i kandydatów do służenia przy ołtarzu. Szczegóły u ks. Pawła.

6. Zapraszamy na spotkania online: grupy biblijnej w poniedziałek o g. 20.30; tym razem spróbujemy zmierzyć z tematem różnic w tłumaczeniach tekstów biblijnych, także tych używanych w czasie liturgii; oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o g. 20.00. Szczegóły pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

7. W piątek o g. 20.00 zapraszamy na spotkanie online Parafialną Radę Duszpasterską. Bliższe informacje będzie można znaleźć na stronie FB lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

8. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8 oraz dwóm paniom za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 23.05 na g. 10.00 prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 32.

9. Dziękujemy p. Danielowi z synem i p. Tomaszowi za wymianę oświetlenia na krzyżu oraz uporządkowanie rabatki przed nim. A panom Tomaszowi i Marcinowi za prace porządkowe przy naszej kaplicy. Za wszelką pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

Plan obchodów 100. lecia urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II:

17. maja 2020 r.  – WADOWICE:

godz. 10.30 - Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1;

godz. 13.00 - Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1.

18. maja 2020 r. – KRAKÓW:

godz. 17.00 - Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowana przez TVP 3;

godz. 18.05 - Koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów” emitowany w TVP 1;

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1.

 
Drukuj

10. maja 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj o g. 10.30 w Katedrze na Wawelu Msza św. ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji, transmitowana przez TVP 1. Nie ma natomiast tradycyjnej procesji na Skałkę.

2. Dzisiaj w  naszej kaplicy o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i o 18.45 śpiewana Litania do Najświętszej Maryi Panny.

3. Według zarządzenia 1 osoba na 15 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę i te osoby proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności.

5. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię Loretańską w ramach nabożeństwa majowego.

6. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;

- w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła;

- III piątek miesiąca – przed litanią odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia;

- w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski,

7. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, czytamy teksty trudne, zaskakujące albo wywołujące nasze wątpliwości. Spotkania odbywają się w formie online w poniedziałki o g. 20.30. Bliższe szczegóły można znaleźć na stronie FB lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

8. Spotkanie online ministrantów  kandydatów będzie w sobotę o g. 10. Bliższe szczegóły pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W nowej rzeczywistości ograniczeń epidemicznych zapraszamy już też ministrantów i kandydatów do służenia w kaplicy w tygodniu o g. 7.00 i 19.00 oraz w niedziele. Oczywiście pod warunkiem, że rodzice na to pozwalają i chłopców, którzy nie mają jeszcze 13 lat, ktoś z dorosłych przyprowadzi do kaplicy. Do pomocy w przeżywaniu Mszy św. zapraszamy ciągle także wszystkich uczestników, poprzez czytanie czytań mszalnych i wezwań modlitwy wiernych.

9. Dziękujemy p. Rafałowi za remont w mieszkaniu ks. Wikarego oraz p. Danielowi za prace porządkowe przy naszej kaplicy – Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu kaplicy w przyszłą sobotę, 16.05 na g. 10.00 jeszcze raz prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych komunijnych, na których była kolej,  będą sprzątać przed uroczystością.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 34

Dzisiaj:

8 Marca 2021
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jana
Bożego
Do końca roku zostało 299 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś