Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

18. października 2020

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI BŁ. JERZEGO POPIEŁUSZKI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. Po każdej Mszy świętej litania do naszego patrona i błogosławieństwo relikwiami. Dziś przypada też wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia.

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, od hasłem „Oto ja, poślij mnie”. W czasie nabożeństw różańcowych odprawianych w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o g. 17.00, będziemy szczególnie modlić się za misje, misjonarzy i wszystkich wspomagających sprawę misji.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy świętować:

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, patrona naszej parafii;

- we wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;

- w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, naszego Wielkiego Rodaka. W sanktuarium na „Białych Morzach” Msze święte o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Kustosz zaprasza na jedną z nich delegację z naszej parafii;

- w piątek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej.

5. W najbliższy piątek, 23. października, zapraszamy kobiety na kolejne spotkanie Betanii - Wspólnoty Kobiet na Złocieniu, tym razem on-line o g. 19.00. Kobiety chętne do uczestnictwa prosimy o zgłoszenie się na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

6. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie naszej kaplicy przed dzisiejszą uroczystością, osobom z bloków 33 i 35 przy ul. Agatowej oraz wszystkim, którzy włączyli się w te przygotowania. Dziękujemy też dwóm paniom za ułożenie pięknych dekoracji kwiatowych oraz jednemu panu za powieszenie nowego krzyża. O pomoc w sprzątaniu kaplicy w najbliższą sobotę, tj. 24. października na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 4.

7. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą o 8.00, 9.30 i 19.00. Raz w miesiącu będzie odprawiana za tych zmarłych Msza św. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii przed lub po Mszy świętej.

8. Od wczoraj w Mszach świętych w naszej kaplicy może uczestniczyć 35 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 7 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na usta i nos oraz dwumetrowe odstępy. Komunię św. udzielamy najpierw na dłoń a potem do ust.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

11. października 2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. Dziś także obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Przed kaplicą zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, której patronuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W  liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitara;

- w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

- w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o g. 17.00 czyli ok. g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a we wtorek i piątek szczególnie dzieci.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na konferencję biblijną.

5. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 14 X, o g. 18.45.

6. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek o g. 18.30.

7. W piątek po wieczornej Mszy świętej zbiórka ministrantów i lektorów oraz panów, którzy chcieliby włączyć się w służbę na sumie odpustowej.

8. W przyszłą niedzielę, czyli 18 X będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Suma odpustowa z procesją wokół kaplicy o godz. 12.30. Tradycyjnie prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji: panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i panie do niesienia relikwii. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie triduum, odprawione w czwartek, piątek i sobotę, podczas wieczornej Mszy świętej. Okazja do spowiedzi w piątek i sobotę od g. 17.00.

9. Serdecznie dziękujemy dwóm osobom z ul. Opalowej 2 i jednej z ul. Malachitowej 8, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy też trzem osobom z Rady Parafialnej za uporządkowanie otoczenia kaplicy. O posprzątanie naszej kaplicy przed odpustem, w sobotę 17 X, wyjątkowo od g. 12.00, prosimy parafian z bloków 33 i 35 przy ul. Agatowej oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w te przygotowania.

10. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą o 8.00, 9.30 i 19.00. Raz w miesiącu będzie odprawiana za tych zmarłych Msza św. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii przed lub po Mszy świętej.

11. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

4. października 2020

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów.

2. W  liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

- w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o g. 17.00 czyli ok. g. 17.45. We wtorek i piątek zapraszamy szczególnie dzieci.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej.

5. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 7 X, o g. 18.45.

6. Także w środę 7 X po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. g. 18.30, zapraszamy na I spotkanie przygotowujące do bierzmowania młodzież z klasy VII SP.

7. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek o g. 18.30.

7. W sobotę 10 X na g. 16.00, zapraszamy dzieci z klasy IV SP wraz z Rodzicami na dziękczynienie po I Komunii świętej,

8. Także w sobotę 10 X na g. 17.00 zapraszamy na spotkanie przygotowujące do bierzmowania młodzież z klasy VIII SP.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski, pod hasłem „TOTUS TUUS”. W tym dniu tradycyjna zbiórka do puszek przez na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, którym patronuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Challenge Eucharystyczny 20 minut dla Pana. Zgłosił się tyle osób, że adoracja Pana Jezusa mogła trwać od g. 20.20 do 7.00. Wygląda na to, że pomysł się przyjął, będziemy go więc kontynuować.

11. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi, pani Lucynie i Szymonowi z bl. przy ul. Malachitowej 12 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Paniom: Katarzynie i Annie za dekoracje kwiatowe. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 10 X od g. 9.00, prosimy parafian z bl. przy ul. Opalowej 2. Także w sobotę na g. 9.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy przedodpustowych porządkach wokół naszej kaplicy.

12. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

27. września 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po Mszy świętej o g. 11.00, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy III SP chcących przyjąć I Komunię świętą w naszej parafii. Natomiast o g. 15.00 w sali nad kaplicą spotkanie informacyjne dla małżeństw, które pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem i sobą nawzajem we wspólnocie Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.

2. W  liturgii tego tygodnia będziemy świętować:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- we wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła oraz pierwszy czwartek miesiąca, szczególny dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów oraz pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem od godz. 17.00. Różaniec o 17.30, potem Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie Msza św.;

- pierwszą sobotę. O g. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej.

4. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 30 IX, o godz. 19.45 w sali nad kaplicą.

5. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek o 18.30.

6. W czwartek rozpocznie się październik. Msze święte wieczorne będą odprawiane o g.18.00. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o g. 17.00 czyli ok. g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej.

7. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną. Również po Mszy świętej zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów. Przypominamy także o challene`u eucharystycznym w I piątek miesiąca.

8. Rozpoczęliśmy przygotowanie do przyjęcia I Spowiedzi i Komunii świętej (klasy III SP) oraz bierzmowania (klas VIII SP). Osoby, które chcą jeszcze dołączyć proszone są o kontakt z ks. Pawłem. W niedzielę 4 X na Mszy świętej o g. 11.00 dzieci z klasy III SP otrzymają różańce. Na nabożeństwa różańcowe dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i piątki.

9. Już dzisiaj zapraszamy dzieci z klasy IV SP wraz z Rodzicami na dziękczynienie po I Komunii świętej, w sobotę 10 X na g. 16.00.

10. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi i pani Alinie z bl. przy ul. Malachitowej 10, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie naszej kaplicy w sobotę 3 X od g. 10.00, prosimy parafian z bl. przy ul. Malachitowej 12.

11. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 37

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś