Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

20 STYCZNIA 2019
2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W dniach od 22 do 27 stycznia trwać będą w Panamie Światowe Dni Młodzieży.

Poniedziałek – wspomnienie Św. Agnieszki

Czwartek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego

Piątek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

Sobota – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Trwa Wizyta duszpasterska. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj.

W tym tygodniu odwiedzimy:

Dzisiaj od 18.00 - ul. Półłanki 15, 17, 19 (Oryza)

21 stycznia (poniedziałek) od 17.00 – ul. Złocieniowa 29, 31, 33, 35 i 37

22 stycznia (wtorek) od 19.30 – ul. Malachitowa 7

26 stycznia (sobota) od 14.00 – ul. Złocieniowa 38, 38a i 38b

27 stycznia (niedziela) od 17.30 – ul. Złocieniowa 44

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 7, z klatek od 1 do 4. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 26 stycznia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 7, z klatek od 5 do 9.

 
Drukuj

13 STYCZNIA 2019
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

Dzisiaj po Mszy św. wolontariusze zbierają ofiary do puszek na wsparcie pielgrzymki do Lourdes dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową oraz dzieci będących pod opieką oddziału onkologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu – za wszelką dobroć – Bóg zapłać!

Nasza schola zaprasza na Wieczór Kolęd dzisiaj po Mszy świętej o 16.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania!

Trwa Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Nefrytowej 1 i z domów przy Nefrytowej od numeru 3 do 25. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 19 stycznia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 7, z klatek od 1 do 4.

 
Drukuj

6 STYCZNIA 2019
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać! W ostatnich miesiącach znacznie ograniczamy inwestycje, aby zaoszczędzić i zgromadzić odpowiednie środki na rozpoczęcie przygotowań i projektów związanych z przyszłą budową kościoła. W niedługim czasie trzeba będzie już podjąć, związane z tym pierwsze kroki.

W przyszłą niedzielę - Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy św. o 11.30 będą uroczyste chrzty. Po Mszy św. będzie składka do puszek na wsparcie pielgrzymki do Lourdes dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową oraz dzieci będących pod opieką oddziału onkologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Także w przyszłą niedzielę nasza schola zaprasza na Wieczór Kolęd po Mszy świętej o 16.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania! Przy tej okazji Schola serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji świątecznego kiermaszu, zwłaszcza tym, którzy ofiarowali piękne rękodzieło, ozdoby, stroiki i kartki świąteczne, biżuterię, ciasta i pierniczki. Dziękujemy także wszystkim, którzy kupując te rzeczy wsparli naszą scholę. Bóg zapłać!

Trwa Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6 z klatek od 5 do 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 12 stycznia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Nefrytowej 1 i z domów przy Nefrytowej od numeru 3 do 25.

 
Drukuj

30 GRUDNIA 2018
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na pasterce na fundusz ratowania życia dzieci nienarodzonych SOS, oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – Bóg zapłać!

Poniedziałek - ostatni dzień tego roku. Rano o 7.00 Msza święta z Oktawy Narodzenia Pańskiego. Wieczorem o 19.00 Msza święta dziękczynna za otrzymane w tym roku od Pana Boga łaski.

Wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe, zatem Msze święte będą w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 52 Światowy Dzień Pokoju. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II. Na wszystkich Mszach podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić o pokój na świecie.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedzi pierwszopiątkowej nie będzie, bo była przed świętami. Msza święta pierwszopiątkowa o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli 3 Króli. W tym dniu tradycyjnie błogosławi się kredę i kadzidło. Można będzie sobie nabyć poświęcone kadzidełka.

Będzie to pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Trwa Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6 z klatki od 1 do 4. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 5 stycznia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, z klatek od 5 do 7.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 27

Dzisiaj:

11 Sierpnia 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Klary
dziewicy
Do końca roku zostało 143 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś