Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

23. sierpnia 2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. Adoracja w ciszy, pół godziny przed Mszami wieczornymi. W czwartek różaniec.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek święto św. Bartłomieja, apostoła;

- w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej parafii będą o 7.00 i dodatkowo o 19.00 z odnowieniem Aktu oddania narodu polskiego Matce Bożej;

- w czwartek wspomnienie św. Moniki;

- w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

3. W najbliższą sobotę dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię świętą. Ze względów epidemicznych uroczystość ta dokona się w dwóch turach: o g. 10.45 i 11.45. O podziale na grupy i planie prób rodzice zostali poinformowani drogą mailową. Rodzice zgłosili także chęć przygotowania i udekorowania kaplicy kwiatami, zrobią to w piątek po wieczornej Mszy św., zatem nie będzie sprzątania w sobotę.

4. Również w sobotę odbędzie się 48. Pielgrzymka do Kalwarii, jako dziękczynienie za czas wakacji. Zaproszone są młodzieżowe grupy parafialne oraz rodziny Domowego Kościoła. Początek o 9.45.

5. Serdecznie dziękujemy dwóm rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 11, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i ułożenie kwiatów.  Dziękujemy też jednej osobie za ofiarowane kwiaty.

6. Już dziś informujemy, że od 6 września powraca zwykły porządek odprawiania Mszy świętych. W niedziele i święta Msze św. będą odprawiane o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 0 19.00. W tygodniu od 1 września Msza św. wieczorna będzie odprawiana codziennie o g. 19.00, natomiast poranna o g. 7.00 oprócz wtorku i czwartku.

7. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

9 sierpnia 2020 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Adoracja w ciszy w dni powszednie przed Mszami wieczornymi. Kancelaria parafialna czynna w czwartek.

2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: - w poniedziałek święto św. Wawrzyńca,
- we wtorek wspomnienie św. Klary,
- w czwartek święto NMP Kalwaryjskiej,
- w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika II wojny światowej, wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia opieki świętych patronów.

3. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny (popularnie nazywana Świętem Matki Bożej Zielnej). Jest to święto obowiązkowe, a więc każdy katolik zobowiązany jest do uczestniczenia we Mszy świętej tego dnia, z zachowaniem obowiązujących przepisów o wyjątkach w związku z zagrożeniem zdrowia (1. wiek powyżej 65 r. ż.; 2. osoby z objawami infekcji,; 3. wierni odczuwający wielką obawę przed zarażeniem). W naszej kaplicy Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym i wakacyjnym (g. 8, 9.30, 11 i 19). Zawsze można uczestniczyć we Mszy świętej na zewnątrz kaplicy. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy św. Ze względu na uroczystość kancelaria w sobotę będzie nieczynna.

4. W najbliższych dniach przypada także tradycyjny odpust kalwaryjski. Procesja Pogrzebu Matki Bożej w piątek (14 VIII) o g. 18.00. Procesja Wniebowzięcia pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego w niedzielę 16 VIII.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę parafianom z bloku przy ul. Malachitowej 7. Dziękujemy także za wszelkie ofiary i formy pomocy składane na rzecz naszej Parafii. Ze względu na sobotnią uroczystość zapraszamy do przygotowaniu kaplicy na sobotę i niedzielę parafian z bloku przy ul. Malachitowej 9. Sprzątanie rozpoczynamy wyjątkowo w piątek po wieczornej Mszy św.

 
Drukuj

2. sierpnia 2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw, w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w tygodniu: w poniedziałek i środę 7.00, we wtorek, czwartek, piątek i sobota o g. 19.00. Adoracja w ciszy, pół godziny przed Mszami wieczornymi.

2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

- w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. Wyjście Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę - Msza św. na Wzgórzu Wawelskim o g. 7.00. Jest to także pierwszy czwartek sierpnia. U nas o g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową;

- w piątek, pierwszy miesiąca - okazja do spowiedzi od g. 18.00, o 19.00 Msza święta, poprzedzona Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

- w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

3. Od najbliższego czwartku do wtorku 11. sierpnia ks. Proboszcza, który idzie na pielgrzymkę, będzie zastępował ksiądz neoprezbiter. Zatem kancelaria w czwartek i sobotę nie będzie czynna. Sprawy pilne prosimy zgłaszać księdzu zastępcy.

4. Dziękujemy panom: Pawłowi i Rafałowi za skoszenie trawy wokół kaplicy. Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy - Bóg zapłać.

5. W najbliższą sobotę, 8. sierpnia zapraszamy do przygotowaniu naszej kaplicy jeszcze raz parafian z bloku przy ul. Malachitowej 5 oraz ul. Malachitowej 7. Sprzątanie rozpoczniemy o g. 10.

6. Dziękujemy za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Kwota 1060 zł, została przekazana na MIVA POLSKA, która zajmuje się zakupem środków transportu na misje.

7. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście (szczególnie za ofiarę na kwiaty).

 
Drukuj

12. lipca 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Zachęcamy do skorzystania z prawa obywatelskiego i udziału w wyborach.

2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

3. W dni powszednie, kiedy są wieczorne Msze św., od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. W czwartek Różaniec prowadzony przez Różę.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy ochodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej);

- w piątek – III piątek miesiąca, szczególnie poświęcony Miłosierdziu Bożemu;

- w sobotę – wspomnienie dowolne św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

5. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie ona przeprowadzona we wtorek 21.07.2020 r. o g.13.00. Sprzęt będzie można składać od poniedziałku 20.07 na placu przed kaplicą. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień w naszej archidiecezji. Zostało zebranych 1280 zł, które przekażemy Caritasowi.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za kwiaty. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę, 18. lipca na g. 10.00, prosimy parafian z ul. Danalówka.

8. Dziękujemy paniom: Antoninie, Amelii i Marii z wnuczkami, które przyszły do sprzątania kaplicy z Oryza i ul. Złocieniowej (domy prywatne). Bóg zapłać za obecność.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 34

Dzisiaj:

20 Czerwca 2021
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 195 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś