Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

18 LISTOPADA 2018
33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogiego. Odpowiadając na prośbę ks. arcybiskupa, zbieramy na ten cel, przed kościołem, ofiary do puszek.

Gościmy dzisiaj w naszym kościele OO. Franciszkanów, którzy przybliżają nam błogosławionych, polskich misjonarzy z Peru: O. Michała i O. Zbigniewa. Będzie można także uczcić relikwie tych współczesnych, polskich męczenników.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei

Wtorek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego

Środa – wspomnienie Ofiarowania NMP

Czwartek – wspomnienie Św. Cecylii

Sobota – wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – wtorek po Mszy św.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 42, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 24 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 42, z klatki 3 i 4.

 
Drukuj

11 LISTOPADA 2018
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Świętujemy dziś setną rocznicę odzyskania niepodległości. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za Ojczyznę.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Jozafata

Wtorek – wspomnienie świętych pierwszych polskich męczenników

Sobota – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

Spotkanie z uczniami klas VII i VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę – czyli 17 listopada o 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogiego. Z tej okazji, jak czytaliśmy to w ubiegłą niedzielę w Liście Ks. Arcybiskupa, po Mszach będzie składka do puszek na ten cel.

Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Ojców Franciszkanów, którzy przybliżą nam postaci błogosławionych, polskich misjonarzy z Peru: O. Michała i O. Zbigniewa. Będzie można także uczcić relikwie tych współczesnych, polskich męczenników.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 40, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 17 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 42, z klatki 1 i 2.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty:
+ Maciej Miętka z ul. Danalówka i + Zofia Ryznerska z ul. Nefrytowej; polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

4 LISTOPADA 2018
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, za ofiary wpłacane na konto bankowe oraz za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek jako wsparcie dla Kościoła Prześladowanego – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za ofiary złożone na wypominki.

W tym tygodniu:

Piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego

Przypominamy, że Msze święte w ciągu tygodnia odprawiamy w poniedziałek, środę, piątek i sobotę rano o 7.00; a we wtorek i czwartek wieczorem o 19.00. W sobotę wieczorem o 19.00 – Msza święta niedzielna.

Przyszła niedziela to Narodowe Święto Niepodległości. Już w sobotę dla wszystkich mieszkańców dzielnicy odprawiona będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, rozpoczynająca obchody związane z tym świętem - w kościele Narodzenia NMP w Bieżanowie o godz. 10.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.

Kolejne spotkanie Grupy Biblijnej będzie w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy świętej.

Już dziś informujemy, że kolejne spotkanie z uczniami klas VII i VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania będzie w sobotę 17 listopada o 18.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 40, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 10 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 40, z klatki 3 i 4.

 
Drukuj

28 PAŹDZIERNIKA 2018
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy raz jeszcze za uczczenie w ubiegłą niedzielę naszego Patrona, za wspólną modlitwę w intencji naszej parafii i wszelką pomoc w przeprowadzeniu odpustowej procesji – Bóg zapłać!

Dziękuję też Ks. Pawłowi za wygłoszenie odpustowych kazań.

Dziś przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej, składką do puszek przed kościołem, wspieramy prześladowanych katolików w Pakistanie.

Ofiary na Wypominki można składać przed i po Mszy świętej w zakrystii.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy jeszcze tylko dziś o godz. 16.00 oraz w tygodniu do końca października - czyli do środy o 18.30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Jest to święto obowiązkowe, a zatem Msze święte będą tak jak w niedziele.

Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zamarłych.

W tym dniu Msze święte z wypominkami za zmarłych o godz. 7.00, 17.00 i 19.00.

Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek pół godziny przed Mszą świętą.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych.

Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odpust zupełny ofiarowuje się tylko za zmarłych przeżywających czyściec. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust za zmarłych może zyskać także ten, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada i spełni powyższe warunki.

Modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci.

Sobota – odwiedziny chorych z racji I soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki (już nowe – tegoroczne) i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w piątek – czyli Dzień Zaduszny o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Opalowej 6 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 3 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 40, z klatki 1 i 2.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 24

Dzisiaj:

8 Grudnia 2019
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
Uroczystość
Niepokalanego
Poczęcia NMP
Do końca roku zostało 24 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś