Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

12. grudnia 2021

III NIEDZIELA ADWENTU (Gaudete)

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą GAUDETE, czyli radujcie się. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. O g. 20.00, kolejny Wieczór Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

2. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będzie można zabrać do domu. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.

3. Dzisiaj i w następną niedzielę przed kaplicą, dzieci ze Scholi Złocieniowej i parafialna grupa młodzieżowa będzie rozprowadzać sianko i własnoręcznie przygotowane pierniki. Dowolne ofiary będą przeznaczone na działalność tych grup.

4. Roraty w naszej kaplicy odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, a w sobotę o godz. 7.00, na które zapraszamy dorosłych. Po MSzy w sobotę zapraszamy na kakao i ciasto do sali na górze.

5. Jutro w liturgii będziemy obchodzić wspominamy również św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 1. 6. Spotkania duszpasterskie dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu:
  - w poniedziałek o g. 17.00 dla kandydatów na ministrantów;
  -  w piątek o g. 17.00 dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII SP;
  -  w sobotę o g. 19.00 dla młodzieżowej grupy parafialnej.

7. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

8. Spotkanie Grupy Biblijnej będzie w środę o g. 19.00. zapraszamy do wspólnego czytania i rozważania Pisma Świętego.

9. W sobotę 18.12, odbędzie się rozświetlenie choinki przed Pałacem Arcybiskupów w Krakowie na ul. Franciszkańskiej. Uroczystemu zapaleniu lampek będzie przewodniczył Abp Marek Jędraszewski. O g. 16.00 zapraszamy na świąteczny koncert zespołu Arka Noego, po którym, ok. g. 17.00, nastąpi zapalenie światełek na choince i wizyta św. Mikołaja, który dla każdego dziecka przygotował upominek!

10. W przyszłą niedzielę, tj. 19.12 o g. 18.00 w naszej kaplicy, będzie śpiewany Akatyst ku czci Bogarodzicy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W naszej parafii trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Zostało już przekazana 28 paczek do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł plus ofiara na Caritas, którą można składać do skarbony.

13. Także na stoliku pod chórem jest wyłożony grudniowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcamy rodziców i dziadków do zakupu go dla dzieci i wnuków.

14. W związku ze zbliżającymi się Świętami Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do skorzystania z  sakramentu pokuty i pojednania. W tym tygodniu będziemy spowiadać przed Mszą Świętą rano i wieczorem, a w przyszłą niedzielę pomiędzy Mszami Świętymi.

15. Dziękujemy dwom rodzinom z ul. Domagały bl. 45A i jednej Pani z innego bloku, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 18.12 na g. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6 (cały blok).

16. Bardzo dziękujemy za ofiarę 950 zł, złożoną w ostatnią niedzielę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

5. grudnia 2021

II NIEDZIELA ADWENTU

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kaplicą do puszki są zbierane ofiary na ten cel. A w naszej archidiecezji obchodzimy Dzień modlitw o dar potomstwa. Ulotki na ten temat są wyłożone na stoliku pod chórem.

2. Roraty w naszej kaplicy odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, a w sobotę o godz. 7.00, na które zapraszamy dorosłych.

3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

  5. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

  - w piątek o g. 17.00 dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VII SP;

  -  w sobotę o g. 10.00 dla ministrantów i lektorów;

  -  w sobotę o g. 19.00 dla młodzieżowej grupy parafialnej.

  6. W przyszłą niedzielę o g. 20.00, kolejny Wieczór Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem

  1. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie. Zbiórka trwa do końca roku.

  8. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł plus ofiara na Caritas, którą można składać do skarbony.

  9. Także na stoliku pod chórem jest wyłożony grudniowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcamy rodziców i dziadków do zakupu go dla dzieci i wnuków.

  10. Uniwersytet Papieski w Krakowie organizuje podyplomowe studia teologiczno – katechetyczne. Rekrutacja trwa od 30.11.2021 r. do 15.02.2022 r. poprzez rejestracje na stronie www.irk.upjp2.edu.pl, a zajęcia rozpoczną się 25.02.2022 r.

  11. Dziękujemy sześciu rodzinom z ul. Domagały bl. 45 i 45B, za przygotowanie kaplicy i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 11.12 na g. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Domagały bl. 45A. Bardzo dziękujemy Paniom: Katarzynie i Annie za troskę o wystrój w naszej kaplicy.

  12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

   
  Drukuj

  28. listopada 2021

  I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny Okres Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który kieruje nasze myśli, ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Roraty będziemy odprawiać w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, a w sobotę o godz. 7.00, na które zapraszamy dorosłych.

  2. Na stoliku pod chórem są wyłożone do zabrania medaliki i obrazki z modlitwą poświęcone we wczorajsze wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik.

  3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

  - We wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła;

  - I czwartek miesiąca – o g. 17.30 różaniec prowadzony przez Różę Różańcową;

  - W piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera oraz pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. oraz od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. poprzedzona Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem oddania.

  - I sobotę miesiąca – Msza Święta wynagradzająca o g. 7.00 i po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.

  4. Spotkania duszpasterskie dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu:

  - w poniedziałek, 29.11 o g. 17.00 dla kandydatów na ministrantów;

  - w sobotę, 04.13 o g. 19.00 dla młodzieżowej grupy parafialnej.

  5. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

  6. Spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej odbędzie się w naszej kaplicy, w środę 1.12 br. o g.19.00. Serdecznie zapraszamy.

  7. W pierwszy piątek grudnia kolejne wydarzenie z serii 20 minut dla Pana – Challenge Eucharystyczny. Zapisać można się w zakrystii. Rozpoczęcie adoracji o g. 19.00.

   8. Z dniem dzisiejszym rusza w naszej parafii świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce.

   Przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka.

   Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie. Zbiórka trwa do końca roku.

   9. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Złocieniowej 44 za przygotowanie kaplicy i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 4.12 na g. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Domagały bl. 45 i 45B.

   10. Bardzo dziękujemy Paniom: Katarzynie i Annie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy oraz przygotowanie wieńca adwentowego.

   11. Dziękujemy za ofiarę 2.100 zł złożoną w ubiegłą niedzielę do puszki przed kaplicą, która została przeznaczona na pomoc migrantom.

   12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

    
   Drukuj

   21. listopada 2021

   UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

   1. Dzisiejsza niedziela, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego, obchodzona jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Również dzisiaj w diecezji obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem. A w naszej parafii gościmy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, by wspólnie modlić się o nowe powołana kapłańskie. Parafia w Nowym Prokocimiu zaprasza dziś o g. 17.00 na koncert chóru, który prowadzi nasza p. Organistka z okazji 10. lecia jego istnienia.

   2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Pani Organistce, członkom Scholii Złocieniowej i Chóru Parafialnego Anima mea życzymy Bożego błogo. i opieki św. Patronki.

   - w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

   - w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. Na Mszach świętych poświęcenie medalików.

   3. Za tydzień rozpocznie się Okres Adwentu. Roraty będziemy odprawiać w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci, a w sobotę o godz. 7.00, na które zapraszamy dorosłych.

   4. Kancelaria parafialna od listopada do marca jest czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 17.30 oraz w soboty od g. 9.00 do 10.00.

   5. Spotkania duszpasterskie dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu:

   - w poniedziałek, 22.11 o g. 17.00 dla kandydatów na ministrantów;

   - w piątek, 26.11 o g. 17.00 dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 SP;

   - w sobotę, 27.11 o g. 19.00 dla młodzieżowej grupy parafialnej.

   6. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

   7. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej będzie w środę 24.11 br. o g.19.30.

   8. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 25.11, o g. 19.30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

   9. Dziękujemy rodzinom ul. Złocieniowej 42 za przygotowanie kaplicy i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 27.11 na g. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 44.

   10. Dziękujemy Paniom: Katarzynie, Annie i Magdalenie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy.

   11. Przekazujemy serdecznie podziękowania za ofiarę 4.000 zł i 100 dolarów, złożoną w ubiegłą niedzielę dla rodziny z naszej parafii, której mieszkanie uległo spaleniu.

   12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

    
   «pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

   Strona 9 z 48

   Dzisiaj:

   6 Grudnia 2022
   Wtorek
   W Kalendarzu Liturgicznym:
   wspomnienie
   Św. Mikołaja
   biskupa
   Do końca roku zostało 26 dni.

   Kalendarz

   Liturgia na dziś