Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

9. stycznia 2022

Święto Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsza niedziela, w którą przypada Święto Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna I część Okresu Zwykłego. Kolejny Wieczór Uwielbienia w naszej kaplicy dziś o g. 20.00.
  1. W środę przed Mszą Świętą wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii. W czwartek o g. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Różańcową.
 2. Bardzo dziękujemy organizatorom wspólnego kolędowania w Święto Trzech Króli oraz wszystkim, którzy się w nie włączyli.
 3. Parafialna Grupa Młodzieżowa i Schola Złocieniowa składa serdeczne podziękowania za ofiarę złożoną przy rozprowadzaniu sianka i pierników. Zostało zebrane aż 2.896,25 zł, co będzie przeznaczone na działanie tych dwóch grup parafialnych.
 4. Dziękujemy za ofiarę w wysokości 2.850 zł, złożoną do puszki za zestawy kadzielne. Zostanie  ona przekazana na działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
 5. Bardzo dziękujemy pięciu Paniom ul. Nefrytowej 1 oraz 3 do 25 za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 15.01 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Nefrytowej bl. 27 i 29.
 6. W poniedziałek i we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kancelarii parafialnej będzie branie miary na stroje komunijne i możliwość odsprzedania lub przekazania strojów z zeszłego roku. Jutro zapraszamy dzieci z kl. IIIA i IIIB oraz z innych szkół, a we wtorek dzieci z kl. IIIC i IIID.
 7. W obliczu narastających tendencji, by zniszczyć rodzinę, umniejszyć jej wartość a także wychodząc naprzeciw rodzinom przeżywającym trudności i kryzysy, zrodził się pomysł stworzenia w naszej parafii Róży Różańcowej Rodzin. Pragnąc chronić miłość małżeńską i rodzinną, chcemy w codziennym dziesiątku różańca oddawać nasze rodziny pod czułą opiekę Maryi, którą jako Opiekunkę Rodzin wybieramy na naszą patronkę. Róża Rodzin będzie skupiała 20 rodzin modlących się codziennie we własnym gronie, w swoim domu, w dowolnym czasie, dziesiątkiem różańca w intencji swojej rodziny i pozostałych 19 rodzin. To nie więcej niż 5 minut dziennie przynosi wielkie korzyści. Serdecznie zapraszamy rodziny do zgłaszania się do zakrystii, wierząc, że rodzina, która modli się razem przetrwa.
 8. Na stoiku pod chórem są wyłożone ulotki odnośnie przekazania 1% podatku na Fundację Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku oraz Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Józefa Gorazdowskiego w Tuchowie. Więcej informacji na plakacie.
 9. Z powodu pandemii, nie będzie odwiedzin duszpasterskich, tzw. kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego życia. Kto jeszcze chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o zapisanie się na listę w zakrystii. W najbliższym tygodniu zapraszamy na Mszę Świętą kolędową i indywidualne błogosławieństwo, Parafian z następujących bloków:

Sobota

15.01, g. 18.00

 

Ul. Domagały i os. Podgaje

Niedziela

16.01, g. 12.30

 

Ul. Malachitowa

Każda rodzina otrzyma obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania i wodę święconą.  Można też będzie złożyć ofiarę kolędową.

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przy okazji Mszy Świętej kolędowej, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 
Drukuj

2. stycznia 2022

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Kontynuujemy nowennę niedziel przed I Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od 27.02 do 3.03.2022 r. Dziś przypada również wspomnienie świętych Bazylego i  Grzegorza.
 2. W czwartek będziemy świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno z sześciu obowiązujących uroczystości, zatem Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na misje. Po Mszach Świętych poświęcimy kredę i kadziło. Zestawy kadzielne zostały przygotowane przez osoby bez domu, którymi opiekuje się Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Dobrowolne ofiary za kadzidło złożone do puszki, zostaną przekazane na działalność tego Dzieła. Jest ono kapucyńską organizacją charytatywną, która na co dzień wspiera osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy w imieniu Dzieła.
 3. W piątek, pierwszy miesiąca – okazja do spowiedzi rano przed Mszą Świętą oraz wieczorem od godz. 17.00. Na zakończenie adoracji Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania, a po Mszy Świętej kolejne wydarzenie z serii 20 minut dla Pana – Challenge Eucharystyczny. Zapisać można się w zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia.
 5. Nasza Schola Złocieniowa zaprasza na wspólne Kolędowanie, które odbędzie się w naszej kaplicy w Święto Trzech Króli, 6.01 o g. 18.00. Zapraszamy też na próby przed kolędowaniem we wtorek i w środę o g. 18.30, jeśli ktoś chciałby się dołączyć, szczególnie grających na instrumentach.
  Z okazji zbliżającego się święta Trzech Króli zachęcamy dzieci i młodzież z naszej parafii do zrobienia kartki, obrazka o tematyce związanej z tą uroczystością. Na kartce można napisać świąteczne życzenia. Kartki te prosimy przynieść w czwartek. Zostaną one przekazane chorym dzieciom i ich rodzinom, z Hospicjum, dla którego przygotowaliśmy paczki.
 6. Na stoiku pod chórem jest wyłożony styczniowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.
 7. Również  tam wyłożone są ulotki odnośnie przekazania 1% podatku na Fundację Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku oraz Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Józefa Gorazdowskiego w Tuchowie. Więcej informacji na plakacie.
 8. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Topazowej 3 oraz jednemu Panu z innego bloku za przygotowanie kaplicy na wczorajszą uroczystość i dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 8.01 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Nefrytowej 1 oraz 3 do 25.
 9. Z powodu pandemii, nie będzie odwiedzin duszpasterskich, tzw. kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o zapisanie się na listę w zakrystii. W najbliższym tygodniu zapraszamy na Mszę Świętą kolędową i indywidualne błogosławieństwo, Parafian z następujących bloków:

Sobota

08.01, g. 18.00

 

Ul. Czeczów, bloki 10 do 22

Niedziela

09.01, g. 12.30

 

Ul. Czeczów, bloki 24 do 36

Każda rodzina otrzyma obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania i wodę święconą. Można będzie też złożyć ofiarę kolędową.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przy okazji Mszy Świętej kolędowej, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

26. grudnia 2021

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii. W naszej archidiecezji rozpoczyna się peregrynacja ikony Świętej Rodziny z racji Roku Rodziny Amoris Laetitia. Ikona ta nawiedzi również naszą parafię w poniedziałek 20.06.2022 r.
 2. Również dzisiaj rozpoczynamy nowennę niedziel przed I Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od 27.02 do 3.03.2022 r. Będą one przygotowaniem do obchodów 10. rocznicy powstania naszej parafii, która przypada 15.08.2022r.
 3. Jutro święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty, a we wtorek Świętych Młodzianków, męczenników.
 4. W piątek - ostatni dzień roku 2021. O g. 18.00 nabożeństwo przebłagalne na zakończenie Starego Roku i dziękczynne Te Deum, a po nim odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za otrzymane od Boga łaski w minionym roku.
 5. W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 55. Światowy Dzień Pokoju oraz I sobota miesiąca. Msza święta wynagradzająca o g. 7.00 i po niej krótkie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Msza Święta o g. 8.00 o Boże błogo. dla należących do Róży Różańcowej oraz ich rodzin, a po niej spotkanie z Różą. Przed Mszami Świętymi o g. 8.00 i 9.30 i 19.00 będziemy czytać wypominki i modlić się za zmarłych.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom i Panom oraz młodzieży i dzieciom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na święta, w środę i czwartek. Ubierającym choinki, przygotowującym szopkę i robiącym stroiki świąteczne.
 8. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Topazowej 5 oraz czterem Paniom i trzem Panom z innych bloków, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą uroczystość. O jej posprzątanie w piątek, tj. 31.12 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 3.
 9. Z powodu pandemii, nie będzie odwiedzin duszpasterskich, tzw. kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o zapisanie się na listę w zakrystii. W zamian tego będziemy zapraszać w styczniu na wspólne Msze Święte, Parafian z poszczególnych bloków w soboty na g. 18.00 oraz w niedziele na g. 12.30. Przekażemy też wtedy obrazki z błogosławieństwem rodziny i wodę święconą do pokropienia mieszkania oraz będzie można złożyć ofiarę kolędową. Plan będzie następujący:

01.01, g. 12.30

Danalówka, Półłanki, Taborowa

02.01, g. 12.30

Agatowa

08.01, g. 18.00

Czeczów, bloki 10 do 22

09.01, g. 12.30

Czeczów, bloki 24 do 36

15.01, g. 18.00

Domagały i os. Podgaje

16.01, g. 12.30

Malachitowa

22.01, g. 18.00

Nefrytowa i Opalowa

23.01, g. 12.30

Topazowa

29.01, g. 18.00

Złocieniowa bloki i domy prywatne

 

 

 1. W naszej parafii trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie zostały już przekazane w sumie 152 paczki. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone za świece Caritas (2860 zł) i opłatki (4100 zł), składkę z Pasterki na Fundusz Ochrony Życia SOS oraz ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 
Drukuj

19. grudnia 2021

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj przeżywamy już ostatnią niedzielę Adwentu. O g. 18.00 w naszej kaplicy, będzie śpiewany Akatyst ku czci Bogarodzicy. Jest to hymn liturgiczny śpiewany na stojąco, który wywodzi się ze wschodniej tradycji bizantyjskiej Kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Roraty w naszej kaplicy od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, a w piątek o godz. 7.00. W czwartek dzieci przyniosą swoje plansze adwentowe. Przedświąteczne odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą również w czwartek od g. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

3. Także w czwartek, o g. 19.00 będzie spotkanie ministrantów, lektorów i panów, którzy też chcieliby posłużyć w święta. W zakrystii można się będzie też zapisywać do posługi czytania Słowa Bożego i modlitwy wiernych w czasie liturgii.

4. Zachęcamy do skorzystania z  sakramentu pokuty i pojednania, by dobrze przeżyć Święta Narodzenia Pańskiego. W tym tygodniu będziemy spowiadać;

 • dzisiaj – między odprawianymi Mszami Świętymi;
 • od poniedziałku do czwartku: rano od g. 6.30 do g. 7.30 oraz wieczorem od 17.00 do 18.30 i od 19.00 do 20.00;
 • Spowiedź odbywać się będzie w konfesjonale w kaplicy, jeżeli natomiast w kaplicy będzie trwało sprzątanie czy dekorowanie przedświąteczne, wtedy spowiadać będziemy w kancelarii parafialnej (wejście od tyłu budynku).
 • W związku ze spowiedzią we wtorek i czwartek nie będzie czynna kancelaria parafialna. Sprawy pilne prosimy załatwiać po Mszy Świętej.

5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Narodzenia Pańskiego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd).

6. W Noc Bożego Narodzenia tradycyjną Pasterkę w naszej kaplicy odprawimy o g. 24.00. Pragniemy dodać, że udział w niej, czyni zadość potrzebie uczestniczenia we Mszy Świętej w dzień Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

7. W sobotę Uroczystość Narodzenia Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. W niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. Msze Święte w te dni będziemy odprawiać w porządku niedzielnym czyli o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Na parafialnym kanale You Tube transmitować będziemy Mszę Świętą o g. 11.00, dla osób chorych, starszych i przebywających na kwarantannie.

8. Poświęcone opłatki z modlitwą przed Wieczerzą wigilijną, można nabyć w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł plus ofiara na Caritas, którą można składać do skarbony.

9. Przed kaplicą, dzieci ze Scholi Złocieniowej i parafialna grupa młodzieżowa rozprowadza sianko oraz własnoręcznie przygotowane pierniki i ozdoby choinkowe wykonane przez parafian. Dowolne ofiary będą przeznaczone na działalność tych grup.

10. Przygotowanie kaplicy na święta, tj. ubieranie choinek i robienie szopki, będzie w środę i czwartek po wieczornej Mszy Świętej. Chętnych do pomocy zapraszamy szczególnie w czwartek.

11. Dziękujemy dwom rodzinom z ul. Topazowej 6 i jednej Pani z innego bloku, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w piątek, tj. 24.12 (w Wigilię), zaraz po roratach (ok. g. 7.45), bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 5 i wszystkich chętnych.

12. Podobnie jak w tym roku z powodu pandemii, również teraz nie będzie odwiedzin duszpasterskich, tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Indywidualnie odwiedzimy parafian, szczególnie nowych, tylko na wyraźne zaproszenie. W zamian tego będziemy zapraszać w styczniu na wspólne Msze Święte, parafian z poszczególnych bloków w soboty wieczorem i w niedziele na g. 12.30. Plan zostanie podany w najbliższym czasie.

13. W naszej parafii trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. W drugiej turze zostało już przekazana 45 paczek do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone za świece Caritas i opłatki oraz złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 48

Dzisiaj:

6 Grudnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Mikołaja
biskupa
Do końca roku zostało 26 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś