Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

30 GRUDNIA 2018
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na pasterce na fundusz ratowania życia dzieci nienarodzonych SOS, oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – Bóg zapłać!

Poniedziałek - ostatni dzień tego roku. Rano o 7.00 Msza święta z Oktawy Narodzenia Pańskiego. Wieczorem o 19.00 Msza święta dziękczynna za otrzymane w tym roku od Pana Boga łaski.

Wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe, zatem Msze święte będą w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 52 Światowy Dzień Pokoju. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II. Na wszystkich Mszach podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić o pokój na świecie.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedzi pierwszopiątkowej nie będzie, bo była przed świętami. Msza święta pierwszopiątkowa o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli 3 Króli. W tym dniu tradycyjnie błogosławi się kredę i kadzidło. Można będzie sobie nabyć poświęcone kadzidełka.

Będzie to pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Trwa Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6 z klatki od 1 do 4. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 5 stycznia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, z klatek od 5 do 7.

 
Drukuj

23 GRUDNIA 2018
4 NIEDZIELA ADWENTU

 

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przezywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd).

Pasterka jak zwykle o północy.

Msze święte w Boże Narodzenie i Święto Św. Szczepana jak w niedziele.

Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda, rozpocznie się zaraz po Świętach. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj. Bardzo prosimy, aby znaleźć kilka minut, by we własnym mieszkaniu porozmawiać z księdzem. Mieszkańcy nowych, nie wyznaczonych jeszcze bloków, jeśli już by chcieli się spotkać z księdzem i poświęcić mieszkanie mogą się umówić indywidualnie, także poza czasem kolędowym. Zachęcamy też rodziny nieobecne w wyznaczonym dla nich czasie do umówienia z księdzem innego terminu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła jednej mieszkance ul. Topazowej 5 (choć wyznaczony był cały blok) !

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 29 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, z klatek od 1 do 4.

 
Drukuj

16 GRUDNIA 2018
3 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziękujemy za złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.

 

Przypominamy, że Roraty dla dzieci są w ciągu tygodnia codziennie do czwartku o godz. 19.00. W czwartek zakończenie rorat dla dzieci. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. W piątek będzie Msza św. tylko rano o 7.00.

Przedświąteczna spowiedź będzie w naszej parafii w najbliższy piątek (21 grudnia) w godzinach od 17.00 do 19.00 i tylko wtedy. W sobotę będziemy spowiadać w Bieżanowie.

Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 22 grudnia od godz. 12.00. Chorych, których trzeba wyspowiadać w domu można zgłosić w zakrystii.

W zakrystii można jeszcze nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda, rozpocznie się w pierwszy dzień po Świętach. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, aby znaleźć kilka minut, by we własnym mieszkaniu porozmawiać z księdzem. Mieszkańcy nowych, nie wyznaczonych jeszcze bloków, jeśli już by chcieli się spotkać z księdzem i poświęcić mieszkanie mogą się umówić indywidualnie, także poza czasem kolędowym. Zachęcamy też rodziny nieobecne w wyznaczonym dla nich czasie do umówienia z księdzem innego terminu.

Dziękujemy pewnemu mieszkańcowi parafii za pomoc w kupnie i wymianie rzutnika na nowy.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 3 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 22 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy wszystkich parafian z ul. Topazowej 5.

 
Drukuj

9 GRUDNIA 2018
2 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziś obchodzimy w Polskim Kościele dzień  modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

Także dziś nasza schola przeprowadza przed kościołem kiermasz świąteczny.

Przypominamy, że Roraty dla dzieci są w ciągu tygodnia codziennie o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę, czyli 15 grudnia o 17.00.

 

W zakrystii można już nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Już dziś informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii 21 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 3.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 25

Dzisiaj:

17 Sierpnia 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jacka
kapłana
Do końca roku zostało 137 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś