Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

13. grudnia 2020

III Niedziela Adwentu - Gaudete

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą GAUDETE, czyli radujcie się. Dziś wspominamy również św. Łucję. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Msze święte roratnie w tym roku odprawiamy codziennie o godz. 7.00 (także we wtorek i czwartek), na które zapraszamy dorosłych, oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami. Zachęcamy do przesyłania na specjalny link, intencji, w których modlimy się na Roratach.

3. Jutro w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W środę 16 XII, w parafii św. Józefa w Podgórzu, odbędzie się adwentowe spotkanie mężczyzn. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30 i po niej spotkanie z Donaldem Turbittem, przewodniczącym Mężczyzn Świętego Józefa.

5. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł plus ofiara na Caritas, którą można składać do skarbony.

6. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny z tekstem modlitw przed Wieczerzą. Ofiary za nie przeznaczamy na potrzeby parafii.

7. W Mszach świętych w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 15 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

8. Dziękujemy  jednej osobie z ul. Topazowej 6, kl. od 5 do 7 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – serdeczny Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, 19. grudnia na godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 5 (cały blok).

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

10. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i potrzebą organizacyjnych zmian w ich przeżywaniu w związku z pandemią mamy kilka ogłoszeń:

Z zachowaniem wymogów epidemicznych, jednocześnie chcąc umożliwić skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania jak największej liczbie naszych parafian w czasie przedświątecznym będziemy spowiadać w następującym porządku:

  • - do soboty 19 XIIprzed Mszą świętą, rano i wieczorem;
  • - w niedzielę 20 XIImiędzy odprawianymi w kaplicy Mszami świętymi;
  • - w poniedziałek 21 XII i środę 23 XII: od g. 6 do g. 7 rano, od g. 10 do g. 11 (szczególnie dla osób, które albo nie pracują albo pracują zdalnie i mogą zrobić sobie przerwę na spowiedź) i wieczorem od g. 18.30 do g. 20;
  • - we wtorek 22 XII od g. 6 do g. 7 rano, od g. 10 do g. 11 (szczególnie dla osób, które albo nie pracują albo pracują zdalnie i mogą zrobić sobie przerwę na spowiedź) i wieczorem od g. 16 do g. 17.30.

  • - Wiernych, którzy chcą skorzystać z innej godziny spowiedzi zachęcamy do skorzystania z formularza internetowego, który dostępny jest na stronie internetowej parafii i na naszym profilu facebok’owym.

  • - Spowiedź odbywać się będzie w konfesjonale w kaplicy, jeżeli natomiast w kaplicy będzie trwało nabożeństwo albo sprzątanie czy dekorowanie przedświąteczne wtedy spowiadać będziemy w kancelarii parafialnej (wejście od tyłu budynku).

  • - W czasie trwania spowiedzi, co jakiś czas będziemy udzielać Komunii świętej, tak aby wierni, którzy już otrzymali rozgrzeszenie nie musieli czekać na Mszę świętą i umożliwili wejście do kaplicy innym osobom. Zaplanowanie i rozłożenie spowiedzi w czasie, to niewątpliwie sprawdzian naszej miłości bliźniego i tego co w tajemnicy Bożego Narodzenia bardzo ważne: myślenia o drugim człowieku.

  • - W czasie trwania spowiedzi stale posługiwać będzie jeden ksiądz. Wielu z nas dawno nie przystępowała do sakramentu pokuty i pojednania. Przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia bez pojednania się z Bogiem, uniemożliwi nam pełne pojednanie się z bliźnimi, dlatego serdecznie zachęcamy, aby w tym porządku przeżywać Święta i wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty w zaproponowanych dniach i godzinach.

 

- W Noc Bożego Narodzenia w naszej kaplicy będą dwie Pasterki: o g. 22.00 i 24.00. Dla porządku należy dodać, że udział w tych Mszach świętych czyni zadość potrzebie uczestniczenia we Mszy świętej w dzień Bożego Narodzenia.

- W okresie świątecznym w miarę dobrej pogody, będziemy udzielać Komunii świętej także na zewnątrz, aby umożliwić spokojne Jej przyjęcie wiernym pozostającym tam, bez konieczności wchodzenia do kaplicy. Przez cały dzień także będzie uruchomione nagłośnienie na zewnątrz kaplicy.

- W niedzielę 20 i 27 XII, w I i II dzień Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok, Mszę święte będziemy odprawiać w porządku niedzielnym czyli o 8, 9.30, 11, 12.30, 17 i 19. Na parafialnym kanale YouTube i Facebook transmitować będziemy zawsze Mszę świętą o g. 11.

 
Drukuj

6. grudnia 2020

II Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

2. W związku z ograniczeniami epidemicznymi, Msze święte roratnie w tym roku odprawiamy codziennie o godz. 7.00 (także we wtorek i czwartek), na które zapraszamy dorosłych, oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami. Dzieci dostają obrazki i mogą przynosić serduszka czy karteczki z napisanymi lub narysowanymi podziękowaniami: Za co jestem dzisiaj wdzięczny Panu Bogu? Zachęcamy też do przesyłania intencji, w których modlimy się na Roratach.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

We wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o g. 7.00, 18.00 i dodatkowa o g.19.00.

4. W piątek o g. 19.30 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w formie on-line.

5. Młodzież klasy VII SP prosimy o dostarczenie osobiście lub przez pocztę elektroniczną, deklaracji o przygotowaniu do Bierzmowania, które były rozdane na I spotkaniu.

6. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł plus ofiara na Caritas, którą można składać do skarbony.

7. Także na stoliku pod chórem jest wyłożony grudniowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ. Zachęcamy rodziców lub dziadków do zakupu go dla swoich pociech. Cena tylko 8 zł.

8. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny z tekstem modlitw przed Wieczerzą. Ofiary za nie przeznaczamy na potrzeby parafii.

9. Dziękujemy za udział w kolejnym Chellenge'u eucharystycznym. Następny będzie w wieczór sylwestrowy, po Mszy świętej na zakończenie roku i trwał będzie do północy, a zakończy go Msza święta o g. 24.00 na rozpoczęcie Nowego Roku 2021.

10. Dziękujemy  jednej osobie z ul. Topazowej 6, kl. od 1 do 4 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – serdeczny Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, 12. grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, klatki od 5 do 7.

11. W związku z pandemią i obostrzeniami przypominamy, że jesteśmy do dyspozycji wszystkich parafian. Spowiedź, jak i Komunia święta poza Mszą świętą są zawsze dostępne, wystarczy tylko zadzwonić i umówić godzinę. Telefony księży są dostępne na stronie internetowej, można też skorzystać z maila.

12. W Mszach świętych w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 15 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

13. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

29. listopada 2020

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny Okres Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który kieruje nasze myśli, ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. W związku z ograniczeniami epidemicznymi, roraty będziemy odprawiać w tym tygodniu codziennie o godz. 7.00 (także we wtorek i czwartek), na które zapraszamy dorosłych, aby zobaczyć się jakie będzie zainteresowanie, oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

W poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła;

W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera oraz pierwszy czwartek miesiąca. O 17.30 różaniec prowadzony przez Różę Różańcową;

Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. oraz od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. poprzedzona Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem oddania.

Pierwszą sobotę – Msza św. wynagradzająca o g. 7.00 i po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.

3. We wtorek o g. 19.00, w formie online spotyka się grupa biblijna.

4. W pierwszy piątek grudnia kolejne wydarzenie z serii 20 minut dla Pana – Challenge Eucharystyczny. Zapisać można się w zakrystii lub przez maila parafialnego. Rozpoczęcie adoracji planujemy na g.19.00, a trwać będzie tak długo jak zgłoszą się chętni.

5. Za tydzień II Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

6. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł plus ofiara na Caritas.

7. W związku z pandemią i obostrzeniami przypominamy, że jesteśmy do dyspozycji wszystkich parafian. Spowiedź, jak i Komunia święta poza Mszą świętą są zawsze dostępne, wystarczy tylko zadzwonić i umówić godzinę. Telefony księży są dostępne na stronie internetowej, można też skorzystać z maila.

8. Dziękujemy siedmiu rodzinom z ul. Domagały 45, 45A i 45B za przygotowanie kaplicy i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, tj. 5. Grudnia, na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, klatki od 1 do 4.

9. W Mszach świętych w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 15 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

10. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

22. listopada 2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza niedziela, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego, obchodzona jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Dziś przypada również wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Panu Organiście oraz członkom Scholii złocieniowej i Chóru parafialnego życzymy Bożego błogo. i opieki św. Patronki.

2. Za tydzień rozpoczynamy Okres Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci, a w sobotę o godz. 7.00,  na które zapraszamy dorosłych. .

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

- w środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

- w piątek – Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. Na Mszach świętych poświęcenie i przekazanie medalików.

4. W formie online spotyka się grupa biblijna, we wtorek o g. 19.00  oraz  ministranci w piątek o g.19.00. Grupa Betania spotyka się w IV piątek miesiąca.

5. W środę 25 XI na g. 19.00, zapraszamy na spotkanie online rodziców młodzieży z klasy VIII, przygotowującą się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zaproszenie zostało wysłane na dostępne nam adresy mailowe rodziców i dzieci. Jeśli ktoś nie otrzymał takiego zaproszenia, a jest zainteresowany tematem, prosimy o kontakt w zakrystii lub drogą mailową pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ​. Kolejne spotkanie online dla młodzieży klasy VIII w najbliższą sobotę o g. 17.00.

6. 4 grudnia planujemy kolejne wydarzenie z serii 20 minut dla Pana – Challenge Eucharystyczny. Zapisać można się w zakrystii lub przez maila parafialnego. Rozpoczęcie adoracji planujemy nag.19.00, a trwać będzie tak długo jak zgłoszą się chętni.

7. W związku z pandemią i obostrzeniami przypominamy, że jesteśmy do dyspozycji wszystkich parafian. Spowiedź, jak i Komunia święta poza Mszą świętą są zawsze dostępne, wystarczy tylko zadzwonić i umówić godzinę. Telefony księży są dostępne na stronie internetowej. Można też korzystać z maila czy po prostu przyjść i zadzwonić na domofon.

8. Dziękujemy panu Pawłowi za skoszenie terenu wokół kaplicy oraz za całoroczną pomoc.

9. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Złocieniowej 44 za przygotowanie kaplicy i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, tj. 28. listopada na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Domagały 45, 45A i 45B.

10. W Mszach świętych w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 15 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

11. Na stoliku pod chórem jest wyłożony miesięcznik dla dzieci STAŚ. Zachęcamy rodziców lub dziadków do zakupu go dla swoich pociech. Cena tylko 8 zł.

12. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 37

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś