Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

9 GRUDNIA 2018
2 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziś obchodzimy w Polskim Kościele dzień  modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

Także dziś nasza schola przeprowadza przed kościołem kiermasz świąteczny.

Przypominamy, że Roraty dla dzieci są w ciągu tygodnia codziennie o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę, czyli 15 grudnia o 17.00.

 

W zakrystii można już nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Już dziś informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii 21 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 3.

 
Drukuj

2 GRUDNIA 2018
1 NIEDZIELA ADWENTU


Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię – czyli na Święta Bożego Narodzenia. Czas ten przypomina nam także o powtórnym przyjściu Jezusa, na końcu świata. Przez cały Adwent odprawiamy Roraty, czyli Msze ku czci Matki Bożej. Roraty dla dzieci będą w ciągu tygodnia codziennie o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci do udziału już jutro z lampionami.

W tym tygodniu:

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę, po nim Msza święta, Litania do naszego Patrona i ucałowanie relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z Uroczystości: rano o 7.00 i wieczorem o 19.00.

Kolejne spotkanie Grupy Biblijnej będzie we wtorek po Mszy świętej.

Już dziś informujemy, że kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w sobotę 15 grudnia – tym razem o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę Druga Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

W tym dniu nasza schola organizuje kiermasz świąteczny.

W zakrystii można już nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 8 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4.

 
Drukuj

25 LISTOPADA 2018
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Czas Adwentu. Przyszła niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zm. wypominanych będzie w najbliższy piątek - 30 listopada o 7.00. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

W tym tygodniu:

Piątek – święto Św. Andrzeja Apostoła

Sobota – odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty miesiąca od godz. 9.00.

Zebranie rodziców dzieci pierwszo komunijnych będzie w najbliższy czwartek, czyli 29 listopada po Mszy św. wieczornej  (około 19.30).

W niedzielę 9 grudnia schola organizuje kiermasz świąteczny z którego dochód zostanie przeznaczony w połowie na potrzeby scholi, a w połowie na cel charytatywny. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w tę inicjatywę na spotkanie organizacyjne w poniedziałek – czyli jutro o 19.00 (po próbie scholi). Potrzebne są osoby, które pomogłyby w wykonaniu ozdób choinkowych, stroików, kartek świątecznych, upieczeniu pierniczków itp.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 42, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 1 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 44, z klatki 1 i 2.

 
Drukuj

18 LISTOPADA 2018
33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogiego. Odpowiadając na prośbę ks. arcybiskupa, zbieramy na ten cel, przed kościołem, ofiary do puszek.

Gościmy dzisiaj w naszym kościele OO. Franciszkanów, którzy przybliżają nam błogosławionych, polskich misjonarzy z Peru: O. Michała i O. Zbigniewa. Będzie można także uczcić relikwie tych współczesnych, polskich męczenników.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei

Wtorek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego

Środa – wspomnienie Ofiarowania NMP

Czwartek – wspomnienie Św. Cecylii

Sobota – wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – wtorek po Mszy św.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 42, z klatki 1 i 2 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 24 listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 42, z klatki 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 24

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś