Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

06. lutego 2022

V Niedziela Zwykła

1. Kontynuujemy nowennę niedziel przed I Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od soboty - 26.02 do Środy Popielcowej - 02.03.2022 r. Tak zaplanujmy te dni, by móc uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach.

2. Dziś przypada wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników oraz 1. rocznica święceń biskupich, bpa Roberta Chrząszcza.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- W czwartek – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy;

- W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i XXX Światowy Dzień Chorego.

Wszystkim solenizantkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronek.

4. Na spotkanie Grupy Biblijnej zapraszamy w środę o g. 19.00.

5. Spotkanie młodzieży z klasy VII SP przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania będzie w piątek o g. 17.00.

6. Spotkanie Parafialnej Grupy Młodzieżowej w sobotę o g. 19.00.

7. Na kolejny Wieczór Uwielbienia w naszej kaplicy zapraszamy w przyszłą niedzielę o g. 20.00.

8. Dziękujemy małej grupie parafian, która w środę po ostatniej Mszy Świętej zaangażowała się w rozbieranie choinek, szopki i pozostałych dekoracji świątecznych. Składamy wielkie Bóg zapłać.

9. Dziękujemy dwóm Paniom z ul. Topazowej 8 klatki 1-4 i jednej Pani z innego bloku, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 12.02 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 8 od klatki 5 do końca. Chętnych do ośnieżania, prosimy o pomoc w razie opadów, szczególnie w sobotę.

10. Na stoliku pod chórem jest wyłożony lutowy numer miesięcznika dal dzieci STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

11. Na stoiku pod chórem są wyłożone ulotki odnośnie przekazania 1% podatku na Fundację Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Józefa Gorazdowskiego w Tuchowie oraz Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

30. stycznia 2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Kontynuujemy nowennę niedziel przed I Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od 27.02 do 3.03.2022 r.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

- W środę – Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze Święte o g. 8.00, 18.00 i dodatkowo o 19.00. W całym Kościele obchodzimy wtedy XXVI Dzień Życia Konsekrowanego, obejmując swoją modlitwą osoby powołane do służby Bożej w zakonach. Składka jest przeznaczona na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

- Pierwszy czwartek – o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

- Pierwszy piątek – okazja do spowiedzi rano przed Mszą Świętą oraz wieczorem od godz. 17.00. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. Po Mszy Świętej kolejne wydarzenie z serii 20 minut dla Pana – Challenge Eucharystyczny. Zapisać można się w zakrystii.

- Pierwszą sobotę – o g. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od g. 9.00. W tym dniu przypada też wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy Bożego błogo. i opieki świętych Patronów.

3. W środę po ostatniej Mszy Świętej zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu choinek, szopki i pozostałych dekoracji świątecznych.

4. W czwartek 3.02 o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie I Misji Parafialnych.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w sobotę o g. 11.00, a spotkanie Parafialnej Grupy Młodzieżowej o g. 19.00.

6. Do Róży Różańcowej Rodzin zgłosiło się już 20 rodzin. Serdecznie zapraszamy te rodziny w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o g. 11.00. Na jej zakończenie będzie specjalne błogosławieństwo, a po niej krótkie spotkanie organizacyjne.

7. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 12.30 poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci z klasy III SP. Jest to kolejne spotkanie dzieci i rodziców na drodze przygotowań się do I Spowiedzi i Komunii Świętej w naszej parafii.

8. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Topazowej 7 od klatki 5 do końca, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę, a Panu Rafałowi za porządki przed kaplicą. O jej posprzątanie w sobotę, 5.02 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 8 klatki 1-4. Chętnych do ośnieżania, prosimy o pomoc w razie opadów, szczególnie w sobotę,

9. Na stoiku pod chórem są wyłożone ulotki odnośnie przekazania 1% podatku na Fundację Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku oraz Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Józefa Gorazdowskiego w Tuchowie. Więcej informacji na plakacie.

10. Po tygodniowej próbie informujemy, że w tygodniu drzwi główne do kaplicy będą zamknięte, by swoim trzaskaniem nie przeszkadzały modlącym się przed Mszą Świętą. Do kaplicy będzie można wchodzić drzwiami bocznymi.

11. Niepubliczne Przedszkole "Akademia Smyka" mieszczące się przy ul. Agatowej 27, z dniem 1.09.2022 r., zostaje przekwalifikowane na Przedszkole Publiczne. Zainteresowanych Rodziców uprzejmie informujemy, że rekrutację dzieci na nowy rok szkolny rozpoczynamy w miesiącu lutym. wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Przedszkolem.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przy okazji Mszy Świętych kolędowych i wizyt w domach, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

23. stycznia 2022

III Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Jest Ono nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Wykorzystajmy ten czas na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie.

2. Kontynuujemy nowennę niedziel przed I Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od 27.02 do 3.03.2022 r.

3. Również w tym tygodniu z racji ferii zimowych, Msze Święte w będą odprawiane tylko wieczorem o g. 18.00.

4. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo centralne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na ul. Kopernika, dziś o g. 19.00.

5. W środę przed Mszą Świętą wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą intencje można składać w zakrystii. W czwartek o g. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Różańcową.

6. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;

- w środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa oraz XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

- W piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła oraz 5. rocz. objęcia posługi w naszej archidiecezji przez Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogo. i opieki świętych Patronów.

7. W sobotę, 29.01 o g. 18.00 zapraszamy na ostatnią Mszę Świętą kolędową i indywidualne błogosławieństwo, Parafian z ul. Złocieniowej. Każda rodzina otrzyma obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania i wodę święconą. Można też będzie złożyć ofiarę kolędową.

8. Do Róży Różańcowej Rodzin jest już zapisanych 17 rodzin. Serdecznie zapraszamy jeszcze inne rodziny do zgłaszania się do zakrystii, by podjąć wspólną modlitwę w intencji rodzin.

9. Bardzo dziękujemy dwóm rodzinom ul. Topazowej 7 klatki 1-4, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 29.01 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 7 od klatki 5 do końca. Dziękujemy też Ks. Józefowi i P. Ryszardowi za odśnieżnie placu przed i wokół kaplicy. Chętnych do ośnieżania, szczególnie w sobotę, prosimy o pomoc w razie opadów.

10. Na stoiku pod chórem są wyłożone ulotki odnośnie przekazania 1% podatku na Fundację Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku oraz Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Józefa Gorazdowskiego w Tuchowie. Więcej informacji na plakacie.

11. Na razie na próbę wprowadzamy zasadę, że w tygodniu drzwi główne do kaplicy będą zamknięte, by swoim trzaskaniem nie przeszkadzały modlącym się przed Mszą Świętą. Do kaplicy będzie można wchodzić drzwiami bocznymi.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przy okazji Mszy Świętej kolędowej i wizyty w domach, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

16. stycznia 2022

II Niedziela Zwykła

1. Kontynuujemy nowennę niedziel przed I Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od 27.02 do 3.03.2022 r. W tym tygodniu z racji ferii zimowych, Msze Święte w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o g. 18.00.

2. „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2), to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie obchodzony od 18 do 25.01.2022 r. W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 23.01 o g. 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Jutro przypada XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie modlitewne, transmitowane za pośrednictwem platformy Zoom.

4. W środę przed Mszą Świętą wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii. W czwartek o g. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Różańcową.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata;

- w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

-  w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

6. Bardzo dziękujemy Panom: Ryszardowi i Rafałowi, ale nie z ul. Nefrytowej bl. 27 i 29 za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 22.01 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 7 klatki 1-4.

7. W obliczu narastających tendencji, by zniszczyć rodzinę, umniejszyć jej wartość a także wychodząc naprzeciw rodzinom przeżywającym trudności i kryzysy, zrodził się pomysł stworzenia w naszej parafii Róży Różańcowej Rodzin. Pragnąc chronić miłość małżeńską i rodzinną, chcemy w codziennym dziesiątku różańca oddawać nasze rodziny pod czułą opiekę Maryi, którą jako Opiekunkę Rodzin wybieramy na naszą patronkę. Róża Rodzin będzie skupiała 20 rodzin modlących się codziennie we własnym gronie, w swoim domu, w dowolnym czasie, dziesiątkiem różańca w intencji swojej rodziny i pozostałych 19 rodzin. To nie więcej niż 5 minut dziennie przynosi wielkie korzyści. Jest już zapisanych 8 rodzin. Serdecznie zapraszamy jeszcze inne rodziny do zgłaszania się do zakrystii, wierząc, że rodzina, która modli się razem, przetrwa.

8. Na stoiku pod chórem są wyłożone ulotki odnośnie przekazania 1% podatku na Fundację Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku oraz Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Józefa Gorazdowskiego w Tuchowie. Więcej informacji na plakacie.

9. W najbliższym tygodniu zapraszamy na Mszę Świętą kolędową i indywidualne błogosławieństwo, Parafian z następujących bloków:

Sobota

22.01, g. 18.00

 

Ul. Nefrytowa i Opalowa

Niedziela

23.01, g. 12.30

 

Ul. Topazowa

Każda rodzina otrzyma obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania i wodę święconą. Można też będzie złożyć ofiarę kolędową.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przy okazji Mszy Świętej kolędowej i wizyty w domach, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 48

Dzisiaj:

6 Grudnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Mikołaja
biskupa
Do końca roku zostało 26 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś