Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

10. stycznia 2021

Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsza niedziela, w którą przypada Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna I część okresu zwykłego.

2. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii.

3. W czwartek o g. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wieczorna Msza święta będzie odprawiona w intencji zmarłych wypominanych w naszej kaplicy.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. Z Pasterki w kwocie 1100 zł na Fundusz SOS i z II dnia świąt na Uniwersytet  Jana Pawła II w Krakowie w kwocie 1480 zł.

6. Dziękujemy dwóm osobom z ul. Topazowej 7, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę 16. stycznia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z Topazowej 7, klatki od 5 do końca.

7. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

8. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 
Drukuj

3. stycznia 2021

II niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

2. W środę będziemy świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno z sześciu obowiązujących uroczystości, zatem Msze św. będą w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na misje. Po Mszach świętych poświęcimy kredę i kadziło. Zestawy kadzielne zostały przygotowane przez osoby bez domu, którymi opiekuje się Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Dobrowolne ofiary za kadzidło złożone do puszki, zostaną przekazane na działalność tego Dzieła. Jest ono kapucyńską organizacją charytatywną, która na co dzień wspiera osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy w imieniu Dzieła. Będzie też można zabrać wodę święconą.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8. grudnia minionego roku, Papież Franciszek ogłosił rok 2021, Rokiem św. Józefa. Aby zaznaczyć to wydarzenie w naszej parafii, w każdy wtorek po wieczornej Mszy świętej będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa, a kiedy będzie to możliwe, Msza święta będzie odprawiana o św. Patronie tego roku.

5. W czwartek 31. grudnia zakończyliśmy Modlitewny Maraton w roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, czyli codzienną półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą świętą. Dziękujemy wszystkim, którzy włączali się przez cały rok w tę modlitwę. Pozostaje wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę, w każdy czwartek o g. 17.30,

6. Dziękujemy dwóm paniom z ul. Nefrytowej 1 oraz 3 – 25, za posprzątanie kaplicy w czwartek i w sobotę – serdeczny Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 9. stycznia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 7, klatki od 1 do 4.

7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

8. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Pragnąc jednak spotkać się z naszymi parafianami oraz pobłogosławić mieszkania i domy, przenosimy kolędę na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Mamy nadzieję, że nastąpi to po Świętach Wielkanocnych. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 
Drukuj

27. grudnia 2020

Święto Świętej Rodziny, Jezusa. Maryi i Józefa

1. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii.

2. Jutro święto Świętych Młodzianków, męczenników.

3.Po zakończeniu Adwentu, we wtorki i czwartki nie będzie Mszy świętej porannej.

4. W czwartek - ostatni dzień roku 2020. Od g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi na zakończenie roku oraz przed I piątkiem. O g. 18.00 nabożeństwo przebłagalne na zakończenie Starego Roku i dziękczynne Te Deum, a po nim odprawimy Mszę świętą dziękczynną za otrzymane od Boga łaski w minionym roku. Nie będzie zapowiadanego Challenge’u Eucharystycznego w wieczór sylwestrowy, ale od g. 22.30 do 23.30 będzie transmisja adoracji na naszym parafialnym kanale You Tube.

5. W piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 54. Światowy Dzień Pokoju oraz I piątek stycznia. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

6. W pierwszą sobotę – Msza święta wynagradzająca o g. 7.00 i po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Msza święta o g. 8.00 o Boże błogo. dla należących do Róży Różańcowej oraz ich rodzin, a po niej spotkanie z Różą. Przed Mszami św. o 8.00 i 9.30 i 19.00 będziemy czytać wypominki i modlić się za zmarłych.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie naszej kaplice na święta. Ubierającym choinki, urządzającym szopkę i robiącym stroiki.

9. Dziękujemy dwóm rodzinom z Topazowej 3 oraz trzem innym osobom za przygotowanie kaplicy przed Uroczystością Bożego Narodzenia – serdeczny Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy 31 XII na g. 9.00, prosimy parafian z ul. Nefrytowej 1 oraz 3 – 25.

10. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście oraz podczas świąt. Z Pasterki składka jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS, a z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – Bóg zapłać!

11. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego życia. Pragnąc jednak spotkać się z naszymi parafianami oraz pobłogosławić mieszkania i domy, planujemy przenieść kolędę na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Mamy nadzieję, że nastąpi to po Świętach Wielkanocnych. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 
Drukuj

20. grudnia 2020

IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy już ostatnią niedzielę Adwentu.

2. Msze święte roratnie do czwartku o godz. 7.00, na które zapraszamy dorosłych oraz do środy o godz. 18.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami. Zachęcamy do przesyłania na specjalny link, intencji, w których modlimy się na Roratach.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd).

4. W Noc Bożego Narodzenia w naszej kaplicy pierwszą Pasterkę odprawimy o g. 22.00, a drugą o 24.00. Pragniemy dodać, że udział w tych Mszach świętych czyni zadość potrzebie uczestniczenia we Mszy świętej w dzień Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

5. W piątek Uroczystość Narodzenia Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. A w niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. Mszę święte w te dni będziemy odprawiać w porządku niedzielnym czyli o 8, 9.30, 11, 12.30, 17 i 19. Na parafialnym kanale YouTube i Facebook transmitować będziemy zawsze Mszę świętą o g. 11.

6. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł plus ofiara na Caritas, którą można składać do skarbony. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny z tekstem modlitw odmawianych podczas Wieczerzy. Ofiary za nie przeznaczamy na potrzeby parafii.

7. W Mszach świętych w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 15 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

8. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Topazowej 5, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – serdeczny Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w czwartek po Roratach, czyli ok. 7.45, bardzo  prosimy parafian z ul. Topazowej 3.

9. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

10. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i potrzebą organizacyjnych zmian w ich przeżywaniu w związku z pandemią mamy kilka ogłoszeń:

  • - Z zachowaniem wymogów epidemicznych, jednocześnie chcąc umożliwić skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania jak największej liczbie naszych parafian w czasie przedświątecznym będziemy spowiadać w następującym porządku:
  • - dzisiajmiędzy odprawianymi Mszami świętymi;
  • - w poniedziałek 21 XII i środę 23 XII: od g. 6 do g. 7 rano, od g. 10 do g. 11 (szczególnie dla osób, które albo nie pracują albo pracują zdalnie i mogą zrobić sobie przerwę na spowiedź) i wieczorem od g. 18.30 do g. 20;
  • - we wtorek 22 XII od g. 6 do g. 7 rano, od g. 10 do g. 11 (szczególnie dla osób, które albo nie pracują albo pracują zdalnie i mogą zrobić sobie przerwę na spowiedź) i wieczorem od g. 16 do g. 17.30.

  • - Wiernych, którzy chcą skorzystać z innej godziny spowiedzi zachęcamy do skorzystania z formularza internetowego, który dostępny jest na stronie internetowej parafii i na naszym profilu facebok’owym.

  • - Spowiedź odbywać się będzie w konfesjonale w kaplicy, jeżeli natomiast w kaplicy będzie trwało nabożeństwo albo sprzątanie czy dekorowanie przedświąteczne wtedy spowiadać będziemy w kancelarii parafialnej (wejście od tyłu budynku).

  • - W czasie trwania spowiedzi, co jakiś czas będziemy udzielać Komunii świętej, tak aby wierni, którzy już otrzymali rozgrzeszenie nie musieli czekać na Mszę świętą i umożliwili wejście do kaplicy innym osobom. Zaplanowanie i rozłożenie spowiedzi w czasie, to niewątpliwie sprawdzian naszej miłości bliźniego i tego co w tajemnicy Bożego Narodzenia bardzo ważne: myślenia o drugim człowieku.

  • - W czasie trwania spowiedzi stale posługiwać będzie jeden ksiądz. Wielu z nas dawno nie przystępowała do sakramentu pokuty i pojednania. Przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia bez pojednania się z Bogiem, uniemożliwi nam pełne pojednanie się z bliźnimi, dlatego serdecznie zachęcamy, aby w tym porządku przeżywać Święta i wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty w zaproponowanych dniach i godzinach.

  • - W okresie świątecznym w miarę dobrej pogody, będziemy udzielać Komunii świętej także na zewnątrz, aby umożliwić spokojne Jej przyjęcie wiernym pozostającym tam, bez konieczności wchodzenia do kaplicy. Przez cały dzień także będzie uruchomione nagłośnienie na zewnątrz kaplicy.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 37

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś