Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

23. lutego 2020 –

VII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych wystawienie i adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu w ramach tradycyjnego Nabożeństwa 40. godzinnego.

2. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Będzie on trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 7 czerwca.

3. Od jutra będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie        z innych nałogów. Natomiast od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. Grupa biblijna zaprasza na spotkanie w poniedziałek o g. 19.00 w Sali nad kaplicą. Czytamy Ewangelię wg św. Jana.

4. W środę, obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post.        W tym dniu wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby pomiędzy 18. a 60. rokiem  życia obowiązuje post ścisły, tzn. trzy posiłki w tym jeden do syta. Msze św. w tym dniu będą o g. 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Rodzinę, która zamawiała intencję na g. 7.00.  prosimy o kontakt.

5. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy też w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do I Niedzieli Wielkiego Postu. Dokładny plan jest wywieszony na drzwiach kaplicy, pojawią się też plakaty na tablicach ogłoszeń w blokach oraz roznoszone są ulotki informacyjne. Kto chciałby jeszcze zabrać plakaty i ulotki do swoich bloków, to zapraszamy do zakrystii. Spotkania będą rano o g. 9.00 i wieczorem po Mszy św. o g. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Leśniak ze Szczecina, a tematem będą słowa: Wierzyć, to iść… Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i sobotę. Tak zaplanujmy te dni, aby jak najlepiej wykorzystać czas dany nam przez Boga, na spotkanie z Nim.

6. Droga Krzyżowa w piątek, będzie dla dzieci o g.17.15, a dla wszystkich w ramach rekolekcji o g. 19.00.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu    o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

8. Tak jak w zeszłym roku jest do zabrania ze stolika pod chórem Zdrapka Wielkopostna 2020 dla starszych. Niech będzie ona pomocą do nawrócenia i lepszego przeżycia Wielkiego Postu.

9. Kolejne spotkanie chóru parafialnego odbędzie się wyjątkowo w sobotę 29. lutego         o g.15.00 w sali nad kaplicą.

10. Dziękujemy dwom rodzinom z ul. Czeczów 16 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 29. lutego na g. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 18.

11. Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Madjugorie w dniach od 24. lipca do 2. sierpnia 2020 r. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy z zaliczką 600 zł do końca marca.

 
Drukuj

16. lutego 2020

VI Niedziela Zwykła

1. W sobotę będziemy obchodzić w liturgii święto Katedry św. Piotra Apostoła.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tradycyjnego Nabożeństwa 40. godzinnego. W ten sposób przygotujemy się do rozpoczęcia Wielkiego Postu.

3. Dzieci klas III SP z rodzicami zapraszamy dziś na Mszę świętą o g. 12.30. Spotkania formacyjne w wyznaczonych grupach we wtorek o g. 17.00 oraz w sobotę o g. 10.00.

4. Grupa biblijna zaprasza na spotkanie w poniedziałek o g. 19.00. Czytamy Ewangelię św. Jana, 1 rozdział.

5. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego. Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek 20. lutego o g. 18.30 w sali nad kaplicą.

6. Dziękujemy dwom rodzinom z ul. Czeczów 14 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 22. lutego na g. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 16.

7. Przypominamy o podchodzeniu do Komunii świętej w procesji środkiem kościoła i po jej przyjęciu odchodzeniu na boki. Osoby, które pragną przyjmować Komunię świętą nisko glutenową, proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii.

8. Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Madjugorie w dniach od 24. lipca do 2. sierpnia 2020 r. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy z zaliczką 600 zł do końca marca.

9. 19. lutego odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa. Gościem będzie Michał Grzanka, który podejmie ważny temat: "Męskie pragnienia". W programie Msza święta w kościele św. Józefa w Podgórzu, ul Zamoyskiego 2, a niej spotkanie w Kamieniołomie.

10. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, w tym roku będziemy przeżywać od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 26. lutego do 1. marca. W najbliższym czasie pojawią się ulotki i plakaty z dokładnym planem. Spotkania będą rano o g. 9.00 i wieczorem o g. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Leśniak ze Szczecina, a tematem będą słowa: Wierzyć, to iść… Tak zaplanujmy te dni, aby jak najlepiej wykorzystać czas dany nam przez Boga na rozpoczęcie Wielkiego Postu.

 
Drukuj

3 MARCA 2019
8 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Składka w przyszłą niedzielę, jak w każdą I Niedzielę Wielkiego Postu, przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II.

Dzisiaj w naszym kościele trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu do popołudniowej Mszy św., czyli do godz. 16.30.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto Św. Kazimierza

Środa – Popielec – w tym dniu rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W czasie Mszy świętych zbierane będą ofiary na dożywienie głodujących dzieci, w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

Przy wejściu z kościoła można zabrać zdrapki ogólnopolskiej akcji "Zdrapka Wielkopostna 2019", jest to bardzo ciekawy pomysł, który ma na celu pomóc nam w zaplanowaniu wielkopostnego wysiłku duchowego - akcja jest przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej. Sama akcja rozpoczyna się już od Środy Popielcowej.

W pierwszy czwartek gorąco zachęcamy do uczczenia naszego Patrona. O godz. 18.30 będzie Różaniec, prowadzony przez Różę, po nim Msza święta, Litania do Bł. Jerzego Popiełuszki i ucałowanie relikwii.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będą uroczyste chrzty. Msza św. w intencji wszystkich Parafian, a szczególnie za dzieci przyjmujące chrzest i ich rodziny.

Przypominamy, że od przyszłej niedzieli będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00.

Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek po wieczornej Mszy św. Spotkania odbywają się co tydzień.

Spotkanie dla uczniów klas VI przygotowujących się do bierzmowania będzie w sobotę o g. 9.15. Jeżeli ktoś jeszcze chce dołączyć do tej grupy prosimy o kontakt z księdzem Pawłem.

Gorąco zachęcamy do udziału w Wielkopostnych Nabożeństwach.

Droga Krzyżowa będzie już w najbliższy piątek – dla dzieci o 17.30, a dla dorosłych o 18.30.

Msza święta w piątki przez cały Wielki Post będzie o 19.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele. W związku z wprowadzeniem dodatkowej Mszy św. wieczornej – Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę będą po Mszy o 16.30.

W niedzielę 17 III będziemy gościć małżonków należących do ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame.  W krótkim świadectwie opowiedzą nam, jak można, za pomocą kilku kroków formacyjnych, rozwijać swoje małżeństwo i rodzinę.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 14 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 9 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 16.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na pomoc dla pół rocznego Kamilka – mieszkańca naszej parafii, który urodził się z licznymi wadami rozwojowymi. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 
Drukuj

24 LUTEGO 2019
7 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu przypada tzw. „tłusty czwartek”, tradycyjnie zatem włączymy się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Akcja polega na tym, że w tłusty czwartek, zamiast objadać się pączkami, zaoszczędzone pieniądze przekazujemy na dożywianie dzieci w Afryce. Ofiary zbierane będą w czasie Mszy świętych w Środę Popielcową i przesłane fundacji „Kapucyni i Misje”.

W pierwszy piątek od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza św. pierwszopiątkowa o 19.00.

W pierwszą sobotę po rannej Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych od 9.00.

Przyszła niedziela – jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza święta za zmarłych wypominanych będzie w środę popielcową, czyli 6 marca o 7.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszej parafii.

Będzie to ostatnia niedziela przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, w związku z tym będzie w naszym kościele możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu rano od pierwszej Mszy św. do rozpoczęcia Mszy św. o 16.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 poświęcimy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

Już dziś informujemy, że od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 10 marca, będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00. Inne zmiany związane z godzinami odprawianych Mszy św. w niedziele i w tygodniu wprowadzimy po wakacjach.

Urząd Miasta Krakowa we współpracy z wydawnictwem Medycyna Praktyczna uruchomił program dla osób starszych i niesamodzielnych, dzięki któremu te osoby mogą uzyskać wsparcie Doradcy Medycznego. Wizytówki z potrzebnymi danymi są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 10 i 12 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 2 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 14.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 27

Dzisiaj:

11 Sierpnia 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Klary
dziewicy
Do końca roku zostało 143 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś