Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

6 STYCZNIA 2019
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać! W ostatnich miesiącach znacznie ograniczamy inwestycje, aby zaoszczędzić i zgromadzić odpowiednie środki na rozpoczęcie przygotowań i projektów związanych z przyszłą budową kościoła. W niedługim czasie trzeba będzie już podjąć, związane z tym pierwsze kroki.

W przyszłą niedzielę - Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy św. o 11.30 będą uroczyste chrzty. Po Mszy św. będzie składka do puszek na wsparcie pielgrzymki do Lourdes dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową oraz dzieci będących pod opieką oddziału onkologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Także w przyszłą niedzielę nasza schola zaprasza na Wieczór Kolęd po Mszy świętej o 16.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania! Przy tej okazji Schola serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji świątecznego kiermaszu, zwłaszcza tym, którzy ofiarowali piękne rękodzieło, ozdoby, stroiki i kartki świąteczne, biżuterię, ciasta i pierniczki. Dziękujemy także wszystkim, którzy kupując te rzeczy wsparli naszą scholę. Bóg zapłać!

Trwa Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6 z klatek od 5 do 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 12 stycznia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Nefrytowej 1 i z domów przy Nefrytowej od numeru 3 do 25.

 
Drukuj

30 GRUDNIA 2018
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na pasterce na fundusz ratowania życia dzieci nienarodzonych SOS, oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – Bóg zapłać!

Poniedziałek - ostatni dzień tego roku. Rano o 7.00 Msza święta z Oktawy Narodzenia Pańskiego. Wieczorem o 19.00 Msza święta dziękczynna za otrzymane w tym roku od Pana Boga łaski.

Wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe, zatem Msze święte będą w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 52 Światowy Dzień Pokoju. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II. Na wszystkich Mszach podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić o pokój na świecie.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedzi pierwszopiątkowej nie będzie, bo była przed świętami. Msza święta pierwszopiątkowa o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli 3 Króli. W tym dniu tradycyjnie błogosławi się kredę i kadzidło. Można będzie sobie nabyć poświęcone kadzidełka.

Będzie to pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Trwa Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6 z klatki od 1 do 4. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 5 stycznia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, z klatek od 5 do 7.

 
Drukuj

23 GRUDNIA 2018
4 NIEDZIELA ADWENTU

 

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przezywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd).

Pasterka jak zwykle o północy.

Msze święte w Boże Narodzenie i Święto Św. Szczepana jak w niedziele.

Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda, rozpocznie się zaraz po Świętach. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii czyli tutaj. Bardzo prosimy, aby znaleźć kilka minut, by we własnym mieszkaniu porozmawiać z księdzem. Mieszkańcy nowych, nie wyznaczonych jeszcze bloków, jeśli już by chcieli się spotkać z księdzem i poświęcić mieszkanie mogą się umówić indywidualnie, także poza czasem kolędowym. Zachęcamy też rodziny nieobecne w wyznaczonym dla nich czasie do umówienia z księdzem innego terminu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła jednej mieszkance ul. Topazowej 5 (choć wyznaczony był cały blok) !

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 29 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 6, z klatek od 1 do 4.

 
Drukuj

16 GRUDNIA 2018
3 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziękujemy za złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.

 

Przypominamy, że Roraty dla dzieci są w ciągu tygodnia codziennie do czwartku o godz. 19.00. W czwartek zakończenie rorat dla dzieci. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. W piątek będzie Msza św. tylko rano o 7.00.

Przedświąteczna spowiedź będzie w naszej parafii w najbliższy piątek (21 grudnia) w godzinach od 17.00 do 19.00 i tylko wtedy. W sobotę będziemy spowiadać w Bieżanowie.

Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 22 grudnia od godz. 12.00. Chorych, których trzeba wyspowiadać w domu można zgłosić w zakrystii.

W zakrystii można jeszcze nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda, rozpocznie się w pierwszy dzień po Świętach. Harmonogram odwiedzin wywieszony jest w naszej gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, aby znaleźć kilka minut, by we własnym mieszkaniu porozmawiać z księdzem. Mieszkańcy nowych, nie wyznaczonych jeszcze bloków, jeśli już by chcieli się spotkać z księdzem i poświęcić mieszkanie mogą się umówić indywidualnie, także poza czasem kolędowym. Zachęcamy też rodziny nieobecne w wyznaczonym dla nich czasie do umówienia z księdzem innego terminu.

Dziękujemy pewnemu mieszkańcowi parafii za pomoc w kupnie i wymianie rzutnika na nowy.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 3 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 22 grudnia na godz. 10.00 bardzo prosimy wszystkich parafian z ul. Topazowej 5.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 24

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś