Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

07. lutego 2021

V Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- W środę – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy;

- W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i XXIX Światowy Dzień Chorego.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tradycyjnego Nabożeństwa 40. godzinnego. W ten sposób przygotujemy się do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Natomiast o g. 20.00 rozpocznie się 45. minutowe Uwielbienie, zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy we wtorek zaangażowali się przy rozbieraniu choinek, szopki i pozostałych dekoracji świątecznych.

4. Dziękujemy rodzinom z ul. Nefrytowej 27 i 29, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, 13. lutego, na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów bl. 10 i 12.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

31. stycznia 2021

IV Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Księży Salezjan.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte o g. 8.00, 18.00 i dodatkowo o 19.00. W całym Kościele obchodzimy wtedy XXV Dzień Życia Konsekrowanego, obejmując swoją modlitwą osoby powołane do służby Bożej w zakonach. Składka jest przeznaczona na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

- Pierwszy czwartek – o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

- Pierwszy piątek – okazja do spowiedzi rano przed Mszą świętą oraz wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. W tym dniu obchodzimy też wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

- Pierwszą sobotę – o g. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską wyjątkowo od g. 8.00. W tym dniu przypada też wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

3. We wtorek po ostatniej Mszy świętej zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu choinek, szopki i pozostałych dekoracji świątecznych.

4. Po okresie próbnym, informujemy, że w tygodniu drzwi główne do kaplicy będą zamknięte, by swoim trzaskaniem nie przeszkadzały modlącym się przed Mszą świętą. Do kaplicy będzie można wchodzić drzwiami bocznymi.

5. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Topazowej 8, od klatki 5 do końca, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, 6. lutego, na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian ul. Nefrytowej 27 i 29.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

7. Kto chciałby jeszcze pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 
Drukuj

24. stycznia 2021

III Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Jest Ono nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Wykorzystajmy ten czas na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie. Dziś przypada też wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- W poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;

- We wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa oraz XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

- W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła oraz 4. rocz. objęcia posługi w naszej archidiecezji przez Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

3. W środę na Mszy świętej wieczornej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy dziękować za dar życia i posługi śp. ks. Piotra Leśniaka. Głosił On rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w ubiegłym roku, a 8 stycznia br., Pan powołał Go do siebie.

4. Po okresie próbnym, informujemy, że w tygodniu drzwi główne do kaplicy będą zamknięte, by swoim trzaskaniem nie przeszkadzały modlącym się przed Mszą świętą. Do kaplicy będzie można wchodzić drzwiami bocznymi.

5. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Topazowej 8, klatki od 1 do 4 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, 30 stycznia, na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 8, od klatki 5 do końca.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

7. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 
Drukuj

17. stycznia 2021

II Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Antoniego, opata oraz XXIV Dzień Judaizmu z Kościele katolickim w Polsce.

2. „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie obchodzony od 18 do 25 stycznia. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Ks. Biskupa Damiana Muskusa, odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godz. 15.30 w Sanktuarium  św. Jana Pawła II na „Białych Morzach”.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- W środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

Wszystkim solenizantom i solenizantkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

4. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii.

5. Przyszłą niedzielę, która będzie trzecią zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – będziemy przeżywać jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Jest Ono dane nam w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Wykorzystajmy ten czas na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie.

6. Dziękujemy jednej osobie ul. Topazowej 7, od klatki 5 do końca za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę 23. stycznia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z Topazowej 8, klatki 1-4.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiarę 2065 zł, złożoną w Uroczystość Objawienia Pańskiego za zestawy kadzielne przygotowane przez osoby, którymi opiekuje się Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Została ona przekazana na konto tego Dzieła. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

8. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 37

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś