Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

6. marca 2022

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie. Za udział w nim można uzyskać odpust zupełny.

3. Zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej do sali na górze w środę o g. 19.00.

4. Próba Chóru Parafialnego będzie w czwartek o g. 19.30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu.

5. Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci będzie o g.17.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy Świętej (ok. 18.30).

6. Spotkanie Młodzieżowej Grupy Oazowej będzie w sobotę o g. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę, tzn. II Wielkiego Postu w Kościele w Polsce będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kaplicą będą zbierane do puszki ofiary, przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

8. Na stoliku pod chórem jest wyłożony marcowy numer miesięcznika Staś w cenie 8 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci i wnuków.

9. Także na stoliku są włożone ulotki informacyjne o akcji „Wielkopostne porządki”, której inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach Świętych i spotkaniach misyjnych, a p. Zygmuntowi za bezinteresowne wydrukowanie pamiątek misji.

11. Dziękujemy dwóm panom z ul. Czeczów blok 16, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 12.03 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów blok 18. Dziękujemy też p. Katarzynie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy, a p. Tomaszowi za pomoc w zakrystii.

12. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę w kwocie 7.800 zł (w tym 10 euro) i w Środę Popielcową w kwocie 6.730 zł (w tym 100 dolarów), w sumie 14.530 zł. Ofiary zostały przekazane do biura Caritasu Archidiecezji Krakowskiej.

13. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

14. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie informuje, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 trwać będzie od 1 do 31 marca br. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja. Jednocześnie dyrekcja zaprasza wszystkich Rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 24 marca 2022 r. w godz. od 17.00 do 19.30.

 
Drukuj

27. lutego 2022

VIII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy nasze Pierwsze Misje Parafialne. Dzisiaj po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Nauki głosi ks. Michał Olszewski, sercanin, znany rekolekcjonista i ewangelizator. Program misji jest na rozniesionych ulotkach, plakatach i banerach oraz stronie parafialnej i facebook’u. Postarajmy się uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach misyjnych oraz zaprośmy naszych sąsiadów.

2. W poniedziałek Msze Święte będą o g. 9.00, 18.00 i 20.00. Spotkanie dla dzieci z klas od 0 do III o g. 17.00, a nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie o g. 19.00.

- We wtorek Msze Święte będą również o g. 9.00, 18.00 i 20.00. Spotkanie dla dzieci z klas od IV do VI o g. 17.00, a nabożeństwo z modlitwą o wylanie darów Ducha Św. o g. 19.00.

- W Środę Popielcową zakończenie misji na Mszach Świętych z obrzędem posypania głów popiołem o g. 9.00, 17.00 dla dzieci, 18.30 i 20.00. W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby pomiędzy 18. a 60. rnapokiem życia obowiązuje post ścisły, tzn. trzy posiłki w tym jeden do syta. W tym roku to szczególny dzień postu i modlitwy w intencji zakończenia wojny i o pokój na Ukrainie.

- Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania będzie w poniedziałek i wtorek, pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

3. Od jutra będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Natomiast od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. W Środę Popielcową w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Będzie on trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 12 czerwca.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- Pierwszy czwartek – o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

- Pierwszy piątek i święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą Świętą oraz wieczorem od godz. 17.00. O 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 18.00 Msza Święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. Po zakończeniu nabożeństwa będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

- Pierwszą sobotę – o g. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od g. 9.00.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

7. W związku z komunikatem Rady Stałej KEP dzisiaj i w Środę Popielcową przeprowadzamy zbiórkę środków pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na pomoc obywatelom Ukrainy. Prosimy też o zgłaszanie gotowości na przyjęcie do siebie uchodźców z za wschodniej granicy, a także możliwości przekazania darów rzeczowych, czy chęci zaangażowania się w wolontariat.

8. Dziękujemy czterem rodzinom z ul. Czeczów, blok 14 i jednej pani z innego bloku, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 05.03 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów, blok 16.

9. Dziękujemy p. Katarzynie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy i p. Leszkowi za naprawę reflektora oraz panom: Danielowi, Dariuszowi, Krzysztofowi i Marcinowi za montaż kuchni w mieszkaniu nowej parafianki. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

10. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Polskich Noblistów przy ul. Żabiej 20 w Krakowie zaprasza Dzieci i Rodziców na Dzień Otwarty on-line w sobotę, 12 marca 2022 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej www.sp148.org.

 
Drukuj

20. lutego 2022

VII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj kończymy nowennę niedziel przed Pierwszymi Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od soboty - 26.02 do Środy Popielcowej - 02.03.2022 r. Nauki będzie głosił znany rekolekcjonista – ks. Michał Olszewski, Sercanin. Program misji jest na rozniesionych ulotkach, plakatach i banerach oraz stronie parafialnej i facebook’u. Postarajmy się uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach misyjnych oraz zaprośmy naszych sąsiadów.

2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w kancelarii parafialnej będzie przymiarka strojów komunijnych dzieci klas III.

We wtorek w liturgii będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w środę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

3. W sobotę rozpoczniemy Pierwsze Misje Parafialne, które mają nasz przygotować na Jubileusz 10. lecia naszej parafii, obchodzony w tym roku. Msza Święta na rozpoczęcie będzie rano o g. 9.00, o g. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII SP, o g. 18.00 druga Msza Święta na rozpoczęcia i o g. 19.00 nabożeństwo odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, na które prosimy przynieść świece.

- W przyszłą niedzielę Msze Święte z nauką w zwykłym porządku. Pomiędzy nimi będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

- W poniedziałek i wtorek Mszę Święte będą o g. 9.00, 18.00 i 20.00. Spotkanie dla dzieci o g. 17.00, a nabożeństwo o g. 19.00.

- W Środę Popielcową zakończenie misji na Mszach Świętych z obrzędem posypania głów popiołem o g. 9.00, 17.00 dla dzieci, 18.30 i 20.00.

- Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania będzie w poniedziałek i wtorek, pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

4. Dziękujemy p. Zygmuntowi za wydrukowanie banerów, plakatów i ulotek zapowiadających nasze misje, a Radzie Parafialnej, Grupie Mężczyzn i wszystkim, którzy włączyli się w ich roznoszenie po blokach, klatkach i mieszkaniach.

5. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Czeczów, bloki 10 i 12, za przygotowanie na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 26.02 wyjątkowo od g. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów, blok 14.

6. Dziękujemy p. Katarzynie za troskę o kwiaty w kaplicy, p. Leszkowi za instalację oświetlenia nad drzwiami bocznymi i p. Rafałowi za sprzątanie placu przed kaplicą.

7. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Wasze wsparcie jest dla nas istotne, byśmy mogli świadczyć pomoc potrzebującym

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

13. lutego 2022

VI Niedziela Zwykła

1.Kontynuujemy nowennę niedziel przed I Misjami Parafialnymi, które będziemy przeżywać od soboty - 26.02 do Środy Popielcowej - 02.03.2022 r. Msze Święte w dni powszednie będą rano o g. 9.00 i wieczorem o 18.00 i 20.00, a nabożeństwa o g. 19.00. Tak zaplanujmy te dni, by móc uczestniczyć w tych spotkaniach misyjnych.

2. Na kolejny Wieczór Uwielbienia w naszej kaplicy zapraszamy dzisiaj o g. 20.00.

3. Jutro w liturgii będziemy obchodzić święto św. Cyryla, mnicha i św. Metodego, biskupa, patronów Europy.

4. Spotkanie młodzieży z klasy VIII SP przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania będzie w piątek o g. 17.00.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w sobotę o g. 11.00, a spotkanie Parafialnej Grupy Młodzieżowej również w sobotę o g. 19.00.

6. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Topazowej 8, od klatki 5 do końca, za przygotowanie kaplicy i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 19.02 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Czeczów, blok 10 i 12.

7. Dziękujemy p. Ryszardowi za pomoc w sadzeniu choinek, a p. Rafałowi za sprzątanie placu przed kaplicą.

8. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Wasze wsparcie jest dla nas istotne, byśmy mogli świadczyć pomoc potrzebującym

9. Na stoiku pod chórem są wyłożone ulotki odnośnie przekazania 1% podatku na Fundację Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Józefa Gorazdowskiego w Tuchowie oraz Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 48

Dzisiaj:

6 Grudnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Mikołaja
biskupa
Do końca roku zostało 26 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś