Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

17 WRZEŚNIA 2017
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Czwartek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

O godz. 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę, a po nim Msza święta.

W ubiegłym tygodniu na przygotowanie do I Komunii św. w naszej parafii zapisało się 31 dzieci. W pierwszą niedzielę października, na Mszy św. o 11.30 poświęcone zostaną dla nich różańce.

Zapisał się też jeden kandydat na ministranta. Można się jeszcze zapisać – nawet już od III klasy.

Pierwsze po wakacjach spotkanie z uczniami gimnazjum, przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek 5 października o godz. 19.30.

W tym roku nie ma już I klasy Gimnazjum, dlatego uczniowie z klasy siódmej w tym roku jeszcze nie będą rozpoczynać przygotowania do przyjęcia tego sakramentu.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 23 września na godz. 10.00 bardzo proszę mieszkańców ul. Opalowej 6.

W minionym tygodniu zmarła + Halina Maślanka mieszkanka naszej parafii z ul. Złocieniowej 42. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

10 WRZEŚNIA 2017
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś przed błogosławieństwem odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

W tym tygodniu:

Wtorek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Środa – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W tym dniu przypada 70. rocznica urodzin Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

O godz. 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę, a po nim Msza święta.

Piątek – Wspomnienie NMP Bolesnej

Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Opalowej 4, klatki 3 i 4 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 16 września na godz. 10.00 bardzo proszę mieszkańców ul. Opalowej 6 z klatki 1 i 2.

Od roku 2008 Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych – działa w Polsce. Jej zadaniem jest rejestracja potencjalnych dawców. Podczas Dnia Dawcy Szpiku, wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat mogą się zarejestrować, jako potencjalni dawcy komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu krótkiego wywiadu medycznego, na temat stanu zdrowia, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi i pobraniu wymazu błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji – szczegóły na plakacie i ulotce w gablocie. Przełamanie swoich obaw i uprzedzeń pozwoli na uratowanie czyjegoś życia poprzez oddanie niewielkiej cząstki siebie.

 
Drukuj

3 WRZEŚNIA 2017
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca – Bóg zapłać! Dziękuję też za ofiary wpłacane na konto bankowe i składane do skarbonek przy wyjściu.

 

W tym tygodniu:

PiątekŚwięto Narodzenia NMP

 

W przyszłą niedzielę w każdej parafii zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

Na Mszy o 11.30 w przyszłą niedzielę będą uroczyste chrzty.

 

Najbliższe Msze, z udziałem scholi to 1 i 22 października. Próby scholi będą w czwartki o 17.30. Pierwsze spotkanie już 7 września – czyli najbliższy czwartek.

 

Spotkanie z ministrantami oraz tymi, którzy chcieliby się zapisać będzie w najbliższą sobotę o godz. 18.30.

 

Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które będą przystępować do I Komunii św. w naszym kościele będzie w sobotę o 19.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Opalowej 4, klatki 1 i 2 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 9 września na godz. 10.00 bardzo proszę mieszkańców ul. Opalowej 4 z klatki 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 48 z 48

Dzisiaj:

9 Lutego 2023
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 326 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś