Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

15 PAŹDZIERNIKA 2017
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

Środa – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty

Czwartek – wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki

Piątek - Uroczystość Św. Jana Kantego

Już za tydzień – w niedzielę 22 października będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.30.

Bardzo proszę  o pomoc w przeprowadzeniu procesji – a więc Panów do baldachimu i krzyża, Panie do Relikwii, dziewczynki do sypania kwiatów.

W tym tygodniu w czasie Nabożeństw Różańcowych, odprawiamy Nowennę przed tą Uroczystością.

Natomiast Liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Ks. Jerzego przypada 19 października – czyli w najbliższy czwartek. W czasie Nabożeństwa Różańcowego, prowadzonego przez Różę, odmówimy Litanię do Naszego Patrona, a po Mszy świętej będzie można ucałować jego Relikwie.

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik w niedziele o godz. 16.00, a po nim Msza święta. Od wtorku do soboty o godz. 18.30.

Można już składać ofiary na wypominki. Wypominki roczne czytamy w pierwsze niedziele miesiąca przed Mszą świętą o 8.00 i 10.00, także raz w miesiącu odprawiana jest za tych zmarłych Msza święta. Ofiary za nie należy składać w zakrystii. Natomiast Wypominki jednorazowe czytane są jeden raz w Dzień Zaduszny (czyli 2 listopada).

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44 z klatki 1 i 2.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 21 października na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich mieszkańców ul. Złocieniowej 40, oraz inne, chętne do pomocy, osoby (zwłaszcza te, które nie mogły sprzątać w wyznaczonym terminie). Przygotujmy solidnie kościół  przed Uroczystością Odpustową, byśmy nie musieli się wstydzić przed gośćmi.

 
Drukuj

8 PAŹDZIERNIKA 2017
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszy św., zgodnie z prośbą biskupów,  można złożyć do puszki ofiarę na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik w niedziele o godz. 16.00, a po nim Msza święta. Od wtorku do soboty o godz. 18.30.

Zbliża się Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Będziemy ją obchodzić w niedzielę 22 października. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.30.

Od wtorku, w czasie Nabożeństw Różańcowych, odprawiać będziemy Nowennę przed tą Uroczystością.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 42 z klatki 3 i 4.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 14 października na godz. 10.00 bardzo proszę mieszkańców ul. Złocieniowej 44 z klatki 1 i 2.

 

 
Drukuj

1 PAŹDZIERNIKA 2017
26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Różańcowych. Odprawiać je będziemy codziennie o godz. 18.30 oprócz poniedziałku. W niedziele o godz. 16.00 Różaniec, a po nim Msza święta bez kazania. Dlatego serdecznie zapraszam uczestników popołudniowej Mszy św. niedzielnej już na godz. 16.00.

Za odprawienie Różańca (przynajmniej 5 dziesiątków) - w kościele lub w rodzinie otrzymuje się odpust zupełny pod warunkiem, że: 5 dziesiątków zostanie odmówionych bez przerwy, do modlitwy ustnej dodana zostanie zapowiedź i rozmyślanie tajemnic różańcowych; trzeba też nie mieć przywiązania do żadnego grzechu.

W tym tygodniu:

Środa – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

Czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.
W tym dniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca, a zatem po Mszy świętej odmówimy Litanię do naszego Patrona.

Pierwszy Piątek – okazja do spowiedzi od godz. 18.00 do rozpoczęcia Nabożeństwa Różańcowego - po Różańcu Msza święta.

Sobota – wspomnienie NMP Różańcowej oraz pierwsza sobota miesiąca - odwiedziny chorych o godz. 9.00.
Wieczorem o 18.30 w ramach Nabożeństwa Różańcowego włączamy się w ogólnopolską modlitwę – „Różaniec do granic” – zgodnie z zachętą biskupów.

W Przyszłą niedzielę – jak słyszeliśmy w komunikacie – przeżywamy Dzień Papieski. Po każdej Mszy świętej zbierana będzie ofiara do puszek na fundusz: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Spotkanie z młodzieżą z klas II i III gimnazjum, która się przygotowuje do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek – wieczorem  po Mszy świętej.
Uczniowie z klas VII SP w tym roku nie będą mieć jeszcze przygotowania.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 42 z klatki 1 i 2.
O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 7 października na godz. 10.00 bardzo proszę mieszkańców ul. Złocieniowej 42 z klatki 3 i 4.

 
Drukuj

24 WRZEŚNIA 2017
25 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Środa – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo

Czwartek – wspomnienie Św. Wacława.
O godz. 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę, a po nim Msza święta.

Piątek – Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za tych zmarłych będzie w przyszłą niedziele o godz. 16.30. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Różańcowych. Odprawiać je będziemy codziennie o godz. 18.30 oprócz poniedziałku. W niedziele o godz. 16.00 Różaniec, a po nim Msza święta bez kazania. Dlatego serdecznie zapraszam uczestników popołudniowej Mszy św. niedzielnej już na godz. 16.00.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Opalowej 6.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 30 września na godz. 10.00 bardzo proszę mieszkańców ul. Złocieniowej 42 z klatki 1 i 2.

 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 47 z 48

Dzisiaj:

28 Marca 2023
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 279 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś