Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

12 LISTOPADA 2017
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jak słyszeliśmy - w czytanym w ubiegłą niedzielę Liście Metropolity Krakowskiego – 19 listopada obchodzić będziemy 1 Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji dziś po Mszy świętej ministranci zbierają do puszki przed kościołem ofiary na przygotowanie tego wydarzenia i pomoc finansową dla ludzi potrzebujących pomocy.

Próba scholi w czwartek o 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci - chętne do śpiewania. Msza święta dla dzieci z udziałem scholi będzie w niedzielę 26 listopada o 11.30.

Spotkanie z młodzieżą gimnazjalną, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, będzie w najbliższą sobotę – czyli 18 listopada po Mszy świętej wieczornej.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 3, z mieszkań od 47 do końca bloku, oraz innym osobom – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 18 listopada na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 5, z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
Drukuj

5 LISTOPADA 2017
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszym kościele z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii; dziękuję także za ofiary złożone na wypominki – Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 będą uroczyste chrzty.

Jak słyszeliśmy - w czytanym dziś liście – 19 listopada obchodzić będziemy 1 Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji         w przyszłą niedzielę przed kościołami będzie zbiórka do puszek na przygotowanie tego wydarzenia i pomoc finansową dla ludzi potrzebujących pomocy.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 3, z mieszkań od 1 do 46 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 11 listopada na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 3, z mieszkań od 47 do końca bloku. Chociaż jest to święto państwowe to jednak nie kościelne i sprzątać można.

 
Drukuj

29 PAŹDZIERNIKA 2017
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Na wstępie bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Sumie Odpustowej i procesji ku czci naszego Patrona. Dziękuję tez za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tej uroczystości –Bóg zapłać!

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy jeszcze tylko dziś o godz. 16.00, oraz we wtorek o 18.30.

W tym tygodniu:

Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych – święto obowiązkowe. Msze święte będą jak w niedziele.

Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00 i 19.00.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00 do 18.50. O 19.00 Msza święta z Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

Sobota – odwiedziny chorych z racji I soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki (już nowe – tegoroczne) i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w czwartek – czyli Dzień Zaduszny o godz. 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

W związku z przewidzianym do czytania na przyszłą niedzielę Listem – Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po wszystkich Mszach świętych - 1 listopada.

Ofiary na wypominki składać można w zakrystii.

Ponieważ doszły do mnie niepokojące wieści o zamieszaniu związanym z przygotowaniem klas siódmych do bierzmowania, wywołanym w szkole przez uczących religii – raz jeszcze przypominam:

- Do przyjęcia sakramentu bierzmowania przygotowujemy się nie w szkole lecz we własnej parafii.

- Uczący religii w szkole nie mają prawa rozliczać uczniów z przygotowania do tego sakramentu.

- O czasie i formie przygotowania decyduje tylko i wyłącznie Ks. Proboszcz.

- W naszej parafii przygotowanie klas siódmych rozpocznie się dopiero po przyjęciu bierzmowania przez uczniów gimnazjum. Nie dajmy się zwariować i nie biegajmy z indeksami do podpisu (w dodatku nieprawnie rozdanymi w innej parafii) tylko poczekajmy cierpliwie, aż takie przygotowanie rozpocznie się w naszej parafii.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 4 listopada na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 3, z mieszkań od 1 do 46.

 
Drukuj

22 PAŹDZIERNIKA 2017
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy dziś w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

W Liturgii wspominamy też Św. Jana Pała II.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik w niedziele o godz. 16.00, zaś od wtorku do soboty o godz. 18.30.

Ofiary na wypominki składać można w zakrystii.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na odpust mieszkańcom ul. Złocieniowej 40, oraz innym osobom. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Pań, które zadbały o otoczenie naszego kościoła – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 28 października bardzo proszę mieszkańców ul. Złocieniowej 44, z klatki 3 i 4.

 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 46 z 48

Dzisiaj:

28 Marca 2023
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 279 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś