Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

10 GRUDNIA 2017
2 NIEDZIELA ADWENTU


Dzisiaj po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać!

Roraty dla dzieci są we wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci do udziału z lampionami.

W zakrystii można nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

W gablocie wywieszony jest już Plan Kolędy, czyli Wizyty duszpasterskiej; jest też na stronie internetowej naszej parafii.

ziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6, z klatek 5-7 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 16 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Nefrytowej 1 i 3-25.

 
Drukuj

3 GRUDNIA 2017
1 NIEDZIELA ADWENTU


Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię – czyli na Święta Bożego Narodzenia. Czas ten przypomina nam także o powtórnym przyjściu Jezusa, na końcu świata. Przez ten czas nie ubiera się ołtarza kwiatami, a zapalane w kolejne niedziele, świece w wieńcu adwentowym przypominają nam o zbliżających się świętach. Przez cały Adwent odprawiamy Roraty, czyli Msze ku czci Matki Bożej. Podobnie jak w roku ubiegłym Roraty dla dzieci będą we wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci do udziału już w najbliższy wtorek z lampionami.

W związku z czytanym dziś Listem – Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedziele.

 

W tym tygodniu:

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będą 2 Msze św. w naszym kościele: rano o 7.00 i wieczorem o 19.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post.

W przyszłą niedzielę Druga Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary do puszki na pomoc naszym braciom – katolikom z za wschodniej granicy.

W przyszłą niedzielę na Mszy 11.30 będą uroczyste chrzty, będą też w Święto Św. Szczepana – 26 grudnia.

W zakrystii można nabywać Wigilijne Świece z Caritasu oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby nie mieszać składanych przy tej okazji ofiar, ponieważ ofiary za świece odsyłamy do Caritasu, a ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Przy tej okazji informuję, że nikt w imieniu parafii nie roznosi opłatków po mieszkaniach. Gdyby ktoś taki się pojawił i zbierał ofiary w imieniu parafii – to jest oszustem.

Zebranie rodziców dzieci pierwszo komunijnych będzie w czwartek 7 grudnia o 19.30.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 6, z klatek 1-4 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 9 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 6, z klatki 5, 6 i 7.

 
Drukuj

26 LISTOPADA 2017

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Czas Adwentu. Przyszła niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zm. wypominanych będzie 8 grudnia o 19.00. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

W tym tygodniu:

Czwartek – Święto Św. Andrzeja Apostoła

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00 do 18.50. O 19.00 Msza święta z Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

Sobota – odwiedziny chorych z racji I soboty o godz. 9.00.

Już dziś informuję, że zebranie rodziców dzieci pierwszo komunijnych będzie 7 grudnia o 19.30.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 5, z klatek 5-7, oraz innym osobom – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 2 grudnia na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 6, z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
Drukuj

19 LISTOPADA 2017
33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszki przed kościołem na przygotowanie Światowego Dnia Ubogich i pomoc finansową dla ludzi potrzebujących pomocy.

Próba scholi jak zwykle w czwartek o 17.30. Msza święta dla dzieci z udziałem scholi będzie w najbliższą  niedzielę o 11.30.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 5, z klatek 1-4, oraz innym osobom – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 25 listopada na godz. 10.00, bardzo proszę mieszkańców ul. Topazowej 5, z klatki 5, 6 i 7.

 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 45 z 48

Dzisiaj:

28 Marca 2023
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 279 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś