Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

4 MARCA 2018
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszym kościele z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe, a także za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc polskim misjonarzom – Bóg zapłać!

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w sobotę.

Spotkanie z uczniami gimnazjum, którzy 17 marca przyjmować będą sakrament bierzmowania będzie w najbliższą sobotę (10 marca) po wieczornej Mszy świętej.

Dziękuję za posprzątanie kościoła pewnym niewyznaczonym osobom (z wyznaczonych mieszkańców ul. Czeczów 20 z klatek 5-8 – nie było nikogo! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 10 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 22 i 24.

 
Drukuj

25 LUTEGO 2018
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Dziś obchodzimy w Kościele Polskim Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, aby przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Po Mszy świętej będzie przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”. Natomiast ofiary składane w czasie Wielkiego Postu do puszek w kościele przy wyjściu będą przeznaczone na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Bożego grobu.

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

W tym tygodniu:

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę za Ojczyznę przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości – zgodnie z prośbą Ks. Arcybiskupa Metropolity. Będziemy ją odprawiać w każdy pierwszy czwartek miesiąca, aż do listopada. Tak więc o godz. 18.30 Różaniec w intencji Ojczyzny - prowadzony przez Różę Różańcową, po nim Modlitwy za Ojczyznę i „Boże coś Polskę...”. O 19.00 Msza święta, a po niej Litania do naszego Patrona i ucałowanie Relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00. O 18.30 Droga Krzyżowa, a po Drodze Krzyżowej Msza święta.

Sobota – odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela - to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii, jak zwykle w 5 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 18 marca.

Od przyszłej niedzieli będą już baranki wielkanocne z Caritasu.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 20 z klatek 1-4, oraz innym osobom – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 3 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 20 z klatki 5, 6, 7 i 8.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Kazimierz Tenderys z ul Nefrytowej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

18 LUTEGO 2018
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

W tym tygodniu:

Czwartek – Święto Katedry Św. Piotra

Piątek o 18.30 Droga Krzyżowa, a po Drodze Krzyżowej Msza święta.

W przyszłą niedzielę – jako drugą Wielkiego Postu – tradycyjnie obchodzimy w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, aby przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 będzie Msza święta dla dzieci z udziałem scholi. Na tej Mszy świętej zostaną poświęcone modlitewniki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” i złożyli na ten cel ofiarę w Środę Popielcową.

Dziękuję też za złożoną dziś ofiarę na Centrum Jana Pawła II – Bóg zapłać!

 

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 18 oraz innym osobom – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 24 lutego na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 20 z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
Drukuj

11 LUTEGO 2018
6 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Środa Popielcowa – Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Zgodnie z IV Przykazaniem Kościelnym obowiązuje w tym dniu post ścisły, czyli nie tylko od pokarmów mięsnych, ale także od ilości pożywienia.

Te osoby, które w tłusty czwartek zrezygnowały z objadania się pączkami oraz uczynią to w tzw. ostatki, tradycyjnie mogą „wysłać pączka do Afryki” – jak to było w latach ubiegłych. W tym celu wystarczy złożyć w Środę Popielcową ofiarę na składkę, która w całości będzie wysłana dla głodujących dzieci w Afryce.

Przypominam, że w czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pasyjne:

Drogę Krzyżową – w każdy piątek o 18.30, a po Drodze Krzyżowej Msza święta.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 16.00. Po Gorzkich Żalach Msza święta bez kazania.

Składka z przyszłej niedzieli – zgodnie zarządzeniem Kurii Metropolitalnej - jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.

 

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 16 oraz innym osobom – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 17 lutego na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 18.

 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 42 z 48

Dzisiaj:

28 Marca 2023
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 279 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś