Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

1 KWIETNIA 2018
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WIELKANOC

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękuję też za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składam też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca – nie będzie jednak spowiedzi, bo była przed świętami. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 19.00, a po niej Litania i Akt oddania.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Każdej Mszy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Spotkanie z uczniami klas VII dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie w najbliższa sobotę – czyli 7 kwietnia o 19.30.

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 7 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b.

 
Drukuj

25 MARCA 2018
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ


Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś ostatnie już Gorzkie Żale - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Odwiedziny chorych z Komunią św. na Święta będą w środę o godz. 9.00.

Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

We wtorek była spowiedź przedświąteczna. Spowiadało 5. księży – ale nie mieli za bardzo kogo spowiadać – a szkoda. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko w Wielki Piątek rano od 7.00 do 8.00 – i tylko wtedy!

W tym tygodniu:

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 19.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do Północy.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 14.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

Wieczorem o godz. 20.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece. Po Mszy świętej w sobotę Procesja Rezurekcyjna. Bardzo proszę, aby wszyscy, którzy zwykle pomagają przy procesji, uczynili to także w tym dniu.

Proszę też wszystkich, którzy chcieliby czynnie się włączyć w obchody Triduum Paschalnego, np. przez Czytanie, aby zgłosili się w zakrystii i zadeklarowali pomoc.

Przyszła niedziela – to Wielkanoc. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień świąt – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia jest przeznaczona na UPJP2.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 30 marca - zapraszam wszystkich mieszkańców z bloku przy ul. Czeczów 28, oraz inne osoby, które chciałyby pomóc. Sprzątać będziemy wyjątkowo dopiero po poświęceniu pokarmów – czyli parę minut po 14.00. Wiem, że wiele osób wyjedzie na święta – dlatego wyznaczam cały blok i bardzo proszę, aby ci co zostają, przyszli do pomocy, aby w ciągu paru minut kościół przygotować na Wielkanoc.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Marszałek z ul. Nefrytowej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

18 MARCA 2018
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne.

Jeszcze dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z krótka homilią o 19.00, a po Mszy Nauka rekolekcyjna.

Spowiedź będzie we wtorek od 17.00 do 19.00.

Droga Krzyżowa – jak zwykle w piątek o 18.30. Będzie trochę dłużej trwać, a prowadzić ją będzie nasza schola. Zaraz po Drodze Krzyżowej Msza święta.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie na zewnątrz kościoła pod krzyżem i procesja z palmami do kościoła będzie przed Mszą św. o 11.30. Na tej Mszy będzie śpiewać schola.

Odwiedziny chorych z Komunią św. na Święta będą 28 marca o godz. 9.00. W zakrystii można zgłaszać chorych, których trzeba odwiedzić.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 26 z klatek 1-4, oraz rodzinom bierzmowanych – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 24 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę pozostałych mieszkańców ul. Czeczów 26, którzy jeszcze nie sprzątali.

Komitet Mieszkańców na naszym osiedlu podjął inicjatywę starania się o budowę szkoły. Dziś po mszach świętych zbierają podpisy pod petycją do Urzędu Miasta, aby na naszym osiedlu powstała szkoła. Gorąco zachęcam aby przyłączyć się do tej akcji.

 
Drukuj

11 MARCA 2018
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

Droga Krzyżowa – jak zwykle w piątek o 18.30.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Na każdej Mszy będzie nauka rekolekcyjna. Spowiedź będzie we wtorek 20 marca od 17.00 do 19.00.

Szczegółowy Plan jest wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej.

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę - czyli 17 marca o godz. 16.00.

W związku z tym odbędą się próby, przygotowujące do tej uroczystości:
- 15 marca (czwartek) - 19.30

- 16 marca (piątek) - 17.00 do 18.30 - SPOWIEDŹ

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 22 i 24 – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 17 marca na godz. 10.00 – bardzo proszę mieszkańców ul. Czeczów 26 z klatek 1-4, a także te rodziny kandydatów do bierzmowania, które nie sprzątały w wyznaczonym dla nich terminie.

 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 41 z 48

Dzisiaj:

28 Marca 2023
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 279 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś