Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

3. kwietnia 2022

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

2. Od 1. kwietnia Msze Święte wieczorne w dni powszednie odprawiamy w naszej kaplicy o g. 19.00. Od g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

3. Dopiero w tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca. O g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g.18.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy Świętej (ok. 19.30).

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja przed Mszą Świętą o g.11.00, a ich poświęcenie na każdej Mszy świętej.

6. Natomiast Gorzkie Żale bez kazania pasyjnego w przyszłą niedzielę odprawimy o g. 15.00 i po nich wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Przejdziemy ul. Agatową, Nefrytową i Malachitową pod blok 12. Chętnych do pomocy w jej organizacji zapraszamy na krótkie spotkanie po Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej w piątek.

7. Osoby chętne do pomocy w przeżywaniu liturgii Triduum Sacrum i Wielkanocy: ministrantów, lektorów, osoby do czytania czytań i śpiewania psalmów prosimy o wpisywanie się od dzisiaj na listę w zakrystii.

8. Zapraszamy do polubienia i obserwowania nowego Fanpage'a naszej parafii na Facebooku pod nazwą Parafia Złocień lub Parafia bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Złocieniu. Na naszej stronie internetowej będzie też podany link do nowego profilu: https://www.facebook.com/ParafiaZlocien"

9. Do skarbon pod chórem można składać dobrowolne ofiary. Po prawej stronie drzwi na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, a po lewej na Jałmużnę Postną.

10. Na stoliku pod chórem są włożone paschaliki, które możemy przynieść na Wigilię Paschalną. Cena 7 zł plus ofiara na działalność Cariatasu Archidiecezji Krakowskiej.

11. Na stoliku pod chórem jest wyłożony kwietniowy numer miesięcznika Staś w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci i wnuków.

12. Dziękujemy Panom: Ryszardowi i Kazimierzowi za prace porządkowe wokół naszej kaplicy w ubiegły poniedziałek, wtorek i środę, a Leszkowi i Rafałowi oraz Paniom: Katarzynie i Annie za prace przy dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

13. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Czeczów blok 22, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 09.04 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów blok 24 oraz chętnych, którzy chcieliby włączyć się w generalne porządki przed Świętami Wielkanocnymi.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI

I CAŁEGO TYGODNIA – SZCZĘŚĆ BOŻE!

 
Drukuj

27. marca 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu „LAETARE”

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

2. Spotkanie Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej będzie w kaplicy, w środę o g. 19.00.

3. Natomiast o g. 20.00 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w sali na górze.

4. Od 1. kwietnia tj. od piątku, Msze Święte wieczorne w dni powszednie będziemy odprawiać w naszej kaplicy o g. 19.00.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- Pierwszy czwartek – o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

- Pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą Świętą oraz wieczorem od godz. 18.00. O 18.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 19.00 Msza Święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. Po zakończeniu nabożeństwa będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

- Pierwszą sobotę – o g. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską wyjątkowo od g. 8.00.

6. Spotkanie Oazowej Grupy Młodzieżowej w sobotę o g. 20.00.

7. Zapraszamy na czuwanie pod Oknem Papieskim w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II tj. 2 kwietnia br., które rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do godz. 22.00.

8. Do skarbon pod chórem można składać dobrowolne ofiary. Po prawej stronie drzwi na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, a po lewej na Jałmużnę Postną.

9. Przedszkole „Akademia Smyka” przy ul. Agatowej 27, które od września będzie przedszkolem publicznym, posiada jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zainteresowanych rodziców zaprasza Dyrekcja i Nauczyciele.

10. Dziękujemy Panom: Ryszardowi i Kazimierzowi za prace porządkowe wokół naszej kaplicy w ubiegły czwartek.

11. Dziękujemy rodzinom z ul. Czeczów blok 20, klatki od 5 do 8, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 02.04 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów blok 22.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

20. marca 2022

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

3. Zapraszamy na wspólną modlitwę śpiewem Akatystu ku czci św. Józefa do naszej kaplicy, dzisiaj o g. 20.00.

4. W czwartek o g. 17.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową.

5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Msze Święte w naszej kaplicy odprawimy o g. 8.00 i 18.00 z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki informacyjne i deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem.

6. Papież Franciszek w piątek 25 marca br. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zaapelował, by w jedności z Ojcem Świętym w kościołach Polski również dokonać tego aktu, co uczynimy na zakończenie wieczornej Mszy Świętej. W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę Świętą i odmówi akt zawierzenia.

7. Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o g.17.15, natomiast dla młodzieży, szczególnie z klasy VIII SP i dorosłych po wieczornej Mszy Świętej (ok. 18.30). Rozważania będzie prowadzić Grupa Kobiet Betania.

8. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Czeczów blok 20, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 26.03 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów blok 20, klatki od 5 do 8.

9. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki w ubiegłą niedzielę w kwocie 1410 zł, które są przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

10. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

13. marca 2022

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym przypada 9. rocznica wyboru Papieża Franciszka. Z racji II niedzieli Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kaplicą są zbierane do puszki ofiary, przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes".

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

3. Zapraszamy też na kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwą o pokój dla Ukrainy dzisiaj o g. 20.00.

4. Kolejne Spotkanie Mężczyzn będzie w Sanktuarium św. Józefa w Podgórzu, w środę 16.marca br. O g. 18.30 Msza Święta i po niej spotkanie w Kamieniołomie. Gościem specjalnym będzie Aleksander Bańka. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. Zapraszamy do Kościoła Stacyjnego, którym będzie kościół Matki Bożej Dobrej Rady w Prokocimiu. Mszę Świętą w czwartek o g. 18.00 odprawi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Natomiast o g.19.30 kolejna próba naszego chóru parafialnego.

6. Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o g.17.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy Świętej (ok. 18.30).

7. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta z uroczystości, rano o g. 8.00.

8. Zapraszamy na Akatyst ku czci św. Józefa do naszej kaplicy w przyszłą niedzielę o g. 20.00.

9. Na stoliku pod chórem jest jeszcze wyłożony marcowy numer miesięcznika Staś w cenie 8 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci i wnuków.

10. Także na stoliku są włożone ulotki informacyjne o akcji „Wielkopostne porządki”, której inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek.

11. Dziękujemy czterem rodzinom z ul. Czeczów blok 18, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę, 19.03 od g. 9.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów blok 20, klatki od 1 do 4. Dziękujemy też p. Katarzynie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy, a p. Tomaszowi za pomoc w zakrystii.

12. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 48

Dzisiaj:

6 Grudnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Mikołaja
biskupa
Do końca roku zostało 26 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś