Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

23. maja 2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o 18.30, a w niedziele o 17.45.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: - w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła - w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;- w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy - w niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy.
 4. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza wszystkich chętnych - zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych, śpiewających i grających na instrumentach do wspólnego śpiewu i grania podczas niedzielnych Mszy świętych o g. 11.00. Próby scholi odbywają się we wtorki o g. 17.30 w sali nad kaplicą.
 5. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 26.05 o g. 20.00.
 6. Również w środę o g. 20.15 zapraszam na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie procesji i ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała.
 7. We wtorek 1.06 o g. 19.00, Ks. Bp Robert Chrząszcz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas VIII naszej parafii. W związku z tym wydarzeniem, spotkanie z rodzicami kandydatów, odbędzie się w środę 26.05, po wieczornej Mszy świętej, tj. o g. 19.30.
 8. W piątek i sobotę, tj. 28 i 29.05 od g. 16.00, będą indywidualne rozmowy z każdym kandydatem (w piątek dziewczyny, a w sobotę chłopaki). Natomiast o g. 18.00 w każdym z tych dni, będą wspólne spotkania formacyjno – modlitewne. W niedzielę 30.05 proszę o udział w dowolnej Mszy świętej i zgłoszenie się po niej do zakrystii. Następnie w poniedziałek 31.05 od godz. 17.00 do 18.30 będzie spowiedź, a o 19.30 próba liturgiczna. Proszę o obecność wszystkich kandydatów i poważne potraktowanie tych spotkań.
 9. W tym tygodniu wyjątkowo kancelaria będzie czynna w środę od 17.30 do 18.30 i w sobotę od 8.00 do 9.00. W czwartek nie będzie czynna.
 10. Na stoiku pod chórem są wyłożone bezpłatne: DOBRE NOWINY o św. Józefie, TRYBY – katolicki miesięcznik dla młodzieży oraz kwartalnik dla dzieci TOLEK. Zachęcamy do zabrania i zaznajomienia się z ich treściami.
 11. Dziękuję jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8 oraz rodzinie dziecka pierwszokomunijnego za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 29.05, od g. 9.00, proszę parafian z bloków przy ul. Czeczów 32 i 34.
 12. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 
Drukuj

16. maja 2021

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

1. Dzisiaj w liturgii przypada również święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

2. Od jutra do piątku nie będzie Mszy świętych porannych, ponieważ o g. 17.45 będą Msze święte Białego Tygodnia dla dzieci, które w sobotę przystąpiły do I Komunii świętej.

3. Nabożeństwa majowe z modlitwami przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odprawiamy w tygodniu o 18.30, a w niedziele o 17.45.

4. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza wszystkich chętnych - zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych, śpiewających i grających na instrumentach do wspólnego śpiewu i grania podczas niedzielnych Mszy świętych o g. 11.00. Próby scholi odbywają się we wtorki o g. 17.30 w sali nad kaplicą.

5. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 19.05 o g. 20.00 w sali nad kaplicą.

6. W piątek 21.05, po wieczornej Mszy świętej, tj. o 19.30, zapraszamy na spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów.

7. Dzieci i młodzież zapraszamy na rekolekcje wakacyjne organizowane przez Ruch Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej. Więcej informacji w zakrystii.

8. Na stoiku pod chórem są wyłożone bezpłatne: DOBRE NOWINY o św. Józefie, TRYBY – katolicki miesięcznik dla młodzieży oraz kwartalnik dla dzieci TOLEK. Zachęcamy do zabrania i zaznajomienia się z ich treściami.

9. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na wczorajszą uroczystość i dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 22.05, od g. 9.00, proszę parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8.

10. Bardzo dziękuję trzem panom za skoszenie trawy przed kaplicą i wokół niej.

11. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście.

 
Drukuj

9. maja 2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj o g. 10.00 przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce, Msza św. ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji, transmitowana przez TVP 1. Nie ma natomiast tradycyjnej procesji na Skałkę. Od 20.00 do 20.45, zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o 18.30, a w niedziele o 17.45.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W tych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy świętych wieczornych.

4. W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. O g. 18.00 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową.

5. W piątek obchodzić będziemy święto św. Macieja, apostoła. Po wieczornej Mszy świętej będzie można załatwić sprawy kancelaryjne, zamiast w sobotę.

6. W sobotę na Mszach świętych o 10.00, 11.30 i 13.00, dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii Świętej. Przygotowaniem do tej uroczystości będą spotkania we wtorek, środę i czwartek po wieczornej Mszy świętej wg podanego planu. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od g. 17.30 do 18.30.

7. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 12.05 o g. 20.00 w sali nad kaplicą.

8. Na stoiku pod chórem jest wyłożony miesięcznik dla dzieci STAŚ, DOBRE NOWINY o św. Józefie oraz TRYBY – katolicki miesięcznik dla młodzieży. Zachęcamy do zabrania i zaznajomienia się z ich treściami.

9. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w piątek 14.05, prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście.

 
Drukuj

2. maja 2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowe Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich g. 8.00 i 19.00.

3. We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

4. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym

5. W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to też I czwartek miesiąca. Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową o g. 18.00 w intencji nowych powołań.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi rano przed Mszą świętą i wieczorem od 17.30. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się Challang Eucharystyczny, czyli 20 min. dla Pana adoracji w ciszy. Zapisy od dzisiaj w zakrystii lub mailowo.

7. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna. Sprawy pilne będzie  można załatwić w piątek po wieczornej Mszy świętej

8. Nabożeństwa majowe i nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika, będziemy odprawiać w tygodniu o 18.30, a w niedziele o 17.45.

9. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Pierwsze spotkanie po przerwie odbędzie się w środę, 05.05 o g. 20.00 w Sali nad kaplicą.

10. Na stoiku pod chórem jest wyłożony nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

11. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8 i jednej rodzinie z innego bloku za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie, wyjątkowo w piątek, 07.05 po wieczornej Mszy świętej, prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 1 do 4. Dziękujemy 2 paniom za ułożenie kwiatów.

12. Jeszcze tylko dzisiaj, na stoiku pod chórem jest wyłożona księga, do której można wpisywać swoje podziękowania i refleksje dotyczące ś.p. ks. Pawła, pamiątkowe zdjęcie z Jego słowami i ulotka o fundacji misyjnej Kiabakari.

13. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście. Bóg zapłać dwóm rodzinom za ufundowanie figury Matki Bożej Fatimskiej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 37

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś