Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

3 MARCA 2019
8 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Składka w przyszłą niedzielę, jak w każdą I Niedzielę Wielkiego Postu, przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II.

Dzisiaj w naszym kościele trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu do popołudniowej Mszy św., czyli do godz. 16.30.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto Św. Kazimierza

Środa – Popielec – w tym dniu rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W czasie Mszy świętych zbierane będą ofiary na dożywienie głodujących dzieci, w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

Przy wejściu z kościoła można zabrać zdrapki ogólnopolskiej akcji "Zdrapka Wielkopostna 2019", jest to bardzo ciekawy pomysł, który ma na celu pomóc nam w zaplanowaniu wielkopostnego wysiłku duchowego - akcja jest przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej. Sama akcja rozpoczyna się już od Środy Popielcowej.

W pierwszy czwartek gorąco zachęcamy do uczczenia naszego Patrona. O godz. 18.30 będzie Różaniec, prowadzony przez Różę, po nim Msza święta, Litania do Bł. Jerzego Popiełuszki i ucałowanie relikwii.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będą uroczyste chrzty. Msza św. w intencji wszystkich Parafian, a szczególnie za dzieci przyjmujące chrzest i ich rodziny.

Przypominamy, że od przyszłej niedzieli będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00.

Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek po wieczornej Mszy św. Spotkania odbywają się co tydzień.

Spotkanie dla uczniów klas VI przygotowujących się do bierzmowania będzie w sobotę o g. 9.15. Jeżeli ktoś jeszcze chce dołączyć do tej grupy prosimy o kontakt z księdzem Pawłem.

Gorąco zachęcamy do udziału w Wielkopostnych Nabożeństwach.

Droga Krzyżowa będzie już w najbliższy piątek – dla dzieci o 17.30, a dla dorosłych o 18.30.

Msza święta w piątki przez cały Wielki Post będzie o 19.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele. W związku z wprowadzeniem dodatkowej Mszy św. wieczornej – Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę będą po Mszy o 16.30.

W niedzielę 17 III będziemy gościć małżonków należących do ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame.  W krótkim świadectwie opowiedzą nam, jak można, za pomocą kilku kroków formacyjnych, rozwijać swoje małżeństwo i rodzinę.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 14 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 9 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 16.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na pomoc dla pół rocznego Kamilka – mieszkańca naszej parafii, który urodził się z licznymi wadami rozwojowymi. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 
Drukuj

24 LUTEGO 2019
7 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu przypada tzw. „tłusty czwartek”, tradycyjnie zatem włączymy się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Akcja polega na tym, że w tłusty czwartek, zamiast objadać się pączkami, zaoszczędzone pieniądze przekazujemy na dożywianie dzieci w Afryce. Ofiary zbierane będą w czasie Mszy świętych w Środę Popielcową i przesłane fundacji „Kapucyni i Misje”.

W pierwszy piątek od godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza św. pierwszopiątkowa o 19.00.

W pierwszą sobotę po rannej Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych od 9.00.

Przyszła niedziela – jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza święta za zmarłych wypominanych będzie w środę popielcową, czyli 6 marca o 7.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszej parafii.

Będzie to ostatnia niedziela przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, w związku z tym będzie w naszym kościele możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu rano od pierwszej Mszy św. do rozpoczęcia Mszy św. o 16.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 poświęcimy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

Już dziś informujemy, że od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 10 marca, będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00. Inne zmiany związane z godzinami odprawianych Mszy św. w niedziele i w tygodniu wprowadzimy po wakacjach.

Urząd Miasta Krakowa we współpracy z wydawnictwem Medycyna Praktyczna uruchomił program dla osób starszych i niesamodzielnych, dzięki któremu te osoby mogą uzyskać wsparcie Doradcy Medycznego. Wizytówki z potrzebnymi danymi są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 10 i 12 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 2 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 14.

 
Drukuj

17 LUTEGO 2019
6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu:

Piątek – Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła

Sobota – wspomnienie Św. Polikarpa

Spotkanie Grupy Biblijnej będzie we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Nefrytowej 27 i 29 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 23 lutego na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 10 i 12.

 
Drukuj

10 LUTEGO 2019
5 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Czwartek – Święto Świętych Cyryla i Metodego. Jak w każdy czwartek o godz. 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę. Msza święta o 19.00.

Spotkanie uczniów z klasy VI SP oraz ich rodziców, w związku z przygotowaniem do bierzmowania - będzie dzisiaj po Mszy św. popołudniowej, czyli około 17.15. Spotkanie z uczniami klas VII i VIII - będzie 16 lutego o 17.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prace związane z funkcjonowaniem naszej parafii na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej (około 17.15).

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 8, z klatek od 5 do końca bloku – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 16 lutego na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Nefrytowej 27 i 29.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 24

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś