Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

31 MARCA 2019
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziś po Mszy św. o 16.30 odprawiać będziemy Drogę Krzyżową po ulicach naszego osiedla – gorąco zachęcamy do udziału. W związku z Droga Krzyżową, Gorzkie Żale będą dziś wyjątkowo o 16.00.

W pierwszy czwartek – jak zwykle czcimy naszego Patrona. O 18.30 Róża poprowadzi Różaniec, po nim Msza święta, Litania do Bł. Ks. Jerzego i ucałowanie relikwii.

W pierwszy piątek o 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i okazja do spowiedzi do godz. 18.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych o 18.30, a po niej Msza święta pierwszopiątkowa z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

W pierwszą sobotę – odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Wieczorem o godz. 18.00 – Nabożeństwo pierwszosobotnie.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Spowiedź Wielkanocna będzie we wtorek 9 kwietnia od 17.00 do 19.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza święta za zmarłych wypominanych będzie w najbliższą sobotę, czyli 6 kwietnia o 7.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszej parafii.

W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne z Caritasu.

Spotkanie wszystkich ministrantów będzie w sobotę o g. 10.00.

Grupa biblijna spotyka się co tydzień, we wtorek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chcących pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego.

Próby śpiewu przed Triduum Sacrum odbywają się w soboty o g. 16. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowania.

Odbiór ubranek pierwszokomunijnych będzie w najbliższy czwartek (czyli 4 kwietnia) o godz. 18.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 20, z klatek od 4 do 8 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 6 kwietnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 22.

 
Drukuj

24 MARCA 2019
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na misje – Bóg zapłać!

Ofiary składane przez czas Wielkiego Postu do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu.

Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze święte o 7.00 i 19.00.

W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Można w tym dniu podjąć dzieło duchowej adopcji. Formularze są na stoliku przy wyjściu. Trzeba je wypełnić i przynieść do zakrystii przed Mszą św. o 19.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 16.30, będziemy odprawiać Drogę Krzyżową po ulicach osiedla. Bardzo prosimy, aby osoby, które chcą się włączyć w czytanie rozważań przy poszczególnych stacjach zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii. Zostało jeszcze kilka stacji do rozdzielenia. W związku z Drogą Krzyżową Gorzkie żale w przyszłą niedzielę będą o 16.00.

Rekolekcje Wielkopostne trwać będą od niedzieli 7 kwietnia do środy włącznie. Spowiedź Wielkanocna będzie we wtorek 9 kwietnia od 17.00 do 19.00.

Od dziś można już w zakrystii nabywać baranki wielkanocne z Caritasu.

Gorąco zachęcamy do udziału w Wielkopostnych Nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o 17.30, a dla dorosłych o 18.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś po Mszy o 16.30.

Przez ostanie trzy lata w kilku kościołach Krakowa była organizowana tzw. „Doba dla Pana”, w czasie której trwała adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakra-mencie, a wierni mogli przystępować do Sakramentu Pokuty.

W tym roku, zgodnie z sugestią Ks. Arcybiskupa, ten szczególny czas kontemplowania Bożego miłosierdzia będzie zorganizowany w każdej parafii w piątek wieczorem (29 marca) przed IV niedzielą Wielkiego Postu. Będzie on mieć formę Drogi Krzyżowej, po której będzie jak zwykle Msza święta, a po niej czas na adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oraz spowiedź - do godz. 21.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 20, z klatki 1, 2 i 3 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 30 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 20, z klatek od 4 do 8.

 
Drukuj

17 MARCA 2019
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – z tej okazji po Mszy świętej będzie przed kościołem zbiórka do puszek na misje.

We wtorek – obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jak co roku obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Można w tym dniu podjąć dzieło duchowej adopcji. Formularze są na stoliku przy wyjściu. Trzeba je wypełnić i przynieść 25 marca do kościoła.

W niedzielę 31 marca, po Mszy o 16.30, będziemy odprawiać Drogę Krzyżową po ulicach osiedla. Bedzie to Droga Krzyżowa prowadzona przez rodziny. Bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą się włączyć w czytanie rozważań przy poszczególnych stacjach zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii.

Rekolekcje Wielkopostne trwać będą od niedzieli 7 kwietnia do środy.

Od przyszłej niedzieli można już będzie nabywać baranki wielkanocne z Caritasu.

Gorąco zachęcamy do udziału w Wielkopostnych Nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o 17.30, a dla dorosłych o 18.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy o 16.30.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 18 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 23 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 20, z klatki 1, 2 i 3.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 124 i Grono Pedagogiczne zaprasza osoby zainteresowane szkołą na dzień otwartych drzwi, który odbędzie się dnia 21 marca 2019 roku w godzinach od 17 do 19 w budynku szkoły przy ulicy Sucharskiego 38. Szczególnie zapraszamy kandydatów do klas pierwszych i zerówki.

 
Drukuj

10 MARCA 2019
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Dziękujemy też za złożone dzisiaj ofiary na Centrum Jana Pawła II – Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – z tej okazji po mszach świętych będzie przed kościołem zbiórka do puszek na misje.

Przypominamy, że od dzisiaj w niedziele i święta będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00.

Gorąco zachęcamy do udziału w Wielkopostnych Nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o 17.30, a dla dorosłych o 18.30.

Msza święta w piątki przez cały Wielki Post będzie o 19.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy o 16.30.

Kolejne spotkanie rodziców i dzieci w związku z przygotowaniem do I Komunii świętej będzie w najbliższy czwartek - 14 marca. O godz. 18.00  będzie przymiarka strojów komunijnych a spotkanie z dziećmi i rodzicami po Mszy świętej.

Zapraszamy chętnych na próbę naszej parafialnej scholi rodzinnej w poniedziałek o g. 18.00.

Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek po wieczornej Mszy św, spotkania odbywają się co tydzień.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć małżeństwa z ruchu Equipes Notre-Dame. W świadectwie przedstawią nam kroki formacyjne ruchu, dzięki którym można rozwijać swoje małżeństwo, rodzinę i pogłębiać relację z Bogiem.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 16 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 16 marca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 18.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 24

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś