Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

3. maja 2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która jest światowym Dniem Modlitw o Powołania i rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji. Nabożeństwo majowe dzisiaj o g. 18.30.

2. Według zarządzenia 1 osoba na 15 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę i te osoby proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności.

3. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica jest otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, na zakończenie której odmawiamy Litanię loretańską w ramach nabożeństwa majowego i nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa;

- we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;

- w środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

- I czwartek miesiąca – różaniec o powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek– uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbywa się online. Więcej szczegółów u ks. Pawła, na stronie internetowej lub profilu facebook’owym.

6. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 30 z klatek od 1 do 4, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę 09.05 na g. 10.00 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 5 do 8.

7. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbonki oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

26. kwietnia 2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. Wykorzystajmy ten czas na indywidualne i rodzinne spotkanie ze Słowem Bożym.

2. Według zarządzenia 1 osoba na 15 m2, w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób. Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę i te osoby proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności.

3. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica będzie otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. W czwartek Różaniec.

4. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

5. W piątek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Jest to także I piątek maja. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od g. 18.00. W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa majowe odmówieniem Litanii loretańskiej na zakończenie adoracji przed Mszą św. Ks. Arcybiskup udzielił w naszej archidiecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, która została przeniesiona z niedzieli. Msze św. odprawimy o g. 8.00 i 9.30 oraz o 19.00. Od 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Nie będzie odwiedzin chorych.

7. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę 02.05 na g. 10.30 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 1 do 4.

8. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone do skarbonki, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

9. Z okazji Niedzieli Biblijnej przypominamy o zaproszeniu na spotkania grupy biblijnej, które odbywają się online. Więcej szczegółów można uzyskać u ks. Pawła, na stronie internetowej lub profilu facebook’owym. W zakrystii można zostawić także swój adres mailowy, pod którym skontaktujemy się z osobami chętnymi. Spotkania odbywają się w poniedziałki wieczorem.

10. Jak już informowaliśmy drogą mailową zainteresowane osoby, z powodu trwającej epidemii odwołana została uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Ze względu na niestabilną sytuację nie wyznaczono jeszcze nowego terminu. Prosimy, aby rodzice dzieci pierwszokomunijnych skontaktowali się osobiście w tym tygodniu z ks. Pawłem, czy to przy okazji Mszy św. wieczornej w dni powszednie czy w ciągu niedzieli w zakrystii czy też w czwartek lub sobotę w godzinach pracy kancelarii.

11. W związku z przedłużającą się epidemią i zamknięciem szkół prosimy także o mailowy kontakt uczniów klas 7 przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przygotowujemy się do wdrożenia propozycji spotkań online, a nie wszyscy uczestnicy pozostawili dane mailowe. Kontakt z ks. Pawłem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

12. Informujemy także, że formułę online przybierają także spotkania ministrantów i kandydatów naszej Parafii. Jeżeli któryś z ministrantów czy kandydatów nie podał jeszcze swojego adresu mailowego prosimy aby to zrobił.

 
Drukuj

19. kwietnia 2020

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Po każdej Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego i zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 76. Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o potrzebujących w naszych modlitwach i składanych ofiarach.

3. Od jutra w Mszach św. w naszej kaplicy może uczestniczyć 16 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 15 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

4. W okresie Wielkanocnym nasza kaplica będzie otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. W czwartek Różaniec.

5. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

6. Od kwietnia do września kancelaria będzie czynna w czwartek od 18.00 do 18.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.

7. Dziękujemy dwóm rodzinom z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 1 do 4. za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę 25.04 na g. 10.00 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8.

8. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone do skarbonki, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

12. kwietnia 2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. „ Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał”. Niech ta wielkanocna Dobra Nowina napełnia nasze serca pokojem i radością oraz nadzieją na lepsze jutro i życie wieczne z naszym Panem.

2. Dzisiaj i jutro nie będzie Mszy świętej o 17.00. Jutro pamiętajmy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

3. W oktawie Zmartwychwstania nasza kaplica będzie otwarta od 6.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.30. Komunię św. można będzie przyjąć również po Mszach św. Od 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy, zakończona Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

4. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie 76. Tydzień Miłosierdzia.

6. Od kwietnia do września kancelaria będzie czynna w czwartek od 18.00 do 18.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.

7. Do sprzątania kaplicy 18.04 na g. 10.00 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 1 do 4.

8. Dziękujemy rodzinom z bloku 26 i pozostałym osobom za przygotowanie naszej kaplicy na Święta Wielkanocne. Dziękujemy też jednej pani za umycie wszystkich okien i jednemu panu za zakupienie i posadzenie kwiatów przed kaplicą i pod krzyżem oraz przycięcie drzewek.

9. Dziękujemy również za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali w I i II niedzielę Wielkiego Postu, ofiary za paschaliki, które zostaną przesłane do Caritasu oraz ofiary na parafię przesłane na konto i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 27

Dzisiaj:

11 Sierpnia 2020
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Klary
dziewicy
Do końca roku zostało 143 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś