Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

20. czerwca 2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada w liturgii wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera, Apostoła Kazachstanu. Jak słyszeliśmy w komunikacie, od 19.06 br., w Archidiecezji Krakowskiej została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

- w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte o g. 7.00 i 19.00.

- w sobotę – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

3. Chętnych do pomocy przy czyszczeniu rabatek wokół naszej kaplicy zapraszam w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy świętej. Narzędzia będą zapewnione, proszę przynieść tylko swoje rękawiczki.

4. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 23.06 o g. 20.00 w sali na górze.

5. Zapraszam na ostatnie przed wakacjami spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbędzie się w czwartek 24.06 o g. 20.00 w sali na górze.

6. Na stoiku pod chórem są wyłożone bezpłatne: DOBRE NOWINY o św. Józefie i TRYBY  dla młodzieży oraz wakacyjny numer miesięcznika STAŚ z grami, zagadkami i łamigłówkami w cenie 8 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci i wnuków.

7. Dziękuję dwom rodzinom z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55 i jednej z innego bloku, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 26.06, od g. 9.00, proszę parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 56 do końca.

8. Dziękuję pani Marcie za kwiaty do kaplicy, a paniom Katarzynie, Annie i Marlenie za ich ułożenie w piękne bukiety.

9. Dziękuję panom Pawłowi i Rafałowi, za wykoszenie trawy wokół naszej kaplicy, Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

10. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

13. czerwca 2021

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada w liturgii wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział we Mszy świętej, sprawowanej w ostatni wtorek w mojej intencji, w czasie której dziękowałem za 25. lat kapłaństwa oraz za życzenia i upominki z tej okazji. Pragnę dzielić się z Wami tym radosnym jubileuszem oraz proszę o modlitwę i zabranie okolicznościowych obrazków.

3. Dziękuję też wszystkim za udział w Oktawie Bożego Ciała, szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom oraz panom noszącym krzyż i baldachim.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w czwartek - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

- III piątek miesiąca - III wieczorna Msza święta za zmarłych wypominanych.

5. Od poniedziałku do czwartku nie będzie Mszy świętych porannych.

6. W tym tygodniu kancelaria wyjątkowo będzie czynna w piątek od 18.00 do 19.00, a w sobotę od 8.00 do 9.00. W czwartek nie będzie czynna.

7. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić Za zmiany z góry przepraszam liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 16.06 o g. 20.00 w sali na górze.

8. W piątek, 18.06 o g. 17.00, zapraszam na spotkanie młodzież z klasy VII SP, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

9. Na stoiku pod chórem są wyłożone bezpłatne: DOBRE NOWINY o św. Józefie, TRYBY – miesięcznik dla młodzieży oraz kwartalnik dla dzieci TOLEK.

10. Już dziś informujemy, że od dnia 20.06 br. w Archidiecezji Krakowskiej zostanie odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

11. Dziękuję trzem osobom, niestety nie wyznaczonych bloków, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie kaplicy, w sobotę 19.06, wyjątkowo od g. 8.00, proszę parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55.

12. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

6. czerwca 2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza przygotowującym poszczególne ołtarze i pomagającym w przeprowadzeniu procesji. Ministrantom i lektorom, mężczyznom niosącym baldachim i nagłośnienie oraz dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami. Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 17.00.

2. W tygodniu procesja Oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej o g.19.00. Zachęcamy do udziału dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowaną w tym miesiącu oraz prosimy o pomoc w organizacji procesji.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników, których relikwie mamy w naszej parafii;

- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej, patronki UP JPII i schol liturgicznych.

- w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała;

- w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. rano o g. 7.00 i wieczorem o g. 19.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu przypada też wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika i Towarzyszy.

4. W tym tygodniu wyjątkowo kancelaria będzie czynna w czwartek i piątek od 18.00 do 19.00. W sobotę nie będzie czynna. Za zmiany z góry przepraszam.

5. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 9.06 o g. 20.00.

6. Na stoiku pod chórem są wyłożone bezpłatne: DOBRE NOWINY o św. Józefie, TRYBY – miesięcznik dla młodzieży oraz kwartalnik dla dzieci TOLEK.

7. Dziękuję jednej rodzinie z bloku przy ul. Złocieniowej 38 oraz rodzicom dziecka pierwszokomunijnego za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie wyjątkowo w piątek 11.06, od g. 19.45, proszę parafian z ul. Złocieniowej 29,31,33,35 i 37.

8. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

30. maja 2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  1. Jutro przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie nabożeństwo majowe o g.18.30. Od g. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz rodziców i świadków. O g.19.30 próba liturgiczna i potem wspólne przygotowanie kaplicy na uroczystość.

  2. We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika i Dzień Dziecka. Podczas Mszy świętej o g.19.00, Ks. Bp Robert Chrząszcz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas VIII naszej parafii. W związku z tym, rano o g. 7.00 będzie Msza święta dla tych, którzy codziennie uczestniczą w Eucharystii. Po niej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym, oprócz 12.30, której nie będzie. Tradycyjna procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o 11.00 i będzie szła następującą trasą. Z kaplicy ul. Agatową w stronę myjni, następnie ul. Nefrytową i ul. Malachitową do bloku nr 11. Mapka procesji z zaznaczonymi ołtarzami jest wywieszona w gablocie.

- 1 ołtarz przy ul. Agatowej, na wprost bloku Topazowa 8 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Agatowej 25, 27, 33 i 35;

- 2 ołtarz przy ul. Nefrytowej, naprzeciw bloku 27 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Topazowej 5 i 7 oraz ul. Nefrytowej 27 i 29;

- 3 ołtarz przy ul. Malachitowej, obok bloku Złocieniowa 40 – prosimy o przygotowanie parafian z ul. Nefrytowej 1 oraz Złocieniowej 40, 42 i 44

- 4 ołtarz przy ul. Malachitowej, przy boisku wielofunkcyjnym – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Malachitowej 8, 10, 11 i 12.

W sprawie ołtarzy prosimy o kontakt w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy też o pomoc w przeprowadzeniu procesji zarówno w Boże Ciało jak i w czasie Oktawy: panów do baldachimu i nagłośnienia, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Na procesje warto zabrać modlitewniki z pieśniami, by móc włączyć się we wspólny śpiew. W przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy świętej o g. 17.00, czyli ok. 17.45.

  1. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 2.06 o g. 20.00.
  2. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi rano przed Mszą świętą i wieczorem od 17.00. O g. 19.00 Msza święta o procesja z oktawy Bożego Ciała wokół kaplicy. Po niej rozpocznie się kolejny Challange Eucharystyczny, czyli 20 min. dla Pana adoracji w ciszy do północy. Zapisy od dzisiaj w zakrystii lub mailowo.
  3. W I sobotę miesiąca, o g. 7.00 Msza święta wynagradzająca Nieokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I sobotnie. Odwiedziny chorych od g. 8.30. Kancelaria od g. 9.30.
  4. Na stoiku pod chórem jest wyłożony nowy numer STASIA ora bezpłatne: DOBRE NOWINY o św. Józefie, TRYBY – dla młodzieży oraz kwartalnik dla dzieci TOLEK.
  5. Dziękuję pięciu rodzinom z bloków 32 i 34 przy ul. Czeczów za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 5.06, od g. 10.00, proszę parafian z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b.
  6. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 37

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś