Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

21 KWIETNIA 2019
WIELKANOC

 

Dziękujemy za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składamy też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za dostosowanie się do uwag komentarza, zwłaszcza jeśli chodzi o przystępowanie do Komunii św. w Wielki Czwartek. Byłoby pięknie, gdyby na każdej Mszy św. panował taki porządek. Dlatego prosimy by do Komunii św. podchodzić przez środek i odchodzić na boki. Przy tej okazji informujemy osoby, które ze względu na chorobę mają dietę bezglutenową, aby zgłosiły to w zakrystii i ustaliły z księdzem sposób przyjmowania Komunii.

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora..

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Codziennie – do niedzieli - po Mszy świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 1-3 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 kwietnia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 26 z klatki 4, 5 i 6.

 
Drukuj

14 KWIETNIA 2019
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

We wtorek była spowiedź przedświąteczna. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali i oczyścili swe serca na Święta. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko w Wielki Piątek rano od 7.00 do 8.00.

Gorzkie Żale dziś po Mszy o 16.30.

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 19.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do Północy.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 14.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00, co pół godziny, aż do 14.00.

Wieczorem o godz. 20.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece. Po Mszy świętej w sobotę Procesja Rezurekcyjna. Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy zwykle pomagają przy procesji, uczynili to także w tym dniu.

W związku z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia, kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna.

 

Przyszła niedziela – to Wielkanoc.

Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień świąt – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia jest przeznaczona na UPJP2.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 24 – Bóg zapłać!

Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 20 kwietnia - zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 26 z klatki 1, 2 i 3, oraz inne osoby, które chciałyby pomóc. Sprzątać będziemy wyjątkowo dopiero po poświęceniu pokarmów – czyli parę minut po 14.00. Wiele osób pewnie wyjedzie na święta – dlatego bardzo prosimy, aby ci co zostają, przyszli do pomocy, aby w ciągu paru minut kościół przygotować na Wielkanoc.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Władysława Burman z ul. Topazowej 7.

Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

7 KWIETNIA 2019
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Bardzo dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca – Bóg zapłać! Dziękujemy też wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się w przeprowadzenie osiedlowej Drogi Krzyżowej, za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne.

Jeszcze dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o 16.30.

W poniedziałek, wtorek i w środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o 19.00.

Spotkanie z młodzieżą w poniedziałek o 18.00. Młodzież z klas VII i VIII przynosi swoje indeksy.

Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od 17.00 do 19.00.

Droga Krzyżowa – jak zwykle w piątek o 17.30 dla dzieci, a o 18.30 dla dorosłych.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie na zewnątrz kościoła pod krzyżem i procesja z palmami do kościoła będzie przed Mszą św. o 11.30. Na tej Mszy świętej będą też uroczyste chrzty.

Ze względu na rekolekcje, w tym tygodniu nie ma spotkania grupy biblijnej. Zapraszamy na spotkanie w Wielki Wtorek po wieczornej Mszy św. Tematem spotkania będzie wtedy Pasja Jezusa według św. Marka.

W Wielki Czwartek chcemy dołączyć, wraz ze służbą liturgiczną, do ogólnodiecezjalnej  pielgrzymki w czasie Mszy Krzyżma Świętego, prosimy ministrantów, aby po konsultacji z rodzicami dali znać ks. Pawłowi, którzy z nich są zainteresowani tym wydarzeniem.

Próba śpiewu przed Triduum Paschalnym w sobotę o godz. 16.00 W związku z przygotowaniami do liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych zwracamy się także do osób dorosłych które chciałyby pomóc w organizacji liturgii poprzez podjęcie czytań w poszczególne dni, jak i służbę przy ołtarzu. W naszej Parafii mamy tylko kilku ministrantów i jednego lektora, to za mało, żeby przygotować godne i piękne przeżycie liturgicznych obchodów. Z tego powodu część parafian wybiera inne miejsca celebracji, spróbujmy z zaangażowaniem większej ilości osób przygotować coś pięknego i głębokiego także w naszej kaplicy.  Może byli ministranci i lektorzy, dziś już ludzie dorośli zaangażują się w to dzieło, może studenci, którzy w czasie tych dni będą mieć więcej czasu. Zapraszamy wszystkich chętnych serdecznie! Swoją chęć można zgłosić dzisiaj w zakrystii, albo w ciągu tygodnia pisząc pocztą mailową do ks. Pawła. Spotkanie organizacyjne odbędzie się  w najbliższą sobotę o g. 17.00. Można także po prostu przyjść na to spotkanie. Wtedy także swoją obowiązkową zbiórkę przedświąteczną będą mieli  ministranci.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 22 – Bóg zapłać! Do sprzątania w najbliższą sobotę, czyli 13 kwietnia na godz. 10.00 – bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 24.

 

W Czasie Wielkiego Postu wspominamy cierpienie i mękę Pana Jezusa. Wielu z nas również dotykają choroby i cierpienia. Dwie rodziny zaangażowane w życie naszej parafii również dotknęły bardzo ciężkie choroby, a leczenie jest bardzo kosztowne. W imię chrześcijańskiej solidarności bardzo prosimy, aby jeśli ktoś może, wspomógł te rodziny swoją ofiarą. Ofiary zbierać będziemy w przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem.

 
Drukuj

31 MARCA 2019
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziś po Mszy św. o 16.30 odprawiać będziemy Drogę Krzyżową po ulicach naszego osiedla – gorąco zachęcamy do udziału. W związku z Droga Krzyżową, Gorzkie Żale będą dziś wyjątkowo o 16.00.

W pierwszy czwartek – jak zwykle czcimy naszego Patrona. O 18.30 Róża poprowadzi Różaniec, po nim Msza święta, Litania do Bł. Ks. Jerzego i ucałowanie relikwii.

W pierwszy piątek o 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i okazja do spowiedzi do godz. 18.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych o 18.30, a po niej Msza święta pierwszopiątkowa z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

W pierwszą sobotę – odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Wieczorem o godz. 18.00 – Nabożeństwo pierwszosobotnie.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Spowiedź Wielkanocna będzie we wtorek 9 kwietnia od 17.00 do 19.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza święta za zmarłych wypominanych będzie w najbliższą sobotę, czyli 6 kwietnia o 7.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszej parafii.

W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne z Caritasu.

Spotkanie wszystkich ministrantów będzie w sobotę o g. 10.00.

Grupa biblijna spotyka się co tydzień, we wtorek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chcących pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego.

Próby śpiewu przed Triduum Sacrum odbywają się w soboty o g. 16. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowania.

Odbiór ubranek pierwszokomunijnych będzie w najbliższy czwartek (czyli 4 kwietnia) o godz. 18.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Czeczów 20, z klatek od 4 do 8 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 6 kwietnia na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 22.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 25

Dzisiaj:

17 Sierpnia 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jacka
kapłana
Do końca roku zostało 137 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś