15 LIPCA 2018
15 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Piątek – wspomnienie bł. Czesława.

Podobnie jak w latach poprzednich, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w  Łagiewnikach zaprasza naszą parafię do włączenia się w Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu o uproszenie miłosierdzia dla świata przez podjęcie czuwania nocnego z 19 na 20 lipca (z czwartku na piątek) w godzinach od 21.00 do 6.00 rano. Dojazd indywidualny – kto ma możliwość to może tam pojechać.

Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w osobnej kaplicy obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Adoracja odbywa się w ciszy!

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Malachitowej 9 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 21 lipca na godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Malachitowej 11, z klatki 1, 2 i 3.

8 LIPCA 2018
14 NIEDZIELA ZWYKŁA

Środa – Święto Św. Benedykta, opata

Czwartek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Piątek – wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 14 lipca na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich parafian z ul. Malachitowej 9.

1 LIPCA 2018
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Dziękuje za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszym kościele, a także za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Wtorek – Święto Św. Tomasza Apostoła

Środa – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – o 18.30 Różaniec, prowadzony przez Różę a po nim Msza święta za Ojczyznę. Po Mszy Litania do naszego Patrona i ucałowanie relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.30. Msza święta o 19.00.

Sobota – odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty od godz. 9.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Malachitowej 7.O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 7 lipca na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich parafian z ul. Malachitowej 9, z klatki 1, 2 i 3.

24 CZERWCA 2018
12 NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Litania do Serca Pana Jezusa dziś po Mszy o 16.30, a w ciągu tygodnia po Mszy świętej.

Czwartek – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Przyszła Niedziela – jest pierwszą niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Zaczęły się już wakacje – porządek Mszy świętych niedzielnych w naszym kościele nie ulegnie jednak zmianie!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 30 czerwca na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich parafian z ul. Malachitowej 7.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

17 Lipca 2018