Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

1. sierpnia 2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc szczególnej modlitwy i troski o trzeźwość w naszych rodzinach, wspólnotach i ojczyźnie. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. Dzisiaj o g. 20.00, Abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach, w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu.

3. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W niedziele Msze św. są o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

4. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów;

- w czwartek – pierwszy miesiąca, o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową o     nowe powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek – święto Przemienienia Pańskiego i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o g. 19.00 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania. W tym dniu także wyjście Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę - Msza święta na Wzgórzu Wawelskim o g. 7.00.

- w sobotę – pierwszą miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00. O g. 19.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim wydarzeniu BEATYFIKACJA33. Są to 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej pt. „Wszystko postawić na Maryję”. I edycja : od 6 sierpnia do 8 września. Więcej informacji na banerze, plakacie w gablocie i stronie www.beatyfikacja33.pl.

6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna jak zwykle w czwartek od 18.00 do 19.00 i sobotę od 9.15 do 10.00.

7. Na stoiku pod chórem jest wyłożony sierpniowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.

8. Dziękuję za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Kwota 1450 zł i 5 euro, została przekazana na konto MIVA POLSKA, która zajmuje się zakupem środków transportu na misje.

9. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom: Małgorzacie, Łucji, Helenie i Małgorzacie oraz Panom Marcinowi i Ryszardowi za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 07.08, od g. 9.30, proszę parafian z ul. Półłanki (zwłaszcza blok 29) i z ul. Taborowej.

10. Dziękuję za ofiarowanie róż do kaplicy, a Pani Katarzynie za ułożenie bukietów i troskę o nie.

11. Dziękuję Panu Pawłowi z rodziną oraz Panu Ryszardowi za wykoszenie terenu wokół kaplicy.

12. Dziękuję Panu Tomaszowi za pomoc w zakrystii a wszystkim za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

25. lipca 2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów. Z tej okazji papież Franciszek ogłosił w całym Kościele rok 2021 i 2022 Rokiem Jakubowym. Osobiście zachęcam do pielgrzymowania Drogami św. Jakuba, w naszej archidiecezji.  Dziś wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Serdecznie zachęcamy do roztropnego korzystania ze środków komunikacji. Specjalna modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy świętej. Przy tej okazji są zbierane ofiary na pojazdy dla misji, w ramach akcji 1 gr za 1 km.

2. Nowenna tygodni przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęła się w  niedzielę 11. lipca i potrwa do 11 września. Na każdy dzień tygodnia zostały przygotowane cytaty Sługi Bożego oraz modlitwa, którą będziemy odmawiać po Mszach świętych.

3. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

4. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna jak zwykle w czwartek od 18.00 do 19.00 i sobotę od 9.00 do 10.00.

5. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej  Maryi Panny;

- w czwartek – wspomnienie św. Marty;

- w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 będzie w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin, a po Mszy św. spotkanie z Różą. Przed Mszą o 8.00 i 9.30 i 19.00 będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach.

7. Wspominając Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, Abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach, w niedzielę 01.08, o g. 20.00, w rocznicę ich zakończenia. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu.

8. Dziękuję rodzinie z ul. Złocieniowej 21 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 31.07, od g. 9.00, proszę parafian z ul. Danalówka.

9. Dziękuję Panu Rafałowi za bezinteresowne pomalowanie mieszkania dla księdza wikarego oraz Panu Tomaszowi za pomoc.

10. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

18. lipca 2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

2. Nowenna tygodni przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęła się w ubiegłą  niedzielę i potrwa do 11 września. Na każdy dzień tygodnia zostały przygotowane cytaty Sługi Bożego oraz modlitwa, którą będziemy odmawiać po Mszach świętych.

3. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 są w poniedziałek i środę, a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

4. W czwartek i sobotę nie będzie czynna kancelaria, dlatego zapraszam w poniedziałek od 18.00 do 19.00 i we wtorek od 8.00 do 9.00. Za zmianę z góry przepraszam.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w czwartek – święto św. Marii Magdaleny;

- w piątek – święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy;

- w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

6. W sobotę 24. 07 br. o g. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, będzie odprawiona Eucharystia z okazji 5. rocznicy otwarcia ŚDM w Krakowie. Po Mszy świętej odbędzie się koncert, podczas którego młodzi wykonają najbardziej znane hymny ŚDM oraz zaprezentują polską wersję hymnu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, przygotowaną przez naszego parafianina. Do udziału zapraszamy młodzież.

7. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów. Z tej okazji papież Franciszek ogłosił w całym Kościele rok 2021 i 2022 Rokiem Jakubowym. Wtedy też wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Serdecznie zachęcamy do roztropnego korzystania ze środków komunikacji. Specjalna modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy świętej. Przy tej okazji przeprowadzimy kwestę na pojazdy dla misji.

8. Dziękuję za udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.

9. Dziękuję Paniom: Annie i Magdalenie za ułożenie kwiatów i przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie wyjątkowo w piątek 23.07, od g. 19.30, proszę parafian z Oryza oraz ul. Złocieniowej 21, 34, 34a, 34e i 36.

10. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

11. lipca 2021

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy.

2. Od początku lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie ma o 12.30 i 17.00. Natomiast w tym tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 będą w poniedziałek i wyjątkowo we wtorek, a wieczorem o g. 19.00 wyjątkowo w środę oraz jak zwykle w czwartek, piątek i sobotę.

3. W czwartek i sobotę nie będzie czynna kancelaria, dlatego zapraszam w poniedziałek od 18.00 do 19.00 i we wtorek od 8.00 do 9.00. Za zmianę z góry przepraszam.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

- we wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- w piątek – III miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu oraz wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

5. Na stoiku pod chórem jest jeszcze wyłożony lipcowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci i wnuków.

6. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie ona przeprowadzona w czwartek 15.07.2021 r. do g. 15.00. Sprzęt będzie można składać od poniedziałku 12.07 na placu przed kaplicą. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.

7. Dziękuję czterem osobom z ul. Agatowej 25 i 27, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie wyjątkowo w piątek od g. 19.30, proszę parafian z ul. Agatowej 33, 35 oraz 37 i 37A.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 36

Dzisiaj:

1 Sierpnia 2021
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alfonsa Marii
Liguoriego
biskupa
doktora KOścioła
Do końca roku zostało 153 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś