23 WRZEŚNIA 2018

Czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Piątek – wspomnienie św. Wacława

Sobota – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Ksiądz Paweł zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Grupy Biblijnej w dniu 25 września – czyli w następny wtorek po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę tj. 30 września, na wszystkich Mszach świętych czciciele Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, poprzez słowo świadectwa przybliżą nam osobę i duchowe dziedzictwo Kapłana-męczennika. Po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płyty z oryginalnym nagraniem kazań ks. Jerzego.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30, będzie poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Malachitowej 12 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 29 września na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 2.

16 WRZEŚNIA 2018
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski a zwłaszcza uczącej się młodzieży.

W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00 dzieci z rodzicami, aby prosić o Boże bł. w nowym roku szkolnym. Prosimy też by dzieci przyszły ze swymi szkolnymi tornistrami - ponieważ będzie ich poświęcenie.

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników z Korei

Piątek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Dziś można jeszcze zapisać dzieci z klas III, na przygotowanie do przyjmowania I Komunii świętej w naszym kościele. Wręczenie różańców tym dzieciom planujemy na niedzielę 30 września na Mszy o 11.30.

Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. – będzie w sobotę 6 października o 18.00. Spotkanie z uczniami klas 6. będzie w połowie roku szkolnego (po feriach zimowych).

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 22 września na godz. 10.00 bardzo prosimy wszystkich parafian z ul. Malachitowej 12. Bardzo prosimy poważnie i odpowiedzialnie traktować te prośbę, bo niestety jak dotąd mieszkańcy ul. Malachitowej bardzo słabo uczestniczyli w trosce o nasz kościół.

09 WRZEŚNIA 2018
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

Piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 będzie pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie naszej scholi. Serdecznie zapraszamy także nowych śpiewających i grających.

W najbliższy czwartek – czyli 13 września odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 7 i 8. Tym razem zapraszamy tych uczniów na Mszę świętą o godz. 19.00.

Także w czwartek 13 września w przeddzień urodzin naszego Patrona błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, po wieczornej Mszy świętej Siostra zakonna, która pracowała w Warszawie razem z księdzem Jerzym, opowie nam o Jego życiu i pracy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu, by dowiedzieć się coś więcej o naszym Patronie!

Od przyszłej niedzieli zaczynamy odprawianie Mszy świętych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci, zwłaszcza uczniów szkoły podstawowej na godzinę 11.30.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Malachitowej 10, z klatek 5-8 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 września na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 12, z klatki 1, 2, 3 i 4.

02 WRZEŚNIA 2018
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszym kościele z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec prowadzony przez Różę o 18.30, a po nim modlitwa za Ojczyznę i Boże coś Polskę.
O 19.00 Msza święta, po niej Litania do naszego Patrona i ucałowanie relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00.
O 19.00 Msza święta, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa.
Po Mszy świętej spotkanie z ministrantami i kandydatami na ministrantów.

Sobota – Święto Narodzenia NMP.

Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które będą przyjmować I Komunię świętą w naszym kościele – będzie w najbliższą sobotę – czyli 8 września po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 będą uroczyste chrzty.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Malachitowej 10, z klatek 1-4 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 8 września na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 10, z klatki 5, 6, 7 i 8.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Zbigniew Lindebny z Danalówki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

26 Września 2018