Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

13. października 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Ojczyźnie przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin. Za wszelkie ofiary już składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej. Szczególnymi dniami, w które dzieci prowadzą nabożeństwo różańcowe są: wtorek i piątek.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

- w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

- w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty;

- w sobotę – liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, patrona naszej parafii i 35. rocznica Jego męczeńskiej śmierci. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo różańcowe odprawimy po Mszy św. o godz. 7.00, w czasie którego odmówimy Litanię do naszego Patrona oraz będzie można ucałować jego relikwie.

4. Także w sobotę 19. października o godz. 17.00, Ks. Bp Janusz Mastalski odprawi Mszę św., w czasie której udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy VIII i I szkoły średniej.     W związku z tym nie będzie wieczorem różańca i Mszy św. o godz. 18.00. Kandydaci do bierzmowania będą przeżywać swoje triduum w środę, czwartek i piątek, uczestnicząc we Mszy św.,   a po niej w spotkaniu w kaplicy. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od 16.00 do 17.30.

5. Uroczystość odpustową będziemy przeżywać w niedzielę 20 października. Suma odpustowa z procesją wokół kaplicy o godz. 12.30. Tradycyjnie gorąco prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji: panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i panie do niesienia relikwii. W tym dniu będzie też można zobaczyć w naszej kaplicy wystawę poświęconą Jego osobie i życiu, usłyszeć słowo świadectwa (przy ogłoszeniach), a po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkowe oryginalne wydanie wspomnień ks. Jerzego – „Zapiski 1980-84”.

6. Wracamy do pomysłu na zaangażowanie dorosłych w służbę przy ołtarzu. W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy panów, którzy mają czas i chęci, aby pomóc w przeżyciu uroczystości bierzmowania i odpustu w naszej parafii.

7. Panie obdarzone talentem cukierniczym, zapraszamy do włączenia się w przygotowanie ciastka odpustowego, którym będziemy się częstować po sumie odpustowej. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii,  a zgłosiło już się 7 osób.

8. Dziękujemy jednej osobie z ul. Opalowej 2 i jednemu małżeństwu z ul. Opalowej 6 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę, a panu Pawłowi z Rady Parafialnej, za wykoszenie placu wokół kaplicy. W sobotę 19.10 na godz.10, bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 12 (cały blok) oraz rodziców młodzieży, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania, by generalnie posprzątać kaplicę i przygotować ją na podwójną uroczystość: bierzmowanie i odpust parafialny.

9. Przypominamy, że wyjątkowo w tym miesiącu ze względu odpust, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św. będzie 27.10 na Mszy św. o 12.30.

 
Drukuj

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6. października 2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na początku Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa wraz z księdzem opiekunem. Po Mszy św. będzie można nabyć materiały misyjne oraz złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przekazana na placówkę w Sudanie Południowym.

2. Jeszcze raz informujemy, że od 1 października do końca marca, Msza św. wieczorna w dni powszednie jest odprawiana o godz. 18.00. Prosimy zwrócić na to uwagę, szczególnie osoby, które zamówiły intencje na październik, listopad i grudzień. W związku z tym kancelaria w czwartki będzie czynna od godz. 18.30.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

- w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;

- w czwartek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;

- w piątek - wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;

- w sobotę - wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.

4. Przeżywamy październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej: dzieci, młodzież i dorosłych.

5. Spotkanie młodzieży z klasy 7 SP przygotowującej się do bierzmowania w naszej parafii w sobotę 12.09 o g. 9.00.

6. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będzie w tym miesiącu wyjątkowo w czwartą a nie trzecią niedzielę miesiąca, czyli 27.09. na Mszy św. o g. 12.30.

7. Dziękujemy osobom z ul. Malachitowej 10, klatki 5 - 8, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz.10, bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 3. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty do naszej kaplicy i ułożenie ich.

8. Panie obdarzone talentem cukierniczym, zapraszamy do włączenia się w przygotowanie ciastka odpustowego, którym będziemy się częstować po sumie odpustowej. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

9. W sobotę 12.09. o godz. 15:00 w auli "Domus Mater" w Krakowie przy ul. Saskiej 2, odbędzie się wykład dra med. Tomasza Kandzi z Katowic "Naprotechnologia - przyczynowe leczenie niepłodności" i świadectwo osób, które leczone tą metodą oraz za wstawiennictwem Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa, zostały rodzicami - Agata i Mariusz Stańczukowie.
O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta o dar potomstwa.
W niedzielę 13.09. podczas Mszy Świętej o godz. 12:00, abp Marek Jędraszewski, ogłosi kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie przy ul. Saskiej 2, miejsca w którym dzieją się wielkie i małe cuda - Sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej Matki Błogosławionego Macierzyństwa.
Więcej informacji na stronie www.krakow.sercanie.pl

 
Drukuj

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29. września 2019

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

2. Informujemy, że od 1 października do końca marca, Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 18.00. Prosimy zwrócić na to uwagę, szczególnie osoby, które zamówiły intencje na październik, listopad i grudzień.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- we wtorek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w środę - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie na plebanii Duszpasterską Radę Parafialną;

- pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św., a po niej litania do bł. Ks. Jerzego i ucałowanie relikwii.

- w piątek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu oraz pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi rano na Mszy świętej oraz od godz. 17.00, o 18.00 Msza święta, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

- w sobotę - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy oraz pierwsza sobota - odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

4. We wtorek rozpocznie się październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwa będą odprawiane      w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej: dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież i dorosłych. Szczególnymi dniami, w które dzieci będą prowadziły nabożeństwo różańcowe będą: wtorek i piątek.

5. Również we wtorek na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej w naszej Parafii wraz z rodzicami, na uroczyste rozpoczęcie roku przygotowania. W czasie Mszy św. poświęcimy różańce i pobłogosławimy dzieci. Rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili swojego dziecka, a chcą aby przygotowywało się ono w naszej Parafii, prosimy o pilny kontakt z ks. Pawłem (adres mailowy na stronie internetowej parafii).

6. W najbliższą niedzielę, tj. 6 października, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa wraz z księdzem opiekunem. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary do puszek, która zostanie przekazana na placówkę w Sudanie Południowym, w której znajduje się szkoła zawodowa.

7. Dziękujemy osobom z ul. Malachitowej 10, klatki 1 - 4, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz.10, bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 10, klatki 5 – 8. Dziękujemy też za kwiaty do naszej kaplicy.

8. Drodzy małżonkowie! Jeśli chcecie: wzmocnić Waszą relację, nauczyć się sposobów skutecznej komunikacji, poprawić kontakt z teściami i dziećmi, to Opactwo Cystersów w Mogile zaprasza na Kurs Małżeński. Zapisy do jutra, rozpoczęcie 5. października o godz. 17.00 w Katakumbach. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kaplicą i na ulotkach położonych na stoliku pod chórem.

9. Informujemy, że 28 września br. rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Jest jedno zadanie lokalne z Dzielnicy XII - zgłoszone przez OSP Bieżanów pod numerem 26 - Bezpiecznie nad SERAFĄ. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 
Drukuj

19 MAJA 2019
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary przed kościołem dla dzieci z Zespołem Downa – Bóg zapłać!

W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne obchodzą swój Biały Tydzień. Zaczynamy o godz. 18.30 nabożeństwem majowym i zaraz po nabożeństwie (czyli około 18.50) Msza święta. W niedziele nabożeństwo majowe zaraz po zakończeniu Mszy świętej o 16.30.

Dzieci, które w ubiegłym roku przyjmowały I Komunię św. będą w niedzielę za tydzień na Mszy o 11.30 obchodzić Rocznicę. Spotkanie z dziećmi oraz ich rodzicami będzie w najbliższy czwartek, 23 maja po Mszy świętej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ruchem małżeńskim Equipes Notre-Dame na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek o g. 19.30.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert: Moja Mama jest Królową - uwielbienie z Maryją. W klimacie majowej modlitwy z Maryją chcemy uczcić także Dzień Matki. Dzieci mogą zaprosić swoje mamy używając gotowego zaproszenia, które można odebrać po Mszy świętej i napisać na nim imię swojej mamy. Dla Maryi i mam zagra Hubert Kowalski z zespołem kameralnym i wokalnym i nasza rodzinna Schola Złocieniowa. Koncert zaczynamy o g. 20.00, wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych.

We wtorek Ks. proboszcz obchodzi 30 lecie święceń kapłańskich. W tym dniu będzie Msza św. w jego intencji o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Radę Parafialną, Różę Różańcową i inne zainteresowane osoby, które chciałyby złożyć życzenia zapraszamy na spotkanie z jubilatem po Mszy świętej w sali nad kościołem.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci pierwszokomunijnych – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 25 maja na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 30, z klatki 1, 2, 3 i 4.

 

Jest też na dzisiaj komunikat Episkopatu Polski zachęcający do udziału w wyborach w przyszłą niedzielę.

Oto jego treść:

SŁOWO
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO


Drodzy Siostry i Bracia,
W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.
Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.
Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Jasna Góra, 2 maja 2019 roku

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 24

Dzisiaj:

19 Października 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Jerzego
Popiełuszki
prezbitera
i męczennika]
Do końca roku zostało 74 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś