Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

24. października 2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”. Plakat odnośnie tego tygodnia jest wywieszony w gablocie. W czasie nabożeństw różańcowych odprawianych w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 17.45, będziemy szczególnie modlić się za misje, misjonarzy i wszystkich wspomagających sprawę misji.

2. W czwartek w liturgii będziemy przeżywać święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

4. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 28.10, o g. 19.30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

5. Na stoiku pod chórem jest jeszcze wyłożony październikowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.

6. Na stoliku znajdują się też dwie broszury wydane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii pt. „Dzieci w wirtualnej sieci - jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?” i „Gdy dziecko pyta o seks - jak przekazać dziecku te informacje?”. Rodziców prosimy o zainteresowanie się i zabranie tych książeczek.

7. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

8. Niestety nikt nie przyszedł wczoraj do przygotowania kaplicy na niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 30.10 na godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 4.

9. Dziękujemy Pani Katarzynie za troskę o kwiaty w kaplicy oraz wszystkim, którzy się zaangażowali abyśmy naszą uroczystość odpustową przeżyli godnie i radośnie.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

17. października 2021UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI BŁ. JERZEGO POPIEŁUSZKI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. Dziękujemy Ks. Kanonikowi Włodzimierzowi ze Skawiny, za skierowane do nas Słowo Boże. Po każdej Mszy Świętej litania do naszego patrona i błogosławieństwo relikwiami.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

- we wtorek – święto bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, patrona naszej parafii;

- w środę – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;

- w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego. W sanktuarium na „Białych Morzach” Msze święte o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

3. Przeżywamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej.

4. Kolejne spotkanie kandydatów na ministrantów, będzie w poniedziałek 18.10 o g. 17.00. Zapraszamy chłopców już od klasy II SP.

5. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

6. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 21.10, o g. 19.30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

7. Kolejne spotkanie młodzieży z klasy VIII SP, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii będzie w piątek 22.10 o g. 17.00. Również w piątek, po wieczornej Mszy Świętej, spotkanie grupy biblijnej.

8. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

9. Grupa Mam Macierzanka, działająca przy parafii św. Józefa w Podgórzu zaprasza na warsztaty "Mama nie sama". Jest to czas na relaks, rozwój i rozmowę. Warsztaty są darmowe i odbędą się w salkach parafii św. Józefa. Szczegółowe informacje można znaleźć na fb grupy Macierzanka.

10. Dziękujemy Paniom Katarzynie i Marlenie za ułożenie dekoracji kwiatowych. Tylko trzem rodzinom z ul. Malachitowej 12 za generalne posprzątanie kaplicy i jej otoczenia oraz czterem paniom za umycie wszystkich okien na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy też osobom, które upiekły ciasta oraz tym którzy je serwowali, byśmy wszyscy mogli świętować po sumie imieniny naszej parafii  O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, tj. 23.10 na godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 2.

11. Dziękujemy Panu Marcinowi za bezinteresowne obcięcie tui wokół parkingu a panu Ryszardowi za pomoc  w porządkach wokół kaplicy.

12. Dziękujemy za ofiarę w wysokości 1350 zł złożoną do puszek w ostatnią niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz za ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

10. października 2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przed kaplicą odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, której patronuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nabożeństwo różańcowe o g. 17.45.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;

- w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

3. Przeżywamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej. Kancelaria parafialna w październiku jest czynna we wtorki i czwartki od g. 18.30 do 19.00 oraz w soboty od g. 9.00 do 10.00.

4. Zbiórka kandydatów na ministrantów, będzie w poniedziałek 11.10 o g. 17.00. Zapraszamy chłopców od klasy II SP.

5. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

6. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 12.10, o g. 18.45. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

7. Spotkanie młodzieży z klasy VIII SP, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii będzie w piątek 15.10 o g. 17.00.

8. Grupa Kobiet Betania zaprasza na spotkanie w piątek 15.10, po wieczornej Mszy Świętej. Gościem będzie Marta Babik, pedagog i terapeuta, prowadząca wraz z mężem spotkania i warsztaty dla małżeństw, z którą będzie można porozmawiać o komunikacji w małżeństwie.

9. Także w piątek po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów i lektorów oraz panów, którzy chcieliby włączyć się w służbę na sumie odpustowej.

10. W przyszłą niedzielę, czyli 17.10 będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Suma odpustowa z procesją wokół kaplicy o godz. 12.30. Tradycyjnie prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji: panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i panie do niesienia relikwii. Przygotowaniem do tej uroczystości jest nowenna odprawiana w czasie nabożeństwa różańcowego. Okazja do spowiedzi sobotę od g. 17.00.

11. Panie obdarzone talentem cukierniczym, zapraszamy do włączenia się w przygotowanie ciastka odpustowego, którym będziemy się częstować po Sumie odpustowej, jak to było dwa lata temu. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

12. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

13. Serdecznie dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 5 do 8, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 16.10 od g. 9.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Malachitowej 12, oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w te przygotowania przed uroczystością odpustową. Zapraszamy też chętnych do porządków wokół kaplicy w środę, czwartek i piątek od g.15.00.

14. Dziękujemy Panu Leszkowi, Pawłowi i Rafałowi za prace na rzecz parafii, a Pani Katarzynie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy. Dziękujemy też za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

3. października 2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo majowe o g. 17.45. Gościmy dziś przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy pragną podzielić się z nami Ewangelią na każdy dzień 2022 roku.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów;

- we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

- w sobotę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

3. Rozpoczął się miesiąc październik. Msze Święte wieczorne w tygodniu są odprawiane o g.18.00. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o g. 17.00 czyli ok. g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej. Kancelaria parafialna w październiku będzie czynna we wtorki i czwartki od g. 18.30 do 19.00 oraz w soboty od g. 9.00 do 10.00.

4. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych - śpiewających i grających na instrumentach. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30 w sali nad kaplicą.

5. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 5.10, po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. 19.45. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

6. Spotkanie młodzieży z klasy VII SP, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii będzie w piątek 8.10 o g. 17.00. Kandydaci przyniosą deklaracje i złożą je uroczyście podczas nabożeństwa różańcowego.

7. Również w piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Biblijnej. Będziemy wspólnie czytać i rozważać Słowo Boże.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 9.10 od g. 9.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 5 do 8.

11. Dziękujemy Panu Tomaszowi i Paniom Annie i Magdalenie za dekorację na październik, a Pani Katarzynie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy.

12. Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę, która zostanie przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Dziękujemy też za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 38

Dzisiaj:

28 Października 2021
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto,
Św. Apostołów,
Szymona i Judy
Tadeusza
Do końca roku zostało 65 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś