Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15. września 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem  „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Będziemy się w nim modlić w intencji dzieci i młodzieży oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby zgodnie z wolą Bożą kształtowali serca  i umysły młodego pokolenia.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

- w środę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Na Mszę świętą o godz. 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz dzieci, którym tradycyjnie poświęcimy w tym dniu tornistry.

- w piątek - wspomnienie świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3. Dziękujemy ks. Pawłowi oraz parze narzeczonych, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 8, klatki 5 - 8. Dziękujemy też wczorajszym nowożeńcom za ufundowanie kwiatów do naszej kaplicy.

4. Jak już informowaliśmy, spotkanie dla RODZICÓW dzieci z klas III SP, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii świętej w naszej parafii, będzie jutro, po Mszy wieczornej w kaplicy.

5. Nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek 18.45. Schola będzie śpiewać w niedziele na Mszy św. o 11.00, na którą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

6. W piątek 20. września, Ojcowie Cystersi wraz z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zapraszają osoby chore i niepełnosprawne oraz ich opiekunów, na pielgrzymkę do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Mogile. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o 11.30 Msza święta i uczczenie relikwii Krzyża Świętego, a po zakończeniu tradycyjny posiłek.

 
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8. września 2019XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Narodzenia NMP. Odpust w Starym Bieżanowie. Łączymy się duchowo z uczestnikami Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

- w piątek wspomnienie św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę święto Podwyższenia Krzyża świętego. Ojcowie Cystersi zapraszają na uroczystości odpustowe w dniach od 14 do 21 września. Plakat umieszczony jest na drzwiach kaplicy.

3. Serdecznie dziękujemy siedmiu osobom z bloku przy ul. Malachitowej 13 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i ułożenie dekoracji z kwiatów - Bóg zapłać. W najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Malachitowej 8, klatki 1 - 4.

4. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od 18.00 do 18.30 i w sobotę godzinę wcześniej, tj. od 9.00 do 10.00.

5. Jak informowaliśmy, w tym tygodniu odbędą spotkania rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. I tak: we wtorek 10.09 - klasy I szkoły średniej, w środę 11.09 - klasy VIII, a w piątek 13.09 - klasy VII. Spotkania te będą w kaplicy po wieczornej Mszy świętej.

6. Już dziś informujemy, że spotkanie dla RODZICÓW dzieci z klas III SP, którzy chcą aby ich dziecko przystąpił do I Spowiedzi i Komunii świętej w naszej parafii, będzie w poniedziałek - 16.09, po Mszy wieczornej.

7. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych chłopców do służby ministranckiej, mogą być        z różnych klas nie tylko po I Komunii. Zachęcamy także rodziców, aby wsparli swoje synów w tej decyzji. Służba ministrancka to dobre miejsce do kształtowania nie tylko pobożności i wartości duchowych, ale także miejsce wzrostu w uczynności, punktualności, odpowiedzialności                         i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Spotkanie organizacyjne będzie miało miejsce w najbliższą sobotę o g. 10.00.

8. Także nasza parafialna schola zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci, próby odbywają się w czwartek 18.45.

9. Duszpasterstwo Przedsiębiorców TALENT zaprasza na otwarte spotkanie dla przedsiębiorców, które odbędzie się w czwartek 12 września w klasztorze Księży Sercanów, przy ul. Saskiej 2C. Na początek Msza święta o godz. 18.00.

10. Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza do Punktu Konsultacyjnego dla osób z problemem uzależnień oraz członków ich rodzin. Mieści się on przy ul. Rozrywki 1 oraz Rynku Podgórskim 4/2a. Więcej informacji w gablocie.

 
Drukuj

1 września 2019XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pozostańmy na chwilę spotkania z Panem Jezusem.

2. W tym tygodniu w liturgii:

- We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

- Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową, o 19.00 Msza święta, a po niej Litania do bł. Ks. Jerzego i ucałowanie relikwii.

- Pierwszy piątek - okazja do spowiedzi od godz. 18.00, o 19.00 Msza święta, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.

- Pierwsza sobota - odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.          
O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o 19.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

Po tej Mszy św. nasza schola spotka się, aby śpiewem uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich, do wspólnej modlitwy.

3. Także w sobotę na godz. 10.00, zapraszamy wszystkich ministrantów na kolejne spotkanie.

4. Serdecznie dziękujemy trzem rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 11 za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę - Bóg zapłać. W najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Malachitowej 13. Dziękujemy też za ułożenie dekoracji z kwiatów. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę, jak również wpłacane na konto parafii.

5. Już dzisiaj informujemy o spotkaniach rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, które odbędą się w drugim tygodniu września. I tak: klasy I szkoły średniej we wtorek 10.09, klasy VIII w środę 11.09, a klasy VII w piątek 13.09. Spotkania te będą w kaplicy po wieczornej Mszy świętej.

 
Drukuj

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25. sierpnia 2019

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej parafii będą o 7.00 i dodatkowo o 19.00 z odnowieniem Aktu oddania narodu polskiego Matce Bożej;

- we wtorek wspomnienie św. Moniki;

- w środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

2. W sobotę odbędzie się 47. Pielgrzymka do Kalwarii, jako dziękczynienie za rekolekcje wakacyjne. Zaproszone są młodzieżowe grupy parafialne oraz rodziny Domowego Kościoła. Początek o 9.45.

3. Także w sobotę na godz. 9.00, zapraszamy wszystkich ministrantów na I powakacyjne spotkanie.

4. Serdecznie dziękujemy czterem osobom z bloku przy ul. Malachitowej 9, za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców ul. Malachitowej 11. Bardzo dziękujemy za artystyczne ułożenie kwiatów oraz hojną ofiarę złożoną do skarbonki z napisem na kwiaty.

5. Jak informowaliśmy, od 1 września ulegnie zmianie porządek odprawiania Mszy świętych. W tygodniu Msza św. wieczorna będzie odprawiana codziennie, na razie  o godz. 19.00, natomiast poranna o godz. 7.00 oprócz wtorku i czwartku. W niedziele Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 oraz o 17.00 i 19.00.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 26

Dzisiaj:

20 Września 2019
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczenników
z Korei
Do końca roku zostało 103 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś