Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

7. marca 2021

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu odprawiamy o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

3. Z okazji jutrzejszego święta wszystkim Kobietom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w codziennym życiu.

4. Jutro także zapraszamy chętnych rodziców na giełdę strojów komunijnych. Rozpoczęcie o g. 19.00.

5. We wtorek o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracji w ciszy.

6. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozpoczęcie Nowenny do św. Józefa, jako przygotowanie do Jego Uroczystości.

7. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g.17.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).

8. W sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna z racji naszego wyjazdu do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach na Pokutną Modlitwę Kapłanów za Kościół przez przyczynę Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz o rychłą Jego beatyfikację.

9. Na stoliku pod chórem wystawiony jest nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci czy też wnuków.

10. Szkoła Podstawowa nr 41, przy ul. Jerzmanowskiego 6, Kraków - Nowy Prokocim, zaprasza na zapisy uczniów do klasy pierwszej. Szczegóły dotyczące rekrutacji można przeczytać na stronie internetowej szkoły: www.sp41.pl

11. Dyrektor SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Noblistów Polskich przy ul. Żabiej 20 w Krakowie, zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty, który będzie miał charakter spotkań on-line, w sobotę 13. marca br. w g. od 10.00 do 13.00. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie oraz stronie internetowej szkoły: www.sp148.org

12. Dziękujemy p. Ryszardowi za pozamiatanie kaplicy i terenu wokół niej. Niestety nikt z wyznaczonego bloku nie przyszedł do sprzątania. O przygotowanie kaplicy w najbliższą sobotę 13. marca na g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Czeczów 20, klatki od 1 do 4.

13. Dziękujemy za ofiarę z ubiegłej niedzieli w kwocie 770 zł, która została przeznaczona na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

14. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

28. lutego 2021

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kaplicą są zbierane do puszki ofiary, przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

3. W tym tygodniu:

- We wtorek - Adoracja Chrystusa Eucharystycznego w ciszy od g. 17.30.

- W czwartek - święto św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Jest to również pierwszy czwartek - o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez Różę.

- W pierwszy piątek - okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem podczas Drogi Krzyżowej dla dzieci o g. 17.15. O g. 18.00 Msza św. pierwszopiątkowa, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

- W pierwszą sobotę - O g. 7.00 Msza święta wynagradzająca i nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych z posługa duszpasterską od g. 8.30.

4. Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o g.17.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).

5. Po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Challang Eucharystyczny, czyli 20 min. dla Pana adoracji w ciszy. Zapisy od dzisiaj w zakrystii lub mailowo.

6. W poniedziałek 1 III zapraszamy chętnych rodziców na giełdę strojów komunijnych. Rozpoczęcie o g. 19.00.

7. Dziękujemy rodzinom z ul. Czeczów 16 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę 6. marca na g. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 18.

8. Dziękujemy za ofiarę w kwocie 1580 zł i 300 koron norweskich złożoną w ubiegłą niedzielę. Ofiara przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.

9. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

21. lutego 2021

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę przypada św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

3. W tym tygodniu również nie będzie Mszy świętych porannych.

4. W poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra Apostoła.

5. We wtorek o g. 19.00, zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w formie on-line. Szczegóły dla zainteresowanych pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

6. Wychodząc naprzeciw wnioskom i pobożności naszych Parafian zapraszamy na cotygodniową Adorację Chrystusa Eucharystycznego w ciszy we wtorki o g. 17.30. Adoracji w czwartki o g. 17.30 towarzyszy modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Różańcową.

7. Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci będzie o g.17.15. W ten piątek wypadnie również rocznica rozpoczęcia zeszłorocznych rekolekcji wielkopostnych w naszej Parafii. Jak wiemy nasz Rekolekcjonista, + ks. Piotr Leśniak odszedł do Pana w styczniu br. Przy tej okazji chcemy modlić się za spokój Jego duszy, ale przede wszystkim prosić Boga o łaskę wytrwałości i zapału ewangelicznego dla wszystkich nas. Zapraszamy na Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30), którą poprowadzą świeccy, a schola ubogaci swoim śpiewem.

8. W piątek o g. 19.30 zapraszamy na spotkanie on-line Grupy Kobiet - Betania. Tematem spotkania będzie dobre przeżywanie postu. Informacje o uczestnictwie pod adresem parafialnym.

9. W sobotę o g. 17.00 spotkanie on-line młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii z klasy VIII SP. Bardzo prosimy, aby młodzież, która deklarowała chęć podjęcia tych przygotowań, a z przyczyn technicznych nie otrzymuje powiadomień, skontaktowała się w tym tygodniu z ks. Pawłem pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Po tym terminie osoby, które się nie zgłoszą się i nie będą uczestniczyły w spotkaniach będą musiały powtórzyć cały cykl przygotowania.

10. Również w sobotę o g. 19.30 kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w formie on-line.

11. W przyszłą niedzielę, tzn. II Wielkiego Postu w Kościele w Polsce będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kaplicą będą zbierane do puszki ofiary, przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

12. Przypominamy również o inicjatywie Challange’u Eucharystycznego w I piątek miesiąca (5 III), który rozpoczniemy po Drodze Krzyżowej. Adoracja w ciszy potrwa do północy. Zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii lub mailowo.

13. Dziękujemy trzem rodzinom z ul. Czeczów 14 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę 27. lutego na g. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 16.

14. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu zatroszczyli się o odśnieżanie drogi do kaplicy – Bóg zapłać.

15. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

14. lutego 2021

VI Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i potem adoracja w ciszy w ramach tradycyjnego Nabożeństwa 40. godzinnego. O g. 20.00 rozpocznie się 45. minutowe Uwielbienie, zakończone błogosławieństwem. Dziś przypada też święto św. Cyryla, mnicha i św. Metodego, biskupa, patronów Europy.

2. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętych porannych, oprócz Środy Popielcowej, kiedy będzie o g. 8.00. W sobotę kancelaria nie będzie czynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach świętych.

3. Od jutra będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie        z innych nałogów. Natomiast od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. We wtorek o g. 17.00, zapraszam na spotkanie w kaplicy, młodzież z klasy VII, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.

5. W środę, obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby pomiędzy 18. a 60. rokiem  życia obowiązuje post ścisły, tzn. trzy posiłki w tym jeden do syta. Dzieci trzeba również wprowadzać w praktykę wstrzemięźliwości i postu. Msze święte w tym dniu będą o g. 8.00, 17.00, 18.30 i 20.00.

6. W Środę Popielcową w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Będzie on trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 30 maja.

7. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek, będzie dla wszystkich o g.17.15.

8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

9. Na stoliku pod chórem wystawiony jest nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci czy też wnuków.

10. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Czeczów bl. 10, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, 20. lutego, na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów bl. 14.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek i sobotę zaangażowali się przy odśnieżaniu terenu wokół kaplicy – Bóg zapłać.

12. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 34

Dzisiaj:

8 Marca 2021
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jana
Bożego
Do końca roku zostało 299 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś