Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

4 grudnia 2022 r.

2. Niedziela Adwentu

 

1.  Zapraszamy na Roraty - Msze święte ku czci NMP, które w naszej kaplicy odprawiamy od poniedziałku do piątku o g. 19:00, a w sobotę o g. 7:00. Zapraszamy na nie z lampionami wszystkich Parafian - szczególnie dzieci. W Roratach towarzyszyć nam będzie postać św. Joachima, ojca Matki Bożej i dziadka Pana Jezusa.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

- we środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań prowadzony przez Różę Różańcową; następnie Msza św. wieczorna,

3.  W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4.  Wtorek, 6 grudnia, kiedy wspominamy św. Mikołaja, biskupa, jest dniem znanym i przez wielu wyczekiwanym. Jak już informowaliśmy w poprzednie niedziele, w ten dzień w czasie Mszy św. wieczornej o g. 19:00 św. będziemy gościć św. Mikołaja. Na spotkanie z niezwykłym Gościem zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi.

5.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy opowiedzą o pracy na misjach oraz będą zbierać ofiary do puszek na cele misyjne. Również w przyszłą niedzielę w całej diecezji będziemy przeżywać II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw „Abraham i Sara”. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Stowarzyszenia.

6.  Również w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych Oazy młodzieżowa i dziecięca wraz ze Scholą Złocieniową będą rozprowadzać upieczone oraz ozdobione przez siebie pierniki. Zebrana ofiara zostanie przeznaczona na działalność tych wspólnot w naszej parafii oraz na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

7.  Do świąt Bożego Narodzenia pozostały już tylko trzy tygodnie. Aby dobrze je przeżyć, nie można zapomnieć o sakramencie pokuty i pojednania. Już teraz informujemy, że w każdy dzień powszedni Adwentu spowiadamy 30 minut przed Mszą świętą poranną i wieczorną, a we wszystkie niedziele Adwentu spowiadamy podczas dopołudniowych Mszy świętych i 30 minut przed Mszą świętą wieczorną. W sobotę 17 grudnia spowiadać będziemy w g. 6:30-8:30 i 18:00-20:30 z przerwą między g. 19:00-19:30. Od poniedziałku 19 grudnia do piątku 23 grudnia spowiadać będziemy w g. 18:00-20:30 z przerwą między g. 19:00-19:30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

8.  Na stoliku pod chórem wyłożone są świece Caritas, jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy wynosi 7 zł - tyle zwracamy do Caritas; ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na potrzebujących z naszej Parafii. Na stoliku pod chórem wyłożony jest również grudniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu. Wreszcie do zabrania ze stolika pod chórem jest gazetka Chit – Chrystus i Ty. Natomiast w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, z których ofiara przeznaczona będzie na potrzeby naszej Wspólnoty parafialnej.

9.  Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

10. Niestety nikt nie przyszedł do sprzątania kaplicy w sobotę. Za jej uporządkowanie dziękujemy Panom Kościelnym Tomaszowi i Ryszardowi. Do sprzątania kaplicy w sobotę 10 grudnia na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Złocieniowej 40.

11. W imieniu bliskich 6-letniego Franka Foremnego z Głogoczowa, chorego na neuroblastomę - rzadki złośliwy nowotwór układu nerwowego u dzieci, składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę. Zebrana suma to 3004,47zł, 111 Euro i 1 żeton na myjnię bezdotykową. Młodzieży z klasy VIII dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

12. Składka w tę niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne – dokończenie wymiany nagłośnienia. Dziś także przed kaplicą po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

13. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

14. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a także owocnego przeżycia tegorocznego Adwentu. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi i wspiera. Szczęść Boże.

 

27 listopada 2022 r.

1. Niedziela Adwentu

1.  Dziś rozpoczęliśmy Adwent - czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, w której z radością wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ten świat. Jednocześnie Adwent kieruje nasze myśli i serca ku powtórnemu przyjściu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przy końcu czasów. Jest to okres liturgiczny, który daje nam okazję do „prostowania dróg” i „równania pagórków”, czyli do nawracania się. Sposobną okazją będą Roraty - Msze święte ku czci NMP, które odprawiać będziemy w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku o g. 19:00, a w sobotę o g. 7:00. Zapraszamy na nie z lampionami wszystkich Parafian - szczególnie dzieci. W Roratach towarzyszyć nam będzie postać św. Joachima, ojca Matki Bożej i dziadka Pana Jezusa.

2.  Dziś po modlitwie do św. Michała Archanioła zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa rodziny z dziećmi, a także tych, którzy pragną takie błogosławieństwo otrzymać.

3.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

- we środę święto św. Andrzeja, apostoła; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek, zarazem I miesiąca: o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań prowadzony przez Różę Różańcową; następnie Msza św. wieczorna,

- w piątek zarazem I miesiąca: okazja do spowiedzi św. rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 19:00; o g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do NSPJ wraz z aktem zawierzenia; następnie Msza św. wieczorna,

- w sobotę, zarazem I miesiąca: o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji Ojczyzny z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową,

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00,

- również w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o g. 12:30 kolejne liturgiczne przygotowanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

4.  W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

5.  W I piątek miesiąca zapraszamy do włączenia się w nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wszystkim tym, którzy w ubiegły I piątek miesiąca znaleźli czas na 20 minut dla Pana Jezusa z serca dziękujemy.

6.  Od dziś na stoliku pod chórem wyłożone są świece Caritas, jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy wynosi 7 zł - tyle zwracamy do Caritas; ofiara złożona ponad tę kwotę przeznaczona będzie na potrzebujących z naszej Parafii. Na stoliku pod chórem wyłożony jest również grudniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu. Wreszcie do zabrania ze stolika pod chórem jest gazetka Chit – Chrystus i Ty. Natomiast w zakrystii można nabyć poświęcone dziś na porannej Mszy świętej opłatki na stół wigilijny, z których ofiara przeznaczona będzie na potrzeby naszej Wspólnoty parafialnej.

7.  Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

8.  Zbliża się dzień 6 grudnia, kiedy wspominamy św. Mikołaja, biskupa. Jest to data znana i wyczekiwana. Jak już informowaliśmy, postaramy się, aby w ten dzień w czasie Mszy św. wieczornej o g. 19:00 św. Mikołaj do nas zawitał, dlatego już dziś zapraszamy chętnych, szczególnie rodziców z dziećmi, którzy chcą spotkać się z naszym Gościem, aby w zakrystii po Mszach świętych zgłaszali się, celem zapisu i otrzymania stosownych informacji o spotkaniu.

9. Dziękujemy pani Lucynie i panu Bartoszowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 3 grudnia na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Opalowej 6.

10. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje parafialne - wymianę nagłośnienia. Na dzień dzisiejszy mamy już wymienioną i uruchomioną instalację nagłośnieniową wewnątrz kaplicy. Czekamy jeszcze na wymianę instalacji na zewnątrz.

11. Również z w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek w ramach pomcy Kościołowi na Wschodzie.

12. Parafii prowadzi zbiórkę dla 6-letniego Franka Foremnego z Głogoczowa, chorego na neuroblastomę - rzadki złośliwy nowotwór układu nerwowego u dzieci. W imieniu bliskich składamy serdeczne podziękowania za każdy, nawet najmniejszy grosz.

13. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

14. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a także owocnego przeżycia rozpoczętego dziś Adwentu. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi i wspiera. Szczęść Boże.

 

 

 

20 listopada 2022 r.

XXXIV Tydzień Zwykły

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o g. 11:00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do NSPJ wraz z aktem zawierzenia. Za publiczne odmówienie dziś aktu można uzyskać odpust zupełny. Dziś także przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

2. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP,

- we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

- we środę wspomnienie św. Klemensa, papieża i męczennika; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa,

- w piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy,

- w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, który jest także początkiem nowego roku liturgicznego. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o g. 19:00, a w sobotę o g. 7:00.

3. W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4. Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w sobotę 26 listopada o g. 11:00.

6. Państwu Zorianie i Arturowi Grzybowskim dziękujemy za piękny spektakl zaprezentowany w naszej kaplicy w ubiegłą niedzielę.

7. Zbliża się dzień 6 grudnia, kiedy wspominamy św. Mikołaja, biskupa. Jest to data znana i wyczekiwana. Postaramy się, aby w ten dzień w czasie Mszy św. wieczornej o g. 19:00 św. Mikołaj do nas zawitał, dlatego już dziś zapraszamy chętnych, szczególnie rodziców z dziećmi, którzy chcą spotkać się z naszym Gościem, aby w zakrystii po Mszach świętych zgłaszali się, celem zapisu i otrzymania stosownych informacji o spotkaniu.

8. Niestety nikt nie przyszedł do sprzątania kaplicy w sobotę. Za jej uporządkowanie dziękujemy Panom Rafałowi i Ryszardowi. Do sprzątania kaplicy w sobotę 26 listopada na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Opalowej 4.

9. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka dla 6-letniego Franka Foremnego z Głogoczowa. Trzy miesiące temu jego rodzice dowiedzieli się, że ich syn choruje na neuroblastomę - rzadki złośliwy nowotwór układu nerwowego u dzieci. Szansę na wyleczenie Franka dają lekarze z Barcelony, ale koszt tego leczenia wynosi ponad 2 miliony złotych. W imieniu bliskich Franka zwracamy się z prośbą o wsparcie i za każdy, nawet najmniejszy grosz, już teraz składamy serdeczne podziękowania.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na ubogich, składane do puszek w ubiegłą niedzielę. Zebrana kwota to 1150 zł. Zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa Metropolity połowa kwoty została przekazana do dyspozycji Kurii Metropolitalnej, druga połowa pozostaje w dyspozycji naszej Parafii. Naszym ministrantom i lektorom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi. Szczęść Boże.

 

 

13 listopada 2022 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

1.  Od tej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za Zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

2.  Dziś po modlitwie do św. Michała Archanioła zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa rodziny z dziećmi, a także tych, którzy pragną takie błogosławieństwo otrzymać.

3.  Dziś przypada dzień solidarności z Kościołem prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich - po Mszach Świętych prowadzona jest kwesta do puszek na rzecz ubogich.

4.  Dziś także bezpośrednio po Mszy świętej o g. 19:00 zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny "Maryja - Judyt wojująca" w wykonaniu Państwa Zoriany i Artura Grzybowskich. Pani Zoriana zaśpiewa i zagra na bandurze ukraińskie pieśni religijne i historyczne, a Pan Artur będzie czytał fragmenty modlitw z biblijnej Księgi Judyty. Wstęp na spektakl jest wolny, natomiast po spektaklu będą zbierane datki na rzecz pomocy Ukrainie.

5.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Mszą świętą wotywną o błogosławionym.

- we środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa,

- w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; zarazem III miesiąca: o g. 19:00 Msza święta w intencji Zmarłych wypominanych, a po Mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji.

- w sobotę wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

- w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

5.  W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

6.  We wtorek na g. 19:30 zapraszamy rodziców byłych i obecnych dzieci pierwszokomunijnych na kiermasz, w czasie którego można będzie oddać i nabyć strój komunijny.

7.  Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

8.  Fundacja „Wygrajmy siebie” zaprasza w sobotę 19 listopada w godzinach 10-14 na „Dzień Zdrowia”, który odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Krakowie przy ul. Aleksandry 17. Wydarzenie ma charakter rodzinny i jest bezpłatne. Szczegóły na plakacie.

9.  Dziękujemy Pani Aleksandrze z córką Laurą i Pani Renacie za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 19 listopada na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Opalowej 2.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną na wymianę nagłośnienia. Zebrana kwota to  4387 zł.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi. Szczęść Boże.

 

 

6 listopada 2022 r.

XXXII Niedziela Zwykła

1.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki i modlitwą za Zmarłych wypominanych,

- we środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa,

- w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; zarazem Narodowe Święto Niepodległości - zapraszamy na Mszę św. wieczorną w intencji Ojczyzny; na ten dzień dla pełnego przeżywania radości z okazji Święta Narodowego arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski zgodnie z przepisem kan. 87 KPK udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.

- w sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

- w przyszłą niedzielę przypada dzień solidarności z Kościołem prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich - po Mszach Świętych prowadzona będzie kwesta do puszek na rzecz ubogich.

2.  W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

3.  Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

4.  W niedzielę 13 listopada bezpośrednio po Mszy świętej g. 19:00 zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny "Maryja - Judyt wojująca" w wykonaniu Państwa Zoriany i Artura Grzybowskich. Pani Zoriana zaśpiewa i zagra na bandurze ukraińskie pieśni religijne i historyczne, a Pan Artur będzie czytał fragmenty modlitw z biblijnej Księgi Judyty. Wstęp na koncert jest wolny, natomiast po koncercie będą zbierane datki na rzecz pomocy Ukrainie.

5.  Policja Małopolska zwraca uwagę na wciąż powtarzający się problem oszustw i przypomina, że: Policja nigdy nie informuje przez telefon o sprawach, które prowadzi! oraz Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności! Tak działają wyłącznie oszuści.

6.  Od tej niedzieli udostępniona jest nowa książka mszalna. Osoby, które planują Mszę świętą z okazji rocznicy lub jubileuszu, prosimy, aby odpowiednio wcześniej zajęły właściwy termin.

7.  Nowo otwarte Przedszkole „Bajka” przy ul. Czeczów 50. zaprasza dzieci w swoje szeregi. Są jeszcze wolne miejsca we wszystkich trzech grupach wiekowych.

8.  Dziękujemy Panu Grzegorzowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 12 listopada na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 12.

9. Składka w tę niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne - wymianę nagłośnienia.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi. Szczęść Boże.

 

 

30 października 2022 r.

XXXI Niedziela Zwykła

1. Jutro zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwie dzieci, które zbierały obrazki różańcowe, otrzymają upominek. Dziękujemy wszystkim za udział w tych nabożeństwach i ich prowadzenie, szczególnie dzieciom, które pięknie omawiały modlitwy. Niech Maryja - Pani Różańcowa uprasza wszystkim czcicielom potrzebne łaski.

2. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. w następującym porządku: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00 - nie będzie Mszy św. o g. 17:00; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone cotygodniową nowenną do bł. ks. Jerzego Popiełuszki i modlitwą za Zmarłych wypominanych; w dniu 1 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

- we środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych [Dzień Zaduszny]; Msze św. w następującym porządku: 6:15, 7:00, 17:30 i 19:00; przed Mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Zmarłych wypominanych,

- we czwartek wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone modlitwą za Zmarłych wypominanych,

- w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, zarazem I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi św. rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 19:00. O g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do NSPJ wraz z aktem zawierzenia i modlitwą za Zmarłych wypominanych; następnie Msza św. wieczorna.

- w sobotę: o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00.

3. W I piątek miesiąca zapraszamy do włączenia się w nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wszystkim tym, którzy w ubiegły I piątek miesiąca znaleźli czas na 20 minut dla Pana Jezusa z serca dziękujemy.

4. W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

5. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany jedynie za zmarłych. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić modlitwy „Ojcze nasz„ i „Wierzę w Boga„ oraz wypełnić pozostałe warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i dowolna modlitwa według intencji Ojca Świętego.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach: od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dniu roku - cząstkowy.

6. W dniach od 2 do 8 listopada będziemy polecać w modlitwie o g. 18:45 drogich Zmarłych zapisanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast w wypominkach rocznych będziemy polecać drogich Zmarłych w II i IV niedzielę miesiąca przed Mszami świętymi o g. 8:00, 9:30 i 19:00 począwszy od niedzieli 13 listopada.

7. Na stoliku pod chórem wyłożony jest listopadowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu.

8. Od listopada ze względu na przepisy prawa kanonicznego dotyczące ilości celebracji liturgii mszalnej oraz niską frekwencję zawieszamy niedzielną Mszę świętą o g. 17:00.

9. Policja Małopolska zwraca uwagę na wciąż powtarzający się problem oszustw i przypomina, że: Policja nigdy nie informuje przez telefon o sprawach, które prowadzi! oraz Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności! Tak działają wyłącznie oszuści.

10. Dziękujemy Paniom Justynie, Jadwidze i Marcie za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 5 listopada na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 10 - klatki V-VIII.

11. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje parafialne - wymianę nagłośnienia.

12.Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

13. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

23 października 2022 r.

XXX Niedziela Zwykła

1.  Dziś rozpoczął się tydzień misyjny, którego hasłem jest wezwanie z księgi Dziejów Apostolskich Będziecie moimi świadkami. Pamiętajmy w naszych modlitwach i ofiarach o dziele misyjnym Kościoła. Dzieci zachęcamy do tego, aby zgodnie z symboliką misyjną przychodziły na różaniec w kolorach odpowiadających poszczególnym kontynentom. I tak w poniedziałek – Afryka – zielony, we wtorek – Azja – żółty, we środę – Oceania – niebieski, we czwartek – Europa – biały i w piątek – Ameryka – czerwony.

2.  Tydzień temu w ramach 22. Dnia Papieskiego młodzież naszej Parafii po Mszach świętych kwestowała na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrana kotwa 1400 zł została wpłacona na konto fundacji. Młodzieży za okazaną pomoc, a ofiarodawcom za ofiary serdecznie dziękujemy.

3.  Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 18:30 - po nich Msza św. wieczorna. Zapraszamy na nie wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.  Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

5.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek na zakończenie nabożeństwa różańcowego cotygodniowa nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

- we środę na zakończenie nabożeństwa różańcowego nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- w piątek święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6.  Wypominki to modlitwa połączona z wymienianiem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych: rodziców, krewnych, przyjaciół, współmałżonków, dzieci. Jest to czcigodna praktyka mająca swoje korzenie w starożytności. W naszej Parafii w wypominkach jednorazowych od 2 do 8 listopada będziemy polecać drogich zmarłych w modlitwie o g. 18:45. Natomiast w wypominkach rocznych będziemy polecać drogich zmarłych w II i IV niedzielę miesiąca przed Mszami świętymi o g. 8:00, 9:30 i 19:00. W każdy III piątek miesiąca o g. 19:00 będziemy ofiarować za nich Mszę świętą i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Polecanych w wypominkach zmarłych, prosimy wypisać na kartach, które można zabrać ze stolika pod chórem i złożyć w zakrystii po każdej Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7.  Dziękujemy Państwu Magdalenie i Mariuszowi oraz Panu Andrzejowi z córką Eleną za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 29 października na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 10 - klatki I-IV.

8.  Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

9.  Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

16 października 2022 r.

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona - bł. ks. Jerzego Popiełuszki połączoną z jubileuszem 10-lecia powstania naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wydatnie przyczynili się do organizacji i uświetnienia obchodów odpustu i jubileuszu. Szczególnie dziękujemy grupie Parafian i Parafianek za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na uroczystość odpustu i jubileuszu.

2. Dziękujemy ks. Sławomirowi za podjęcie posługi głoszenia słowa Bożego w czasie naszego odpustu.

3. Przypominamy, że dziś z racji naszych uroczystości nie ma Mszy świętej o g. 17:00.

4. Dziś na g. 20:00 zapraszamy na wieczór uwielbienia, prowadzony przez nasze grupy muzyczne, który będzie ukoronowaniem tegorocznego dziękczynienia za odpust i jubileusz naszej Parafii.

5.  Dziś przypada 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po Mszach świętych młodzież naszej Parafii kwestuje na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary składamy zwyczajowe „Bóg zapłać!”.

6. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 18:30 - po nich Msza św. wieczorna. Zapraszamy na nie wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

8. W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

9. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

- we wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty; na zakończenie nabożeństwa różańcowego cotygodniowa nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Mszą świętą wotywną o błogosławionym.

- we środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika; na zakończenie nabożeństwa różańcowego nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji i miasta,

- w piątek na zakończenie nabożeństwa różańcowego koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Zmarłych wypominanych, a po niej Msza święta w ich intencji,

- w sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona naszego województwa.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny.

11. Wypominki to modlitwa połączona z wymienianiem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych: rodziców, krewnych, przyjaciół, współmałżonków, dzieci. Jest to czcigodna praktyka mająca swoje korzenie w starożytności. W naszej Parafii w wypominkach jednorazowych od 2 do 8 listopada będziemy polecać drogich zmarłych w modlitwie o g. 18:45. Natomiast w wypominkach rocznych będziemy polecać drogich zmarłych w II i IV niedzielę miesiąca przed Mszami świętymi o g. 8:00, 9:30 i 19:00. W każdy III piątek miesiąca o g. 19:00 będziemy ofiarować za nich Mszę świętą i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Polecanych w wypominkach zmarłych, prosimy wypisać na kartach, które można zabrać ze stolika pod chórem i złożyć w zakrystii po każdej Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

12. INFORMACJA, O KTÓRĄ PROSZONO, ABY JĄ OGŁOSIĆ:
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz wraz z Radnym Miasta Krakowa Jackiem Bednarzem zapraszają mieszkańców os. Złocień na spotkanie w dniu 18 października o g. 18:30 w Szk. Podst. nr 124 przy ul. Weigla. Tematem spotkania będą: nowa szkoła, przepompownia przy ul. Agatowej, rozbudowa ul. Domagały i plan tzw. Nowego Miasta.

13. Do sprzątania kaplicy w sobotę 22 października na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 8 - klatki V-VIII.

14. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

15. Wszystkim Parafianom życzymy dobrego świętowania jubileuszu i odpustu oraz dobrego tygodnia. Niech za przyczyną bł. Jerzego Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

9 października 2022 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 18:30 - po nich Msza św. wieczorna. Zapraszamy na nie wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych grup parafialnych. Plan spotkań znajduje się na afiszu w gablocie przed kaplicą i na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce „Grupy w Parafii”.

3. W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- we środę na zakończenie nabożeństwa różańcowego nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
- we czwartek wspomnienie bł Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
- w sobotę wspomnienie św. Teresy Wielkiej, dziewicy i doktora Kościoła.

5. W piątek na różaniec, Mszę świętą wieczorną i spotkanie zaprasza grupa kobiet „Betania”. Gościem spotkania będzie nasz były wikariusz ks. Józef Habina, który opowie m.in. o tym, jak radzić sobie, gdy spotyka nas cierpienie lub strata osoby bliskiej.

6. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzić będziemy 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po Mszach świętych młodzież naszej Parafii będzie kwestować na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. Na stoliku pod chórem wyłożony jest październikowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu.

8. Wypominki to modlitwa połączona z wymienianiem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych: rodziców, krewnych, przyjaciół, współmałżonków, dzieci. Jest to czcigodna praktyka mająca swoje korzenie w starożytności. W naszej Parafii w wypominkach jednorazowych od 2 do 8 listopada będziemy polecać drogich zmarłych w modlitwie o g. 18:45. Natomiast w wypominkach rocznych będziemy polecać drogich zmarłych w II i IV niedzielę miesiąca przed Mszami świętymi o g. 8:00, 9:30 i 19:00. W każdy III piątek miesiąca o g. 19:00 będziemy ofiarować za nich Mszę świętą i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Polecanych w wypominkach zmarłych, prosimy wypisać na kartach, które można zabrać ze stolika pod chórem i złożyć w zakrystii po każdej Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

9. Przed nami jubileusz 10-lecia istnienia naszej Parafii. W sobotę 15 października w g. 13-18 na placu przed kaplicą będzie miał miejsce festyn z wieloma atrakcjami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: dmuchańce, balonowe zoo, malowanie twarzy, jazda konna, ciepła grochówka, kawa, herbata i ciasto, a przed wszystkim wspólne spotkanie i świętowanie. W niedzielę 16 października uroczystości liturgiczne, których centralnym punktem będzie Msza św. o g. 12:30. Tradycyjnie prosimy o pomoc w uświetnieniu sumy odpustowej: panów do baldachimu, dziewczęta do niesienia relikwii bł. Jerzego, dziewczynki do sypania kwiatów, Liturgiczną Służbę Ołtarza. Natomiast o g. 20:00 wieczór uwielbienia prowadzony przez nasze zespoły muzyczne. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego dziękczynienia. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w piątek od g. 18:00.

10. Osoby, które zadeklarowały upieczenie ciasta na nasz festyn prosimy, aby dostarczyły je na plebanię w piątek w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

11. W związku z uroczystościami odpustowymi w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o g. 17:00.

12. W gablocie przed kościołem widnieją zaproszenia:
- do bazyliki Bożego Ciała w Krakowie na peregrynację obrazu MB Gietrzwałdzkiej w dniach 14-16.10,
- do parafii p/w Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-Ruczaju na Strumienie Miłosierdzia w sobotę 15.10,
- do Kalwarii Zebrzydowskiej na pielgrzymkę Duszpasterstwa Trzeźwości w sobotę 15.10.

13. Dziękujemy Państwu Renacie, Andrzejowi i Kubie oraz niezawodnym Panom Rafałowi i Ryszardowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę.

14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną na wymianę nagłośnienia. Zebrana kwota to  4480 zł.

15. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

16. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

2 października 2022 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1.  Od minionej soboty rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o g. 18:30 - po nich Msza św. wieczorna. Zapraszamy na nie wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. W czasie różańców od poniedziałku do piątku dzieci będą otrzymywać okolicznościowe obrazki. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nabożeństw modlimy się w intencjach Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, chorych, starszych, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za naszą wspólnotę parafialną, a w ostatnim tygodniu szczególnie za zmarłych.

2.  W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

3.  W liturgii tygodnia przeżywamy:

- dziś wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

- we środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; na zakończenie nabożeństwa różańcowego nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- w piątek wspomnienie NMP Różańcowej, zarazem I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi św. rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 19:00. O g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o g. 18:30 nabożeństwo różańcowe zakończone litanią do NSPJ wraz z aktem zawierzenia. Następnie Msza św. wieczorna.

4.  W I piątek miesiąca zapraszamy do włączenia się w nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wszystkim tym, którzy w ubiegły I piątek miesiąca znaleźli czas na 20 minut dla Pana Jezusa z serca dziękujemy.

5.  W I piątek miesiąca rozpoczniemy nowennę przed parafialną uroczystością ku czci naszego Patrona bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

6.  Za dwa tygodnie czeka nas jubileusz 10-lecia istnienia naszej Parafii. W sobotę 15 października w g. 13-18 na placu przed kaplicą będzie miał miejsce festyn z wieloma atrakcjami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: dmuchańce, balonowe zoo, pokaz ratownictwa medycznego, malowanie twarzy, jazda konna, ciepła grochówka, kawa, herbata i ciasto, a przed wszystkim wspólne spotkanie i świętowanie. W niedzielę 16 października uroczystości liturgiczne, których centralnym punktem będzie Msza św. o g. 12:30, a o g. 20:00 wieczór uwielbienia prowadzony przez nasze zespoły muzyczne.

7.  W minionym tygodniu nasza Parafia otrzymała podziękowanie od dyrektora MIVA-Polska za złożoną 25.07 br. ofiarę na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w ramach akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tekst podziękowania znajduje się w gablocie przed kaplicą.

8.  Niestety do sprzątania kaplicy z ul. Malachitowej 13 nikt nie przyszedł. Do sprzątania kaplicy w sobotę 8 października na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 8 - klatki I-IV.

9.  Składka w tę niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne - wymianę nagłośnienia. Jeśli wszystko przebiegnie zgonie z planem, jeszcze w tym miesiącu będziemy cieszyć się nowym nagłośnieniem. Za wsparcie w tak istotnej sprawie wszystkim serdecznie dziękujemy.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

25 września 2022 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś po modlitwie do św. Michała Archanioła zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa rodziny z dziećmi, a także tych, którzy pragną takie błogosławieństwo otrzymać.

2. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana,

- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a`Paulo, prezbitera; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do bł. Jerzego Popiełuszki,

- we środę wspomnienie św. Wacława, męczennika; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa,

- w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; zarazem I sobota miesiąca: o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00.

3. W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci z kl. III przygotowujące się w naszej Parafii do I spowiedzi i Komunii św. na Mszę św. g. 12:30, w czasie której dzieci otrzymają różańce.

5. Od soboty 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy codziennie o g. 18:30. Zapraszamy na nie wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nabożeństw będziemy modlić się w intencjach Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, chorych, starszych, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za naszą wspólnotę parafialną, a w ostatnim tygodniu szczególnie za zmarłych.

6. Od kilku tygodni trwają przygotowania do jubileuszu 10-lecia istnienia naszej Parafii. Wraz z Radą Parafialną chcemy, aby nasze święto było okazją do modlitwy dziękczynnej i wspólnego spotkania. Dlatego w sobotę 15 października w g. 13-18 na placu przed kaplicą będzie miał miejsce festyn z wieloma atrakcjami, a w niedzielę 16 października uroczystości liturgiczne, których centralnym punktem będzie Msza św. o g. 12:30. Bliższe szczegóły podamy za tydzień, ale już teraz wszystkich gorąco zapraszamy na te wydarzenia. W przygotowaniu festynu potrzebna nam jest pomoc Parafian. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą - jeśli to tylko możliwe - o upieczenie ciast na tę okoliczność. Osoby chętne do tego dzieła proszone są o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli.

7. Zarząd Województwa Małopolskiego do końca września br. przyjmuje zgłoszenia zadań w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły tego przedsięwzięcia można poznać na stronie internetowej budżetu lub w gablocie parafialnej.

8. Dziękujemy Paniom Anecie i Małgorzacie oraz Panu Wacławowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 1 października na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 13.

9. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje parafialne - wymianę nagłośnienia.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

18 września 2022 r.

XXV Niedziela Zwykła

1.Dziś w całej archidiecezji przeżywamy Dzień Modlitwy za Młodzież. W tej intencji po każdej Mszy św. ofiarujemy czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

2. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika,

- we wtorek wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do bł. Jerzego Popiełuszki, a następnie Msza św. wieczorna wotywna o bł. Jerzym,

- we środę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa,

- w piątek wspomnienie św. o. Pio, zakonnika.

3. Z nowym rokiem szkolnym wznowiły działalność nasze parafialne grupy, do których zapraszamy obecnych i nowych członków. I tak:

- w poniedziałek na g. 19:45 zapraszamy do śpiewania z naszym parafialnym Chórem,

- we wtorek na g. 19:30 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego,

- we środę na g. 17:45 zapraszamy do śpiewania w Scholi Złocieniowej,

- w piątek na g. 19:00 na Mszę świętą i spotkanie zaprasza młodzieżowa Oaza,

- w sobotę na g. 11:00 zapraszamy chłopców na spotkanie naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. Za nami spotkania związane z przyjęciem kolejnych sakramentów przez dzieci i młodzież naszej Parafii. Jeśli są jeszcze takie osoby, które nie zgłosiły chęci udziału w  przygotowaniach do I spowiedzi i Komunii św. oraz do bierzmowania, prosimy aby uczyniły to do końca tego tygodnia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Dziękujemy Panu Rafałowi z córkami Zuzią i Emilką oraz Panu Pawłowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 24 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 11.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

7. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

11 września 2022 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1. Od początku września obowiązuje porządek zwykły Mszy świętych: w niedzielę o g. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00 i 19:00. W tygodniu rano o g. 7:00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a o 19:00 w każdy dzień powszedni.

2. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 17:30-18:30 oraz w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. Dziś odpust w parafii na Starym Bieżanowie ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o g. 11:00.

4. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

- we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zarazem 75 r. ur. naszego Patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

- we czwartek wspomnienie NMP Bolesnej,

- w piątek wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana, zarazem III miesiąca o g. 19:00 Msza święta w intencji Zmarłych wypominanych, a po Mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji,

- w sobotę wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.

5. Opactwo Cystersów w Mogile zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 14-21 września. W tym roku przeżywane będą w duchu wdzięczności za 800 lat istnienia Opactwa. Głównym dniem odpustu będzie niedziela 18 września i Msza św. o g. 11:00.

6. Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę, który odbędzie się 14 września br. Dlatego we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej tego dnia należy odprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie. W naszej Parafii zapraszamy na to nabożeństwo we środę o g. 18:30.

7. Z nowym rokiem szkolnym wznowiły działalność nasze parafialne grupy, do których zapraszamy obecnych i nowych członków. I tak:

- w poniedziałek na g. 19:45 zapraszamy do śpiewania z naszym parafialnym Chórem,

- we wtorek na g. 19:30 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego,

- we środę na g. 17:45 zapraszamy do śpiewania w Scholi Złocieniowej,

- w piątek na g. 19:00 na Mszę świętą i spotkanie zaprasza młodzieżowa Oaza,

- w sobotę na g. 11:00 zapraszamy chłopców i dziewczęta od III klasy szk. podst. na spotkanie grupy Oazy Dzieci Bożych.

Na stoliku pod chórem wyłożony jest wrześniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu.

8. Zapraszamy na spotkania związane z przyjęciem kolejnych sakramentów przez dzieci i młodzież:

- we środę 14 września zapraszamy rodziców i dzieci z klasy III szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- we czwartek 15 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- w piątek 16 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej.

9. Dziękujemy Państwu Danucie i Dawidowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 17 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 9.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną na wymianę nagłośnienia. Zebrana kwota to 4980 zł.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

4 września 2022 r.

XXIII Niedziela Zwykła

1. Od dziś obowiązuje porządek zwykły Mszy świętych: w niedzielę o g. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00 i 19:00. W tygodniu rano o g. 7:00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a o 19:00 w każdy dzień powszedni.

2. Kancelaria parafialna od tego tygodnia czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 17:30-18:30 oraz w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- w czwartek święto Narodzenia NMP,

- w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

4. Zachęcamy do udziału w 30. Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 11 września.

5. Z nowym rokiem szkolnym wznawiają działalność nasze parafialne grupy, do których zapraszamy obecnych i nowych członków. I tak:

- we wtorek na g. 19:30 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego,

- we środę na g. 17:45 zapraszamy do śpiewania w Scholi Złocieniowej,

- w piątek na g. 19:00 na Mszę świętą i spotkanie zaprasza Grupa Kobiet „Betania”,

- w sobotę na g. 11:00 zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z tymi, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

6. Już dziś informujemy i zapraszamy na spotkania związane z przyjęciem kolejnych sakramentów przez dzieci i młodzież:

- we środę 14 września zapraszamy rodziców i dzieci z klasy III szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- we czwartek 15 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- w piątek 16 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej.

7. Centrum Pomocowe Fundacji „Wygrajmy Siebie” z siedzibą w Krakowie-Prokocimiu poszukuje wolontariuszy, którzy mieliby serce i czas, aby pomóc pacjentom w przemieszczaniu się po terenie  nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego w Krakowie. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na afiszu w gablocie.

8. Stowarzyszenie „Mali Bracia Ubogich” działające w Krakowie, zaprasza zarówno Seniorów, jak i Wolontariuszy do programu „Obecność”. W ramach programu zapoznaje się Seniora z Wolontariuszem, który raz w tygodniu go odwiedza, towarzyszy w rozmowach, spacerach i wyjściach. Udział w programie jest bezpłatny. Wolontariusze nie świadczą usług opiekuńczych. Szczegóły na afiszu w gablocie. W niedzielę 18 września przedstawiciele Stowarzyszenia będą gościć w naszej Parafii, aby opowiedzieć o sobie i swojej pracy.

9. Dziękujemy Państwu Karinie i Tomaszowi z córkami za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 10 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 7.

10. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej  niedzieli dzisiejsza składka przeznaczona jest na naszą inwestycję parafialną - wymianę nagłośnienia. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

28 sierpnia 2022 r.

XXII Niedziela Zwykła

1. W naszej wspólnocie parafialnej witam ks. Wikariusza Szymona Miłka, który decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego został skierowany z parafii Mucharz do posługi wśród nas. Życzę ks. Szymonowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i naszego Patrona, bł. ks. Jerzego, i mam nadzieję, że będzie czuł się dobrze w naszej gromadzie parafialnej. Proszę też o modlitwę w jego intencji.

2. Przed nami ostatnie dni wakacji. Jeszcze w tym tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę. Od niedzieli 4 września powraca zwyczajny porządek Mszy świętych w tygodniu i w niedzielę.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

4. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jan Chrzciciela,

- we czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, zakonnicy, zarazem I czwartek miesiąca: o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań prowadzony przez Różę Różańcową. Następnie Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy dzieci i młodzież naszej Parafii - będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

- w piątek - I miesiąca: okazja do spowiedzi św. rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 19:00. O g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią i aktem zawierzenia NSPJ. Następnie Msza św. wieczorna.

- w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, zarazem I sobota miesiąca. O g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

5. W I piątek miesiąca wznawiamy nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy.

6. W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby proszę zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

7. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, szczególnie pierwszoklasistów na Mszę św. o g. 11:00 w czasie której poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

9. Zachęcam do udziału w 30. Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 11 września.

10. Przygotowujemy się do wymiany nagłośnienia naszej kaplicy wewnątrz i na zewnątrz. Jest to poważna inwestycja, która wymaga sporego nakładu finansowego. Zwracam się z gorącą prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia i proponuję, aby każda I niedziela miesiąca - począwszy od września - była niedzielą, z której składka przeznaczona będzie wyłącznie na inwestycje parafialne. Za zrozumienie, pomoc i ofiary już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

11. Do sprzątania kaplicy w sobotę 3 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 5.

12. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

13. Wszystkim Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!


21 sierpnia 2022 r.

XXI Niedziela Zwykła

1.  Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę

2.  Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i wyjątkowo w piątek w godz. 9:30-10:30. Kancelaria parafialna w sobotę nie będzie czynna. Za utrudnienie serdecznie przepraszam. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3.  W sierpniu okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą.

4.  W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej,

- w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła,

- w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej - w czasie Mszy św. Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej,

- w sobotę wspomnienie św. Moniki.

5.  W sobotę 27.08 odbędzie się jubileuszowa - 50. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Liturgicznej Służby Ołtarza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasza Parafia włącza się czynnie w tę Pielgrzymkę.

6.  Dziękuję Parafianom z ul. Danalówka: Paniom Annie, Helenie, Halinie i Małgorzacie oraz Panu Ryszardowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 27 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Taborowej i Półłanki wraz z blokiem nr 29.

7.  Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

8.  Wszystkim Parafianom udającym się w drugiej połowie sierpnia na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

*************************

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy

+ Jerzego Oliwę, lat 72. Polecajmy go w naszej Miłosierdziu Bożemu:

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.


14 sierpnia 2022 r.
XX Niedziela Zwykła

1. Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W sierpniu okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą.

4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP - Msze święte w porządku niedzielnym
o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00; po każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów,
- we wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla,
- w środę święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej,
- w piątek - III miesiąca o g. 19:00 Msza święta w intencji Zmarłych wypominanych, a po Mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji,
- w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

5. W minionym tygodniu wpłynęły podziękowania od Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i Stowarzyszenia Wolontariuszy „Pomoc Ukrainie” za przekazane dary, które zostały zebrane przez członków naszej Wspólnoty parafialnej dla Ukrainy. Kopie podziękowań umieszczone są w gablocie przed kaplicą.

6. Na stoliku pod chórem wyłożony jest tygodnik „Niedziela” z ubiegłego tygodnia. Znaleźć w nim można m.in. artykuł opowiadający o Grupie „Betania”, która działa w naszej Parafii. Polecam go uwadze Parafian, a Paniom tworzącym Grupę gratuluję. Mam nadzieję, że „Betania” będzie się dalej rozwijała, zyskując nowych członków i działała na chwałę Boga i dla dobra Parafii.

7. W drzwiach wejściowych zamontowane zostały urządzenia stopujące drzwi otwarte i samozamykające je. Dziękuję tym, którzy je zamontowali i skalibrowali.

8. Dziękuję Panom Ryszardowi Kowalikowi i Tomaszowi Rydzeńskiemu za podjęcie się posługi kościelnego w naszej Parafii. To ogromna pomoc w prowadzeniu Parafii. Cieszę się z ich zgody, życzę wszelkich łask w posłudze i proszę o otoczenie ich modlitwą i życzliwością.

9. Dziękuję Ofiarodawcom za kwiaty do kaplicy.

10. Dziękuję Paniom Halinie i Ewie za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę.
Do sprzątania kaplicy w sobotę 20 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Danalówka.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom udającym się w drugiej połowie sierpnia na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!


7 sierpnia 2022 r.

XIX Niedziela Zwykła

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W sierpniu okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą.

4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

- we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża [Edyty Stein], dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

- w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- w sobotę święto NMP Kalwaryjskiej.

5. Na stoliku pod chórem wyłożony jest sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu.

6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Ofiice Ecologic Sp. z. o. o. przeprowadzi w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyte rzeczy można będzie zostawiać na parafialnym parkingu w wyznaczonym miejscu od poniedziałku 8.08 do wtorku 9.08 do g. 16:00. Uzyskane przychody, przeznaczone zostaną na wsparcie Polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kenii i Kamerunie oraz na pomoc Polakom z Kazachstanu, Białorusi i Ukrainy. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie.

7. Dziękuję:

- Panom Rafałowi i Tomaszowi za wymalowanie zakrystii i pomieszczeń zaplecza kaplicy,

- Panu Mateuszowi za przegląd i konserwację instalacji hydraulicznych,

- Panu Robertowi za montaż instalacji elektrycznych,

- Panu Ryszardowi za prace ogrodnicze,

- Pani Annie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe,

- Pani Ewie z córkami Michasią i Karolą oraz Panu Mateuszowi dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę.

8. Do sprzątania kaplicy w sobotę 13 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Oryza, oraz Agatowa 21, 34, 34a, 34e i 36.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

10. Wszystkim Parafianom udającym się w sierpniu na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

31 lipca 2022 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1. Od 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy i troski o trzeźwość w naszych rodzinach, wspólnotach i całej Ojczyźnie.

2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

3. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

4. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- dziś wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, prezbitera.

- we wtorek wspomnienie NMP Królowej Aniołów - każdy, kto w tym dniu pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” i będzie w stanie łaski uświęcającej, zyska odpust zupełny.

- we czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, zarazem I czwartek miesiąca: o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań prowadzony przez Różę Różańcową. Następnie Msza św. wieczorna.

- w piątek - I miesiąca: okazja do spowiedzi św. w godzinach od 18:00 do 19:00. O g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią i aktem zawierzenia NSPJ. Następnie Msza św. wieczorna.

- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego, zarazem I sobota miesiąca. O g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z katechezą prowadzony przez Różę Różańcową. Następnie Msza św. wieczorna w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

5. W sobotę od g. 8:00 udam się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby proszę zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

6. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Ofiice Ecologic Sp. z. o. o. przeprowadzi w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyte rzeczy można będzie zostawiać na parafialnym parkingu w wyznaczonym miejscu od poniedziałku 8.08 do wtorku 9.08 do g. 16:00. Uzyskane przychody, przeznaczone zostaną na wsparcie Polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kenii i Kamerunie oraz na pomoc Polakom z Kazachstanu, Białorusi i Ukrainy. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie.

8. Na stoliku pod chórem wyłożony jest sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu.

9. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy okazji poświęcenia pojazdów. Zebrana kwota to 1545 zł [tysiąc pięćset czterdzieści pięć złotych], która w całości została przekazana MIVA-Polska na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

10. Dziękuję Panom Pawłowi i Rafałowi za wykoszenie trawy i prace porządkowe na terenie parafialnym. Pani Katarzynie dziękuję za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe. Paniom Barbarze i Justynie dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 6 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 37 i 37a.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom udającym się w sierpniu na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

24 lipca 2022 r.

XVII Niedziela Zwykła

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 17:30-18:30 i w sobotę w godzinach 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- dziś wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

- w poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców
i podróżujących

- we wtorek wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP

- we czwartek wspomnienie Charbela, prezbitera,

- w piątek święto św. Marty, Marii i Łazarza,

- w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

4. Od dziś do 31 lipca 2022 roku obchodzimy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dlatego za wstawiennictwem św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych modlimy się dziś za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże, a po ogłoszeniach nastąpi błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary zebrane przy tej okazji, przekazane zostaną MIVA-Polska na wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

5. Krakowska grupa „Wojowników Maryi”, która jest częścią ogólnopolskiej Męskiej Wspólnoty Maryjnej zaprasza na czuwanie w nocy z 30 na 31 lipca w bazylice Bożego Ciała w Krakowie. Szczegóły wydarzenia są na plakacie w gablocie.

6. Dziękuję licznej grupie Parafian, która w minionym tygodniu wykonała:

- renowację i malowanie sześciu ławek,

- naprawę i montaż zamków,

- naprawę i montaż instalacji hydraulicznych,

- montaż instalacji elektrycznej na stryszku nad zakrystią,

- prace ogrodnicze wokół krzewów na klombach,

- posprzątanie oraz uporządkowanie garaży i stryszku nad zakrystią.

7. Dziękuję p. Annie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe. Dziękuję Pani Patrycji i Panom Jakubowi i Pawłowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 30 lipca na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 33 i 35.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

17 LIPCA 2022 R.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 1730-1830 i w sobotę w godzinach 930-1030. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,

- we środę wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,

- w piątek święto św. Marii Magdaleny,

- w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

4. W dniach 24-31 lipca 2022 roku będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dlatego w przyszłą niedzielę tj. 24 lipca za wstawiennictwem św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Ofiary zebrane przy tej okazji, przekazane zostaną MIVA-Polska na wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

5. Dla wygody Parafian został uruchomiony telefon dyżurny: 691-470-678.

6. Dziękuję Panom Dariuszowi, Rafałowi, Robertowi i Tomaszowi za pomoc i wykonanie prac technicznych oraz renowację ławek.

7. Dziękuję p. Annie i Justynie i za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe. Dziękuję p. Lucynie i Annie oraz p. Rafałowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 23 lipca na g. 930 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 25 i 27.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście.

9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

10 LIPCA 2022 R.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w
godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
- we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
- we środę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
- w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel [MB Szkaplerznej].
4. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”
w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika
„Miłujcie się!” i materiałów religijnych, również wyłożonych na stoliku pod chórem.
5. Dziękuję p. Annie i p. Ewie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe oraz
przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 16 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 23.
6. Panom Robertowi i Tomaszowi dziękuję za radę i pomoc w rzeczach gospodarczych.
7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
8. Pragnę złożyć ogromne podziękowanie za tak serdeczne przyjęcie mnie w naszej Parafii. Dziękuję za każde dobre słowo, serdeczny gest i uśmiech oraz wszelką dotychczas
okazaną życzliwość i pomoc. Odwdzięczam się codzienną pamięcią w modlitwie
o wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną i proszę o modlitwę za mnie.
9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

3 LIPCA 2022 R.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w liturgii przypada święto św. Tomasza, apostoła.
2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej na Wawelu,
- we wtorek wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy,
- we środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
- w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
4. We czwartek, zarazem I czwartek miesiąca o g. 18 30 zapraszam na różaniec w intencji
powołań kapłańskich i zakonnych, który poprowadzi Róża Różańcowa.
5. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
6. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w
cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
7. Dziękuję p. Marcie i p. Grzegorzowi za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 9 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 18 - mieszkania od 56 do 128.
8. Dziękuję p. Katarzynie z córką za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe w
naszej kaplicy.
9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
10. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

26. czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział wydarzeniach związanych z peregrynacją ikony Świętej Rodziny w ubiegły poniedziałek i wtorek. Szczególnie prowadzącym różaniec, wspólne czuwanie, panom wnoszącym i wynoszącym ikonę, paniom ze świecami, ministrantom, lektorom i mężczyznom z asysty liturgicznej oraz wszystkim czuwającym wieczorem i w ciągu dnia.
    2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres wakacji, dlatego od jutra będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych. I tak: w niedzielę Msze św. będą o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie będzie o g. 12.30 i 17.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 będą w poniedziałek i środę (w tym tygodniu wyjątkowo także wieczorem), a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
    3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- w środę - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o g. 7.00 i 19.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ś.p. ks. Pawle.

- I czwartek miesiąca. O g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- I piątek. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o g. 19.00 Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania i Msza Święta pierwszopiątkowa.

- W I sobotę, odwiedziny chorych od g. 8.00, kancelaria od g. 9.30. O g. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, a o g. 19.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza Święta o godz. 8.00 będzie w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin, a po Mszy spotkanie z Różą. Po Mszy Świętej o g. 9.30 (wyjątkowo) wspólna modlitwa Róży Rodzin. Po Przed Mszą o 8.00 i 9.30 i 19.00 będzie modlitwa za zmarłych w wypominkach.

5. Dziękujemy jednej pani z ul. Złocieniowej 31 oraz pani z córką z ul. Czeczów 22, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 2.07 na g. 9.30, zapraszamy parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55.

6. Dziękujemy p.Katarzynie z mężem za ułożenie dekoracji kwiatowych w naszej kaplicy i troskę o nie.

  1. 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
    8. Decyzją Księdza Arcybiskupa od 1.07 nastąpią zmiany w naszej parafii. Ks. Proboszcz przejdzie do parafii św. Marcina w Krzeszowicach, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Marcin Papiż z Przeciszowa (uroczyste objęcie parafii w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 11.00). Natomiast ks. Józef podejmie posługę w Uniwersyteckim Szpitalu na ul. Jakubowskiego z zamieszkaniem w Prokocimiu Starym, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Szymon Miłek z Mucharza (pod koniec sierpnia). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i okazywali życzliwość w czasie mojej 3.letniej posługi i 10. miesięcznej ks. Józefa w tej wspólnocie. Za każde dobre słowo, życzliwy gest, wszechstronną pomoc w sprawach duchowych i materialnych. Za troskę o liturgię i śpiew, za pomoc w prowadzeniu grup i wspólnot, za troskę o kaplicę i jej otoczenie, za dekoracje kwiatowe i okolicznościowe oraz inne inicjatywy. Za wszelką dobroć – składamy serdeczne Bóg zapłać! Nas i naszych następców polecamy Waszej modlitwie i obiecujemy ją ze swej strony. Przyjmijcie nowych Kapłanów z równie serdecznie i wspierajcie ich swoją pomocą. Na Mszę Świętą dziękczynną i wspólne pożegnanie zapraszamy w środę na g. 19.00. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 48

Dzisiaj:

6 Grudnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Mikołaja
biskupa
Do końca roku zostało 26 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś