Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

2 października 2022 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1.  Od minionej soboty rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o g. 18:30 - po nich Msza św. wieczorna. Zapraszamy na nie wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. W czasie różańców od poniedziałku do piątku dzieci będą otrzymywać okolicznościowe obrazki. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nabożeństw modlimy się w intencjach Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, chorych, starszych, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za naszą wspólnotę parafialną, a w ostatnim tygodniu szczególnie za zmarłych.

2.  W poniedziałek na g. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

3.  W liturgii tygodnia przeżywamy:

- dziś wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

- we środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; na zakończenie nabożeństwa różańcowego nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- w piątek wspomnienie NMP Różańcowej, zarazem I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi św. rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 19:00. O g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o g. 18:30 nabożeństwo różańcowe zakończone litanią do NSPJ wraz z aktem zawierzenia. Następnie Msza św. wieczorna.

4.  W I piątek miesiąca zapraszamy do włączenia się w nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wszystkim tym, którzy w ubiegły I piątek miesiąca znaleźli czas na 20 minut dla Pana Jezusa z serca dziękujemy.

5.  W I piątek miesiąca rozpoczniemy nowennę przed parafialną uroczystością ku czci naszego Patrona bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

6.  Za dwa tygodnie czeka nas jubileusz 10-lecia istnienia naszej Parafii. W sobotę 15 października w g. 13-18 na placu przed kaplicą będzie miał miejsce festyn z wieloma atrakcjami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: dmuchańce, balonowe zoo, pokaz ratownictwa medycznego, malowanie twarzy, jazda konna, ciepła grochówka, kawa, herbata i ciasto, a przed wszystkim wspólne spotkanie i świętowanie. W niedzielę 16 października uroczystości liturgiczne, których centralnym punktem będzie Msza św. o g. 12:30, a o g. 20:00 wieczór uwielbienia prowadzony przez nasze zespoły muzyczne.

7.  W minionym tygodniu nasza Parafia otrzymała podziękowanie od dyrektora MIVA-Polska za złożoną 25.07 br. ofiarę na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w ramach akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tekst podziękowania znajduje się w gablocie przed kaplicą.

8.  Niestety do sprzątania kaplicy z ul. Malachitowej 13 nikt nie przyszedł. Do sprzątania kaplicy w sobotę 8 października na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 8 - klatki I-IV.

9.  Składka w tę niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne - wymianę nagłośnienia. Jeśli wszystko przebiegnie zgonie z planem, jeszcze w tym miesiącu będziemy cieszyć się nowym nagłośnieniem. Za wsparcie w tak istotnej sprawie wszystkim serdecznie dziękujemy.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

25 września 2022 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś po modlitwie do św. Michała Archanioła zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa rodziny z dziećmi, a także tych, którzy pragną takie błogosławieństwo otrzymać.

2. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana,

- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a`Paulo, prezbitera; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do bł. Jerzego Popiełuszki,

- we środę wspomnienie św. Wacława, męczennika; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa,

- w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; zarazem I sobota miesiąca: o g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00.

3. W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci z kl. III przygotowujące się w naszej Parafii do I spowiedzi i Komunii św. na Mszę św. g. 12:30, w czasie której dzieci otrzymają różańce.

5. Od soboty 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy codziennie o g. 18:30. Zapraszamy na nie wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nabożeństw będziemy modlić się w intencjach Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, chorych, starszych, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za naszą wspólnotę parafialną, a w ostatnim tygodniu szczególnie za zmarłych.

6. Od kilku tygodni trwają przygotowania do jubileuszu 10-lecia istnienia naszej Parafii. Wraz z Radą Parafialną chcemy, aby nasze święto było okazją do modlitwy dziękczynnej i wspólnego spotkania. Dlatego w sobotę 15 października w g. 13-18 na placu przed kaplicą będzie miał miejsce festyn z wieloma atrakcjami, a w niedzielę 16 października uroczystości liturgiczne, których centralnym punktem będzie Msza św. o g. 12:30. Bliższe szczegóły podamy za tydzień, ale już teraz wszystkich gorąco zapraszamy na te wydarzenia. W przygotowaniu festynu potrzebna nam jest pomoc Parafian. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą - jeśli to tylko możliwe - o upieczenie ciast na tę okoliczność. Osoby chętne do tego dzieła proszone są o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli.

7. Zarząd Województwa Małopolskiego do końca września br. przyjmuje zgłoszenia zadań w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły tego przedsięwzięcia można poznać na stronie internetowej budżetu lub w gablocie parafialnej.

8. Dziękujemy Paniom Anecie i Małgorzacie oraz Panu Wacławowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 1 października na g. 9:30 zapraszamy Parafian z ul. Malachitowej 13.

9. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje parafialne - wymianę nagłośnienia.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

18 września 2022 r.

XXV Niedziela Zwykła

1.Dziś w całej archidiecezji przeżywamy Dzień Modlitwy za Młodzież. W tej intencji po każdej Mszy św. ofiarujemy czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

2. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika,

- we wtorek wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do bł. Jerzego Popiełuszki, a następnie Msza św. wieczorna wotywna o bł. Jerzym,

- we środę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty; po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- we czwartek o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który poprowadzi Róża Różańcowa,

- w piątek wspomnienie św. o. Pio, zakonnika.

3. Z nowym rokiem szkolnym wznowiły działalność nasze parafialne grupy, do których zapraszamy obecnych i nowych członków. I tak:

- w poniedziałek na g. 19:45 zapraszamy do śpiewania z naszym parafialnym Chórem,

- we wtorek na g. 19:30 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego,

- we środę na g. 17:45 zapraszamy do śpiewania w Scholi Złocieniowej,

- w piątek na g. 19:00 na Mszę świętą i spotkanie zaprasza młodzieżowa Oaza,

- w sobotę na g. 11:00 zapraszamy chłopców na spotkanie naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. Za nami spotkania związane z przyjęciem kolejnych sakramentów przez dzieci i młodzież naszej Parafii. Jeśli są jeszcze takie osoby, które nie zgłosiły chęci udziału w  przygotowaniach do I spowiedzi i Komunii św. oraz do bierzmowania, prosimy aby uczyniły to do końca tego tygodnia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Dziękujemy Panu Rafałowi z córkami Zuzią i Emilką oraz Panu Pawłowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 24 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 11.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

7. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

11 września 2022 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1. Od początku września obowiązuje porządek zwykły Mszy świętych: w niedzielę o g. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00 i 19:00. W tygodniu rano o g. 7:00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a o 19:00 w każdy dzień powszedni.

2. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 17:30-18:30 oraz w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. Dziś odpust w parafii na Starym Bieżanowie ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o g. 11:00.

4. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

- we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zarazem 75 r. ur. naszego Patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

- we czwartek wspomnienie NMP Bolesnej,

- w piątek wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana, zarazem III miesiąca o g. 19:00 Msza święta w intencji Zmarłych wypominanych, a po Mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji,

- w sobotę wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.

5. Opactwo Cystersów w Mogile zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 14-21 września. W tym roku przeżywane będą w duchu wdzięczności za 800 lat istnienia Opactwa. Głównym dniem odpustu będzie niedziela 18 września i Msza św. o g. 11:00.

6. Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę, który odbędzie się 14 września br. Dlatego we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej tego dnia należy odprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie. W naszej Parafii zapraszamy na to nabożeństwo we środę o g. 18:30.

7. Z nowym rokiem szkolnym wznowiły działalność nasze parafialne grupy, do których zapraszamy obecnych i nowych członków. I tak:

- w poniedziałek na g. 19:45 zapraszamy do śpiewania z naszym parafialnym Chórem,

- we wtorek na g. 19:30 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego,

- we środę na g. 17:45 zapraszamy do śpiewania w Scholi Złocieniowej,

- w piątek na g. 19:00 na Mszę świętą i spotkanie zaprasza młodzieżowa Oaza,

- w sobotę na g. 11:00 zapraszamy chłopców i dziewczęta od III klasy szk. podst. na spotkanie grupy Oazy Dzieci Bożych.

Na stoliku pod chórem wyłożony jest wrześniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu.

8. Zapraszamy na spotkania związane z przyjęciem kolejnych sakramentów przez dzieci i młodzież:

- we środę 14 września zapraszamy rodziców i dzieci z klasy III szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- we czwartek 15 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- w piątek 16 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej.

9. Dziękujemy Państwu Danucie i Dawidowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 17 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 9.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną na wymianę nagłośnienia. Zebrana kwota to 4980 zł.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

4 września 2022 r.

XXIII Niedziela Zwykła

1. Od dziś obowiązuje porządek zwykły Mszy świętych: w niedzielę o g. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00 i 19:00. W tygodniu rano o g. 7:00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a o 19:00 w każdy dzień powszedni.

2. Kancelaria parafialna od tego tygodnia czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 17:30-18:30 oraz w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- w czwartek święto Narodzenia NMP,

- w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

4. Zachęcamy do udziału w 30. Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 11 września.

5. Z nowym rokiem szkolnym wznawiają działalność nasze parafialne grupy, do których zapraszamy obecnych i nowych członków. I tak:

- we wtorek na g. 19:30 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego,

- we środę na g. 17:45 zapraszamy do śpiewania w Scholi Złocieniowej,

- w piątek na g. 19:00 na Mszę świętą i spotkanie zaprasza Grupa Kobiet „Betania”,

- w sobotę na g. 11:00 zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z tymi, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

6. Już dziś informujemy i zapraszamy na spotkania związane z przyjęciem kolejnych sakramentów przez dzieci i młodzież:

- we środę 14 września zapraszamy rodziców i dzieci z klasy III szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- we czwartek 15 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej,

- w piątek 16 września zapraszamy rodziców i młodzież z klasy VII szkoły podstawowej na Mszę świętą o g. 19:00 i spotkanie po niej.

7. Centrum Pomocowe Fundacji „Wygrajmy Siebie” z siedzibą w Krakowie-Prokocimiu poszukuje wolontariuszy, którzy mieliby serce i czas, aby pomóc pacjentom w przemieszczaniu się po terenie  nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego w Krakowie. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na afiszu w gablocie.

8. Stowarzyszenie „Mali Bracia Ubogich” działające w Krakowie, zaprasza zarówno Seniorów, jak i Wolontariuszy do programu „Obecność”. W ramach programu zapoznaje się Seniora z Wolontariuszem, który raz w tygodniu go odwiedza, towarzyszy w rozmowach, spacerach i wyjściach. Udział w programie jest bezpłatny. Wolontariusze nie świadczą usług opiekuńczych. Szczegóły na afiszu w gablocie. W niedzielę 18 września przedstawiciele Stowarzyszenia będą gościć w naszej Parafii, aby opowiedzieć o sobie i swojej pracy.

9. Dziękujemy Państwu Karinie i Tomaszowi z córkami za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 10 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 7.

10. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej  niedzieli dzisiejsza składka przeznaczona jest na naszą inwestycję parafialną - wymianę nagłośnienia. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!

 

28 sierpnia 2022 r.

XXII Niedziela Zwykła

1. W naszej wspólnocie parafialnej witam ks. Wikariusza Szymona Miłka, który decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego został skierowany z parafii Mucharz do posługi wśród nas. Życzę ks. Szymonowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i naszego Patrona, bł. ks. Jerzego, i mam nadzieję, że będzie czuł się dobrze w naszej gromadzie parafialnej. Proszę też o modlitwę w jego intencji.

2. Przed nami ostatnie dni wakacji. Jeszcze w tym tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę. Od niedzieli 4 września powraca zwyczajny porządek Mszy świętych w tygodniu i w niedzielę.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

4. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jan Chrzciciela,

- we czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, zakonnicy, zarazem I czwartek miesiąca: o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań prowadzony przez Różę Różańcową. Następnie Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy dzieci i młodzież naszej Parafii - będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

- w piątek - I miesiąca: okazja do spowiedzi św. rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 19:00. O g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią i aktem zawierzenia NSPJ. Następnie Msza św. wieczorna.

- w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, zarazem I sobota miesiąca. O g. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją prowadzony przez Różę Różańcową.

5. W I piątek miesiąca wznawiamy nasz parafialny „Challenge eucharystyczny”, czyli 20 minut adoracji dla Pana Jezusa. Zapisywać można się już od dziś. Formularz do zapisów wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy.

6. W sobotę od g. 8:00 udamy się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby proszę zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

7. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, szczególnie pierwszoklasistów na Mszę św. o g. 11:00 w czasie której poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

9. Zachęcam do udziału w 30. Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 11 września.

10. Przygotowujemy się do wymiany nagłośnienia naszej kaplicy wewnątrz i na zewnątrz. Jest to poważna inwestycja, która wymaga sporego nakładu finansowego. Zwracam się z gorącą prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia i proponuję, aby każda I niedziela miesiąca - począwszy od września - była niedzielą, z której składka przeznaczona będzie wyłącznie na inwestycje parafialne. Za zrozumienie, pomoc i ofiary już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

11. Do sprzątania kaplicy w sobotę 3 września na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Malachitowej 5.

12. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

13. Wszystkim Parafianom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!


21 sierpnia 2022 r.

XXI Niedziela Zwykła

1.  Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę

2.  Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i wyjątkowo w piątek w godz. 9:30-10:30. Kancelaria parafialna w sobotę nie będzie czynna. Za utrudnienie serdecznie przepraszam. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3.  W sierpniu okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą.

4.  W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej,

- w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła,

- w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej - w czasie Mszy św. Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej,

- w sobotę wspomnienie św. Moniki.

5.  W sobotę 27.08 odbędzie się jubileuszowa - 50. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Liturgicznej Służby Ołtarza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasza Parafia włącza się czynnie w tę Pielgrzymkę.

6.  Dziękuję Parafianom z ul. Danalówka: Paniom Annie, Helenie, Halinie i Małgorzacie oraz Panu Ryszardowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 27 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Taborowej i Półłanki wraz z blokiem nr 29.

7.  Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

8.  Wszystkim Parafianom udającym się w drugiej połowie sierpnia na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

*************************

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy

+ Jerzego Oliwę, lat 72. Polecajmy go w naszej Miłosierdziu Bożemu:

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.


14 sierpnia 2022 r.
XX Niedziela Zwykła

1. Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W sierpniu okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą.

4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP - Msze święte w porządku niedzielnym
o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00; po każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów,
- we wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla,
- w środę święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej,
- w piątek - III miesiąca o g. 19:00 Msza święta w intencji Zmarłych wypominanych, a po Mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji,
- w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

5. W minionym tygodniu wpłynęły podziękowania od Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i Stowarzyszenia Wolontariuszy „Pomoc Ukrainie” za przekazane dary, które zostały zebrane przez członków naszej Wspólnoty parafialnej dla Ukrainy. Kopie podziękowań umieszczone są w gablocie przed kaplicą.

6. Na stoliku pod chórem wyłożony jest tygodnik „Niedziela” z ubiegłego tygodnia. Znaleźć w nim można m.in. artykuł opowiadający o Grupie „Betania”, która działa w naszej Parafii. Polecam go uwadze Parafian, a Paniom tworzącym Grupę gratuluję. Mam nadzieję, że „Betania” będzie się dalej rozwijała, zyskując nowych członków i działała na chwałę Boga i dla dobra Parafii.

7. W drzwiach wejściowych zamontowane zostały urządzenia stopujące drzwi otwarte i samozamykające je. Dziękuję tym, którzy je zamontowali i skalibrowali.

8. Dziękuję Panom Ryszardowi Kowalikowi i Tomaszowi Rydzeńskiemu za podjęcie się posługi kościelnego w naszej Parafii. To ogromna pomoc w prowadzeniu Parafii. Cieszę się z ich zgody, życzę wszelkich łask w posłudze i proszę o otoczenie ich modlitwą i życzliwością.

9. Dziękuję Ofiarodawcom za kwiaty do kaplicy.

10. Dziękuję Paniom Halinie i Ewie za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę.
Do sprzątania kaplicy w sobotę 20 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Danalówka.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom udającym się w drugiej połowie sierpnia na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!


7 sierpnia 2022 r.

XIX Niedziela Zwykła

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W sierpniu okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą.

4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

- we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża [Edyty Stein], dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

- w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- w sobotę święto NMP Kalwaryjskiej.

5. Na stoliku pod chórem wyłożony jest sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu.

6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Ofiice Ecologic Sp. z. o. o. przeprowadzi w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyte rzeczy można będzie zostawiać na parafialnym parkingu w wyznaczonym miejscu od poniedziałku 8.08 do wtorku 9.08 do g. 16:00. Uzyskane przychody, przeznaczone zostaną na wsparcie Polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kenii i Kamerunie oraz na pomoc Polakom z Kazachstanu, Białorusi i Ukrainy. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie.

7. Dziękuję:

- Panom Rafałowi i Tomaszowi za wymalowanie zakrystii i pomieszczeń zaplecza kaplicy,

- Panu Mateuszowi za przegląd i konserwację instalacji hydraulicznych,

- Panu Robertowi za montaż instalacji elektrycznych,

- Panu Ryszardowi za prace ogrodnicze,

- Pani Annie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe,

- Pani Ewie z córkami Michasią i Karolą oraz Panu Mateuszowi dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę.

8. Do sprzątania kaplicy w sobotę 13 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Oryza, oraz Agatowa 21, 34, 34a, 34e i 36.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

10. Wszystkim Parafianom udającym się w sierpniu na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

31 lipca 2022 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1. Od 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy i troski o trzeźwość w naszych rodzinach, wspólnotach i całej Ojczyźnie.

2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

3. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie we czwartek w godz. 17:30-18:30 i w sobotę w godz. 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

4. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- dziś wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

- w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, prezbitera.

- we wtorek wspomnienie NMP Królowej Aniołów - każdy, kto w tym dniu pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” i będzie w stanie łaski uświęcającej, zyska odpust zupełny.

- we czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, zarazem I czwartek miesiąca: o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań prowadzony przez Różę Różańcową. Następnie Msza św. wieczorna.

- w piątek - I miesiąca: okazja do spowiedzi św. w godzinach od 18:00 do 19:00. O g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią i aktem zawierzenia NSPJ. Następnie Msza św. wieczorna.

- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego, zarazem I sobota miesiąca. O g. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z katechezą prowadzony przez Różę Różańcową. Następnie Msza św. wieczorna w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

5. W sobotę od g. 8:00 udam się z Komunią Świętą do naszych chorych Parafian. Nowe osoby proszę zgłaszać do piątku w zakrystii po Mszach św., w kancelarii w godzinach urzędowania, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

6. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszach św. o g. 8:00 i 11:00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Ofiice Ecologic Sp. z. o. o. przeprowadzi w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyte rzeczy można będzie zostawiać na parafialnym parkingu w wyznaczonym miejscu od poniedziałku 8.08 do wtorku 9.08 do g. 16:00. Uzyskane przychody, przeznaczone zostaną na wsparcie Polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kenii i Kamerunie oraz na pomoc Polakom z Kazachstanu, Białorusi i Ukrainy. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie.

8. Na stoliku pod chórem wyłożony jest sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu.

9. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy okazji poświęcenia pojazdów. Zebrana kwota to 1545 zł [tysiąc pięćset czterdzieści pięć złotych], która w całości została przekazana MIVA-Polska na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

10. Dziękuję Panom Pawłowi i Rafałowi za wykoszenie trawy i prace porządkowe na terenie parafialnym. Pani Katarzynie dziękuję za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe. Paniom Barbarze i Justynie dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 6 sierpnia na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 37 i 37a.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

12. Wszystkim Parafianom udającym się w sierpniu na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

24 lipca 2022 r.

XVII Niedziela Zwykła

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 17:30-18:30 i w sobotę w godzinach 9:30-10:30. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W liturgii tygodnia przeżywamy:

- dziś wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

- w poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców
i podróżujących

- we wtorek wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP

- we czwartek wspomnienie Charbela, prezbitera,

- w piątek święto św. Marty, Marii i Łazarza,

- w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

4. Od dziś do 31 lipca 2022 roku obchodzimy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dlatego za wstawiennictwem św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych modlimy się dziś za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże, a po ogłoszeniach nastąpi błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary zebrane przy tej okazji, przekazane zostaną MIVA-Polska na wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

5. Krakowska grupa „Wojowników Maryi”, która jest częścią ogólnopolskiej Męskiej Wspólnoty Maryjnej zaprasza na czuwanie w nocy z 30 na 31 lipca w bazylice Bożego Ciała w Krakowie. Szczegóły wydarzenia są na plakacie w gablocie.

6. Dziękuję licznej grupie Parafian, która w minionym tygodniu wykonała:

- renowację i malowanie sześciu ławek,

- naprawę i montaż zamków,

- naprawę i montaż instalacji hydraulicznych,

- montaż instalacji elektrycznej na stryszku nad zakrystią,

- prace ogrodnicze wokół krzewów na klombach,

- posprzątanie oraz uporządkowanie garaży i stryszku nad zakrystią.

7. Dziękuję p. Annie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe. Dziękuję Pani Patrycji i Panom Jakubowi i Pawłowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 30 lipca na g. 9:30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 33 i 35.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście. „Bóg zapłać” także za każdą modlitwę.

9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

17 LIPCA 2022 R.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte sprawowane są o g. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00. W tygodniu Msze święte rano o g. 7:00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19:00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.

2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 1730-1830 i w sobotę w godzinach 930-1030. Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.

3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,

- we środę wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,

- w piątek święto św. Marii Magdaleny,

- w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

4. W dniach 24-31 lipca 2022 roku będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dlatego w przyszłą niedzielę tj. 24 lipca za wstawiennictwem św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Ofiary zebrane przy tej okazji, przekazane zostaną MIVA-Polska na wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

5. Dla wygody Parafian został uruchomiony telefon dyżurny: 691-470-678.

6. Dziękuję Panom Dariuszowi, Rafałowi, Robertowi i Tomaszowi za pomoc i wykonanie prac technicznych oraz renowację ławek.

7. Dziękuję p. Annie i Justynie i za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe. Dziękuję p. Lucynie i Annie oraz p. Rafałowi za przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 23 lipca na g. 930 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 25 i 27.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną na tacę i do skarbon, przesłaną na konto parafii i złożoną osobiście.

9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

10 LIPCA 2022 R.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
2. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w
godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
- we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
- we środę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
- w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel [MB Szkaplerznej].
4. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”
w cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika
„Miłujcie się!” i materiałów religijnych, również wyłożonych na stoliku pod chórem.
5. Dziękuję p. Annie i p. Ewie za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe oraz
przygotowanie naszej kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 16 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 23.
6. Panom Robertowi i Tomaszowi dziękuję za radę i pomoc w rzeczach gospodarczych.
7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
8. Pragnę złożyć ogromne podziękowanie za tak serdeczne przyjęcie mnie w naszej Parafii. Dziękuję za każde dobre słowo, serdeczny gest i uśmiech oraz wszelką dotychczas
okazaną życzliwość i pomoc. Odwdzięczam się codzienną pamięcią w modlitwie
o wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną i proszę o modlitwę za mnie.
9. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

3 LIPCA 2022 R.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w liturgii przypada święto św. Tomasza, apostoła.
2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę Msze święte
sprawowane są o g. 8 00 , 9 30 , 11 00 i 19 00 . W tygodniu Msze święte rano o g. 7 00 sprawowane są w poniedziałek i środę, a popołudniu o g. 19 00 we wtorek, czwartek piątek i sobotę.
3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
- w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej na Wawelu,
- we wtorek wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy,
- we środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
- w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
4. We czwartek, zarazem I czwartek miesiąca o g. 18 30 zapraszam na różaniec w intencji
powołań kapłańskich i zakonnych, który poprowadzi Róża Różańcowa.
5. Kancelaria parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we czwartek w godzinach 18 00 -18 30 i w sobotę w godzinach 9 30 -10 30 . Sprawy pilne można będzie załatwić po każdej Mszy świętej w dni powszednie.
6. Na stoliku pod chórem wyłożony jest lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w
cenie 10 zł. Zachęcam do zakupu. Zachęcam także do zabrania dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
7. Dziękuję p. Marcie i p. Grzegorzowi za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na tę niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 9 lipca na g. 9 30 zapraszam Parafian z ul. Agatowej 18 - mieszkania od 56 do 128.
8. Dziękuję p. Katarzynie z córką za ułożenie kwiatów i troskę o dekoracje kwiatowe w
naszej kaplicy.
9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon, przesłane na
konto parafii i złożone osobiście.
10. Wszystkim Parafianom udającym się na wakacje życzę udanego pobytu i szczęśliwego
powrotu do domu, a wszystkim Gościom wszelkiego dobra w czasie pobytu w naszej
parafii i w naszym mieście. Szczęść Boże!

 
Drukuj

26. czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział wydarzeniach związanych z peregrynacją ikony Świętej Rodziny w ubiegły poniedziałek i wtorek. Szczególnie prowadzącym różaniec, wspólne czuwanie, panom wnoszącym i wynoszącym ikonę, paniom ze świecami, ministrantom, lektorom i mężczyznom z asysty liturgicznej oraz wszystkim czuwającym wieczorem i w ciągu dnia.
    2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres wakacji, dlatego od jutra będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych. I tak: w niedzielę Msze św. będą o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie będzie o g. 12.30 i 17.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 będą w poniedziałek i środę (w tym tygodniu wyjątkowo także wieczorem), a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
    3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- w środę - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o g. 7.00 i 19.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ś.p. ks. Pawle.

- I czwartek miesiąca. O g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- I piątek. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o g. 19.00 Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania i Msza Święta pierwszopiątkowa.

- W I sobotę, odwiedziny chorych od g. 8.00, kancelaria od g. 9.30. O g. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, a o g. 19.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza Święta o godz. 8.00 będzie w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin, a po Mszy spotkanie z Różą. Po Mszy Świętej o g. 9.30 (wyjątkowo) wspólna modlitwa Róży Rodzin. Po Przed Mszą o 8.00 i 9.30 i 19.00 będzie modlitwa za zmarłych w wypominkach.

5. Dziękujemy jednej pani z ul. Złocieniowej 31 oraz pani z córką z ul. Czeczów 22, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 2.07 na g. 9.30, zapraszamy parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55.

6. Dziękujemy p.Katarzynie z mężem za ułożenie dekoracji kwiatowych w naszej kaplicy i troskę o nie.

  1. 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
    8. Decyzją Księdza Arcybiskupa od 1.07 nastąpią zmiany w naszej parafii. Ks. Proboszcz przejdzie do parafii św. Marcina w Krzeszowicach, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Marcin Papiż z Przeciszowa (uroczyste objęcie parafii w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 11.00). Natomiast ks. Józef podejmie posługę w Uniwersyteckim Szpitalu na ul. Jakubowskiego z zamieszkaniem w Prokocimiu Starym, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Szymon Miłek z Mucharza (pod koniec sierpnia). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i okazywali życzliwość w czasie mojej 3.letniej posługi i 10. miesięcznej ks. Józefa w tej wspólnocie. Za każde dobre słowo, życzliwy gest, wszechstronną pomoc w sprawach duchowych i materialnych. Za troskę o liturgię i śpiew, za pomoc w prowadzeniu grup i wspólnot, za troskę o kaplicę i jej otoczenie, za dekoracje kwiatowe i okolicznościowe oraz inne inicjatywy. Za wszelką dobroć – składamy serdeczne Bóg zapłać! Nas i naszych następców polecamy Waszej modlitwie i obiecujemy ją ze swej strony. Przyjmijcie nowych Kapłanów z równie serdecznie i wspierajcie ich swoją pomocą. Na Mszę Świętą dziękczynną i wspólne pożegnanie zapraszamy w środę na g. 19.00. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 48

Dzisiaj:

4 Października 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Franciszka
z Asyżu
Do końca roku zostało 89 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś