Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

26. czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział wydarzeniach związanych z peregrynacją ikony Świętej Rodziny w ubiegły poniedziałek i wtorek. Szczególnie prowadzącym różaniec, wspólne czuwanie, panom wnoszącym i wynoszącym ikonę, paniom ze świecami, ministrantom, lektorom i mężczyznom z asysty liturgicznej oraz wszystkim czuwającym wieczorem i w ciągu dnia.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres wakacji, dlatego od jutra będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy Świętych. I tak: w niedzielę Msze św. będą o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a nie będzie o g. 12.30 i 17.00. Natomiast w tygodniu Msze św. rano o g. 7.00 będą w poniedziałek i środę (w tym tygodniu wyjątkowo także wieczorem), a wieczorem o g. 19.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
  3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- we wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- w środę - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o g. 7.00 i 19.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ś.p. ks. Pawle.

- I czwartek miesiąca. O g. 18.30 Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- I piątek. Okazja do spowiedzi od g. 18.00, o g. 19.00 Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania i Msza Święta pierwszopiątkowa.

- W I sobotę, odwiedziny chorych od g. 8.00, kancelaria od g. 9.30. O g. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, a o g. 19.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza Święta o godz. 8.00 będzie w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin, a po Mszy spotkanie z Różą. Po Mszy Świętej o g. 9.30 (wyjątkowo) wspólna modlitwa Róży Rodzin. Po Przed Mszą o 8.00 i 9.30 i 19.00 będzie modlitwa za zmarłych w wypominkach.

5. Dziękujemy jednej pani z ul. Złocieniowej 31 oraz pani z córką z ul. Czeczów 22, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 2.07 na g. 9.30, zapraszamy parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55.

6. Dziękujemy p.Katarzynie z mężem za ułożenie dekoracji kwiatowych w naszej kaplicy i troskę o nie.

 1. 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
  8. Decyzją Księdza Arcybiskupa od 1.07 nastąpią zmiany w naszej parafii. Ks. Proboszcz przejdzie do parafii św. Marcina w Krzeszowicach, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Marcin Papiż z Przeciszowa (uroczyste objęcie parafii w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 11.00). Natomiast ks. Józef podejmie posługę w Uniwersyteckim Szpitalu na ul. Jakubowskiego z zamieszkaniem w Prokocimiu Starym, a na Jego miejsce przyjdzie ks. Szymon Miłek z Mucharza (pod koniec sierpnia). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i okazywali życzliwość w czasie mojej 3.letniej posługi i 10. miesięcznej ks. Józefa w tej wspólnocie. Za każde dobre słowo, życzliwy gest, wszechstronną pomoc w sprawach duchowych i materialnych. Za troskę o liturgię i śpiew, za pomoc w prowadzeniu grup i wspólnot, za troskę o kaplicę i jej otoczenie, za dekoracje kwiatowe i okolicznościowe oraz inne inicjatywy. Za wszelką dobroć – składamy serdeczne Bóg zapłać! Nas i naszych następców polecamy Waszej modlitwie i obiecujemy ją ze swej strony. Przyjmijcie nowych Kapłanów z równie serdecznie i wspierajcie ich swoją pomocą. Na Mszę Świętą dziękczynną i wspólne pożegnanie zapraszamy w środę na g. 19.00. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!
 
Drukuj

P

 
Drukuj

19. czerwca 2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza przygotowującym poszczególne ołtarze i pomagającym w przeprowadzeniu procesji. Ministrantom, lektorom i mężczyznom z asysty liturgicznej, mężczyznom niosącym baldachim i nagłośnienie, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami oraz p. Organistce. Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 17.00.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy przygotowanie do peregrynacji ikony Świętej Rodziny w naszej parafii, która będzie miała miejsce w poniedziałek i wtorek. Będzie to szczególna okazja do wspólnej modlitwy dziękczynnej za sakrament małżeństwa i dar życia rodzinnego oraz prośby, by nasze rodziny były coraz bardziej Bogiem silne.

3. Program przedstawia się następująco:

- Poniedziałek: g. 16.00 – Przywitanie ikony Świętej Rodziny przed kaplicą i wprowadzenie.

g. 17.00 – Różaniec z rozważaniami prowadzony przez Różę Rodzin.

g. 18.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

g. 20.00 – Czuwanie modlitewne prowadzone przez Kręgi Domowego Kościoła.

g. 21.00 – Apel Jasnogórski i czuwanie indywidualne rodzin do g. 24.00.

- Wtorek: g. 8.00 – Msza Święta o św. Rodzinie.

g.   9.00 – Czuwanie indywidualne rodzin parafii wg wyznaczonych ulic.

g. 16.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie peregrynacji.

Zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny do wspólnej i indywidualnej modlitwy w dogodnym dla siebie czasie. Na czuwanie w poniedziałek wieczorem prosimy o zapisanie się w zakrystii, aby ktoś zawsze był obecny. Osoby chętne do pomocy podczas przywitania i pożegnania ikony prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. We wtorek proponujemy następujący porządek czuwania, wg możliwości:

9.00 - 10.00

Danalówka, Półłanki, Taborowa

 

13.00 - 14.00

Czeczów, bloki 10 do 24

10.00 - 11.00

Nefrytowa, Topazowa i Złocieniowa

 

14.00 - 15.00

Czeczów, bloki 26 do 50

11.00 - 12.00

Malachitowa i Opalowa

 

15.00 - 16.00

Domagały i os. Podgaje

12.00 - 13.00

Agatowa

 4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- we wtorek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

- w czwartek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o g. 7.00 i 19.00.

- w piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Od wtorku adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 18.30, a procesja Oktawy Bożego Ciała do czwartku po Mszy Świętej o g.19.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie.

6. W najbliższy piątek, 24.06, zapraszamy na spotkanie Grupy Kobiet Betania. Gościem będzie Joanna Nagel, stylistka, prowadząca  firmę "Boski wizaz" , która opowie o tym, jak podkreślić naturalne kobiece piękno kolorem, strojem i makijażem. Serdecznie zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej.

7. Dziękujemy dwóm osobom z ul. Złocieniowej i jednej z ul. Agatowej 18 za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 25.06 na g. 9.00, zapraszamy parafian ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

8. Dziękujemy paniom: Katarzynie i Annie za ułożenie dekoracji kwiatowych w naszej kaplicy i troskę o nie. Panom: Pawłowi i Dariuszowi za wykoszenie trawy wokół naszej kaplicy oraz innym panom za malowanie listew do ławek.  Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 
Drukuj

12. czerwca 2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W dzisiejszą uroczystość w naszej archidiecezji kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Dziś przypada również rocznica święceń kapłańskich Biskupa Damiana Muskusa;  pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Nabożeństwo czerwcowe odprawimy po Mszy Świętej o g. 17.00, ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia w naszej kaplicy będzie o g. 20.00.

2. Od poniedziałku do środy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy od g. 18.30, na zakończenie której o g. 18.50, będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

- we wtorek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w piątek - wspomnienie  św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze Święte w porządku niedzielnym, oprócz 12.30, której nie będzie. Tradycyjna procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o 11.00 i będzie szła następującą trasą: ul. Agatowa, Domagały i Czeczów pod blok 36. Cztery ołtarze będą usytułowane w następujących miejscach:

- I przy ul. Agatowej, na wprost bloku Topazowa 8 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Danalówka, Oryza, Półłanki i Taborowa oraz ul. Agatowej 37 i 37A.

- II obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Agatowej 18 oraz Domagały 45, 45A ,45B, 45C i 45D.

- III przy ul. Czeczów, przy bloku 12 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Czeczów 10, 12, 14, 16, 18 i 20.

- IV  przy ul. Czeczów, przy bloku nr 36 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Czeczów 30, 32, 34, 36, 48 i 50.

Bardzo prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji zarówno w Boże Ciało jak i w czasie Oktawy: ministrantów i lektorów, panów do baldachimu i nagłośnienia. Zachęcamy do udziału dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowaną.

5. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 18.30, a procesja Oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o g.19.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00.

6. Już dziś informujemy, że 20 i 21.06 br. będziemy przeżywać w naszej parafii nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny. Przywitanie będzie w poniedziałek o g. 16.00, Różaniec prowadzony przez Różę Rodzin o g. 17.00, Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza o g. 18.00, potem czuwanie prowadzone przez Rodziny o g. 20.00, i czuwanie rodzin do g. 24.00. Pożegnanie Ikony we wtorek o g. 16.00.

7. Na stoliku pod chórem jest wyłożony czerwcowy numer miesięcznika STAŚ, w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

 1. 8. Pilnie potrzebna jest krew grupy 0 Rh+ lub 0 Rh- w postaci granulocytów. Biorcą krwi jest 7-letnia Zuzia w zaawansowanym stadium białaczki. Osoby chętne pomóc proszone są o kontakt telefoniczny z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy ul. Rzeźniczej 11 z podaniem celu "krew dla Zuzi".
  9. Trwa zbiórka darów dla wewnętrznych uchodźców w Ukrainie. Dary można składać po Mszach Świętych w dni powszednie, przy wejściu do kancelarii. Potem zostaną przekazane do Ukrainy. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w tę zbiórkę.
  10. Dziękujemy Chórowi Anima Mea, pod kierownictwem P. Natalii Kolanowskiej, za posługę w mijającym roku szkolnym. Za to, że swoim śpiewem wielbią Pana i ubogacają liturgię w naszej kaplicy.
  11. Dziękujemy rodzinom z ul. Czeczów 36, 48 i 50 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 18.06 na g. 9.00, zapraszamy parafian ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b. Dziękujemy też paniom: Katarzynie i Annie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 47

Dzisiaj:

30 Czerwca 2022
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
Wspomnienie
Pierwszych
Św. Męczenników
Kościoła
Rzymskiego
Do końca roku zostało 185 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś