Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duspasterskie
Drukuj

2. maja 2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowe Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich g. 8.00 i 19.00.

3. We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

4. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym

5. W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to też I czwartek miesiąca. Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową o g. 18.00 w intencji nowych powołań.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi rano przed Mszą świętą i wieczorem od 17.30. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się Challang Eucharystyczny, czyli 20 min. dla Pana adoracji w ciszy. Zapisy od dzisiaj w zakrystii lub mailowo.

7. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna. Sprawy pilne będzie  można załatwić w piątek po wieczornej Mszy świętej

8. Nabożeństwa majowe i nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika, będziemy odprawiać w tygodniu o 18.30, a w niedziele o 17.45.

9. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Pierwsze spotkanie po przerwie odbędzie się w środę, 05.05 o g. 20.00 w Sali nad kaplicą.

10. Na stoiku pod chórem jest wyłożony nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

11. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8 i jednej rodzinie z innego bloku za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie, wyjątkowo w piątek, 07.05 po wieczornej Mszy świętej, prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 1 do 4. Dziękujemy 2 paniom za ułożenie kwiatów.

12. Jeszcze tylko dzisiaj, na stoiku pod chórem jest wyłożona księga, do której można wpisywać swoje podziękowania i refleksje dotyczące ś.p. ks. Pawła, pamiątkowe zdjęcie z Jego słowami i ulotka o fundacji misyjnej Kiabakari.

13. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście. Bóg zapłać dwóm rodzinom za ufundowanie figury Matki Bożej Fatimskiej.

 
Drukuj

25. kwietnia 2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni  modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W liturgii przypada święto św. Marka, ewangelisty. Jest to dzień imienin  J. E. Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. We wtorek o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu  adoracja w ciszy.

4. W środę wspomnienie św. Joanny Beretty Molla. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. W czwartek  święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. O g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową. Po Mszy świętej rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

6. W I sobotę miesiąca, o g. 7.00 Msza święta wynagradzająca Nieokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I sobotnie. Odwiedziny chorych od g. 8.30. Kancelaria od g. 9.30. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w tygodniu o 18.30, a w niedziele o 17.45.

7. Dziękujemy trzem rodzinom z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 1 do 4. za solidne przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie jej, w sobotę, 1.05 na g. 10.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8.

8. Dziękuję Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę różańcową od soboty do czwartku w intencji ś.p. ks. Pawła, naszego Wikariusza oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu Jego uroczystości pogrzebowych i udział w pożegnaniu w naszej parafii i w Kętach. Na stoiku pod chórem jest wyłożona księga, do której można wpisywać swoje podziękowania i refleksje dotyczące Zmarłego, pamiątkowe zdjęcie z Jego słowami i ulotka o fundacji misyjnej Kiabakari.

9. Dziękujemy również za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście.

10. Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, kształcąca od wielu lat muzyków, w tym organistów dla naszej Archidiecezji zachęca dzieci, młodzież i dorosłych (w wieku 6-23 lat) do podjęcia nauki w nowym roku szkolnym 2021/2022. Zapraszamy wszystkich obdarzonych predyspozycjami muzycznymi, a szczególnie tych, którzy chcieliby w przyszłości być organistami i animatorami muzyki w kościele. Nauka w szkole II stopnia jest bezpłatna. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły.

 
Drukuj

 

18. kwietnia 2021

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, która rozpoczyna 13. Tydzień Biblijny. Jego myślą przewodnią są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Pamiętajmy w tym tygodniu i nie tylko o czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego w małżeństwach i rodzinach.

2. We wtorek o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu  adoracja w ciszy.

3. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową.

5. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość  św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni  modlitw o powołania do służby w Kościele.

7. Na stoiku pod chórem jest wyłożony nowy numer miesięcznika STAŚ dla dzieci, DOBRE NOWINY o św. Józefie oraz TRYBY – katolicki miesięcznik dla młodzieży. Zachęcamy do zabrania i zaznajomienia się z ich treściami.

8. Niestety nikt nie przyszedł aby przygotować kaplicę na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 24.04 na g. 9.00 prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 28, klatki od 1  do 4. Dziękuję wszystkim, którzy zostali wczoraj po Mszy świętej i posprzątali kaplicę.

9. Dziękujemy również za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście.

10. Z ogromnym smutkiem informujemy, że nasz Wikariusz Ks. Paweł odszedł do Pana. Polecamy Go Bożemu Miłosierdziu i prosimy o dar życia wiecznego a dla Rodziców o siłę i ufność w ciężkich chwilach. Dzisiaj o g. 18.30 będziemy się modlić o spokój Jego duszy modlitwą różańcową.

 
Drukuj

11. kwietnia 2021

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 77. Tydzień Miłosierdzia, który będziemy przeżywać pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Pamiętajmy o potrzebujących w naszych modlitwach i składanych dzisiaj ofiarach przeznaczonych na Caritas.

2. Zapraszamy dzisiaj o g. 20.00 do naszej kaplicy, na kolejny Wieczór Uwielbienia.

3. We wtorek o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu  adoracja w ciszy.

4. W środę obchodzić będziemy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojczyzny. Więcej informacji na stronie swietochrztu.pl

5. W czwartek o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową.

6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego, która rozpocznie 13. Tydzień Biblijny.

7. Na stoiku pod chórem jest wyłożony nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

8. Caritas Archidiecezji Krakowskiej służy potrzebującym w naszej diecezji, pomagając chorym, starszym i niepełnosprawnym, dzieciom i rodzinom potrzebujący wsparcia. Nie mogłaby jednak istnieć, bez wsparcie wiernych. Prosimy pamiętać o Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazując jej 1% swojego podatku lub wspierając prowadzone przez nią dzieła. Więcej na plakacie i ulotkach wyłożonych na stoliku.

9. W związku z ciągłym zapotrzebowaniem na krew zachęcamy chętnych do udziału w akcjach honorowego krwiodawstwa.

10. Dziękujemy trzem rodzinom z bloku przy ul. Czeczów 26 klatki od 1 do 3 za przygotowanie naszej kaplicy na dzisiejsza niedzielę oraz złożenie ofiary na potrzeby parafii. O posprzątanie kaplicy w sobotę 17.04 na g. 9.00 prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 26, klatki od 4 do 6.

11. Dziękujemy jednemu małżeństwu za zakupienie i założenie wycieszenia do konfesjonału oraz dwóm paniom za ułożenie kwiatów.

12. Dziękujemy również za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 36

Dzisiaj:

13 Maja 2021
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
NMP z Fatimy
Do końca roku zostało 233 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś