Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

5. czerwca 2022

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Oczywiście trzeba być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

2. W dni powszednie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy od g. 18.30, na zakończenie której o g. 18.50, będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa. W niedziele nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy Świętej o g. 17.00.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

- we wtorek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich, których relikwie mamy w naszej parafii;

-  w środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

- czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę -  wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

4. Kancelaria parafialna w czerwcu będzie czynna we wtorki i czwartki od 18.00 do 18.30 oraz w soboty od 9.00 do 10.00.

4a. Spotkanie młodzieży z klasy VII przed Bierzmowaniem w piątek o g. 18.00.

5. Już dziś informujemy, że procesja w Boże Ciało po Mszy Świętej o g. 11.00, w tym roku przejdzie ul. Agatową, Domagały i Czeczów pod blok 36. Cztery ołtarze będą usytułowane w następujących miejscach:

- I przy ul. Agatowej, na wprost bloku Topazowa 8 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Danalówka, Oryza, Półłanki i Taborowa oraz ul. Agatowej 37 i 37A.

- II obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Agatowej 18 oraz Domagały 45, 45A ,45B, 45C i 45D.

- III przy ul. Czeczów, przy bloku 12 – prosimy o przygotowanie parafian z ul. Czeczów 10, 12, 14, 16, 18 i 20.

- IV  przy ul. Czeczów, przy bloku nr 36 – prosimy o jego przygotowanie parafian z ul. Czeczów 30, 32, 34, 36, 48 i 50.

Spotkanie organizacyjne w sprawie ołtarzy będzie w środę 8.06 o g. 19.30.

6. Chór Anima Mea, pod kierownictwem Natalii Kolanowskiej, zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy swoim śpiewem pragną wielbić Pana i ubogacać liturgię. Próby odbywają się w czwartki o g. 19.30 w sali nad kaplicą. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

7. Parafialna Grupa Charytatywna ogłasza zbiórkę darów dla wewnętrznych uchodźców w Ukrainie. Zbieramy: produkty spożywcze o długim terminie przydatności, ubrania, ręczniki, pościel (w dobrym stanie), bieliznę osobistą (nową), środki higieniczne, środki czystości, leki i środki opatrunkowe, pampersy (dla dzieci i dla dorosłych). Dary można składać po Mszach Świętych w dni powszednie, przy wejściu do kancelarii. Potem zostaną przekazane do Ukrainy.

8. Na stoliku pod chórem jest wyłożona książka w formie komiksu o św. Janie od Krzyża pt. Miłość ponad wszystko, którą można sobie zabrać oraz czerwcowy numer miesięcznika STAŚ, w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

  1. 9. Dziękujemy rodzinom z ul. Czeczów bl. 32 i 34 za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kaplicy w sobotę 11.06 na g. 9.00, zapraszamy parafian ul. Czeczów bl. 36, 48 i 50.
    10. Dziękujemy pani Katarzynie z rodziną za ułożenie dekoracji kwiatowych w naszej kaplicy i troskę o nie.
    11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbon oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.
 

Dzisiaj:

9 Lutego 2023
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 326 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś