Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

14. listopada 2021

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą  niedzielę przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Libanem. Dzisiaj jest też obchodzony V Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Ubogich  zawsze macie u siebie”. Msza Święta dla potrzebujących i wolontariuszy w Bazylice Mariackiej o g. 13.00. Przed kaplicą są zbierane ofiary dla rodziny z naszej parafii, której mieszkanie uległo spaleniu w ostatni czwartek. Niech to będzie konkretny wyraz naszej solidarności sąsiedzkiej i parafialnej. Dziś również kolejny Wieczór Uwielbienia w naszej kaplicy o g. 20.00.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

- w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

  1. 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej parafii będziemy gościć kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, by modlić się o nowe powołana kapłańskie. Spotkanie dla dzieci i młodzieży będzie po Mszy Świętej o g. 11.00.
  2. 4. Odpowiadając na prośbę naszego Księdza Arcybiskupa, podejmujemy modlitwę w intencji Zgromadzenia Synodu Biskupów. W dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, zakończona dziesiątką Różańca i modlitwą do św. Michała Archanioła.

5. Kancelaria parafialna od listopada do marca jest czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 17.30 oraz w soboty od g. 9.00 do 10.00.

6. Spotkania duszpasterskie dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu:

- w poniedziałek, 8.11 o g. 17.00 dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od klasy 2 SP;

- w piątek, 19.11 o g. 17.00 dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 SP;

- w sobotę, 20.11 o g. 19.00 dla młodzieżowej grupy parafialnej.

7. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

8. Grupa Kobiet Betania zaprasza na spotkanie w piątek 19.11, po wieczornej Mszy Świętej.

9. Parafia w Nowym Prokocimiu zaprasza w przyszłą niedzielę o g. 17.00 na koncert chóru, który prowadzi nasza p. Organistka z okazji 10. lecia jego istnienienia.

10. Dziękujemy trzem rodzinom ul. Złocieniowej 40 za przygotowanie kaplicy i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 20.11 na g. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 42.

11. Dziękujemy Paniom: Katarzynie i Annie za ułożenie kwiatów w naszej kaplicy.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

9 Lutego 2023
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 326 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś