Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

31. października 2021

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Będziemy dziękować Bogu za rzesze świętych, którzy Go uwielbiają i orędują za nami;

- we wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte będą odprawione o g. 7.00, 17.00 i 19.00, podczas których będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych;

- w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest o także I czwartek miesiąca. Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

- pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30, potem Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie Msza Święta, a po niej kolejny challenge eucharystyczny. Zapisy w zakrystii.

- pierwszą sobotę O g. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.

3. Odpowiadając na prośbę naszego Księdza Arcybiskupa, podejmujemy modlitwę w intencji Zgromadzenia Synodu Biskupów. W dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, zakończona dziesiątką Różańca i modlitwą do św. Michała Archanioła.

4. Kancelaria parafialna od listopada do marca będzie czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 17.30 oraz w soboty od g. 9.00 do 10.00.

5. Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych. W tym szczególnym roku Ojciec Święty Franciszek ogłosił, że codziennie w dniach od 1 do 30 listopada wierni mogą uzyskać odpust, który przez osiem dni jest zupełny i ofiarowuje się go wyłącznie za zmarłych. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust za zmarłych może zyskać także ten, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada i spełni powyższe warunki.

6. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

7. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 4.11, o g. 19.30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

8. Na stoiku pod chórem jest już wyłożony listopadowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.

9. Dziękujemy Paniom: Annie i Renacie z ul. Opalowej 4 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 6.11 na godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 6. Dziękujemy też Paniom: Katarzynie oraz Annie i Magdalenie za ułożenie dekoracji kwiatowej do naszej kaplicy

10. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

9 Lutego 2023
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 326 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś