Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

24. października 2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”. Plakat odnośnie tego tygodnia jest wywieszony w gablocie. W czasie nabożeństw różańcowych odprawianych w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 17.45, będziemy szczególnie modlić się za misje, misjonarzy i wszystkich wspomagających sprawę misji.

2. W czwartek w liturgii będziemy przeżywać święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

4. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 28.10, o g. 19.30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

5. Na stoiku pod chórem jest jeszcze wyłożony październikowy numer miesięcznika STAŚ w cenie 8 zł. Zachęcam do zakupu dla dzieci lub wnuków.

6. Na stoliku znajdują się też dwie broszury wydane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii pt. „Dzieci w wirtualnej sieci - jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?” i „Gdy dziecko pyta o seks - jak przekazać dziecku te informacje?”. Rodziców prosimy o zainteresowanie się i zabranie tych książeczek.

7. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

8. Niestety nikt nie przyszedł wczoraj do przygotowania kaplicy na niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę, tj. 30.10 na godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 4.

9. Dziękujemy Pani Katarzynie za troskę o kwiaty w kaplicy oraz wszystkim, którzy się zaangażowali abyśmy naszą uroczystość odpustową przeżyli godnie i radośnie.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

27 Listopada 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 35 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś