Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

17. października 2021UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI BŁ. JERZEGO POPIEŁUSZKI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. Dziękujemy Ks. Kanonikowi Włodzimierzowi ze Skawiny, za skierowane do nas Słowo Boże. Po każdej Mszy Świętej litania do naszego patrona i błogosławieństwo relikwiami.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

- we wtorek – święto bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, patrona naszej parafii;

- w środę – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;

- w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego. W sanktuarium na „Białych Morzach” Msze święte o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

3. Przeżywamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej.

4. Kolejne spotkanie kandydatów na ministrantów, będzie w poniedziałek 18.10 o g. 17.00. Zapraszamy chłopców już od klasy II SP.

5. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

6. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 21.10, o g. 19.30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

7. Kolejne spotkanie młodzieży z klasy VIII SP, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii będzie w piątek 22.10 o g. 17.00. Również w piątek, po wieczornej Mszy Świętej, spotkanie grupy biblijnej.

8. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

9. Grupa Mam Macierzanka, działająca przy parafii św. Józefa w Podgórzu zaprasza na warsztaty "Mama nie sama". Jest to czas na relaks, rozwój i rozmowę. Warsztaty są darmowe i odbędą się w salkach parafii św. Józefa. Szczegółowe informacje można znaleźć na fb grupy Macierzanka.

10. Dziękujemy Paniom Katarzynie i Marlenie za ułożenie dekoracji kwiatowych. Tylko trzem rodzinom z ul. Malachitowej 12 za generalne posprzątanie kaplicy i jej otoczenia oraz czterem paniom za umycie wszystkich okien na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy też osobom, które upiekły ciasta oraz tym którzy je serwowali, byśmy wszyscy mogli świętować po sumie imieniny naszej parafii  O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, tj. 23.10 na godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Opalowej 2.

11. Dziękujemy Panu Marcinowi za bezinteresowne obcięcie tui wokół parkingu a panu Ryszardowi za pomoc  w porządkach wokół kaplicy.

12. Dziękujemy za ofiarę w wysokości 1350 zł złożoną do puszek w ostatnią niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz za ofiary złożone na tacę i do skarbony, a także przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

27 Listopada 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 35 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś