Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

10. października 2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przed kaplicą odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, której patronuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nabożeństwo różańcowe o g. 17.45.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;

- w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

3. Przeżywamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej. Kancelaria parafialna w październiku jest czynna we wtorki i czwartki od g. 18.30 do 19.00 oraz w soboty od g. 9.00 do 10.00.

4. Zbiórka kandydatów na ministrantów, będzie w poniedziałek 11.10 o g. 17.00. Zapraszamy chłopców od klasy II SP.

5. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o g. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30.

6. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 12.10, o g. 18.45. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

7. Spotkanie młodzieży z klasy VIII SP, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii będzie w piątek 15.10 o g. 17.00.

8. Grupa Kobiet Betania zaprasza na spotkanie w piątek 15.10, po wieczornej Mszy Świętej. Gościem będzie Marta Babik, pedagog i terapeuta, prowadząca wraz z mężem spotkania i warsztaty dla małżeństw, z którą będzie można porozmawiać o komunikacji w małżeństwie.

9. Także w piątek po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów i lektorów oraz panów, którzy chcieliby włączyć się w służbę na sumie odpustowej.

10. W przyszłą niedzielę, czyli 17.10 będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Suma odpustowa z procesją wokół kaplicy o godz. 12.30. Tradycyjnie prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji: panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i panie do niesienia relikwii. Przygotowaniem do tej uroczystości jest nowenna odprawiana w czasie nabożeństwa różańcowego. Okazja do spowiedzi sobotę od g. 17.00.

11. Panie obdarzone talentem cukierniczym, zapraszamy do włączenia się w przygotowanie ciastka odpustowego, którym będziemy się częstować po Sumie odpustowej, jak to było dwa lata temu. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

12. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

13. Serdecznie dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 5 do 8, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 16.10 od g. 9.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Malachitowej 12, oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w te przygotowania przed uroczystością odpustową. Zapraszamy też chętnych do porządków wokół kaplicy w środę, czwartek i piątek od g.15.00.

14. Dziękujemy Panu Leszkowi, Pawłowi i Rafałowi za prace na rzecz parafii, a Pani Katarzynie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy. Dziękujemy też za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

27 Listopada 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 35 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś