Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

3. października 2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo majowe o g. 17.45. Gościmy dziś przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy pragną podzielić się z nami Ewangelią na każdy dzień 2022 roku.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów;

- we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

- w sobotę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

3. Rozpoczął się miesiąc październik. Msze Święte wieczorne w tygodniu są odprawiane o g.18.00. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o g. 17.00 czyli ok. g. 17.45. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej. Kancelaria parafialna w październiku będzie czynna we wtorki i czwartki od g. 18.30 do 19.00 oraz w soboty od g. 9.00 do 10.00.

4. Nasza parafialna Schola Złocieniowa zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych - śpiewających i grających na instrumentach. Śpiewa w niedziele na Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00,  a próby są we wtorki o g. 18.30 w sali nad kaplicą.

5. Spotkanie chóru parafialnego będzie w czwartek 5.10, po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. 19.45. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.

6. Spotkanie młodzieży z klasy VII SP, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii będzie w piątek 8.10 o g. 17.00. Kandydaci przyniosą deklaracje i złożą je uroczyście podczas nabożeństwa różańcowego.

7. Również w piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Biblijnej. Będziemy wspólnie czytać i rozważać Słowo Boże.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej (por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków jednorazowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w 1 i 3 niedzielę miesiąca przed Mszą Świętą o g. 8.00, 9.30 i 19.00. W III piątek będzie odprawiana za tych zmarłych Msza Święta. Zmarłych prosimy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i złożyć w zakrystii.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 9.10 od g. 9.00, prosimy parafian z bloku przy ul. Malachitowej 10, klatki od 5 do 8.

11. Dziękujemy Panu Tomaszowi i Paniom Annie i Magdalenie za dekorację na październik, a Pani Katarzynie za troskę o kwiaty w naszej kaplicy.

12. Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę, która zostanie przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Dziękujemy też za ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

27 Listopada 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 35 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś