Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

20. czerwca 2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przypada w liturgii wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera, Apostoła Kazachstanu. Jak słyszeliśmy w komunikacie, od 19.06 br., w Archidiecezji Krakowskiej została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

- w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte o g. 7.00 i 19.00.

- w sobotę – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

3. Chętnych do pomocy przy czyszczeniu rabatek wokół naszej kaplicy zapraszam w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy świętej. Narzędzia będą zapewnione, proszę przynieść tylko swoje rękawiczki.

4. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 23.06 o g. 20.00 w sali na górze.

5. Zapraszam na ostatnie przed wakacjami spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbędzie się w czwartek 24.06 o g. 20.00 w sali na górze.

6. Na stoiku pod chórem są wyłożone bezpłatne: DOBRE NOWINY o św. Józefie i TRYBY  dla młodzieży oraz wakacyjny numer miesięcznika STAŚ z grami, zagadkami i łamigłówkami w cenie 8 zł. Zachęcamy do zakupu dla dzieci i wnuków.

7. Dziękuję dwom rodzinom z ul. Agatowej 18, mieszkania od 1 do 55 i jednej z innego bloku, za przygotowanie kaplicy i jej otoczenia na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w sobotę 26.06, od g. 9.00, proszę parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania od 56 do końca.

8. Dziękuję pani Marcie za kwiaty do kaplicy, a paniom Katarzynie, Annie i Marlenie za ich ułożenie w piękne bukiety.

9. Dziękuję panom Pawłowi i Rafałowi, za wykoszenie trawy wokół naszej kaplicy, Za wszelką bezinteresowną pomoc składamy serdeczne - Bóg zapłać.

10. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

18 Września 2021
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Stanisława
Kostki
Do końca roku zostało 105 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś