Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

2. maja 2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowe Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich g. 8.00 i 19.00.

3. We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

4. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym

5. W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to też I czwartek miesiąca. Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową o g. 18.00 w intencji nowych powołań.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi rano przed Mszą świętą i wieczorem od 17.30. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się Challang Eucharystyczny, czyli 20 min. dla Pana adoracji w ciszy. Zapisy od dzisiaj w zakrystii lub mailowo.

7. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna. Sprawy pilne będzie  można załatwić w piątek po wieczornej Mszy świętej

8. Nabożeństwa majowe i nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika, będziemy odprawiać w tygodniu o 18.30, a w niedziele o 17.45.

9. Zapraszamy do chóru parafialnego osoby, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszej kaplicy. Pierwsze spotkanie po przerwie odbędzie się w środę, 05.05 o g. 20.00 w Sali nad kaplicą.

10. Na stoiku pod chórem jest wyłożony nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci lub wnuków.

11. Dziękujemy jednej rodzinie z bloku przy ul. Czeczów 28, z klatek od 5 do 8 i jednej rodzinie z innego bloku za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie, wyjątkowo w piątek, 07.05 po wieczornej Mszy świętej, prosimy parafian z bloku przy ul. Czeczów 30, z klatek od 1 do 4. Dziękujemy 2 paniom za ułożenie kwiatów.

12. Jeszcze tylko dzisiaj, na stoiku pod chórem jest wyłożona księga, do której można wpisywać swoje podziękowania i refleksje dotyczące ś.p. ks. Pawła, pamiątkowe zdjęcie z Jego słowami i ulotka o fundacji misyjnej Kiabakari.

13. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto i złożone osobiście. Bóg zapłać dwóm rodzinom za ufundowanie figury Matki Bożej Fatimskiej.

 

Dzisiaj:

20 Czerwca 2021
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 195 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś