28. marca 2021

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, już drugiego w czasie pandemii koronawirusa. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 18.00.

2. We wtorek o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w Wielką Środę od g. 9.00. Kto pragnie skorzystać z tej posługi prosimy o zgłoszenie telefoniczne. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszami świętymi. Można też umówić się indywidualnie. Z racji Wielkiego Tygodnia, kancelaria będzie nieczynna.

5. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Czeczów 22 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania w Wielką Sobotę, czyli 3 IV, na g. 14.00 zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 24 oraz inne osoby, które chciałyby pomóc, aby sprawnie przygotować naszą kaplicę na Wielkanoc.

6. Obrzędy Triduum Paschalnego będą miały następujący porządek:

- Dzień I - Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego:

- Wielki Czwartek:

- Wyjątkowo z racji pandemii będzie Msza święta o g. 8.00. Zapraszamy na nią osoby, które zwykle chodzą rano, aby wieczorem zostawić miejsce dla innych.

- Będzie też można przyjąć Komunię świętą. O g. 9.00 zapraszamy dzieci z kl. IV – VI, o g. 9.30 z kl. VII, VIII i młodzież. Po południu będzie udzielana Komunia święta o 16.00, 16.30 i 17.00, dla tych, nie będą na wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do skorzystania ze spotkania z Chrystusem.

- O g. 19.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po niej adoracja do g. 22.00.

- Wielki Piątek:

- W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy (osoby od 18 do 60 r. życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 r. życia, chociaż zachęca się do niej także młodsze dzieci). Od g. 8.00 możliwość adoracji oraz spowiedzi do g. 9.00.

- O g. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

- O g. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej, na którą składa się Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i Komunia święta.

- Dzień II - Misterium Chrystusa Pogrzebanego:

- Po zakończeniu Liturgii, adoracja Pana Jezusa. W związku z sytuacją pandemiczną i przypadającym w Wielki Piątek pierwszym piątkiem zapraszamy wszystkich chętnych do całonocnej Adoracji Pana Jezusa w Grobie. Wielu z nas nie będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach wielkotygodniowych w kaplicy (nasza Kaplica ma limit 12 osób, niektórzy nie mogą stać w czasie nabożeństwa na zewnątrz) dlatego przedłużamy Adorację na całą noc. Ze względów bezpieczeństwa prosimy tylko, aby zapisać się na listę, musimy mieć pewność, że w poszczególnych godzinach ktoś będzie w Kaplicy. Natomiast pozostałe osoby mogą przychodzić całą noc, gdyby się tak zdarzyło, że  będzie w Kaplicy 12 osób można chwilę poczekać. Skorzystajmy także z tej możliwości, choć krótkiego udziału w modlitwie Kościoła w tych dniach. Zapisy można dokonać w zakrystii lub mailowo na adres Parafii.

- Wielka Sobota:

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do 14.00. Poświęcenie pokarmów niezależnie od pogody na zewnątrz kaplicy od g. 10.00 do 14.00, co pół godziny.

- Dzień III - Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego:

- O g. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpocznie ją Liturgia Światła, potem Liturgia Słowa, następnie Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna i uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte jak w każdą niedzielę. Mszą św. wieczorną o g. 19.00 zakończy się Triduum Paschalne.

Powyższe uroczystości będą transmitowane na kanale YouTube i Facebooku.

7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu pamiętamy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

8. Według najnowszych obostrzeń w naszej kaplicy może uczestniczyć w liturgii 12 osób. Prosimy zajmować wyznaczone miejsca. Pozostałe osoby prosimy pozostać przed kaplicą i tam uczestniczyć w nabożeństwach.

13 Maja 2021
NMP z Fatimy