21. marca 2021

V Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do środy. Dokładny plan jest wywieszony na drzwiach kaplicy oraz umieszczony na stronie parafialnej i Facebook’u. Msze święte będą rano o g. 9.00 i wieczorem o g. 18.00 i 20.00. Spotkania dla dzieci i młodzieży o 17.00. Transmisje on-line na YouTube i Facebook’u.  Rekolekcje prowadzi o. Tomasz Nowak, Dominikanin. Okazja do spowiedzi codziennie, pół godziny przed Mszą świętą. Tak zaplanujmy te dni, aby jak najlepiej wykorzystać czas dany nam przez Boga, na spotkanie z Nim.
  2. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przesyłać na pocztę parafii.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana jako Dzień Świętości Życia, w Tygodniu modlitw o ochronę życia. Msze święte odprawimy o g. 8.00 i 18.00 z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki informacyjne i deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem. O g. 17.30 Różaniec prowadzony przez Różę.
  4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g.17.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).
  5. W sobotę o g. 19.00, zapraszamy na spotkanie osoby chętne do pomocy w przeżywaniu liturgii Triduum Sacrum i Wielkanocy: ministrantów, lektorów, osoby chętne do czytania czytań i śpiewania psalmów.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
  7. Niestety nikt nie przyszedł ul. Czeczów 20, klatki od 1 do 4, aby przygotować kaplicę na dzisiejszą niedzielę. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę 27. marca na g. 10.00, bardzo prosimy parafian ul. Czeczów 22.
  8. Szkoła Podstawowa nr 41, przy ul. Jerzmanowskiego 6, Kraków-Nowy Prokocim, zaprasza rodziców na spotkanie on-line z Dyrekcją oraz wychowawcami klas 1 na platformie zoom. Szczegóły oraz link do spotkania dostępny jest  na stronie internetowej szkoły: www.sp41.pl
  9. Do naszej kaplicy została zakupiona i poświęcona figura św. Józefa. Dziękujemy kilku mężczyznom za złożenie ofiary na ten cel. Jeśli ktoś chciałby jeszcze to uczynić, to prosimy o kontakt po Mszy świętej.
  10. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

13 Maja 2021
NMP z Fatimy