7. marca 2021

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu odprawiamy o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

3. Z okazji jutrzejszego święta wszystkim Kobietom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w codziennym życiu.

4. Jutro także zapraszamy chętnych rodziców na giełdę strojów komunijnych. Rozpoczęcie o g. 19.00.

5. We wtorek o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracji w ciszy.

6. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozpoczęcie Nowenny do św. Józefa, jako przygotowanie do Jego Uroczystości.

7. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g.17.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).

8. W sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna z racji naszego wyjazdu do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach na Pokutną Modlitwę Kapłanów za Kościół przez przyczynę Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz o rychłą Jego beatyfikację.

9. Na stoliku pod chórem wystawiony jest nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci czy też wnuków.

10. Szkoła Podstawowa nr 41, przy ul. Jerzmanowskiego 6, Kraków - Nowy Prokocim, zaprasza na zapisy uczniów do klasy pierwszej. Szczegóły dotyczące rekrutacji można przeczytać na stronie internetowej szkoły: www.sp41.pl

11. Dyrektor SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Noblistów Polskich przy ul. Żabiej 20 w Krakowie, zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty, który będzie miał charakter spotkań on-line, w sobotę 13. marca br. w g. od 10.00 do 13.00. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie oraz stronie internetowej szkoły: www.sp148.org

12. Dziękujemy p. Ryszardowi za pozamiatanie kaplicy i terenu wokół niej. Niestety nikt z wyznaczonego bloku nie przyszedł do sprzątania. O przygotowanie kaplicy w najbliższą sobotę 13. marca na g. 9.00, bardzo prosimy parafian ul. Czeczów 20, klatki od 1 do 4.

13. Dziękujemy za ofiarę z ubiegłej niedzieli w kwocie 770 zł, która została przeznaczona na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

14. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

20 Kwietnia 2021
brak wspomnienia