28. lutego 2021

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kaplicą są zbierane do puszki ofiary, przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

3. W tym tygodniu:

- We wtorek - Adoracja Chrystusa Eucharystycznego w ciszy od g. 17.30.

- W czwartek - święto św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Jest to również pierwszy czwartek - o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez Różę.

- W pierwszy piątek - okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem podczas Drogi Krzyżowej dla dzieci o g. 17.15. O g. 18.00 Msza św. pierwszopiątkowa, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania.

- W pierwszą sobotę - O g. 7.00 Msza święta wynagradzająca i nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych z posługa duszpasterską od g. 8.30.

4. Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o g.17.15, natomiast dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).

5. Po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Challang Eucharystyczny, czyli 20 min. dla Pana adoracji w ciszy. Zapisy od dzisiaj w zakrystii lub mailowo.

6. W poniedziałek 1 III zapraszamy chętnych rodziców na giełdę strojów komunijnych. Rozpoczęcie o g. 19.00.

7. Dziękujemy rodzinom z ul. Czeczów 16 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O jej posprzątanie w najbliższą sobotę 6. marca na g. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 18.

8. Dziękujemy za ofiarę w kwocie 1580 zł i 300 koron norweskich złożoną w ubiegłą niedzielę. Ofiara przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.

9. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

20 Kwietnia 2021
brak wspomnienia