Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

21. lutego 2021

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę przypada św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym wielkopostnym nabożeństwie.

3. W tym tygodniu również nie będzie Mszy świętych porannych.

4. W poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra Apostoła.

5. We wtorek o g. 19.00, zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w formie on-line. Szczegóły dla zainteresowanych pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

6. Wychodząc naprzeciw wnioskom i pobożności naszych Parafian zapraszamy na cotygodniową Adorację Chrystusa Eucharystycznego w ciszy we wtorki o g. 17.30. Adoracji w czwartki o g. 17.30 towarzyszy modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Różańcową.

7. Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci będzie o g.17.15. W ten piątek wypadnie również rocznica rozpoczęcia zeszłorocznych rekolekcji wielkopostnych w naszej Parafii. Jak wiemy nasz Rekolekcjonista, + ks. Piotr Leśniak odszedł do Pana w styczniu br. Przy tej okazji chcemy modlić się za spokój Jego duszy, ale przede wszystkim prosić Boga o łaskę wytrwałości i zapału ewangelicznego dla wszystkich nas. Zapraszamy na Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30), którą poprowadzą świeccy, a schola ubogaci swoim śpiewem.

8. W piątek o g. 19.30 zapraszamy na spotkanie on-line Grupy Kobiet - Betania. Tematem spotkania będzie dobre przeżywanie postu. Informacje o uczestnictwie pod adresem parafialnym.

9. W sobotę o g. 17.00 spotkanie on-line młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii z klasy VIII SP. Bardzo prosimy, aby młodzież, która deklarowała chęć podjęcia tych przygotowań, a z przyczyn technicznych nie otrzymuje powiadomień, skontaktowała się w tym tygodniu z ks. Pawłem pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Po tym terminie osoby, które się nie zgłoszą się i nie będą uczestniczyły w spotkaniach będą musiały powtórzyć cały cykl przygotowania.

10. Również w sobotę o g. 19.30 kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w formie on-line.

11. W przyszłą niedzielę, tzn. II Wielkiego Postu w Kościele w Polsce będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kaplicą będą zbierane do puszki ofiary, przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

12. Przypominamy również o inicjatywie Challange’u Eucharystycznego w I piątek miesiąca (5 III), który rozpoczniemy po Drodze Krzyżowej. Adoracja w ciszy potrwa do północy. Zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii lub mailowo.

13. Dziękujemy trzem rodzinom z ul. Czeczów 14 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę 27. lutego na g. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 16.

14. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu zatroszczyli się o odśnieżanie drogi do kaplicy – Bóg zapłać.

15. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

20 Kwietnia 2021
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 256 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś