14. lutego 2021

VI Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i potem adoracja w ciszy w ramach tradycyjnego Nabożeństwa 40. godzinnego. O g. 20.00 rozpocznie się 45. minutowe Uwielbienie, zakończone błogosławieństwem. Dziś przypada też święto św. Cyryla, mnicha i św. Metodego, biskupa, patronów Europy.

2. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętych porannych, oprócz Środy Popielcowej, kiedy będzie o g. 8.00. W sobotę kancelaria nie będzie czynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach świętych.

3. Od jutra będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie        z innych nałogów. Natomiast od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. We wtorek o g. 17.00, zapraszam na spotkanie w kaplicy, młodzież z klasy VII, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.

5. W środę, obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby pomiędzy 18. a 60. rokiem  życia obowiązuje post ścisły, tzn. trzy posiłki w tym jeden do syta. Dzieci trzeba również wprowadzać w praktykę wstrzemięźliwości i postu. Msze święte w tym dniu będą o g. 8.00, 17.00, 18.30 i 20.00.

6. W Środę Popielcową w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Będzie on trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 30 maja.

7. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek, będzie dla wszystkich o g.17.15.

8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o g. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

9. Na stoliku pod chórem wystawiony jest nowy numer miesięcznika STAŚ. Zachęcamy do zakupu dla dzieci czy też wnuków.

10. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Czeczów bl. 10, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, 20. lutego, na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów bl. 14.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek i sobotę zaangażowali się przy odśnieżaniu terenu wokół kaplicy – Bóg zapłać.

12. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

20 Kwietnia 2021
brak wspomnienia