Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

24. stycznia 2021

III Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Jest Ono nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Wykorzystajmy ten czas na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie. Dziś przypada też wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- W poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;

- We wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa oraz XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

- W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła oraz 4. rocz. objęcia posługi w naszej archidiecezji przez Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

3. W środę na Mszy świętej wieczornej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy dziękować za dar życia i posługi śp. ks. Piotra Leśniaka. Głosił On rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w ubiegłym roku, a 8 stycznia br., Pan powołał Go do siebie.

4. Po okresie próbnym, informujemy, że w tygodniu drzwi główne do kaplicy będą zamknięte, by swoim trzaskaniem nie przeszkadzały modlącym się przed Mszą świętą. Do kaplicy będzie można wchodzić drzwiami bocznymi.

5. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Topazowej 8, klatki od 1 do 4 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę, 30 stycznia, na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian ul. Topazowej 8, od klatki 5 do końca.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

7. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 

Dzisiaj:

8 Marca 2021
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jana
Bożego
Do końca roku zostało 299 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś