Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

17. stycznia 2021

II Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Antoniego, opata oraz XXIV Dzień Judaizmu z Kościele katolickim w Polsce.

2. „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie obchodzony od 18 do 25 stycznia. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Ks. Biskupa Damiana Muskusa, odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godz. 15.30 w Sanktuarium  św. Jana Pawła II na „Białych Morzach”.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- W środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

Wszystkim solenizantom i solenizantkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

4. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii.

5. Przyszłą niedzielę, która będzie trzecią zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – będziemy przeżywać jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Jest Ono dane nam w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Wykorzystajmy ten czas na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie.

6. Dziękujemy jednej osobie ul. Topazowej 7, od klatki 5 do końca za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę 23. stycznia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z Topazowej 8, klatki 1-4.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiarę 2065 zł, złożoną w Uroczystość Objawienia Pańskiego za zestawy kadzielne przygotowane przez osoby, którymi opiekuje się Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Została ona przekazana na konto tego Dzieła. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

8. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 

Dzisiaj:

7 Marca 2021
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczennic
Perpetuy
i Felicyty
Do końca roku zostało 300 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś