Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

10. stycznia 2021

Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsza niedziela, w którą przypada Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna I część okresu zwykłego.

2. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii.

3. W czwartek o g. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wieczorna Msza święta będzie odprawiona w intencji zmarłych wypominanych w naszej kaplicy.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. Z Pasterki w kwocie 1100 zł na Fundusz SOS i z II dnia świąt na Uniwersytet  Jana Pawła II w Krakowie w kwocie 1480 zł.

6. Dziękujemy dwóm osobom z ul. Topazowej 7, klatki od 1 do 4, za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę – Bóg zapłać. O posprzątanie kaplicy w najbliższą sobotę 16. stycznia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z Topazowej 7, klatki od 5 do końca.

7. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

8. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 

Dzisiaj:

7 Marca 2021
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczennic
Perpetuy
i Felicyty
Do końca roku zostało 300 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś