Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

3. stycznia 2021

II niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

2. W środę będziemy świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno z sześciu obowiązujących uroczystości, zatem Msze św. będą w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na misje. Po Mszach świętych poświęcimy kredę i kadziło. Zestawy kadzielne zostały przygotowane przez osoby bez domu, którymi opiekuje się Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Dobrowolne ofiary za kadzidło złożone do puszki, zostaną przekazane na działalność tego Dzieła. Jest ono kapucyńską organizacją charytatywną, która na co dzień wspiera osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy w imieniu Dzieła. Będzie też można zabrać wodę święconą.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8. grudnia minionego roku, Papież Franciszek ogłosił rok 2021, Rokiem św. Józefa. Aby zaznaczyć to wydarzenie w naszej parafii, w każdy wtorek po wieczornej Mszy świętej będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa, a kiedy będzie to możliwe, Msza święta będzie odprawiana o św. Patronie tego roku.

5. W czwartek 31. grudnia zakończyliśmy Modlitewny Maraton w roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, czyli codzienną półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą świętą. Dziękujemy wszystkim, którzy włączali się przez cały rok w tę modlitwę. Pozostaje wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę, w każdy czwartek o g. 17.30,

6. Dziękujemy dwóm paniom z ul. Nefrytowej 1 oraz 3 – 25, za posprzątanie kaplicy w czwartek i w sobotę – serdeczny Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę 9. stycznia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Topazowej 7, klatki od 1 do 4.

7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, do skarbony, przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

8. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania i wspólnego życia. Pragnąc jednak spotkać się z naszymi parafianami oraz pobłogosławić mieszkania i domy, przenosimy kolędę na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Mamy nadzieję, że nastąpi to po Świętach Wielkanocnych. Kto jednak chciałby pobłogosławić mieszkanie, szczególnie nowe i spotkać się z duszpasterzem, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny. Wtedy odwiedzimy taką rodzinę indywidulanie w umówionym terminie z zachowaniem norm sanitarnych.

 

Dzisiaj:

7 Marca 2021
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczennic
Perpetuy
i Felicyty
Do końca roku zostało 300 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś