Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Pogrzeb Drukuj

1. Jeśli umiera mieszkaniec naszej parafii, a grób jest na terenie miasta Krakowa lub w najbliższej okolicy (niezależnie od tego, czy to cmentarz parafialny czy komunalny) – to taki pogrzeb powinien prowadzić ksiądz z parafii zamieszkania (czyli z naszej).
Należy zatem najpierw ustalić termin pogrzebu w administracji cmentarza, a później pozostałe formalności w naszej parafii.

Należy także w naszej kancelarii załatwić posługę Organisty na pogrzebie.

 

Tylko w przypadku, gdy grób jest w znacznej odległości od miasta – należy poprosić o zgodę na przeprowadzenie pogrzebu przez inną parafię (wtedy przed rozpoczęciem załatwiania pogrzebu w innej parafii).

 

2. Wymagane dokumenty:

- akt zgonu (z Urzędu Stanu Cywilnego)
- gdy śmierć nastąpiła w szpitalu, należy doręczyć poświadczenie o przyjętym Sakramencie Namaszczenia.

  

Dzisiaj:

19 Października 2019
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Jerzego
Popiełuszki
prezbitera
i męczennika]
Do końca roku zostało 74 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś