Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

1. listopada 2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W dzisiejszą  niedzielę przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy Bogu za rzesze świętych, którzy Go uwielbiają i orędują za nami.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

- jutro – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte będą odprawione o g. 7.00, 17.00 i 19.00, podczas których będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych;

- w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

3. We wtorek o g. 19.00, zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w formie on-line.

4. Dziękujemy jednemu panu z ul. Opalowej 6 za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz dwóm paniom za ułożenie kwiatów i pomoc w sprzątaniu. O przygotowanie kaplicy w najbliższą sobotę, tj. 7. listopada na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 40.

5. Odpowiadając na duże zainteresowanie, kontynuujemy akcję Challenge Eucharystyczny – 20 minut dla Pana, w pierwszy piątek, tj. 6 listopada. Adorację rozpoczniemy o g. 20.00 i będzie ona trwać dotąd, dopóki będą chętni. Zapisy w zakrystii lub przez pocztę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

6. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy jaką jest Różaniec Do Granic Nieba od 1 do 8 listopada 2020. Musimy znowu chwycić za różańce i z całych sił wołać do Boga o zmiłowanie. Więcej informacji na stronie rozaniecdogranic.pl i naszej stronie parafialnej.

7. Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych. W tym szczególnym roku Ojciec Święty Franciszek ogłosił, że codziennie w dniach od 1 do 30 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust za zmarłych może zyskać także ten, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada i spełni powyższe warunki.

7. W Mszach świętych w naszej kaplicy może uczestniczyć 35 osób, (wg zarządzenia 1 osoba na 7 m2). Obowiązuje też nakładanie masek na nos i usta oraz dwumetrowe odstępy.

8. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone na tacę i do skarbony oraz przesłane na konto parafii i złożone osobiście.

 

Dzisiaj:

28 Października 2021
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto,
Św. Apostołów,
Szymona i Judy
Tadeusza
Do końca roku zostało 65 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś