23 CZERWCA 2019
12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza przygotowującym ołtarze i pomagającym przeprowadzeniu procesji.

Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

W ciągu tygodnia – aż do czwartku – codziennie o 19.00 Msza święta – a po niej procesja wokół kościoła z Litanią. Serdecznie zachęcamy do udziału i zarazem prosimy o pomoc w niesieniu krzyża i baldachimu, oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Zakończenie Oktawy w czwartek.

W Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W Piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 19.00, a po niej Litania. Z racji Uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

W Sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. W tym dniu Ks. Paweł obchodzi imieniny. Już dziś życzymy Mu wszelkiego błogosławieństwa i opieki św. Patrona – zwłaszcza, że w sobotę będzie już na urlopie.

W przyszłą niedzielę Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

Spotkanie Grupy Biblijnej będzie w najbliższy wtorek, po Mszy świętej. Kolejne – dopiero po wakacjach.

Kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII, którzy jeszcze nie zaliczyli rocznego przygotowania, mogą to zrobić jeszcze tylko w tym tygodniu.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Agatowej 18, z mieszkań od 1 do 55 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 29 czerwca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Agatowej 18, z mieszkań od 56 do 128.

I na koniec jeszcze jedna informacja:

Ks. Abp Marek Jędraszewski w dowód uznania zasług w utworzeniu parafii i wybudowania kaplicy z dniem 1 lipca b.r. mianował ks. proboszcza kanonika dra Grzegorz Łopatkę proboszczem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie, a na jego miejsce proboszczem mianował Ks. mgr Bogdana Sarniaka, dotychczasowego wikariusza w Skawinie, z zadaniem budowy kościoła.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i okazywali życzliwość.

Mam nadzieję, że będziecie także wspierać mojego następcę.

W związku z tą zmianą – kancelaria parafialna będzie czynna dopiero w lipcu.

20 Września 2019
Św. męczenników