9 CZERWCA 2019
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o 16.30. W ciągu tygodnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej.

Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Wtorek - wspomnienie Św. Barnaby, apostoła

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.

Procesja w tym dniu będzie po Mszy o 11.30 na trasie jak trzy lata temu, czyli: z kościoła ul. Agatową do pętli autobusowej, następnie ulicą Złocieniową w stronę poczty i ul. Agatową powrót do kościoła. Mapka procesji jest wywieszona w gablocie.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz – parafian z ul. Agatowej 18

II – parafian z ul. Złocieniowej 40, 42 i 44.

III – parafian z ul. Nefrytowej i Topazowej 7

IV – parafian z ul. Topazowej 8, oraz Agatowej 23, 25 i 27.

Bardzo serdecznie zapraszamy na krótkie spotkanie dotyczące przygotowania tej uroczystości w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej, wszystkich którzy mogliby w jakikolwiek sposób pomóc: szczególnie jeśli chodzi o nagłośnienie, niesienie krzyża i baldachimu. Można będzie wtedy także skonsultować przygotowanie ołtarzy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 czerwca na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

17 Sierpnia 2019
Św. Jacka