21 KWIETNIA 2019
WIELKANOC

Dziękujemy za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składamy też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za dostosowanie się do uwag komentarza, zwłaszcza jeśli chodzi o przystępowanie do Komunii św. w Wielki Czwartek. Byłoby pięknie, gdyby na każdej Mszy św. panował taki porządek. Dlatego prosimy by do Komunii św. podchodzić przez środek i odchodzić na boki. Przy tej okazji informujemy osoby, które ze względu na chorobę mają dietę bezglutenową, aby zgłosiły to w zakrystii i ustaliły z księdzem sposób przyjmowania Komunii.

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora..

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Codziennie – do niedzieli - po Mszy świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 1-3 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 kwietnia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 26 z klatki 4, 5 i 6.

22 Listopada 2019
Św. cecylii