14 KWIETNIA 2019
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

We wtorek była spowiedź przedświąteczna. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali i oczyścili swe serca na Święta. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko w Wielki Piątek rano od 7.00 do 8.00.

Gorzkie Żale dziś po Mszy o 16.30.

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 19.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do Północy.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 14.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00, co pół godziny, aż do 14.00.

Wieczorem o godz. 20.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece. Po Mszy świętej w sobotę Procesja Rezurekcyjna. Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy zwykle pomagają przy procesji, uczynili to także w tym dniu.

W związku z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia, kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna.

Przyszła niedziela – to Wielkanoc.

Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień świąt – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia jest przeznaczona na UPJP2.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 24 – Bóg zapłać!

Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 20 kwietnia - zapraszamy parafian z bloku przy ul. Czeczów 26 z klatki 1, 2 i 3, oraz inne osoby, które chciałyby pomóc. Sprzątać będziemy wyjątkowo dopiero po poświęceniu pokarmów – czyli parę minut po 14.00. Wiele osób pewnie wyjedzie na święta – dlatego bardzo prosimy, aby ci co zostają, przyszli do pomocy, aby w ciągu paru minut kościół przygotować na Wielkanoc.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Władysława Burman z ul. Topazowej 7.

Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

22 Listopada 2019
Św. cecylii