Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

3 CZERWCA 2018
9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza przygotowującym ołtarze i pomagającym przeprowadzeniu procesji.

Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

W ciągu tygodnia – aż do czwartku – codziennie o 19.00 Msza święta – a po niej procesja wokół kościoła z Litanią. Serdecznie zachęcam do udziału i zarazem proszę o pomoc w niesieniu krzyża, baldachimu i relikwii naszego Patrona, oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Zakończenie Oktawy w czwartek.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – jak zwykle o 18.30 Róża prowadzi Różaniec w intencji Ojczyzny. O 19.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, po niej procesja na zakończenie Oktawy.

W Piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 19.00, a po niej Litania. Z racji Uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Msza święta niedzielna o 19.00, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy o 16.30.

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Półłanki (zwłaszcza z bloku 29) i z ul. Taborowej. – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 9 czerwca o godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Malachitowej 5 z klatek 1, 2 i 3.

 

Dzisiaj:

25 Marca 2019
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
Uroczystość
Zwiastowania
Pańskiego
Do końca roku zostało 282 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś