Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

27 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Nabożeństwo majowe - we wtorek i środę o godz. 18.30.

Czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w niedziele.  Po Mszy o 11.30 – tradycyjna Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie. Bardzo proszę wyznaczonych parafian o przygotowanie ołtarzy.

Plan procesji jest wywieszony w Gablocie.

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu procesji w Boże Ciało oraz w tygodniu - w czasie Oktawy: Panów do baldachimu i nagłośnienia (tu bardzo proszę, aby po Mszy zgłosili się w zakrystii panowie, którzy mogliby w tym pomóc), Panie do niesienia relikwii naszego Patrona, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach od I Komunii. Na procesje warto zabrać modlitewniki z pieśniami, by móc włączyć się w wspólny śpiew.

Po południu o 16.00 w Boże Ciało ostatnie już Nabożeństwo majowe, a bezpośrednio po nim Msza święta.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00. Msza św. o 19.00, a po niej procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Sobota – Odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o 9.00. Msza św. niedzielna o 19.00, a po niej procesja z litanią.

W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o 16.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w sobotę 2 czerwca o 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Danalówka – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 2 czerwca o godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Półłanki (zwłaszcza blok nr 29) i ul. Taborowej.

Komitet „My Złocień” organizuje dla mieszkańców osiedla festyn. Potrzebni są chętni do pomocy w jego przygotowanie i prowadzenie. Kto mógłby się włączyć do pomocy to zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę (2 czerwca)
o 10.00 do Pizzerii Bolzano.

 

Dzisiaj:

24 Marca 2019
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 283 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś