Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

25 MARCA 2018
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ


Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś ostatnie już Gorzkie Żale - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Odwiedziny chorych z Komunią św. na Święta będą w środę o godz. 9.00.

Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

We wtorek była spowiedź przedświąteczna. Spowiadało 5. księży – ale nie mieli za bardzo kogo spowiadać – a szkoda. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko w Wielki Piątek rano od 7.00 do 8.00 – i tylko wtedy!

W tym tygodniu:

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 19.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do Północy.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 14.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

Wieczorem o godz. 20.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece. Po Mszy świętej w sobotę Procesja Rezurekcyjna. Bardzo proszę, aby wszyscy, którzy zwykle pomagają przy procesji, uczynili to także w tym dniu.

Proszę też wszystkich, którzy chcieliby czynnie się włączyć w obchody Triduum Paschalnego, np. przez Czytanie, aby zgłosili się w zakrystii i zadeklarowali pomoc.

Przyszła niedziela – to Wielkanoc. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień świąt – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia jest przeznaczona na UPJP2.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu.

Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę, czyli 30 marca - zapraszam wszystkich mieszkańców z bloku przy ul. Czeczów 28, oraz inne osoby, które chciałyby pomóc. Sprzątać będziemy wyjątkowo dopiero po poświęceniu pokarmów – czyli parę minut po 14.00. Wiem, że wiele osób wyjedzie na święta – dlatego wyznaczam cały blok i bardzo proszę, aby ci co zostają, przyszli do pomocy, aby w ciągu paru minut kościół przygotować na Wielkanoc.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Marszałek z ul. Nefrytowej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

17 Stycznia 2019
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Antoniego
opata
Do końca roku zostało 349 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś