Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Drukuj

24 GRUDNIA 2016
4 NIEDZIELA ADWENTU


Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego nie będzie Mszy św. o 16.30. Gorąco zachęcam, aby w tym dniu zachować nasze religijne i staropolskie zwyczaje. Niech w czasie Wigilijnej Wieczerzy nie zabraknie łamania opłatkiem, składania życzeń, a zwłaszcza wspólnej modlitwy przed jedzeniem i śpiewu kolęd.

Pasterka jak zwykle o północy – będzie odprawiona za wszystkich ofiarodawców naszego kościoła, a składka z Pasterki jak co roku przeznaczona jest na fundusz ratowania życia dzieci nienarodzonych SOS.

Bardzo serdecznie dziękuję za podejmowane w Adwencie uczynki miłosierdzia, zwłaszcza za złożone ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – czyli za świece Caritas i za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła za opłatki – Bóg zapłać!

Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Wtorek - Drugi Dzień Świąt – Święto Świętego Szczepana. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym, a składka z tego dnia jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji czytany będzie List rektora.

Środa – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

Czwartek – Święto Św. Młodzianków, męczenników z Betlejem

Przyszła Niedziela – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
To ostatni dzień roku kalendarzowego. Na Mszach świętych podsumujemy kończący się  rok kalendarzowy.

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Topazowej 7 – Bóg zapłać!
O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę, czyli 30 grudnia na godz. 9.30, bardzo proszę wszystkich mieszkańców ul. Topazowej 8, z klatek 1-4.

W czasie kolędy, a więc od najbliższej soboty aż do 3 lutego, sprzątanie kościoła zaczynamy o 9.30, a Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w soboty od 9.30 do 10.30.

Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską – czyli tradycyjną Kolędę. Plan jest wywieszony w Gablocie oraz umieszczony  na stronie internetowej naszej parafii, a na najbliższe dni wygląda następująco:

27 grudnia – środa –    17.00 – ul. Nefrytowa 1, później Nefrytowa od 3 do 25

28 grudnia – czwartek - 16.00 – Półłanki 6, 13a i 30; Taborowa;

19.30 - Półłanki 15, 17 i 19 (Oryza)

29 grudnia – piątek -   17.00 – Półłanki 72, 56, 52 i 48; Półłanki blok 29;

Złocieniowa 21, 34, 34a, 34e, 36

30 grudnia – sobota -   11.00 – ul. Malachitowa 12

1 stycznia – poniedziałek - 17.30 – ul. Danalówka (od końca w stronę ul. Półłanki)

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności mieszkaniec naszej parafii + Krzysztof Pitala z ul. Topazowej 6. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

17 Stycznia 2019
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Antoniego
opata
Do końca roku zostało 349 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś